İçeriğe Yönlendir

Dolu Depoda Yanan Yakıt Ikaz Işığı Ve Uyarısı!

Misafir

Recommended Posts

Ahmetcan Yiğit

ahmetcan neyi kapatıyor?

Mesela abi Sürücü Kapısı Acık diyor ya iki kere basınca arka arkaya onu kapatıyor ayrıca diskleri falan degistirdigimizde usta freni pompalada çalıştır diyor ya o zaman epb uyarısı verip kilitliyor resete basınca kilitleme devre dışı oluyor yani ben böyle biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Mesela abi Sürücü Kapısı Acık diyor ya iki kere basınca arka arkaya onu kapatıyor ayrıca diskleri falan degistirdigimizde usta freni pompalada çalıştır diyor ya o zaman epb uyarısı verip kilitliyor resete basınca kilitleme devre dışı oluyor yani ben böyle biliyorum :)

doğru mu anladım.. ebp yol bilgisayarı kolundan indriliyor mu? öyleyse çok iyi???

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

doğru mu anladım.. ebp yol bilgisayarı kolundan indriliyor mu? öyleyse çok iyi???

Yol bilgisayarında uyarı verdiği zaman geçerli bu dediğim :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim bildiğim, tüm uyarıları, uyarı esnasında koldaki tuşa kısa süreyle basarsan sadece ekranı temizlemeye yarıyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Benim bildiğim, tüm uyarıları, uyarı esnasında koldaki tuşa kısa süreyle basarsan sadece ekranı temizlemeye yarıyor.

Ben de öyle biliyordum..

Yorum bağlantısı
Misafir

:D  :D  :D Test menüde ne yazıyor siz onu söyleyin??? 422???

Yorum bağlantısı
Misafir

:D  :D  :D Test menüde ne yazıyor siz onu söyleyin??? 422???

425 ve daha üzeri olanlar konuşsun.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Abi boşuna konuşmuyorum.. Rom Level 608.. Nasıl ama, siz bayaa gerilerde kalmışınız.. 422 nireee, 608 nire..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

ne oluyormuş rom level mı bu ?

:yes: Abdurrahman abimin teorisine göre 422 yazanlar ikaz ışığı yakıyor, üzerleri yakmıyor. Benim 422 ve konu bana ait  :biggrin:

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

ne oluyormuş rom level mı bu ?

Konuyu okumadın herhal, dolu depoda da düşük yakıt ikazı geliyormuş.

Abi boşuna konuşmuyorum.. Rom Level 608.. Nasıl ama, siz bayaa gerilerde kalmışınız.. 422 nireee, 608 nire..

Tamam 425 ve üzeri olanlar konuşabilir demiştik. (bu arada sen nasıl 608 yaptın?)

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Konuyu okumadın herhal, dolu depoda da düşük yakıt ikazı geliyormuş.

Şimdi okudum abi, rom level ım 608, bende böyle bir sorun hiç olmadı.. İnşallah sorun olanlarda rom level güncellenebilir.. Aslında forumu takip eden bir çok servis var diye biliyorum.. Buradaki abiler yardımcı olamaz mı bu rom yükseltme olayında?

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Şimdi okudum abi, rom level ım 608, bende böyle bir sorun hiç olmadı.. İnşallah sorun olanlarda rom level güncellenebilir.. Aslında forumu takip eden bir çok servis var diye biliyorum.. Buradaki abiler yardımcı olamaz mı bu rom yükseltme olayında?

Rom level'ı düşük olanlar düşünsün.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

:D

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence model yılı ve üretildiği gün/ay a bağlı olarak değişyordur rom level. Mükremin abimin ki bizimkilerden sonra üretilmiştir, Aydın abiminki de zaten 2006 model.

Benzinli yada dizel oluşu da fark ettirebilir. Abdurrahman abimin dediğine göre rom level ne olduğunu bilen servis bile yok  :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bence model yılı ve üretildiği gün/ay a bağlı olarak değişyordur rom level. Mükremin abimin ki bizimkilerden sonra üretilmiştir, Aydın abiminki de zaten 2006 model.

Benzinli yada dizel oluşu da fark ettirebilir. Abdurrahman abimin dediğine göre rom level ne olduğunu bilen servis bile yok  :D

Evet malesef sorduğum yetkili servislerin hiçbiri rom levelden haberdar değil..Bir tanesine de hiç  level mevel demeden dedim ki ;şu aracımın yazılımını güncelleyebilirmisin? tabi abi deyip 2 saat uğraştı elde var sıfır..

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet malesef sorduğum yetkili servislerin hiçbiri rom levelden haberdar değil..Bir tanesine de hiç  level mevel demeden dedim ki ;şu aracımın yazılımını güncelleyebilirmisin? tabi abi deyip 2 saat uğraştı elde var sıfır..

2 saat uğraşmış çok şükür demek lazım sıfıra ulaştığınız için. Ya araç "Fatal Error" verseydi  :D Ben bunu anlamıyorum. Dün Ford servisten ayrılmış bir arkadaş ile sohbet ettim. Aracımın su alması ile ilgili. Sağolsun bakabildiğimiz heryere baktık. Kendisi motorcu olmasına rağmen yardımcı oldu. Dedim ki forumdan takip ettim. Servisler genelde bu sorunu deneme yanılma ile buluyormuş dedim. Nasıl olur dedi. Tüm servislere her ay "servis bülteni" yayınlanıyormuş. Bu bültenlerde araçların güncellemeleri, kronik sorunları ve çözümleri bulunuyormuş. Deneme yanılma değil, nokta atışı yapmaları lazımmış..

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Rom Level nedir acıklayabilir misiniz bilgi istiyorum bilgii :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Rom Level nedir acıklayabilir misiniz bilgi istiyorum bilgii :)

Avatarını kurallara uygun hale getirmeden sana bilgi yok!

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Avatarını kurallara uygun hale getirmeden sana bilgi yok!

Uyguladım :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Uyguladım :)

Afferin sana,

Rom level; Yol bilgisayarı bulunan araçlarda, aracın yakıt deposu ile gösterge arasındaki senkronizasyonunu sağlayan yazılım. (umarım doğru tanımlamışımdır)

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Afferin sana,

Rom level; Yol bilgisayarı bulunan araçlarda, aracın yakıt deposu ile gösterge arasındaki senkronizasyonunu sağlayan yazılım. (umarım doğru tanımlamışımdır)

Aksam deniyorum bunu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...