İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası %150 Zammı

İsmail Mumcu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Dediklerinizi harifyen yaptım ama haziran ortasında aldığım aracıma bir önceki poliçemde 300 iken  572 tl kaskoya 960 tl ödedim ki daha önce kaskom yoktu

Rakamı bilmem.. Hasarsızlı kkademesidir benim kast ettiğim. .Eğer işlemler doğru yapıldı ise belki de 572 yerine 752 ödeyecektiniz.. bilgi verirseniz kontrol ederim.. 

Benim trafik ne çıkacak, yaklaştı da :p

Valla söylenenleri duyuyorsun.. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Rakamı bilmem.. Hasarsızlı kkademesidir benim kast ettiğim. .Eğer işlemler doğru yapıldı ise belki de 572 yerine 752 ödeyecektiniz.. bilgi verirseniz kontrol ederim.. 

Valla söylenenleri duyuyorsun.. :D

Yüreğime indirmeden yazıver feysten buradan özelden vs farketmez :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bana en son soru sorduğun günü hatırlıyor musun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bana en son soru sorduğun günü hatırlıyor musun :D

2 gün önce akşamı mı diyorsun? LPG, boğaz kelebeği, gıcık öksürük vs ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mert bitmek üzere olan bi kasko gördüm.. trafik göremedim detaylı araştırayım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert bitmek üzere olan bi kasko gördüm.. trafik göremedim detaylı araştırayım... 

Aha battım, ocağıma incir ağacı dikecen :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aha battım, ocağıma incir ağacı dikecen :D

Sen o kadar uğraş lpg den benzinden tasarruf et, sigorta hepsini alsın götürsün :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sen o kadar uğraş lpg den benzinden tasarruf et, sigorta hepsini alsın götürsün :D

Heeç gülme, LPG kısmını mazot yap aynaya bak :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Heeç gülme, LPG kısmını mazot yap aynaya bak :p

Baksam ne olacak ; kontağı bile kapatmaya üşenir oldum o derece. 4.5 lt yakıyor naylon daha ne olsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Baksam ne olacak ; kontağı bile kapatmaya üşenir oldum o derece. 4.5 lt yakıyor naylon daha ne olsun :D

1- :nazar:

2- Oturduğun apartmanın altında rafireri mi var :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

1- :nazar:

2- Oturduğun apartmanın altında rafireri mi var :p

Petrol var diyorlar ama çıkarmaya değmezmiş :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Genelleme yapıp genç arkadaşlara yüksek fiyat çıkarmak bana kolaycılık gibi geliyor.

İstatistiksel olarak kaza riski yüksek olsa da, babasının arabasında kendi ehliyetine ceza yiyen kazasız bir gencin daha da yüksek prim ödemesi taraftarıyım.

Uygulamayı bilmiyorum ama istatistikleri trafik cezaları ve hatta HGS 'ye sahip olma/olmama gibi faktörlere dayandırılırsa prim oranları, daha adil olur düşüncesindeyim.

Bu arada makul bir sigorta primine sahip olarak bunları yazarken, daha ne istiyorum acaba diye kendime sormadım değil :rolleyes:  

Düzenleme: Bir zamanlar babamın arabası ile kaza yaptım, trafik polisi bana ceza vermedi. Olan babamın 7. basamaktaki hasarsızlığına oldu.

Opel astrada kullanıma hazır 7. kademe indiriminiz var ve bekliyor.. 

Sonraki toyotanıza aktarılmamış çünkü o zaman bu işlem yapılamıyordu... 

Şimdi yeni bir araç alırsanız Bu 7. kademeyi kullanabilirsiniz.. 

Senin bozdum dediğin poliçe daha doğrusu 7'den 3'e indi dediğin poliçe yeni bir poliçe imiş ve 4'ten 3'e inmiş.. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Opel astrada kullanıma hazır 7. kademe indiriminiz var ve bekliyor.. 

Sonraki toyotanıza aktarılmamış çünkü o zaman bu işlem yapılamıyordu... 

Şimdi yeni bir araç alırsanız Bu 7. kademeyi kullanabilirsiniz.. 

Senin bozdum dediğin poliçe daha doğrusu 7'den 3'e indi dediğin poliçe yeni bir poliçe imiş ve 4'ten 3'e inmiş.. 

İlgin için teşekkür ederim abi. Vicdan azabından kurtuldum desem yeridir  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Öncelikle herkese selamlar geçen sene 304tl ye yaptırdığım trafik sigortam bu sene 744 tl çıkıyor en ucuz teklif veren şirketten.Bu zammın nedeni ise mayıs ayında karıştığım kazadan olayı olduğu belirtiliyor.Aracıma arkadan çarptılar %100 kusur karşı tarafa verdi tramer komisyonu fakat kaza tramere yansıdığı için benimde sigortamı yakmışlar.Hasarsızlık indirimim bu durumda var mı kusursuz araç olamama rağmen yapılan haksızlığa anlam veremedim.Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim tecrübesi olan arkadaşlar abilerim yardımcı olurlarsa şimdiden çok sevinirim yarın herhangi bir şekilde bu sigortayı yaptırmam gerekiyor yarın bitiyor sigortam.Not:Araç 2001 clio 1.4 rta 

Merhaba İsmail Bey.

Trafik sigortanızı kaç TL ye yaptırdınız. Geçen gün benim aracada arkadan çarptılar. Tramerde karşı taraf %100 kusurlu gözüküyor. Sigortacım senin indirimin devam eder dedi.  Sizin mesajı okuyunca içime bir kurt düştü. 

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Dün itibariyle trafik sigortası ve kasko yaptirdim. Gerçekten fiyatlar artik kabullenilecek gibi değil. Nereden bakarsaniz bakin araba sahibi olmak artik anlamsiz olmaya basladi. Bu ne ya benzin 5tl'yi geçti, kasko 1600 tl ki hasarsizlik indirimim var güya, trafik sigortasi 400tl,alti ayda bir 185 tl de mtv... Sonumuz hayrolsun

Yorum bağlantısı
Misafir

Dün itibariyle trafik sigortası ve kasko yaptirdim. Gerçekten fiyatlar artik kabullenilecek gibi değil. Nereden bakarsaniz bakin araba sahibi olmak artik anlamsiz olmaya basladi. Bu ne ya benzin 5tl'yi geçti, kasko 1600 tl ki hasarsizlik indirimim var güya, trafik sigortasi 400tl,alti ayda bir 185 tl de mtv... Sonumuz hayrolsun

Şükretmeyi bilmek lazım  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Şükretmeyi bilmek lazım :fiuw:

Siz de böyle diyorsanız demek ki bize müstahak az bile ödüyoruz desenize....
Yorum bağlantısı
Misafir

Siz de böyle diyorsanız demek ki bize müstahak az bile ödüyoruz desenize....

;) Sizin yazdıklarınız ile sınırlıysa araç giderleri buna şükretmek lazım :tongue: Nerede yakıt parası? Nerede bakım masrafları? Nerede köprü/ otoyol ücretleri? Nerede incik boncuk keyif harcamaları (koku, lastik, yıkama, paspas, park sensörü, kurulama bezi vs..) Yani artık aracın varsa ve iş dışında kişisel kullanıyorsan zengin kesimsin demektir.. Buna da ayrı şükretmek lazım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...