İçeriğe Yönlendir

Modifiyeli Araçlar Polise Takıldı

Misafir

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Adam merceksiz xenon farı takmış, yetmemiş sisleri açmış, o da yetmemiş kim olduğunu bilmediğim bir de şarkı bangır bangır...

Bunun adı özgürlük mü şimdi?

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sonuna kadar destekliyorum. Modifiyeyi yasaklamak özgürlük kısıtlamak gibi gözükse de ülkemizde örneğin Angarada modifiyeli kuşlar; trafiği, kendilerini ve başkalarını tehlikeye düşürmekten başka bir işe yaramıyorlar. Süspansiyonu kesik, arabası zıplıyor, kamber açısını abartmışlar, arabanın lastik yere basmıyor, egzos yerine baca takmışlar kafa ütülüyor daha ne olsun vatana millete hayırlı olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ceyhun Gürler

Saçmalıktan başka bişey değil, nerde özgürlük nerde bilmem ne ondan sonra, adam arabasını alıyor binlerce lira veriyor sonra okadar masraf yapıyor,vergisini veriyor,bakımını yaptırıyor,muayenesini yaptırıyor sonra gel kardeşim al sana bukadar ceza.Ben böyle düzenin diyesim var :)

Aynı fikirdeyim

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Denetimsizliğin, şikayet edilse bile ilgisizliğin sonucu çıkarılan bir karar. Kaç kez tabiri caiz ise 0 çizenlerin plakalarını şikayet ettim, Ekiplerin önünden geçtiği halde neredeyse çoğuyla ilgilenilmedi bile. Olan adama akıllı modifiyesini yapıp efendi efendi gezene oluyor. 

Ben gidip 22" jantlarımı işleteceğim inadına, yiyen durdursun beni :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Senin özgürlüğün benimkinin başladığı yerde biter Sezer kardeşciğim. Ramazanda bile bangır bangır ses açan, çatır çutur egsoz patlatan bir zihniyetsizlikten bahsediyoruz. Heçç kusura kalmasın millet ama hepsi beter olsun. (Ki kendim de modla uğraşan biri olarak söylüyorum bunları)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Modifiye zevktir , hobidir , özgürce yapılabiir ancak birilerinin zevki , hobisi diğer insanları rahatsız ediyorsa hatta hayatlarını tehlikeye atıyorsa o zaman birisi bu duruma müdahale etmeli .

Aslında birçoğumuz modifiyeli araçtan değil aracı kullanan terbiyesiz insanlardan şikayetçiyiz .

Yerinde karar olmuş , umarım en kısa zamanda uygulamaya geçilir . 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Modifiye zevktir , hobidir , özgürce yapılabiir ancak birilerinin zevki , hobisi diğer insanları rahatsız ediyorsa hatta hayatlarını tehlikeye atıyorsa o zaman birisi bu duruma müdahale etmeli .

Aslında birçoğumuz modifiyeli araçtan değil aracı kullanan terbiyesiz insanlardan şikayetçiyiz .

Yerinde karar olmuş , umarım en kısa zamanda uygulamaya geçilir . 

Kesinlikle katılıyorum. :good1:    :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

kendileri demiş zaten ''çevreye rahatsızlık veren'' modifiye diye. silah gibi patlayan egzoz takanlara, sırf millete duyurmak için camı açıp da müzik dinleyene karşı harika uygulama. diğer türlü şeylere pek bir şey deneceğini sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Düşündüğümüz gıbı uygulanacaksa sıkıntı yok hatta çok yerınde bır karar ama kuş gurubu maganda sürücülerle sevam edecek ış camfılmıne dayanacak ve bız bunun gelır kapısı olmasını konuşacaksak bu kadar yorumu bıle boşa yazmış olacagız.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Genelde bir detay gözden kaçmış yazılarda. Araçların üzerindeki her parça belli bir onaya tabi olmak zorundadır. Aracınıza orjinal focus st spoileri takarsanız, kolay kolay sorun yaşamazsınız. Ama kendiniz spoiler uydurursanız, bu yasa dışıdır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Dediğimi tekrarlıyorum. Türkiyenin çoğu vilayetinde çevirmeye girdim.

Bilinçli bir şekilde yapılan modifiyeye kimsenin birşey dediği yok.. Çoğu trafik memuru arkadaşta, Focus'un hangi modeli bu diye sormuştur..

Kararı son derece memnuniyetle karşıladığımı söyleyeyim..

Cam filmli arabalar dünyanın heryerinde yasak, yüksek müzik ve egsoz ile kimse kimseyi çekmek zorunda değil. Duman olayınıda katmışlar çokta iyi olmuş. Verilen kararı inşallah uygularlar.. Son derece yerinde alınan bir karar olmuş..

Büyük jant olayına gelirsek, açarım kapıyı eşikteki 225/40/18 fabrikasyon lastik ebatı bilgisini gösteririm :)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi bırak sana ceza kesmeyi, araca hayran olan polisleri anlatsana :D

Satarken haberim olsun deyipte, telefon numarasını bırakan polis memuru biliyorum ben, ayıp olmasın diye kaydetmiştim numarasını bende hala duruyor :D
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Denetimsizliğin, şikayet edilse bile ilgisizliğin sonucu çıkarılan bir karar. Kaç kez tabiri caiz ise 0 çizenlerin plakalarını şikayet ettim, Ekiplerin önünden geçtiği halde neredeyse çoğuyla ilgilenilmedi bile. Olan adama akıllı modifiyesini yapıp efendi efendi gezene oluyor. 

Ben gidip 22" jantlarımı işleteceğim inadına, yiyen durdursun beni :)

abi sendeki bu sevda leyla ile mecnunda yok :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Alper Sakalli

iyi güzel de ruhsata işletin be kardeşim şunları yasal yapın ki başınız ağrımasın..

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Bağdat Caddesi üzerinde modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada 35 araca işlem yapılırken, 7 araç trafikten men edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri, Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinde gece yarısından sonra uygulama noktası oluşturdu. Trafik polisleri ve motorize ekiplerin görev yaptığı uygulamada, modifiyeli araçlar durduruldu. Uygulamada durdurulan araçların, egzoz ve trafiği tehlikeye düşürüp, düşürmediği kontrol edildi. Egzozlarından yüksek ses çıkan ve abartı egzoz bulunan araçlara, cezai işlem uygulandı. Öte yandan uygulama noktasından hızla kaçan bir otomobil motorize polis ekipleri tarafından takip edildi. Kadıköy’de 7 ayrı noktada oluşturulan ve yaklaşık 4 saat süren uygulamalar hakkında bilgi veren, ekipler Amiri Komiser Ahmet Duman, araçlarda öncelikle egzoz kontrolü yaptıklarını söyleyerek, standartlara uymayan araçlara 88 ile 108 Türk Lirası arasında değişen cezai işlem uyguladıklarını belirtti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Bağdat Caddesi üzerinde modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada 35 araca işlem yapılırken, 7 araç trafikten men edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri, Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinde gece yarısından sonra uygulama noktası oluşturdu. Trafik polisleri ve motorize ekiplerin görev yaptığı uygulamada, modifiyeli araçlar durduruldu. Uygulamada durdurulan araçların, egzoz ve trafiği tehlikeye düşürüp, düşürmediği kontrol edildi. Egzozlarından yüksek ses çıkan ve abartı egzoz bulunan araçlara, cezai işlem uygulandı. Öte yandan uygulama noktasından hızla kaçan bir otomobil motorize polis ekipleri tarafından takip edildi. Kadıköy’de 7 ayrı noktada oluşturulan ve yaklaşık 4 saat süren uygulamalar hakkında bilgi veren, ekipler Amiri Komiser Ahmet Duman, araçlarda öncelikle egzoz kontrolü yaptıklarını söyleyerek, standartlara uymayan araçlara 88 ile 108 Türk Lirası arasında değişen cezai işlem uyguladıklarını belirtti.

http://www.posta.com.tr/video/video-izle/?VideoID=33105

Ağa cuma günü akşam Maraş'ta adım başı çevirme vardı. Egsoz Xenon yüksek sesle müzik gibi olaylara müdehale için. 2-3 gün yollarda gürültü yoktu.
Yorum bağlantısı

Ağa cuma günü akşam Maraş'ta adım başı çevirme vardı. Egsoz Xenon yüksek sesle müzik gibi olaylara müdehale için. 2-3 gün yollarda gürültü yoktu.

İyi yapıyorlar ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Bu modifiye işini ayırmak gerekiyor bence.

-Görsel modifiye

-Performans modifiyesi

Ben görselliğe ve dış görünüme önem veren biriyim.Aracım da şık ve albenili görülmeli.Ben böyle seviyorum.Aracı aldım gittim tavanı parlak siyah kaplattım.Kurallar gereği ruhsata işletmem gerekiyordu gittim tüvden onaylattım emniyetten yeni ruhsatımı aldım çıktım.Ama camlara film yaptım bunu işletme seçeneği yok.Yada tamponları değiştirsek işletemiyoruz.Polis de çevirince bu modifiyeci bu hız yapar bu genç vs gibi saçma kriterlerle değerlendirip ceza yazıyor.Modifiyeyi hız adrenalin için yapanın yanında görsel güzellik için yapan da aynı kefede tutuluyor.

Buna bir çözüm olması gerekiyor.

Geçen gün bomba patladı sandım. Bizim sokaklar çok dar ve yankı yapıyor. Maganda şahinci egzosa ne yaptıysa egzos patlıyor. Birde ara sokaklarda geziyor. Bu zamana kadar 2 kere yaşadık bunu. Denk getireceğim sonunda. plakayı alıp şikayet edeceğim bir şey çıkar mı bilmem ama hayırlısı diyelim

Plakayı alıp polise ihbar edince polis ruhsat bilgisinden kişiyi bulup söktürüyor.Egzoz konusunda acımıyorlar.Acımasınlar da.Araba mı geçiyor f16 mı geçiyor belli değil :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...