İçeriğe Yönlendir

Dolu Depoda Yanan Yakıt Ikaz Işığı Ve Uyarısı!

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Merhaba,

TDCI dizel aracı aldığımdan beri sürekli olmamakla beraber 4-5 günde bir depo dolu iken ilk çalıştırmada "düşük yakıt seviyesi" uyarısını veriyor ve yakıt ışığı yanıyor. 100-200 mt gittikten sonra ikaz gidiyor ve ışık sönüyor. Depo seviyesi önemli değil, full ken, yarım yada çeyrek depoyken de yapıyor bunu. Neden kaynaklı olabilir ve bir problem yaratır mı?

sM5SQ2K.jpg?1

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bu modellerde standart..Benimki de aynı, azcık yol alınca sönüyor, yazılımsal olduğunu söyleyenler olmuştu yanlış hatırlamıyorsam..

Gauge menude rom level 422 yazar bizimkilerde bu 424 olmalıymış... fakaaaat  rom levelden haberi olan yetkili servis henüz bulamadım kaldı ki 424 heeeç duyan yok :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Bu modellerde standart..Benimki de aynı, azcık yol alınca sönüyor, yazılımsal olduğunu söyleyenler olmuştu yanlış hatırlamıyorsam..

Gauge menude rom level 422 yazar bizimkilerde bu 424 olmalıymış... fakaaaat  rom levelden haberi olan yetkili servis henüz bulamadım kaldı ki 424 heeeç duyan yok :)

İleride sıkıntı yaratmıyorsa problem yok. İbre seviyeyi doğru gösteriyor. (Ara ara test için mazot aldım, burdan biliyorum), şamandıra arızası olsa sürekli yada hergün yanar sanırım. İnşallah ileride problem teşkil etmez.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

İleride sıkıntı yaratmıyorsa problem yok. İbre seviyeyi doğru gösteriyor. (Ara ara test için mazot aldım, burdan biliyorum), şamandıra arızası olsa sürekli yada hergün yanar sanırım. İnşallah ileride problem teşkil etmez.

Sorun olmaz ,araç bu durumla ilgili arıza kodu almıyor hiçbir şekilde..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Daha önceki aracım olan 2004 dizel C Max'imde aynı sorunla karşılaşmıştım, çok önemli bişey değil, kafanıza takmayın,

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Daha önceki aracım olan 2004 dizel C Max'imde aynı sorunla karşılaşmıştım, çok önemli bişey değil, kafanıza takmayın,

ben o lambayı görünce çok fena sinir oluyorum mesela :D o yüzden erkenden yakıt alıyorum. umarım başıma gelmez

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Yakıt ortalamasını falan sıfırlayın. Düzelir zamanla :)

Bu yapılabiliyor mu? Nasıl?

Yorum bağlantısı

Bu yapılabiliyor mu? Nasıl?

Denedim, sadece Trip B denilen kısa mesafe gidilen KM sıfırlanıyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Denedim, sadece Trip B denilen kısa mesafe gidilen KM sıfırlanıyor.

Bir yanlışlık var .Km-ortalama hız ve tüketim verileri sıfırlanır

Benim araçta hiç olmadı :rolleyes:

Rom level ne yazıyor gauge menude..Bu 422 ve 424 efsanesi ile alakası varmı  anlayalım..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

benim araçta da tüketim verileri sıfırlamasının yapılası bir yer yok biline.. :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

xD1PU1e.jpg

Silinecek veri için ok ile işaretli düğmeye basılı tutuyoruz burada bir sorun yok dimi ?

Yorum bağlantısı

Silinecek veri için ok ile işaretli düğmeye basılı tutuyoruz burada bir sorun yok dimi ?

:good1:  Sadece ilk ekrana bakmıştım, hemen atladım "başka veriyi sıfırlamıyor" diye  :blush:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Perçem

Gönderilen Resim

:) :)

Fazladan bir menü aradığım için silememişim..

Menü içinde dolaştıran hareket tuşuyla, ilgili alana gelidiğinde basılı tutarsanız o veriyi sıfırlıyormuş..

Yavaş ama emin adımlarla aracımı tanıyorum.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

:) :)

Fazladan bir menü aradığım için silememişim..

Menü içinde dolaştıran hareket tuşuyla, ilgili alana gelidiğinde basılı tutarsanız o veriyi sıfırlıyormuş..

Bende takip ediyorum  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aydın bey , hatırladığım kadarıyla aracınızı alalı baya oldu, tanımakta geç kalıyorsunuz ona göre :), ben c max imi ilk aldığımda kullanım kılavuzu olmadığı için kılavuzu internetten indirip kitap haline getirmiş her sayfasını her özelliğini okuyup denemiştim. Tavsiye ederim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Aydın bey , hatırladığım kadarıyla aracınızı alalı baya oldu, tanımakta geç kalıyorsunuz ona göre :), ben c max imi ilk aldığımda kullanım kılavuzu olmadığı için kılavuzu internetten indirip kitap haline getirmiş her sayfasını her özelliğini okuyup denemiştim. Tavsiye ederim. :)

Yavaş-yavaş, sindire-sindire.. :D :D

iPhone' umda pdf hali var. Çıktıya gerek yok.. Çevreye duyarlı olalım, kağıt israfı yapmayalım.. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Abdurrahman Balaban

Benim araçta hiç olmadı :rolleyes:

Rom level ne yazıyor gauge menude..Bu 422 ve 424 efsanesi ile alakası var mı  anlayalım..demiştik vaktiyle  :fiuw:

Bu vakitsiz yanan yakıt uyarı ışığına takmış durumdayım şimdi de

Yorum bağlantısı
Misafir

Rom level ne yazıyor gauge menude..Bu 422 ve 424 efsanesi ile alakası var mı  anlayalım..demiştik vaktiyle  :fiuw:

Bu vakitsiz yanan yakıt uyarı ışığına takmış durumdayım şimdi de

Abdurrahman sen diyon bea, rom level, gauge meu, ne bunlar? Benim birşey yapmam mı gerekiyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...