İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 / Benzinli 1.4 / Dizel Max Hız Verileri

Murat Yalçın

Recommended Posts

Rıfat Çakar

hocam one yıgılma olayı sert frenlerdemi ? hafif frende sıkıntı olmaz sanırım.

Evet , sert frende böyle bir dezavantajı var fiestanın.

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

2ibl09i.jpg

:) Daha da basacak gibiydi ama kendim dışında arabadaki yolcuları(1.5 kişi)  çok riske atmıyım dedim. Bagaj ve arka koltuğun yarısı da ağzına kadar dolu. Lastikler 175/65/14.

Hocam  süper ,  arac  yuklu oldugu icin zıplama   falan olmamıstır bu  hız'da  fakat  bos olsa ruzgardan etkilenir  baya ,   ben kısa  süreli  şehir içi ulaştıgım max  hız 110 km  o hızda  yol bilgisayarı anlık  tuketimi  9 lt  gosteriyordu  sanırım  o  onum acıktı biraz  daha gaz'a  basıyordum o yuzde olabilir yuksek gostermiş olabilir tam  net hazırlamıyorum , sizinki  6.1 lt  gosteriyor   gayet  başarılı.

Fakat okullar acılmadan once  6 lt  max 6.5 olan ortalamam su an  7 lt den assagi inmiyor   sabah aksam cok  yogun trafige  takılabiliyorum o yuzden de  bir turlu dusmedi  ortamal ,  sizin nedir  sehir içi  100 km ortalamanız ? 

Yorum bağlantısı
Alper Demir

Hocam  süper ,  arac  yuklu oldugu icin zıplama   falan olmamıstır bu  hız'da  fakat  bos olsa ruzgardan etkilenir  baya ,   ben kısa  süreli  şehir içi ulaştıgım max  hız 110 km  o hızda  yol bilgisayarı anlık  tuketimi  9 lt  gosteriyordu  sanırım  o  onum acıktı biraz  daha gaz'a  basıyordum o yuzde olabilir yuksek gostermiş olabilir tam  net hazırlamıyorum , sizinki  6.1 lt  gosteriyor   gayet  başarılı.

Fakat okullar acılmadan once  6 lt  max 6.5 olan ortalamam su an  7 lt den assagi inmiyor   sabah aksam cok  yogun trafige  takılabiliyorum o yuzden de  bir turlu dusmedi  ortamal ,  sizin nedir  sehir içi  100 km ortalamanız ? 

"Fiesta Vi yakıt tüketimi" konusunda bu yolculukla ve yükle ilgili ayrıntılı yakıt bilgisini de paylaştım oraya da bakabilirsiniz. Hız konusunda ise şunları eklemem de fayda var. Aracın ön ve arka lastiklerini 32 yapmıştım. Yol çok temiz ve yan rüzgar fazla yoktu. Yan rüzgar var ise 140-150 civarında bayağı hissettiriyor kendini. Daha fazla basmaya çekiniyorum.

Şehir içi yakıt tüketimim 6.3 ile 6.4 arasında gidiyor. Fakat şunu belirtmem lazım ki genelde temiz yollardan gidiyorum. Ankara da en fazla 30-45 dakika arası trafik sıkışıklığına denk gelirim o da çok nadir olur. Benden önceki sahibi bana verdiğin de 7.2 lt gösteriyordu ortalama. Sizin verileriniz trafikten dolayı normal gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın
(düzenlendi)

"Fiesta Vi yakıt tüketimi" konusunda bu yolculukla ve yükle ilgili ayrıntılı yakıt bilgisini de paylaştım oraya da bakabilirsiniz. Hız konusunda ise şunları eklemem de fayda var. Aracın ön ve arka lastiklerini 32 yapmıştım. Yol çok temiz ve yan rüzgar fazla yoktu. Yan rüzgar var ise 140-150 civarında bayağı hissettiriyor kendini. Daha fazla basmaya çekiniyorum.

Şehir içi yakıt tüketimim 6.3 ile 6.4 arasında gidiyor. Fakat şunu belirtmem lazım ki genelde temiz yollardan gidiyorum. Ankara da en fazla 30-45 dakika arası trafik sıkışıklığına denk gelirim o da çok nadir olur. Benden önceki sahibi bana verdiğin de 7.2 lt gösteriyordu ortalama. Sizin verileriniz trafikten dolayı normal gibi duruyor.

Hocam istanbul  bir felaket ya , akıllı adamın işi yok burda , sıkışık trafikteyiz ondeki adam biraz ilerlemiş arada 1 araba  mesafe var  ve durmus  arkadaki selektor yakıyo  yuru diye  hadi  naparsın şimdi ?  Kornaya  basınca  tarfik açıldı sananlar mı dersin 1 araba   öne  geçmek için önüne atlayan burnunu  sokanlarmı  dersin  oohoo  say say  bitmez. Genelde  ekonomik olsun diye  vites  degistirme  devrim 2000 - 2200  ddk  duz yolda  tabi arac yksek devirde olmadıgında  gaz'a da abanmadıgımdan yavas hızlanıyor o durumda bile  bir suru tacize  maruz  kalıyoruz  trafikte   benim çöpe  atıcak  yakıtım yok hocam  ne birilenin dibine  girip ani fren  yaparım ne de  2. viteste   3000 5000  devirde  vites degiştirirm , yok acıksa  zaten gidiyoruz...

O yuzden  istanbul da  herkesin sagına soluna  bakmadan serit ihlali yapan birrinin  onune  atlayan bir  sehirde yine  olabilecek dewgerin en iyisini  yapmay  calisiyorum , bazende  gercekten  sinirlendiriyorlar  o zaman  direk  degiştiriyorum anlık  tuketimi  gostergeden taciz eden beyinsizlere  toz  yutturuyorum o ayrı  tabi.

Benim de   lastikler   32  bu arada  ,  en son onler  fabrika  verisi  26 ydı  ve  on lastikte  balon vardı  aldıgımda   , lastikci  abi  saatli bomba uzerinde  gidiyormussun dedi   ve  tum lastikleri  muhtesem yollarımıza uygun 32 yaptık  ki olası  cukur  durumunda  yeni balonlar  cıkmasını bir  nebze  azaltabilmek adına.

tarihinde Murat Yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...