İçeriğe Yönlendir

Explorer Akü

İ. Halil Koç

Recommended Posts

İ. Halil Koç

aracımın akü göstergesi siyah şarj edilmesi gerek ama ben degiştiriym diyorum şuan marş alırken sıkıntılı araç çalışınca bir problem yok. şarj ettirmek için sökmeleri gerekmiş söküncede beyni sıfırlanır teyp in kodunu falan bulamayız diyorlar. sizce ne yapmalıyım üzerindeki aküyü şarjmı ettiriym yoksa degiştiriym mi?  hangi marka tavsiyeniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç çalıştıktan sonra kısa süreli kullanım oluyorsa, akünün şarj olma ihtimali yok. Ancak uzun süreli kullanıyorsanız, zaten kendisi şarj olur. Uzun süreli kullanıma raümen ışık yeşile dönmüyorse, değişim gerekir.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araç çalışır halde iken eski aküyü söküp yeni aküyü takın, hiç bir aksam sıfırlanmaz bu şekilde..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Araç çalıştıktan sonra kısa süreli kullanım oluyorsa, akünün şarj olma ihtimali yok. Ancak uzun süreli kullanıyorsanız, zaten kendisi şarj olur. Uzun süreli kullanıma raümen ışık yeşile dönmüyorse, değişim gerekir.

çalıştıktan sonra stop etmiyor hatta farlar falan baya kuvvetli yanıyor. uzun süreli olarak mesela ankara antep arası 700km geldim ve burdada 1500km ye yakın yol yaptım yeşil olmadı. gelirkende siyahtı yine siyah o zmn böyle bir sıkıntısı yoktu bir kaç gündür marş alırken stop etmiş gibi olup gösterge panelindeki ışıklar gidip gidip geliyor öyle çalışıyor

Araç çalışır halde iken eski aküyü söküp yeni aküyü takın, hiç bir aksam sıfırlanmaz bu şekilde..

:) evet bu mantıklı tşk ederim :good1: şarj konusu çok saglıklı olurmu acaba yoksa degiştiriymmi sizce?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çalıştıktan sonra stop etmiyor hatta farlar falan baya kuvvetli yanıyor. uzun süreli olarak mesela ankara antep arası 700km geldim ve burdada 1500km ye yakın yol yaptım yeşil olmadı. gelirkende siyahtı yine siyah o zmn böyle bir sıkıntısı yoktu bir kaç gündür marş alırken stop etmiş gibi olup gösterge panelindeki ışıklar gidip gidip geliyor öyle çalışıyor

Akü ölmüş. Değiştirin.

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Akü ölmüş. Değiştirin.

tmm tşkedrim peki önereceğiniz bir marka varmı tudor nasıl?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kaç senelik akünüz? 3 -4 seneyi devirdi iseniz değiştirin kafanız rahat etsin, kış öncesi akü probleme yatkındır, olmadık yerde olmadık zamanda bitiverir..

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

2 sene olmuştur sanırım ama en iyisi dediğiniz gibi değiştiriym kafam rahat etsin tudor iyimi sizce?şuan üzerinde mutlu var

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 sene olmuştur sanırım ama en iyisi dediğiniz gibi değiştiriym kafam rahat etsin tudor iyimi sizce?şuan üzerinde mutlu var

İmkan var ise, İnci, Varta, Bosch... Ben mutlu ile 2 defa yolda kaldım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Akü üzerindeki gösterge tam doğru bilgi vermez diye biliyorum.

Gösterge siyah olmasına rağmen o şeklide 3-4 sene aynı aküyü kullanmışlığım var.

Ayrıca o gösterge tek bir göz hakkında bilgi vermesi lazım, akünün tüm gözleri için değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aracı servise götürün.Servislerde akü ölçümü yapıyorlar. (Bir çok elektrikçide o cizdan görmedim) 30-40 fazla verin ama orjinal akü alın. Aküden yolda kalsanız dahi servis size çekici hizmeti veriyor. Şayet akü zarar gördü sorgusuz değiştiriyorlar. (Başıma geldiği için biliyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Varta blue serisinden birini alın geçin. Ben 97 Ex 4.0 da 3 seneden beri kullanıyorum. Acayip memnunum. 

Aracı servise götürün.Servislerde akü ölçümü yapıyorlar. (Bir çok elektrikçide o cizdan görmedim) 30-40 fazla verin ama orjinal akü alın. Aküden yolda kalsanız dahi servis size çekici hizmeti veriyor. Şayet akü zarar gördü sorgusuz değiştiriyorlar. (Başıma geldiği için biliyorum)

Servise bizim araçlarla girince oha falan oluyorlar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayret, aynı tepkiyi KA'da da veriyorlardı. Demekki boyu değil, işlevi önemli :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hayret, aynı tepkiyi KA'da da veriyorlardı. Demekki boyu değil, işlevi önemli :p

Şaseni kupandan ayırırım, gözünü kapayıp açıncaya kadar  :seytan:  :seytan:  :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

kaç amper ve volt olanı tam uyum sağlar ex'ler için. burda kimin elinde hangisi varsa bu uyar diyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Varta blue serisinden birini alın geçin. Ben 97 Ex 4.0 da 3 seneden beri kullanıyorum. Acayip memnunum. 

Ara sıra servise girin ozaman sizde canım :D Görmedik demesinler :D

kaç amper ve volt olanı tam uyum sağlar ex'ler için. burda kimin elinde hangisi varsa bu uyar diyor. 

Sonra akünün yerine koyuyorsun ya boyu ya eni biri farklı geliyor. Sonra o akünün yerine o adamı oturtasım geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

aynen hakan abi burdakiler ellerindeki işi bırakıp gelip arabamın orasını burasını mıncıkladılar   :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sonra akünün yerine koyuyorsun ya boyu ya eni biri farklı geliyor. Sonra o akünün yerine o adamı oturtasım geliyor.

Sesli kahkaha attım yahu :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sesli kahkaha attım yahu :hahahoho:

Direk artı ve eksi aklına geldi değil mi :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direk artı ve eksi aklına geldi değil mi :D :D

Ayneeeen. Ellerine veya kulaklarına tutturduysan ne âla da, başka yerlerine düşünemiyorum :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Ara sıra servise girin ozaman sizde canım :D Görmedik demesinler :D

anlasalar bizim araçlardan seve seve götürelim ama daha beter edip sonrada buna ancak amerikadan parça istemeliyiz diyorlar gelde götür abi o zmn  :D

aynennn :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ayneeeen. Ellerine veya kulaklarına tutturduysan ne âla da, başka yerlerine düşünemiyorum :D

Düşünme kural çiğneme :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

başka yerlerine bağlayıp marşa basacaksın gel bakıym sendin demi bu aküyü veren  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Varta blue 60 amper al. Tam olarak varta blue d24 yani. 

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

varta blue serisi kaç amperlik voltajı kaç olsun hakan abi ?

Varta blue 60 amper al. Tam olarak varta blue d24 yani. 

abi 60 amper az olmazmı herşeyi elektirkli. toros a 75 lik taktırdık geçen :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...