İçeriğe Yönlendir

Modifiyeli Araçlar Polise Takıldı

Misafir

Recommended Posts

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, tehlikeli araç kullanan ve trafiği tehlikeye sokan sürücülere yönelik uygulama yaptı.

Otomobillerin yarış yaptıkları iddia edilen yolda 5 noktada uygulama yapan trafik ekipleri, çoğu modifiyeli yaklaşık 75 aracı bağladı, 113 tanesine de ceza kesti.

Kadıköy - Bostancı sahil yolunda modifiyeli araçların Cuma ve Cumartesi geceleri yarış yaptıkları ihbarını alan polis ekipleri harekete geçti. Durumdan rahatsız olan ve hayati tehlikeleri olduğunu belirten vatandaşların şikayeti üzerine trafik şube ekipleri, Kızıltoprak - Suadiye arasında 5 ayrı uygulama noktası kurdu.

Durumdan habersiz olan ve yarış için geldiği öğrenilen çok sayıda modifiyeli araç sürücüsü uygulamaya takıldı. Bazı araçlar bağlanırken, bazı sürücülere de ceza kesildi. Sahil yoluna toplanan birçok kişinin ellerinde çekirdeklerle uygulamayı izlemesi ilginç görüntüler oluşturdu.

Suadiye Otoparkı'na çekilen birçok modifiyeli araç sahibi duruma isyan etti. Aracına 350 lira ceza kesilen bir sürücü, "Ben zaten öğrenciyim yarış yapmak için gelmedim. Aracımdaki birkaç aksekuar için ceza kesildi. Oturup ağladım" dedi. Yarış yapan araç sürücüleri kendilerine bir alan belirlenmesini isteyerek, "İstanbul Park var ancak girişi 100 lira. Çok pahalı olduğu için giremiyoruz. Bize daha uygun bir alan verseler kimse sıkıntı çekmez" şeklinde konuştu.

Gece boyu uygulamalara devam eden polis ekipleri, bağladıkları araçları otoparka çekti. Suadiye Otoparkı'na çekiciler yardımıyla birçok modifiyeli araç getirildi. Yarışlar yapıldığı iddia edilen Kadıköy - Bostancı sahil yolunda ise geçtiğimiz zamanlarda çok sayıda trafik kazası meydana gelmişti. Polis ekipleri yaptıkları uygulamanın rutin şekilde devam edeceğini belirtti.

Kaynak:haber7

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Medyada bugün konusunda verilmişti sanırım. Bence yerinde bir uygulama haberi okudum yarış yaptıkları tespit edilmiş tek sorun modifiye değil yani. Trafikteki diğer insanların canını tehlikeye atan adamlara acımayacaksın. Bir de demiş ki adam pist 100Tl çok pahalı gidemiyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Stok bir araç ile tuning yapılmış bir araç arasındaki fark çok bariz belli olur Uğur...bunu sokaktaki sen ben nasıl anlıyorsak polislerde elbette anlar... :yes:

Yorum bağlantısı
Tuğberk Şahinoğlu

İnsan hayatını hiçe sayıp trafiği tehlikeye atan adama acimicaksın.Modifiyeye o kadar para veriyosan 100 tl yide girişe vericeksin.Yada araba yarışı yapanlar toplanıp kendilerine pist yapacaklar.yarışın yeri pisttir halkın kullandığı yollar değil.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/bagdat-caddesinde-modifiyeli-arac-operasyonu-5250-video-haberi/

benim burada en cok dikkatımı ceken honda ya yayların kesik aracınızı bağlıyorum demesiydi bunu nereden anladı merak ettim ?

Teoride, teknik her türlü değişiklik muayeneden geçmeli.

videoda film falan da diyor . film serbest diye biliyorum . yada haber eski olabilirmi ?

Film yasak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hızı severim.. Yapım geregi risk almayıda severim..

Allahtan pist açıldıda stresimi orada doya doya atıyorum.. Michael Schumacher'in bir ropartajı aklıma geldi. 320km. Hız ile gitmek nasıl bir duygu diye sordular. Verdiği cevabı, piste çıkınca daha net anlamıştım :)

Vesile ile burada Yıllar önce bir yarışa tanıklık etmiştim.

Frene basanın elendiği ve para kaybettiği bir yarışma!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

3-4 Bin lira para ver modifiyeye, 100TL verme piste. Oldu canım.

Araç üzerinden yapılan her değişiklik yasa gereği ruhsata işletilmeli. İşletilmeyince polis gözünün yaşına bakmıyor

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Her modifiyeli arac hiz yapip trafigi tehlikeye aticak diye bir zorunluluk yok. Modifiyeli araca tehkikeye sokuyor damgasi yapistirilmasin lutfen

via Note2

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Araca yapılan modifiye aerodinamiğine dikkat edilerek yapılıyor mu? ben buna bakıyorum en basitinden şu xenon olayı sahil yolunda arkamdan gelen adam yüzünden gece gece günaha girdim. diğer parçalar içinde aynı şey söz konusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Şimdi eşimin şoförlüğü pek iyi değil ben bunların olduğu trafikte güvenemiyorum malesef

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Yasal olarak, bu uygulamalar serbest olsa. Bu işin sonu olmaz. 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

İki gün önce bizim Denizlili tırlatık gençler yapmışlar yine biryerlerde. Kızdım bir kaç tanesini görünce.. 

Ama bugün öğlen de eski müşterilerimden biri geldi yanıma. O da yarışıyor. Ama aracı çekiciye bindiriyor, taaa İzmir Ülkü yarış pistine kadar 600 lira verip götürüyor. Orada yasal olarak yarışıyor. 2 ay önce 1.6 atmosferikte 2.cilik aldı. Önceden de 1.liği de var hani... Her gördüğümde de takdir ediyorum çocuğu. 

İki farklı tür. Polis iki türü de biliyor zaten. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Araç üzerinden yapılan her değişiklik yasa gereği ruhsata işletilmeli. İşletilmeyince polis gözünün yaşına bakmıyor

4 Yıldır Modifiyeli arabaya biniyorum..

2 kez Tuv'e girdim Sıfır kusur ile çıktım..

Sayısız Çevirmeye girdim ne güzel araba deyip, muhabbetini yapıp, gönderdiler..

Arabam'da cam filmi yoktur.. 4 egsoz çıkışı var ama ses yapmaz, duman atmaz.. Aerodinamiği bozacak tek parça yok, aksine artıracak şeyler var..

İstanbul dahil, Türkiyenin birçok ilindede çevirmeye girdim. Ama daha böyle bir polise denk gelmedim..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ne güzel işte kuralına uymuşsun. O yay vs sayan polis egsozu da saydı. Ki muhtemel bağırıyordur o egsoz.

Abd vatandaşı sanmışlardır seni. Gerçi boy kısa zenci de değilsin ya :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ne güzel işte kuralına uymuşsun. O yay vs sayan polis egsozu da saydı. Ki muhtemel bağırıyordur o egsoz.

Ama teknik değişiklikte, polis gözünün yaşına bakmaz demişsin ona istinaden ;

Tamponlar teknik değişiklik

Egsoz sistemi teknik değişiklik

Spoiler teknik değişiklik

Yay teknik değişiklik

Lastik teknik değişiklik

Marspiel teknik değişiklik

Yani hepsi değişik :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

3-4 Bin lira para ver modifiyeye, 100TL verme piste. Oldu canım.

ama şöyle bir şey var türkiyede modifiye yaptığın araç ruhsata işlenmiyo bu olaylar olsa bu tip sıkıntılar olmaz avrupa bu tarz yapılan yasa dışı yarışlar da araç sahiplerinin karşısında param parça ediliyor ama bu tip modifiye işlemleri ufak bi ücret karşılığında aracın defterine işlense süper olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bence güzel olur, mesela film çekildi. Gitsem tüve onaylatsam sonra vergisini ödesem yazdırsam.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Önceden gelen bir projelendirme işlemi var yanlış hatırlamıyorsam. Proje çizdir vs vs. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Abi o olay Türkiye'de varsa  prosedürden başka bir şey yoktur diyim ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...