İçeriğe Yönlendir

7 Ve 10 Yaş Arası Çocuğu Olanlar Dikkat !

Serhan Gürbüzol

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Geçmiş olsun abi.. Bu tip rahatsızlıklar yurtdışı kaynaklı olabiliyor. Ülkemizde ki çocukların bu tip hastalıklara bağışıklığı yok. 3 -7 gün içinde bağışıklık kazanıp vücud bunları bastırıyor. Maalesef daha görmediğimiz, bilmediğimiz birçok hastalık Suriyeli mültecilerden ülkemize giriş yaptı.. Onlarda bağışlıklık var ama bizde yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Çoook çok geçmiş olsun abi Allah acil şifalar versin...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi geçmiş olsun, okulda ne kadar önlem olursa olsun mutlaka bulaşıyor. :(

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Geçmiş olsun abi.Allah acil şifalar versin.Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur küçük.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Abi geçmiş olsun.

Bizimki nin de akşam keyfi yoktu.

Ateş veya ağrı yok ama halsizdi.

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

Geçmiş olsun .Bilgilendirmeniz çok iyi oldu .Benimkilere dikkat etsem iyi olucak sanırım 

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Geçmiş olsun abi, acil şifalar diliyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu aralar çok yoğun grip salgını varmış. Bu hastalığı da dikkate almak lazım. Bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Geçmiş olsun abi dikkat edelim bizlerde...

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
(düzenlendi)

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum, bugün yine Sadık Taşyürek'le beraber bir doktor abimizin yanına gittik bir gösterelim dedik ve sonuç aynı virüs ve tedavisi yok, bir kaç gün içerisinde yumurtlama, gelişim ve sönme evrelerini tamamlayıp geçeceğini söyledi. Evet bazı arkadaşlarımızında yazdığı gibi Suriye'den geldiğini ve bulaşıcı olduğunu özelliklede 7 - 10 yaş grubu çocuklarda daha çok görüldüğünü belirttiler tedavi olarakta dinlenme ve bol sıvı tüketimi tavsiye ettiler, kesinlikle antibiyotik kullanmayın daha da azdırır dediler. Güzel dilekleriniz için tekrar teşekkürler.....

Abi geçmiş olsun. Okula gitmiyor bu dönemde sanıyorum?

Vallahi Sani, şansımıza öğretmenleri yurt dışına gitmişti ve okula gitmiyorlardı, yoksa rapor almakla beraber derslerden de geri kalacaktı.

Abi birde kaşımamaya dikkat etsin,iz kalma riski yüksek gibi...

Evet Hakan  özellikle onun için bu gün doktora gittik ve bir krem verdi onunla kaşıntısı azalacak inşallah....

Abi geçmiş olsun. Bugünlerde bizim okulda da öğrencilerde karın ağrısından şikayet çok abi.

Mehmet sizin etraft a da Suriye'liler çok aman dikkatli olun....

tarihinde Serhan Gürbüzol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evet Hakan  özellikle onun için bu gün doktora gittik ve bir krem verdi onunla kaşıntısı azalacak inşallah....

İyi abi inşallah toprak biran önce toparlar kendini,tekrar geçmiş olsun abi.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

merhaba öncelikle geçmiş olsun,aynı hastalığı bende geçirdim,el ayak hastalığı diye geçiyor özellikle çocuklarda görülüyor,bana da baldızın 3 yasındaki kızından bulasmıs sanırım daha sonradan öğrendim bu hastalıgı geçirdiğini ama onlar ne oldugunu bilmiyorlardı,ayagınızın üzerine basamaz hale geliyorsunuz,1 hafta rapor verdiler bana işe gidemedim,A virüsü sebep oluyormuş hastalığa,bu arada memlekette kuzenın basınada gelmiş aynı hastalık,sana nazar :nazar:  değmiş demişler memleketteki yaşlı teyzeler :)

Sizede geçmiş olsun, evet el ayak hastalığı olarak adlandırılıyor.....

Serhan abi 20 yaş civarında bende buna benzer bir şey yaşadım. Kabarcıklar çok benziyor. Tüm vücudum kabarmıştı. Kaşıntı var mı bilmiyorum sizde bende vardı. Ayrıca ortam sıcak olduğunda ve terlediğimde olamayan bölgelerde de kabarcıklar çıkıyor ve kabarcıklar daha da büyüyordu. Alerji testi yapıldım ama bir şey çıkmamıştı. En kötü tarafı kaşıntı idi çok kötü kaşınıyor. Geçmiş olsun. İz kalma gibi bir durumda olmadı. Bence de iz kalmaz gibi...

Teşekkürler Mert umarım iz kalmayacak. Şükür oğlumda olayın farkında ve fazla kaşımıyor hafif dokunuşlarla idare ediyor.....

Geçmiş olsun abi.. Bu tip rahatsızlıklar yurtdışı kaynaklı olabiliyor. Ülkemizde ki çocukların bu tip hastalıklara bağışıklığı yok. 3 -7 gün içinde bağışıklık kazanıp vücud bunları bastırıyor. Maalesef daha görmediğimiz, bilmediğimiz birçok hastalık Suriyeli mültecilerden ülkemize giriş yaptı.. Onlarda bağışlıklık var ama bizde yok.

Aynen Ayhan, Suriye'den geliyormuş.....

Abi geçmiş olsun.

Bizimki nin de akşam keyfi yoktu.

Ateş veya ağrı yok ama halsizdi.

Aman Fatih dikkat et kardeşim geçmiş olsun.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Çok değerli bir uyarı.Teşekkür ederiz.Acil şifalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Çok çok geçmiş olsun abim.

Resimleri görünce üzüldüm .Acil şifalar dilerim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Allahım bütün çocukları koru yaranbim..

Çok geçmiş olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

illet böyle başlıyor Mehmet hocam. muhtemelen o çocuklarda da Toprak'ta ki belirtiler görülmeye başlar ve akabinde diğer çocuklara da yayılır.

Abi doktora sevk ediyoruz zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...