İçeriğe Yönlendir

Bu Hastaneden Ciddi Anlamda Uzak Durun.

Ahmet Kiriş

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Kardeşim çok sevindim...

Kabahatimiz olduysa affetme, gel Nevşehir'den başla...

+

Artık evlensene olum..

Dipnot: Düğünü ağustosta yaparsan provake ederim,

Seninde mi düğün var ağustosta :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Ahmet gözümüz aydın :nazar: Kardeşim başkalarının sözüne bakıp başını yakma (bu ara İzmir dışına çıkmam mümkün değil) Sabri Abin seni ne kadar çok seviyor anla ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ahmet Bey, çok büyük geçmiş olsun. Allah tekrarını göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çok sevindim allah bir daha hastane yüzü göstermesin.

Sağlıklı sıhhatli olur annemiz inşallah. :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seninde mi düğün var ağustosta :p

Ben bidaa ağustosta adanaya gitmem...  :sunny:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ben bidaa ağustosta adanaya gitmem... :sunny:

Haklisin abi. Bu usak dugunu guzun yapsin :D
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kalb kalbe karşı imiş, mesaj yazdığın gün içimden geçtin duam seninle idi :friends: çok sevindiric bir haber.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Arkadaşlar kusuruma bakmasın bazen Hastanelerde hasta yakınları sağlık personeline saldırıyor ve darp ediyorlar ya bazen çok hak ettiklerini düşünüyorum.

En basit olay bu yaz memlekette yaşadık valide rahatsızlandı taş düşürüyormuş sancı ağrı gittik acile giriş yaptık saat sabah 9:30 civarı üroloji servisine gönderdiler giriş yaptık doktor nerede diye sorduk oradaki görevli hemşire doktor bey servise çıktı dedi ben dedim doktor daha polikliniğe inmediki tekrar servise çıksın dedim neyse afra tafra biraz zaman geçti yaklaşık yarım saat. O kendini beğeniş hemşire çıktı başka bir hemşire geldi  dedim doktor nerede dedi doktor ameliyatta dedim ne ara gitti ameliyata bu ara gerginliğimiz de artıyor valideyi öyle sancı içerisinde görünce. Yine sakin bir şekilde dedim siz yalan söylüyorsunuz doktorunuz daha hastaneye gelmedi ( gerçekten de gelmemiş Antep'ten geliş gidiş yapıyor) Hemşire inanmıyorsanız gidin ameliyathaneye bakın dedi dedim ben niye bakayım sen şimdi dedim küçük bir iş için yalan söylüyorsun yarın büyük işler için Allah bilir neler yaparsın dedim. Siz nasıl konuşuyorsunuz falan bana çıkışmaya kalkıştı sert bir dille dedim sizi dövüyorlar ya hakikaten hak ediyorsunuz dedim hemşire çıktı gitti sonra doktor geldi işimizi hallettik çıktık.

Başka bir olay çocuk hastalandı ateşlendi boğazına baktık iltihaplanmış ateş 39-40 civarı çıkınca hanım panikledi neyse ılık duş falan müdahale ettik aldık çocuğu doktora götürdük artık randevu sistemide olunda hastaya bakmak doktorun vicdanına kalmış eğer varsa gittik sekretere rica minnet dedik ateşli çocuk doktor baksın dedi görüşün eğer kabul ederse kayıt açarım gittik doktora durumu anlattık dedi ateşi yok bunun hocam dedik müdehale ettik yok şöyle yok böyle ben çok yoğunum ( saat 14:30 ve sadece 8 hasta var bekleyen ) işiniz acilse acile giriş yapın dedi. Çıktık aile hekimine gittik ama yarı sayarak yarı söverek .

Başta da dediğim gibi bazen hak ediyorlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuyu da düğüne bağladık ve özünden uzaklaştırdık çok şükür :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Konu bir daha ozune donmesin insallah abi. Uzerimize duseni yaptik kanaatindeyim. Bir de su koca herifi eversek :D:p

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

"Bazen hak ediyorlar" derseniz genellemiş olursunuz. Oysa ki yaşadığınız iki bireysel olay, genelleme hakkı vermez ne size.. Üstelik siz eğitimcisiniz, bunun daha bir farkında olmanız lazım. Aksi halde genellemeye kalkarsak, önce kendi mesleğimden başlayarak ne dövülecek bilgisayarcılar, ne öğretmenler, ne doktorlar, ne mühendisler, ne polisler tanıyorum ben. Hatta kasaplar, manavlar, kundura tamircileri, simitçiler, pazarcılar, benzin pompacıları, taksiciler ve daha niceleri..., say say bitmez. :)

Bireysel olayları, bir mesleğe yahut bir güruha yüklemeniz yanlış. Ve dahi, bu münferit olaylar karşısında sadece sinirlenip, bağırıp çağırarak çözüm aramanız da yanlış. Arabaya bindiğinizde nasıl ki ehliyetinizi yanınıza almayı biliyor, hareketten önce dikiz aynalarının ayarlanmasını öğreniyorsanız; yabancısı olduğunuz bir ortama gittiğinizde de hakkınızı ve hukukunuzu da bilmek durumundasınız; ki yeri geldiğinde bağırıp çağırarak kendi kendinize sinirleneceğinize yasal yollardan hakkınızı arayabilesiniz ve de bu vesileyle yanlış yapanın bu zincir halkasından ayrılmasını sağlayabilesiniz.

Sizde gecenin bir yarısı acile gidip işlerinizi millet savsakladığında ve sizde hak aramaya kalkıştığınızda bu adam şarhoş diye ortalığı velveleye veren çalışan gördüğünüzde hakkınızı nasıl ararsanız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar kusuruma bakmasın bazen Hastanelerde hasta yakınları sağlık personeline saldırıyor ve darp ediyorlar ya bazen çok hak ettiklerini düşünüyorum.

En basit olay bu yaz memlekette yaşadık valide rahatsızlandı taş düşürüyormuş sancı ağrı gittik acile giriş yaptık saat sabah 9:30 civarı üroloji servisine gönderdiler giriş yaptık doktor nerede diye sorduk oradaki görevli hemşire doktor bey servise çıktı dedi ben dedim doktor daha polikliniğe inmediki tekrar servise çıksın dedim neyse afra tafra biraz zaman geçti yaklaşık yarım saat. O kendini beğeniş hemşire çıktı başka bir hemşire geldi  dedim doktor nerede dedi doktor ameliyatta dedim ne ara gitti ameliyata bu ara gerginliğimiz de artıyor valideyi öyle sancı içerisinde görünce. Yine sakin bir şekilde dedim siz yalan söylüyorsunuz doktorunuz daha hastaneye gelmedi ( gerçekten de gelmemiş Antep'ten geliş gidiş yapıyor) Hemşire inanmıyorsanız gidin ameliyathaneye bakın dedi dedim ben niye bakayım sen şimdi dedim küçük bir iş için yalan söylüyorsun yarın büyük işler için Allah bilir neler yaparsın dedim. Siz nasıl konuşuyorsunuz falan bana çıkışmaya kalkıştı sert bir dille dedim sizi dövüyorlar ya hakikaten hak ediyorsunuz dedim hemşire çıktı gitti sonra doktor geldi işimizi hallettik çıktık.

Başka bir olay çocuk hastalandı ateşlendi boğazına baktık iltihaplanmış ateş 39-40 civarı çıkınca hanım panikledi neyse ılık duş falan müdahale ettik aldık çocuğu doktora götürdük artık randevu sistemide olunda hastaya bakmak doktorun vicdanına kalmış eğer varsa gittik sekretere rica minnet dedik ateşli çocuk doktor baksın dedi görüşün eğer kabul ederse kayıt açarım gittik doktora durumu anlattık dedi ateşi yok bunun hocam dedik müdehale ettik yok şöyle yok böyle ben çok yoğunum ( saat 14:30 ve sadece 8 hasta var bekleyen ) işiniz acilse acile giriş yapın dedi. Çıktık aile hekimine gittik ama yarı sayarak yarı söverek .

Başta da dediğim gibi bazen hak ediyorlar

Hocam bizim meslekte de yani öğretmenlere atılan dayaklar haklı o zaman. Burnu kırılan öğretmen merdivenlerden atılan öğretmenler. Hepsi haklı yani. Anlattığınız birinci olaydaki tavrınız çokda dorğu olduğunu düşünmüyorum. Gideceksin başhekime hesap soracaksın. Doktorun nerede. Bakın iki hemişere ayrı ayrı cevap veriyor. Ben gerçeği öğrenmek istiyorum.Kalkıpta hemşireye hakaretvari bir konuşma ile biryere varamazsınız. O hemşirede orada emir kulu. Biz okumuş insanlarız. Biz hakkımız dayakla döverek aramayı haklı bulursak cahil dediğimiz insanlar okumamışlar veya okuyupta cahillik baki kalmış insanların bu davranışı eyleme geçirmesi o zaman normal.

Muhammed Andı'nın dediği gibi bir iki kişinin hatasını tüm mesleğe maletmemek lazım.

İnsanların en gergin ve tahammülsüz olduğu yer hastanelerdir.

Hastanede geçen her dakika bazen saat gibi gelir insana.

Ve bizlerin en sakin ve mantıklı davranış sergilememiz gereken yer de orası.

Orada çalışanların insan olduğunu unutmamak lazım.

Belki o gün doktorun bir sorunu oldu. Belki çocuğu hastalandı veya eşi hastalandı. Yolda kaldı kaza yaptı.......Bunu size aktarmak yerine bahane üretmişte olabilirler.

Örnek: Ankarada bir hemşireyle sözlü tartışmamız oldu. Ben fazla üstelemedim. Sizi şikayet edeceğim dedim. Tamam edin dedi. Sonra doktor geldi. Beyefendi hemşire hanım geçen hafta annesini ve babasını trafik kazasında kaybetti ve 10 gündür izinliydi. Bugün ilk günü. Kusura bakmayın dedi. Yani insanlık hali. Sonra ben sakinleştim o sakinleşti.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

abi konuyu yeni gördüm geçmiş olsun sevindim annenın şu anda durumu iyi olmasına tekrardan çok çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Artik evlen Ahmet. Bu forum senin dugununde halay cekmeyi bekliyir. Basini da Zafere caktirecez. İyi halay basi olurmus ondan :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet başı ben çekerim, Akbulut olursa da ne ala :wub:

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...