İçeriğe Yönlendir

Aracıma Çarpıp Kaçtı Yada Kaçabileceğini Zannetti

Koray Ceylan

Recommended Posts

Koray Ceylan

Selam arkadaşlar, bugün sabah saatlerinde park halindeki aracıma komyenetin teki çarpmış(sol ayna kırılmış) ,komşular haber verdi çarpan adam plakasının alındığını anlayınca durup telefonunu bırakmış ama numara yanlış plakadan adamın bilgilerine ulaştım pazartesi telefonunu bulmaya çalışıp zararı trafik sigortasına rucu etme konusunda anlaşma sağlamaya çalışacağım kabul etmez ise polis tutanağı ile savcıya suç duyurusunda bulunurum ceza alacağını sanmam ama denemekte fayda var daha önce başına böyle bir olay gelmiş arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa ona göre önlem alabilirim yoksa bizim kaskonun hasarsızlık indirimi güme gider.

Yorum bağlantısı
Koray Ceylan

Komşular plakayı yanlış almış ama adam eski bir yakıt fişinin üstüne telefonunu yazmış oda yanlış  zaten yakıt fişindeki plaka bilgisinden adamın bilgilerine ulaştım, araba renk model tutuyor isim soy isim ,kimlik no hepsi elimde doğru telefonunu bulup anlaşma yoluna gitmeye çalışırım.

Polise tutanak tutturdum plakasınada çarpıp kaçmayı yazdırdım.

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Çarpıp kaçanın yanına kar kalıyor 2 sene önce başıma gelmişti tutanakta tutsan şikayetçi de olsan hiç bir sonuç elde edemiyorsun.

Zamanından oluyorsun boşa

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

şahsa ulaşın, tutanak tutmaya yanaşmazsa savcılığa şikayet edin.  Karakolda uğraşmayın.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şahit gerekir 2 adet. Geçmiş olsun.

aynı durum gebzede başıma geldi iki sene önce. Şahitler eşliğinde vatandaşı bulduk, raporu yazdık, karşı tarafın sigortasından yaptırdık.

Kaza tutanağındaki şahit bölümü önemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Pek bir sonuç çıkmaz, yakalayıp ağzını burnunu kırmak daha kolay bir yol olurdu.

Geçmişte başıma geldi, 2 ay polis üst mahalledeki adamı bulmadı biz bulduk, yakaladık, köşeye kıstırıp, seni haylaz seni, nııı, hemen tutanağı yaz yoksa kulağını çekerim gibi telkinlerde bulunduktan sonra arkadaş ile anlaşmıştık.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Çok sıkkıntılı bir durum.Genelde insanın uğraşmak yerine Allahından bulsun dediği oluyor.

Yorum bağlantısı

Pek bir sonuç çıkmaz, yakalayıp ağzını burnunu kırmak daha kolay bir yol olurdu.

Geçmişte başıma geldi, 2 ay polis üst mahalledeki adamı bulmadı biz bulduk, yakaladık, köşeye kıstırıp, seni haylaz seni, nııı, hemen tutanağı yaz yoksa kulağını çekerim gibi telkinlerde bulunduktan sonra arkadaş ile anlaşmıştık.

kaç kişiydiniz abi ?

:))

Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

Selam arkadaşlar, bugün sabah saatlerinde park halindeki aracıma komyenetin teki çarpmış(sol ayna kırılmış) ,komşular haber verdi çarpan adam plakasının alındığını anlayınca durup telefonunu bırakmış ama numara yanlış plakadan adamın bilgilerine ulaştım pazartesi telefonunu bulmaya çalışıp zararı trafik sigortasına rucu etme konusunda anlaşma sağlamaya çalışacağım kabul etmez ise polis tutanağı ile savcıya suç duyurusunda bulunurum ceza alacağını sanmam ama denemekte fayda var daha önce başına böyle bir olay gelmiş arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa ona göre önlem alabilirim yoksa bizim kaskonun hasarsızlık indirimi güme gider.

geçmiş olsun bu tip durumlarda arabayı hareket ettirmeden polisi çağırıp kaza ile ilgili tutanak tutturmanız lazım.çarptı ve kaçtı plakası bu diye belirtmeniz lazım sonrası yasal süreç. ama aracı hareket ettirip sonra polisede başvursanız hiç bir faydası olmuyor mağlesef. akrabamın başından bu şekilde olay geçmişti kamyon çarpıp ben kaza tutanağı falan tutmam deyip binip aracına gitmiş akrabamızda arabayla işe gidince polise haber vermiş polis olay yerinde haber verecektiniz plaka olsada bu durumda hiçbirşey yapamayız demişler.şuanda arka çamurluk hasarlı biniyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Madem ki çarpan kişinin bilglilerine ulaştın bence git sende onun aracına aynısını yap.
Baktın o da olmuyor, vur ağzına iki tane :bambam:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çarpan şahışla uzlaşmazsanız bir sonuca ulaşamazsınız malesef.

Geçtiğimiz sene benimde aracıma vurup kaçtılar. Kamera görüntüleri elimde olmasına rağmen polisle bir sonuca ulaşamadım. Mahkemeye başvurmanız gerekir böyle durumlarda.

Çarpan taksiyi durağından buldum, birkaç polis arkadaşımla birlikte ziyaret edince masrafımı karşılamıştı.

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum benim de başıma gelmişti. Adam 206'ma arkadan vurup bagajı içeri sokmuş, kamyonetinde benim boyalarım duruyorken gözümün içine baka baka 'Ben Bornova tarafında başka bir araca dokundum.' deyip gitti. Biliyorum hissediyorum anlıyorum ama ispat edemiyorum. Berbat bir durumdu, Allah beterinden saklasın diyelim... :nazar:

Yorum bağlantısı
Koray Ceylan

Bugün emniyetteki arkadaşlarım ve sigorta acentesi arkadaşlarım sayesinde çarpan adamı buldum. Poliçe ve ehliyetinin fotopisini alıp boş kaza tespit tutanağınada imza attırdım olay çözüldü sayılır.

Desteklerinizden ötürü hepinize teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

Bugün emniyetteki arkadaşlarım ve sigorta acentesi arkadaşlarım sayesinde çarpan adamı buldum. Poliçe ve ehliyetinin fotopisini alıp boş kaza tespit tutanağınada imza attırdım olay çözüldü sayılır.

Desteklerinizden ötürü hepinize teşekkür ederim.

geçmiş olsun tanıdığın olmasının yararını görmüşsün yoksa sineye cekmek zorunda kalacaktın tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Koray Ceylan

Aynen öle ,tanıdıklar olmasa ya kaskonun hasarsızlık indirimini bozacaktım yada cebimden ödeyecektim.

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural

Benim motorsikletime çarpıp kaçan minibüsün plakasını aldım.Polisi aradım en yakın karakola gidin denildi.Karakola gidip şikayetçi oldum.Alkol muayenesi yaptılar.Olay yerine geri geldik polis rapor tuttu.Savcılıktan size bilgi gelecek denildi.1 ay sonra savcılıktan gelen evrakta bildirdiğim plakanın minibüse değil Tarsus trafiğine kayıtlı bir taraktöre ait olduğu devam etmek istersem Tarsus mahkemelerince dava açabileceğim yazıyordu.(Gelde devam et)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...