İçeriğe Yönlendir

Asayiş Ve Ceza !

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Sani Gerşon

niye ne alakası var abi itfaiyeyle zabıtayla yetki verildiyse mahallenin bakkalına verilmemiş gene poliste ..

adam döktürmüs yaaa

şimdi bir asayiş ekibi sizi hatanızdan dolayı durdursa ve trafik ekibi çağırıp ceza yazdırsa mı daha kısa sürede biter yoksa ekibini cezanızı yazıp sizi göndersemi kısa sürer bide burdan düşünmek lazım...

Ceza yazmasa? Bak kardeşim, şimdi hatalısın, bir daha yapma dese. Sırtımı sıvazlasa. İki sarılsa? :)

Şaka tabii ki, ama yazmaması hiç fena olmazdı valla :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

geri kalan binde 998 neymiş?   ;)    ;) onu da soraydın ya bari.  :D  :D  :D

Sadece Ceza ile ilgili konuşulup devlet gelir kapısı bulmuş denilince sadece bunu sordum :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

geri kalan binde 998 neymiş?   ;)    ;) onu da soraydın ya bari.  :D  :D  :D

Büyük kısmı ötv ve kdv

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

Ceza yazmasa? Bak kardeşim, şimdi hatalısın, bir daha yapma dese. Sırtımı sıvazlasa. İki sarılsa? :)

Onuda der inanın ekipler daha vicdanlidir o:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:D :D

Sende hata yapmasan hiçde fena olmazdı valla :D

Belki o hatayı daha önce yaptın ve kaç defa sırtın sıvazlandı sayaç mı var :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

:D :D

Sende hata yapmasan hiçde fena olmazdı valla :D

Belki o hatayı daha önce yaptın ve kaç defa sırtın sıvazlandı sayaç mı var :D

O sırada boynum bükük olacak. En Emrah bakışımla duracağım orada. Sayaç falan hak getire :p

Şaka maka daha 1 kere ceza yedim şu ana kadar :nazar: Onda da suçluydum zaten. Memur en son "beyfendi, şu telefonu bi kapasanızda, cezanızı yazsak" diyordu :) Bu ki radara yakalanmıştım topu topu. Üzmediler beni, ikisini birden verdiler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Daha önceki aracımdı. Satarken  ortaya çıkmıştı :) Mahkemeye verdiğim cezamda plaka tutuyor ama renk ve model tutmuyordu. :D Hakim şehven yazılmıştır kararı vermişti :p

Arkadaşıma da Adana da ceza kesilmiş. Hayatında İstanbul dan öte gitmemiş biri olarak. Dilekçe ile hallediliyor. Mahkemeye gerek kalmadan.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

bu haber yaklaşık bir ay kadar önce gazetelerde çıkmıştı. asayiş ekipleri ve diğer ekiplerden bazı memurlara önce kurs verilecek artık makbuz ve ceza kesme yetkisi verilecek. bence ne olursa olsun suistimale çok açık bir durum bu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence trafik eğitimi verildikten sonra yazabilirler..Neden yazmasınlar ki? Hazır personel nereden baksanız bakın trafik polisi sayısı otomatikman 7-8 kat artmış olur. Bu da denetimlerin daha iyi olmasını anlamını taşır. Trafik polisleri bazı noktalarda yükü kaldırmaz hale geldiler bence. Onlarda biraz olsun rahatlayacaktır..Ben kafalarına göre ceza yazacaklarını düşünmüyorum.Yazan olursa da ve bu itiraz sonucu bozulursa  bir olur iki olur üçüncüde ceza yazma yetkesi kişiden alınabilir..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Maliye bakanı yolunu şaşırır cezalar olmasa bu ülkede.Yazılan cezaların boyutu inanılmaz bir gelir kapısı bence.Geçen sadece 1 günde burada yazılan ceza toplamı yaklaşık 20.000 tl civarıydı :D Artık Türkiye genelini siz hesap ediverin :D

Ramazan'ın içinde bir trafikci ağbi söylemişti, sadece Kayseri Ankara karayolunda günlük yazılan ceza 12.000 TL

Yorum bağlantısı
Semih Saner

kurullara uyduktan sonra , cezayı kimin yazdığının bir önemi yoktur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bence bu ceza olayını işi bilen kişilerin yazması lazım.nasıl her şeye usta eller ellesin diyorsak cezayıda usta eller yazssın:) Bence asayişin ceza yazmasında bi sıkıntı yok yani :) Zaten kota doldurmak için alayına yapıştırıyolar sıkıntı yok :)

Birde şu çakma xenonlulara yazsalar keşke   :angry:

Bencede hakan abi yani kesilsin bu saatten sonra :D  :D  :D

Arkadaşlar şimdi bir sorum olacak size.Bi arkadaşınız sizden rica etti dedi ki; bu akşam beni havaalanına bırakabilirmisin ? sizde kıramadınız ve evet dediniz. Alanın girişinde size hiç bir açıklama yapmadan aracınız korsan taksi diye baglandı ve götürüldü ne yaparsınız ? evet memur haklı mı dersiniz ? Yoksa tepkimi gösterirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Arkadaşlar şimdi bir sorum olacak size.Bi arkadaşınız sizden rica etti dedi ki; bu akşam beni havaalanına bırakabilirmisin ? sizde kıramadınız ve evet dediniz. Alanın girişinde size hiç bir açıklama yapmadan aracınız korsan taksi diye baglandı ve götürüldü ne yaparsınız ? evet memur haklı mı dersiniz ? Yoksa tepkimi gösterirsiniz ?

İspatlamaya çalışılır , dediğin olaya yakını yaşandı . İspatladılar ceza kesilmedi .

Yorum bağlantısı
Misafir

İspatlamaya çalışılır , dediğin olaya yakını yaşandı . İspatladılar ceza kesilmedi .

1.5 senedir mahkemeligiz şuan.Patronun kendi aracı akrabasını bırakıyor,kendide yanında soyismi tutuyor,ama hiç bir açıklama yapılmıyor,araç çekiçiyle çekiliyor 5000tl ceza 62 gün men bence bu adalet değil.Mahkeme her defasında bizi haksız gördü ama sürekli veriyoruz.en son maltepe adliyesi komisyonunda 3 kişiden ikisi red birisi örnekleri olduğundan dolayı bizi haklı bulmuştu.

Adliyedeki memur aynı cezayı bende yedim eşimin akrabasını bırakırken uğraşıyorum demişti en son  :D

Benim plakama ceza geldi karşıda yemişim,plaka aynı ama araç kamyonet beyaz renk diye geçiyo :) o tarih ve saattede araç evde garaj da  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar
(düzenlendi)

Trafik cezaları ile ilgili devletin büyük gelirler ettiği ya da devletin bazı işleri bu yolla sağladığı intibası yanlıştır. İstanbul için günlük ceza miktarı 400-500 bin lira civarı ülke genelinde bu 3-4 milyon lirayı geçmez, aylık 100 milyon lira civarı düşünürsek. Türkiye geneli yazılan tüm cezalar 50 bin memurun maaşını karşılar. Bu belki çok gibi gözükebilir, fakat sadece yıllık öğretmen atama sayısı 40 bin civarında. Yani devlet için bu çok cuzi kalıyor. Istanbul için günlük kesilen ceza miktarı kesin bilgidir, bazen 600-700 bine çıkar bazen 300'lere düşer, her gün bilgi notu olarak emniyet müdürleri bunu görebilir.

tarihinde Mahmut Sayar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Trafik cezaları ile ilgili devletin büyük gelirler ettiği ya da devletin bazı işleri bu yolla sağladığı intibası yanlıştır. İstanbul için günlük ceza miktarı 400-500 lira civarı ülke genelinde bu 3-4 milyon lirayı geçmez, aylık 100 milyon lira civarı düşünürsek. Türkiye geneli yazılan tüm cezalar 50 bin memurun maaşını karşılar. Bu belki çok gibi gözükebilir, fakat sadece yıllık öğretmen atama sayısı 40 bin civarında. Yani devlet için bu çok cuzi kalıyor. Istanbul için günlük kesilen ceza miktarı kesin bilgidir, bazen 600-700 bine çıkar bazen 300'lere düşer, her gün bilgi notu olarak emniyet müdürleri bunu görebilir.

Şimdi istanbul içi ortalama günlük kesilen ceza 500 tl mi ? ben mi yanlış anladım 

Yorum bağlantısı
Misafir

Hmm anladım siz yanlış yazmışsınız 300 500 lira değince şaşırmıştım.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ödenekleri olmadığı için kesilen cezaları anında gönderemiyorlarmış, mart ayındaki yanlış  park cezası 2 gün önce geldi... o nedenle önümüzdeki günler de kırmızı ışık ihlali v.b farkında olmadan işlediğimiz suçlardan dolayı heran arklı cezalar gelebilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

bu haber yaklaşık bir ay kadar önce gazetelerde çıkmıştı. asayiş ekipleri ve diğer ekiplerden bazı memurlara önce kurs verilecek artık makbuz ve ceza kesme yetkisi verilecek. bence ne olursa olsun suistimale çok açık bir durum bu.

sebep nedir sorabilirmiyim...

Bence bu ceza olayını işi bilen kişilerin yazması lazım.nasıl her şeye usta eller ellesin diyorsak cezayıda usta eller yazssın:) Bence asayişin ceza yazmasında bi sıkıntı yok yani :) Zaten kota doldurmak için alayına yapıştırıyolar sıkıntı yok :)

Bencede hakan abi yani kesilsin bu saatten sonra :D  :D  :D

tepki gösteririm lakin böyle bişey hiç duymadım şahsen ...

her şeyde seni bulmuş ne şans var sende :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence Amerika gibi trafikçi-asayişçi farkı külliyen ortadan kalkmalı zaten.

Örneğin Bahçeşehir-Maslak Tem yolunda sabahları devlet yok. İsteyen istediğini yapıyor. Kavgalar çıkıyor. Arayan yok soran yok. Düşünün ben bile içimde yoğun bir savaş veriyorum emniyet şeridine girmemek için. Girenlere de hiçbir ceza gelmeyeceğini, yolda polisin olmadığını biliyorum. Bugün-yarın eli kulağında bende girecem emniyet şeridine. Niye boşu boşuna bekleyeyim. Biryandan da dakka geçmiyor ki "viiuuuvv, zoorrt zooooooort" sesleriyle görevli servisleri, arkalarında polis eskortuyla geçmesin. İnsanın gerçekten yalnızca bu seslerden sinirleri bozuluyor. Hatta bu polislerin arkasına takılan vatandaşlar da oluyor. İnternetten 50 tl ye satılan kırmızı mavi çakarları da isteyen istediği gibi kullanıyor. Clio hatchback, Hyundai Atos ve Geely marka arabalarda bu çakarlardan gördüm. Bu araçların emniyet envanterinde olmadığına eminim. Zaten çakarlarla "zortlayarak" yol isteyenlere karşı çok duyarsızım. Adam megafondan sağırmısın diye söylendi bile. Ama tüm İstanbulluları bu tip gereksiz yol isteyenlere karşı, yavaş olmaya, duyarsız ve isteksiz olmaya davet ediyorum.

Yeni düzenlemeyi destekliyorum. Ambulansların da ceza kesmesini isterim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

her şeyde seni bulmuş ne şans var sende :)

şöyleki suistimale açık: komşunuz polis çocuk yüzünden, ne bileyim siyaset farklılığından vs. bir sebeple tartıştınız, adamın elinde imkan da var nasılsa sokakta kapının önüne aracınızı her bırakışınızda isterse hatalı park diye ceza yazmaz mı? veya resim çekip birilerine yazdırmazmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...