İçeriğe Yönlendir

Modifiyeli Araçlar Polise Takıldı

Misafir

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bu arada cam filmi cezasına açılan itiraz davasında davacının haklı bulunduğu, cezanın iptal edildiği ve kararın emsal teşkil edeceğinin belirtildiği bir haber var bugün Milliyet'te.

http://gundem.milliyet.com.tr/film-kapli-cam-icin-kesilen-cezayi/gundem/detay/1764217/default.htm

Polisin söylediği "abicim ben yazayım, sen iptal ettirirsin"...

Yorum bağlantısı

istediği kadar iptal edilsin cezalar  bizdeki bu zihniyet değişmedikce polisler ceza yazarlar diyim ben istediğin kadar elinde belge olsun farketmez

bizdeki bu zihniyet derken sen vatandaş olarak kendini kast ediyorsun yok sa polis in zihniyetinden mi bahsediyorsun ?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

İlk aracım dışında diğer araçlarıma modifiye yapmadım , yapmamda açıkcası .  Hatta geçenlerde aracımın aynısı ama dışı modifiyeli olanı ile peş peşe uygulamaya girdik . İkimizin gördüğü tavır ve davranış tamamı ile farklıydı . O yüzden ayrıcalıklı olucam diye , aman o yolda uygulama var . Buradan gideyim pisikolojisi ile yaşamaktansa , uygulamalara gönül rahatlığı ile girmeyi tercih ederim .

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

bizdeki bu zihniyet derken sen vatandaş olarak kendini kast ediyorsun yok sa polis in zihniyetinden mi bahsediyorsun ?

Her iki taraf demek en güzel olur. 

Yorum bağlantısı

Her iki taraf demek en güzel olur. 

bende onu merak ettim cevremde çok arkadaşım var bisiklete bile binmemiş polis le muhattap hiç olmamış kişiler bana polisleri savunuyor tabikide polis görevini yapacak ama bazıları çok abartıyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şimdi ben arabanın 16 olan jantlarını aracın standart ölçülerine bağlı kalarak (aynı modelin farklı donanım seviyesinde kullanılan) 17'ye çıkardım bu modifiye midir? Ruhsata işlenmeli midir?

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

istediği kadar iptal edilsin cezalar  bizdeki bu zihniyet değişmedikce polisler ceza yazarlar diyim ben istediğin kadar elinde belge olsun farketmez

Polisin söylediği "abicim ben yazayım, sen iptal ettirirsin"...

Mevzuatın tanımlamada yetersiz kalmasından dolayı yaşanan bir durum bu . Mahkeme kararları da neticede kanuna aykırı olamaz. Burada ilginç bir çelişki var.  Mevzuata sımsıkı sarılan polisler olduğu gibi  inisiyatif kullanan da var.  .   Ayrıca polis " abicim ben yazayım sen iptal ettirirsin" derse, bırakın yazsın biz de iptal ettirelim, emsal hakkımızı kullanalım.  Neticede bu konuda yapılacak nihai bir düzenlemenin çok da gecikmeyeceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı

Şimdi bizim evin orada bir yol var. 30 tabelası var. Kimse uymuyor. Kontrolü de yok. 30 yazan tabela yıllardır atıl şekilde duruyor. Polis yıllar sonra tutup 1-2 gün soteye yatıp, 60-70 gidene 354 lira cezaları yağdırıp, tekrar orayı terk ediyor. 6-7 aydır kimse yok. Herkes yine 60-70 gidiyor. Ben yıllardır buna karşıyım. 

Eğer bir yasak, hatalı-eksik birşey varsa her daim, herkese ceza yazılmalı. O zaman sonuna kadar cezaları desteklerim. (Ki genelde cezalardan yana tarafım)

Ama 1-2 gün millete kök söktürüp, sonraki 1 sene yine yolları apaçilere bırakmak en kızdığım şey. Oraya ailesi ile giden, yemeğini yiyen insanlar da var.

Deli saçması, devleti biz vatandaşların gözünde yerin dibine sokan bir uygulama da modifiyeli araçlara ceza kesilmesi. Arkadaş bu parçaları imal eden, ithal eden adamlara kessene cezayı!! Yemiyo değil mi! Cam filmini, yetkili bayi, araç trafiğe çıkmadan önce takıyor. Sen satınalan adama kesiyorsun cezayı. Yetkili satıcıya kessene!! Yok. Adam malını satsın, para kazansın, tutturabildiğin cam filmli arabalara cezayı yapıştır yok yaa!! Olay kökünden eksik-hatalı. Polisin trafikte dentim yapmaktan aciz kalıp, esas tehlikeli olan, cana ve mala kasteden "tehlikeli araç kullananları" görmezden gelip, arabasına, her köşebaşında devletin satış ve montajına müsade ettiği aksesuarlarıalıp takanlara ceza kesilmesine karşıyım. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

polisin koçan doldurma yarışına giderse :D soner  film dışında herşeye kusur bulur zihniyetten kastım polis yanlış anlaşılmasın eski polisler anlayışlı yeni gelen ler e laf bil dedirtmiyolar ondan öyle dedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aynı durum Eskişehir'de bir caddede var.

Normalde 3 şerit genişliğinde gidiş-geliş çift yönlü olan bir sokakta her iki yöndede duraklamak ve park etmek yasaktır tableası var. Ama her iki taraftada park edildiği için tek şeride düşüyor. 

Bride aslanım minübüs otobüs şöförleri bu caddeye girdimi her seferinde şimdi sürttük, aha çarptı tedirginliğiyle geçiyorsunuz caddede. En sonunda BİMER e şikayeti basacam. 

BİMER'den giden şikayetlerle çok çabuk ilgileniyorlar.

Yasak değilse tabela koymayın arkadaşım. Yasaksada uygulayın. Oraya diktiğiniz direklere yazık, bir sürü masraf.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İ.Göksel Yaman

Japon style bozosuka egsoz sistemidir. Genelde JDM'ler yapar.. Mercedese cok saçma olmuş. Tabi sistemden bir haber olan haberci sahibinin Artvin'li olduğunu öğrenince, Karadeniz Usulü demiş

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Japon style bozosuka egsoz sistemidir. Genelde JDM'ler yapar.. Mercedese cok saçma olmuş. Tabi sistemden bir haber olan haberci sahibinin Artvin'li olduğunu öğrenince, Karadeniz Usulü demiş

Adamın ehliyeti bile yanında değilmiş. 172tl ile kurtulduğuna şükretsin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Adamın ehliyeti bile yanında değilmiş. 172tl ile kurtulduğuna şükretsin :D

Öğleden sonra ise normaldir :D
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emre Usta

Ozellikle eski araclarin modifiye anlayici beni deli ediyor merceksiz zenonla arkadan gelen olursa arka sisleri yakiyorum gecici kör olsun

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Saçmalıktan başka bişey değil, nerde özgürlük nerde bilmem ne ondan sonra, adam arabasını alıyor binlerce lira veriyor sonra okadar masraf yapıyor,vergisini veriyor,bakımını yaptırıyor,muayenesini yaptırıyor sonra gel kardeşim al sana bukadar ceza.Ben böyle düzenin diyesim var :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Saçmalıktan başka bişey değil, nerde özgürlük nerde bilmem ne ondan sonra, adam arabasını alıyor binlerce lira veriyor sonra okadar masraf yapıyor,vergisini veriyor,bakımını yaptırıyor,muayenesini yaptırıyor sonra gel kardeşim al sana bukadar ceza.Ben böyle düzenin diyesim var :)

+1903 diyesim var :)

Yorum bağlantısı

Harika olmuş, bizim vergilerimizle maaş alan polisler bizim haklarımızı ne zaman korumaya başlayacaklar diye merak ediyordum. :bravo:  Sözlerim, sürekli sis farlarını yakanlara, merceksiz xenon kullananlara, bangır bangır egzost bağırtanlara vb.dir.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
"Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahatını bozacak şekilde kullanan sürücüler 80 lira parave 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Cihazlar araçtan sökülür."

Allahım sana geliyorum :D Gecenin 4 ünde sahur vakti nasılsa millet uyumuyor diye Yıldız Tilbe çala çala sokaktan geçen şahin şöförü, sana gelsin bu madde e mi...
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

insanları rahatsız etmenin,veya trafikteki araçları tehlikeye düşürmenin adı hiç bir zaman özgürlük olamaz..

ben sonuna kadar destekliyorum yapılacak uygulamayı..

:good1:  :bravo:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
"Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahatını bozacak şekilde kullanan sürücüler 80 lira parave 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Cihazlar araçtan sökülür."

Umarım güvenlik kamerası aynı maddeye sokulmaz :mellow:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...