İçeriğe Yönlendir

Trakyalı C-Max

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Bu konu yeni dikkatimi çekti. Biraz uğraştırmış araç ama olacak o kadar.

:nazar:

Yeni mi  :shok:  :D Bakarsan bağ olur :biggrin:

Güzel olmuş stickerlar  :) Camlara film istiyor bu  :seytan:

Sticker olurda güzel olmaz mı :good1: Film parasını su kaçağı için harcadık. İleride kısmetse..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Cumartesi günü direksiyonla ilgili bir problem yaşadım. Az kalsın kaza geçiriyordum. Detaylar aşağıdaki konuda. Bu model Focus, C-Max ve Mondeo larda kronik olduğunu söyledi ustalar.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226816-c-max-direksiyon-problemi/?p=2277574

Haftaya cumartesi günü sabahtan sanayi yollarını aşındıracağım. Direksiyon kutusu sökülüp, olabiliyorsa tamir olacak (350-400 TL) Olamıyorsa değişim (2.000 TL civarıymış  :shok:  :(  )

Haftaya fotoğraflı gelişmelerle detay açıklamaları yazarım.

Bu problemi yaşayan arkadaşlar "yazın sıcak havalarda düzeliyor" deyip yaptırmamazlık etmesin. Yüksek hızlarda kazalara sebebiyet verebilir.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Araba ısınınca yapmiyor sadece soğukken yapiyor diye servise götürmemiştik :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayret! bu konuya hiç mesaj yazmamışım. Yoksa yazdım da forum mu bilmiyor.

Neyse Kerem direksiyon işi ne oldu?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayret! bu konuya hiç mesaj yazmamışım. Yoksa yazdım da forum mu bilmiyor.

Neyse Kerem direksiyon işi ne oldu?

Bu cumartesi sabahtan tekrar gideceğim sanayiye abicim. Arabanın direksiyon kutusu sökülecek, açılıp bakılacak. Eğer oluyorsa tamir olacak. Olmuyorsa Allah Kerim.. Hazır gitmişken komple bir bakımda yaptıracağım. Yine en az 500 TL kapısı  :$: Anlatırım burada işlemler bitince..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu cumartesi sabahtan tekrar gideceğim sanayiye abicim. Arabanın direksiyon kutusu sökülecek, açılıp bakılacak. Eğer oluyorsa tamir olacak. Olmuyorsa Allah Kerim.. Hazır gitmişken komple bir bakımda yaptıracağım. Yine en az 500 TL kapısı  :$: Anlatırım burada işlemler bitince..

Allah yardımcın olsun, konuyu baştan sona okudum. Su alma işi oldukça canımı sıktı. Anladığım kadarıyla tek sorun, tahliye hortumlarının bağlantılarının gevşek olması. Ford da bunu kendine yakıştırıyor.

Neyse he şeyden hayır ummak lazım. Kolay gelsin. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem şu işi yapmadan kullanmayın o arabayı..

No Name Osman Usta ile konuştum sabah. Belki yarın onlara giderim diye ama işlem uzun sürüyormuş ve cumartesileri de yarım gün çalışıyorlarmış. Bende fabrikadan izin alabilir miyim hafta içi diye bakıyorum şimdi. Olmazsa yarın Çorlu da yaptıracağım bakalım kısmetse..

Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem ne yaptın, düzeldimi?

Abim kusura bakma yoğundum bugün. Çok detaya giremedim. Tam anlamı ile olmadı. Şöyle ki hava sıcak ve ustalar tecrübe ederken yapmadı. 3 farklı ustaya danıştık. Çok sıkıntı yapmaz dendi. Kutunun açılması 400 liradan başlar, yağ, balans vs 600 ü geçer dendi. Bu sebeple şimdilik direksiyon yağ değişti, mafsallar yağlandı. Sonra genel bakım yaptırdım. Yağ değişimi, mazot, yağ, hava, polen filtre, antifiriz değişimi, genel kontroller vs toplamda 275 tl verdim. Dediğim gibi havalar sıcak olduğundan şuan sıkıntı yok.
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sıcak havada yapmaz, eğer direksiyonda tıkırtı'da yoksa dikkatli bir şekilde kullan bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

bİ park sensörü takmak için,Bu kadar eziyet niye ? :D

Zamanında sataydın telefonu, girmezdim bu eziyetlere ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

telefonla ne alaka ya :D

Sensör yokmu şimdi arabanda :D

Sensör var.. Ne biliyim içimiz dışımız telefon oldu ya. Aklıma, dilime takılmış :) Belki onuda hediye gönderirdin diye :D
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kerem aracın şu açıdan bu görünümden tekrar fotosu alalım..

6pNJlZS.jpg?1

burada birşey dikkatimi çekti.

Toka hala duruyormu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem aracın şu açıdan bu görünümden tekrar fotosu alalım..

burada birşey dikkatimi çekti.

Toka hala duruyormu?

İlk sahibinden kalma deyip kıvırsam mı :p Toka kayboldu. Fotoğraf en kısa zamanda burada  ;) Bardaklıktaki Colgate gargara ve Vivident ciklette bitti  :D

:shok:  Kerem... olmadı ama :D

Olmayan ne pardon  :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...