İçeriğe Yönlendir

Önden Çekişli - Arkadan İtişli (Kış Şartları)

Furkan Avcı

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Çıksın diye gazi koruklerse sıkıntı. Ki kış modunda gazi kesiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Merso, bmw karda gitmez diyenlerden değilim ancak sabuncubelinde kardan dolayı sağa çekmiş 10 araçtan 7-8i bmw merso olduğunu görünce şaşırmıştım. Tabi büyük ihtimal hepsi İzmirli ve yazlık lastik kullanan kişilerdi

Servet abinin dediği iki etkenden dolayıdır eminim lastik, sonra tecrübe ;)

Birde çıksın diye gaza abanıyorlardır, arabada zilyon tane özellik var çoğunun ne olduğunu bile bilmeden dünya para ödeyerek alıyorlar :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Servet abinin dediği iki etkenden dolayıdır eminim lastik, sonra tecrübe ;)

Birde çıksın diye gaza abanıyorlardır, arabada zilyon tane özellik var çoğunun ne olduğunu bile bilmeden dünya para ödeyerek alıyorlar :)

Aynen bende öyle düşünüyorum abi birde burda karın arkasından hafif yağmur yağdığı oluyor yani buzlanıyor rüzgarla karışınca. Dedigin gibi bir sürü özellik var. Okul servisi (sprinter) sabuncunun virajına gelince asr devreye girdi malum çok dik rampa. Asr tekleme tarzı şekilde sarsa sarsa çıkartmıştı koca servisi yoksa şoförün kar gördüğü yoktu hayatında [emoji1] [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Merso, bmw karda gitmez diyenlerden değilim ancak sabuncubelinde kardan dolayı sağa çekmiş 10 araçtan 7-8i bmw merso olduğunu görünce şaşırmıştım. Tabi büyük ihtimal hepsi İzmirli ve yazlık lastik kullanan kişilerdi

Sabuncu beli shell önünde mazda minibüsün ön tekerine zincir takan 35 plaka gördü bu gözler 2002 yılında :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Sabuncu beli shell önünde mazda minibüsün ön tekerine zincir takan 35 plaka gördü bu gözler 2002 yılında :)

Ahahah aklıma yaşadığım bir olay geldi. Kar-kışla alakası yok ama 2014 yılında şirket servisi tam sabuncuda askeriyenin önünde kaldı. Araç starex bende indim şoförle birlikte. Şoför silecek deposunun kapağını açmış su ekliyordu hararet yapan araca. Banada söyleniyordu her sabah yarım litre su ekliyorum yinede hararet yapıyor diye...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ankara'nin son zamanlardaki en karli kis gunlerine Mercedes ile istirak ettim. Uzerinde bu sezon aldigim 0 petlaslar ile hic sorun yasatmadi diyebilirim. Ustelik daha genc ve yakisikli selefleri sorun yasarken biz sadece bir acik otoparkta gorevlinin zorla yanastirmasi nedeniyle 3 hamle yaptim o kadar. Manuel vites modlari ve confort modu ile rampa asagi fren yapmadan gayet guvenli iniyor arac. Kalkislarda da daha agir ve daha hizli vites buyutmeler ile arkadan itis handikap yaratmadi. Sadece donuslerde gaz verirken daha dikkatli olmaya calistim. Asr devreye giriyor bazi durumlarda ancak bu etkiler yolda kalmama olumlu etki etti.

Saygilarimla.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçen sene kışlık lastiklerim yokken kara yakalandım, yazlık lastiklerle İlerlemek çok zor olmuştu. Hatta esp'yi kapatarak patinaj yaparak kalkmak zorunda kalmıştım. Daha sonra kar yağmadı, yağsa da tutmadı. Bu sene Michelin Alpin Pilot Pa 4 ler ile ne kalkışta ne de frenlemede sorun yaşamadım. Yerde 3 gündür kar var, sitede herkesin aracı yatıyor, 3-5 araç hariç biz sürekli yoldayız. Tiguan 4x2 olmasına rağmen, 4x4 gibi dolaşıyorum. Kışlık lastik ve önden çekiş sistemi bence çok iyi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Yolla tek şerit iz olunca millet peş peşe diziliyor ya bayılıyorum sol şeritte tek ilerlemeye :D Sıkılınca sağda kalan tarlaları kullanıyorum. Yol boşsa favorim sade arkalar  :fiuw:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

2 hafta önce kartepe ye gittik 1 yerde oda 2-3 dakikalığına 4 çekere aldım gerisi hep arakadan itiş.

Petlas kışlıklar yeterince güvenli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Geçen gün, yolun ilk anlardaki durumu:

Fotoğrafı unutmuşum

f75d31c7fccb9f1de69a2c86cae836f7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

2 hafta önce kartepe ye gittik 1 yerde oda 2-3 dakikalığına 4 çekere aldım gerisi hep arakadan itiş.

Petlas kışlıklar yeterince güvenli

Benim w671 konfor iyide geçen sene ki lassa winder2 den sonra hiç güvenemedim petlasa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Benim w671 konfor iyide geçen sene ki lassa winder2 den sonra hiç güvenemedim petlasa

Hava sıcaklıgı biraz yükselirse petlas ın performansı hissedilir derecede düşüyor 4 derece ve aşağısında iyi ama

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Önden çekişli arkadan itişli.....

Çocukluk yıllarımdan hatırlarım reno ların efsane olduğu yıllar

Karda buzda kalmıyor önden çekiş tırmalayarak çıkıyor karı buzu derlerdi.

Tabi arkadan itişli de olsa araç rampada çözümü bulunmuştu. Aracı geri geri kullanınca o da önden çekişli oluyordu nispeten [emoji12] [emoji24]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabi arkadan itişli de olsa araç rampada çözümü bulunmuştu. Aracı geri geri kullanınca o da önden çekişli oluyordu nispeten [emoji12] [emoji24]

Bu işe yaramazdı... Çünkü ağırlık faktörü var.. 

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bu işe yaramazdı... Çünkü ağırlık faktörü var..

Çözümü kolaydı onun abi. [emoji16]
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Said Avşar

nokian'ın kış lastikleri fiyat ve performans olarak bence en iyisi,w202 kasa mersom ile her yola gittim,hiç yolda kalmadım,ve araç otomatikdi.karlı ve buzlu havada bence tecrübe ve lastikden daha önemli olan aracınızı çok iyi tanımanız,gaza verdiği tepki süresi,viraj kabiliyeti,fren mesafesi ve direksiyon hakimiyeti...uzar gider,2 yılda 100 bin km yaptım aynı araç ile,tek sıkıntısı karlı ve buzlu havalarda viraja girerken ve çıkarken arkanın çok çabuk kopması,onun dışında üzeri çiğnenmemiş 20-25 cm karda bile kalmadım,kontra vermek yerine gaz vermemek ve direksiyonu aracın kaydığı yöne göre çevirip akabinde toplamak en kolay yapılacak şey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...