İçeriğe Yönlendir

Trakyalı C-Max

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar. Aracımı aldığım gün forma üye oldum. Ancak fırsat buldum... Ve bolca anlatım, bolca fotoğraf, işte Trakyalı C-Max im...

Önceki aracım çakma Mini Cooper lakabı ile 2005 Daihatsu Sirion du. Ufak tefek, eşimin kullanımına uygun olarak alınmış (ben 1,86 cm, 110 kg olduğumdan bana gerçek Mini gibi geliyordu), şehir içi faresiydi. Ailemiz genişleyince C-Max e terfimiz şart oldu. Şimdi Ayaz Bebek le mutlu mesut seyahatler bizi bekliyor  :)

Aracımın 3. sahibiyim. Benden önceki sahibi 2013 Ocak ayında Düzce Savcısından almış aracı. (plakadan az çok anlaşılıyor) 8 ay kullanmış, 6.000 km ancak yapmış. Kredi borcu sebebiyle kız gibi aracı acilen satmak zorunda kalmış. Sahibinden.com daki yayınından 2 saat sonra telefonda anlaştık, her dakika bilgisayar başında sürekli "yenile" tuşuna basıp duruyordum o dönem. Piyasada bilmediğim C-Max, C4 Picasso, Scenic, Meriva gibi aile aracı kalmamıştı. :biggrin:  Pazartesi anlaşıp 13.08.2013 salı sabahtan gidip aldık Trakyalıyı hayırlısı ile.

2004 Ford Focus C-Max Ghia 1,6 TDCI 110 ps Magnum Gri 

135.000 km de, servis bakımlı, kazasız, sadece tamponlarda, sağ/ sol arka çamurluklarda ve sağ arka kapıda yüzeysel boya var ki onlarda Tramer de görünüyor, servis kayıtlı. (Vernik atan tek yerleri) Arka plakalık sol alt köşede avuç içi kadar nazarlığımız da var. Yine kronik bagaj tuşumuz çalışmıyor.

Lastikler ortanın altında. En fazla bir daha ki kışa değişim ister. Ocak ta komple Sonax a girmiş.  İçine binen 2010 mu, 2011 mi diyor  :nazar: Diyorum bende...

"Farlar sararmış ve park sensörü yok, hayal kırıklığına uğradım"   :biggrin: Diyenler bilin ki kıskananlardır dedim ve önce park sensörü aldım. Sararan kronik farların yenisini aldım. Yeni farlara olmazsa olmaz NB+, led iç aydınlatma, bagaj havuzu, paspas, cam filmi, ıvır zıvır eksiklikleri tamamlıyorum şuanlar. Bayramdan önce herşey tamam olacak kısmetse hepsi.  :good1:

Çok konuştum, şimdi sıra Trakyalı da...

VABIJfK.jpg?1

FZnWgbt.jpg?1

thnxIj2.jpg?1

vmRy5z9.jpg?1

ATPlfGB.jpg?1

6pNJlZS.jpg?1

VmMEak3.jpg?1

uNFTzcf.jpg?1

Rre6F2R.jpg?1

CsdxihO.jpg?1

u9BTejR.jpg?1

h8YaJ1m.jpg?1

krGEzD9.jpg?1

gaHJD5Q.jpg?1

Buda C-Max imi almayı nasip eden Küçük Trakyalı' m, Ayaz Bebeğim  :nazar: Darısı S-Max lerin başına...

nbGt4Ur.jpg?1

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

güle güle binin. oğlunu ve arabanıza maşallah. 41 kere  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok zevk alarak kullanacaksınız. Maşallah :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER

ufaklıkda aracınızda hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Arabayı geçtim ondan her yerde var.

Küçük beye 41 :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Güle güle kullanın Kerem bey.Mangalsever birini ancak böyle bir araba taşır. :fiuw:

Ayaz bebek,bakışlarıyla anlatıyor kendini.Çok can yakar,maşallah. :nazar:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Masallah bebeginiz cok tatli. Allah nazardan korusun.

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

arabayla ilgili sorunlarınız  olursa size lokman bey yaterli olur güle güle kullanın aracınızı

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Öncelikle Ayaz bebeğe ve sonrasında aracınıza kocaman Maşallah'lar, yanlız yazmadan duramayacağım lütfen emniyet kemerindeki o tokayı çıkarırsanız sevinirim, eminim ki Ayaz bebeği sizin kadar hiç kimse sevemez değil mi?   :flowers:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Herkese tek tek teşekkür ediyorum... İnşallah hep beraber daha iyilerine...  :bravo: İnanın arabayı aldığımdan çok, forumun bir parçası olduğuma seviniyorum. Daha önce farklı marka ve modellerin forumlarından ağızı yanan biri olarak ilk etapta kararsız ve çekingendim. Ancak buradaki sıcaklığı, samimiyeti, yardımseverliği görünce ve içine dahil olunca sanki 40 yıldır tanışıyormuşuz, 40 yıllık dostmuşuz hissi uyandı bende.  Çok çabuk benimsedim FCTR yi. Tekrar tekrar teşekkürler herkese. Forumumuzun, dostluğumuzun daim olması dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

O ay parçası gibi olan Ayaz bebeği kocaman ısırıyorum.Sonrada size hoşgeldiniz diyorum.Trakyalı C-Max de tam film isimi gibi olmuş. :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Hayırlı olsun ..far ve koltuk temizliği şart gibi

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Araç kız gibi, Ayaz bebek de tam delikanlı, her ikisine de kocaman birer :nazar:

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

İkisine de Maşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir

Farların değişimi ve park sensörü tamam :good1: Yeni farlar yan sanayi olduğundan ve sağ/ sol farklı firma olduğundan fiziksel azda olsa farklılıkları var ve üzerlerinde motor yok. Eskilerden motorları söktük ama çalışmadılar nedense. Kablolarda sorun yok, sigortalar sağlam, motorlar sorunsuz.. Geniş zamanda bilgisayara bağlatıp bakacağız. (Herşey sorunsuz, eskide çalışıyorlar yenide tık yok. Fikri olan varmı acaba?) Eskileri bir güzel paketleyip Aydın Perçem hocama göndermek kaldı. Bu arada Osram H11 sis farları mevcut yerlerine uymadı ve Osram Cool Blue 5W parklarda arıza lambası yaktı  :(

Kör gözlerimiz.. :clever:

ccdeigl.jpg?1

Trakyalı operasyonda.

k8mpqYx.jpg?1

Tövbe tövbe.. Senin suratına nollmuş??

1AXcjm7.jpg?1

Tek gözlü Canafar..

xgsYu2s.jpg?1

Yeni gözlerimiz ışıl ışıl.  :sunny:

BYWZZUx.jpg?1

JeHrsfJ.jpg?1

wtHVm99.jpg?1

Eski sol.

sptMQtW.jpg?1

Yeni sol.

B6624pC.jpg?1

Eski sağ.

kmg1oZs.jpg?1

Yeni sağ.

8D3CA5b.jpg?1

Bu görüntü içimi birazda olsun sızlattı :(

6yPanmw.jpg?1

Neyseki çabuk topladık kendimizi  :biggrin:

Oiduf9B.jpg?1

Bugün pazar olduğu için ustamı daha fazla tutmıyım, yormıyım dedim. Led iç aydınlatmaları da bayram tatilinde filan hallederiz dedik..

Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah farlar güzel olmuş. Bi-xenon ister abi bu.

Bu arada şu motoru bi temizle abi ya :D :D

Eyvallah Mert.. Bi-xenon ilerleyen dönemlerde belki bakarız. Motora da bir ara el atıcaz kısmetse. Turbo çevresinde yağ var. Yıkatmadan baktıralım ustamıza..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...