İçeriğe Yönlendir

Asayiş Ve Ceza !

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Servet Aydın

Aklımdan geçeni değil, iki gündür haberlere konu olanı aktardım abi.

Yaramazlık yapanı, bak seni polise veririm diye korkulan polis yok artık memlekette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yaramazlık yapana bundan sonra seni, Servetin ellerine veririm demek gerek, dağ taş gezdirsin bak bakalım neler oluyor. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
ehliyeti ruhsatı ver lan diyen polise yıllardır rastlamıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Ancak dikkatimi çeken, yaşı 50 lerde olanların çoğu hala yaparım keserim modunda. Yanında genç polis olunca daha üsturuplu konuşuyorlar.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aklımdan geçeni değil, iki gündür haberlere konu olanı aktardım abi.

Yaramazlık yapanı, bak seni polise veririm diye korkulan polis yok artık memlekette.

O dediğin 80'lerdeydi. Şimdi farklı şeyler söyleniyor yine polisle alakalı.

Yazarsam siyasete girer, yazmıyorum bu sebeple :)

Bu arada memur arkadaşlarım yanlış anlamasın. İçinizden birinin canına bir şey gelirse benim canım yanar. Hepinizin bir ailesi, bir vatanı var. Arkada kalanları düşündükçe kahrolurum...

ehliyeti ruhsatı ver lan diyen polise yıllardır rastlamıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Ancak dikkatimi çeken, yaşı 50 lerde olanların çoğu hala yaparım keserim modunda. Yanında genç polis olunca daha üsturuplu konuşuyorlar.

Genç polisin ne yaptğını da gördük abi. Bir ara anlatayım en son çevirmemi...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Servet onlarında devri biter yakında merak etme, emekli olmaları yakındır.

beş parmağın beşi bir olmuyor malesef, mutlaka çürükler çıkar ve çıkacaktır, her meslekte olduğu gibi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sani, işim belli, yaptığım yolda. Benim muhataplarım ekseri trafik ekipleri. Çok değişim geçirdiler. Eskiden bir süre nezaret konaklamalı gecelerim de oluyordu. İnan o günlerin karakol polisleri tarih oldu.

Bu güne gelirsek diyeceğim, bu pilav çook su götürür :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sani, işim belli, yaptığım yolda. Benim muhataplarım ekseri trafik ekipleri. Çok değişim geçirdiler. Eskiden bir süre nezaret konaklamalı gecelerim de oluyordu. İnan o günlerin karakol polisleri tarih oldu.

Bu güne gelirsek diyeceğim, bu pilav çook su götürür :)

Abi sana sonuna kadar katılıyorum. Ben 2004 ten beri araç kullanıyorum 200binden fazla yol yaptım. Daha bir polisle tartışmışlığım olmadı.

Kaçtır çevirmeye giriyorum ve uslüp gerçekten düzgün. Ama sen kalkar polise ruhsat istedikten sonra ne var niye istiyorsun dersen karşındaki de insan. (Benim bir arkadaşım polisin suratına ruhsatı çarpmış yanıma gelmiş polise laf söylüyor :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi sana sonuna kadar katılıyorum. Ben 2004 ten beri araç kullanıyorum 200binden fazla yol yaptım. Daha bir polisle tartışmışlığım olmadı.

Kaçtır çevirmeye giriyorum ve uslüp gerçekten düzgün. Ama sen kalkar polise ruhsat istedikten sonra ne var niye istiyorsun dersen karşındaki de insan. (Benim bir arkadaşım polisin suratına ruhsatı çarpmış yanıma gelmiş polise laf söylüyor :) )

Bunlar hayvan işte. Kimse kusura bakmasın. Layıkıyla görevini yapıyor memur... Sen kimsin ki ruhsatı vuruyor? Hem de kolluk kuvvetine. Sıkıyorsa yurtdışında yap bakayım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bunlar hayvan işte. Kimse kusura bakmasın. Layıkıyla görevini yapıyor memur... Sen kimsin ki ruhsatı vuruyor? Hem de kolluk kuvvetine. Sıkıyorsa yurtdışında yap bakayım...

Sebebi ters yöne girmiş. Polis durdurmuş ceza yazacak. Polise demiş ki ben yeni geldim memlekete trafiği bilmiyordum demiş. Poliste beyefendi geldiğiniz güzergah zaten ters birde döndüğünüz noktada  levha vardı zaten. bizimki alın ne yapıyorsanız yapın demiş. Suratına fırlatmış. Polis mahkemeye vermiş arkadaşı. Arkadaşa tebligat gelince oda mahkemeye verdi. :D Dedim niye verdin. polis bana darp etmişti dedi :D Sonra o ekipten arkadaşı aradım. Dedim ne oldu arkadaşınız mahkemeye verdi dedim. Hocam ben 5 yıldır buradayım daha hiç kimseyle tartışmaya girmeyen arkadaş ve görevini layıkıyla yapan adamla kavga etti arkadaşınız ve adamın suratına ruhsat çarpmış dedi. Arkadaş onayladı. Bu adam da öğretmen ve meslektaşım. Her meslekte çürük elma olur. Bu yüzden anlatımlarımız da genelleme yapar gibi konuşmasak daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sebebi ters yöne girmiş. Polis durdurmuş ceza yazacak. Polise demiş ki ben yeni geldim memlekete trafiği bilmiyordum demiş. Poliste beyefendi geldiğiniz güzergah zaten ters birde döndüğünüz noktada  levha vardı zaten. bizimki alın ne yapıyorsanız yapın demiş. Suratına fırlatmış. Polis mahkemeye vermiş arkadaşı. Arkadaşa tebligat gelince oda mahkemeye verdi. :D Dedim niye verdin. polis bana darp etmişti dedi :D Sonra o ekipten arkadaşı aradım. Dedim ne oldu arkadaşınız mahkemeye verdi dedim. Hocam ben 5 yıldır buradayım daha hiç kimseyle tartışmaya girmeyen arkadaş ve görevini layıkıyla yapan adamla kavga etti arkadaşınız ve adamın suratına ruhsat çarpmış dedi. Arkadaş onayladı. Bu adam da öğretmen ve meslektaşım. Her meslekte çürük elma olur. Bu yüzden anlatımlarımız da genelleme yapar gibi konuşmasak daha iyi olur.

Mesleğe bakmaya gerek yok, genellemeye falan da. Görevini yapıyor memur. KArşıdan gelen de hatalı. Hala ne konuşuyorsun ki. Suçlusun. Belki özür dilesen, iki dil döksen memur seni bırakacak... Ne diyeyim ki..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mesleğe bakmaya gerek yok, genellemeye falan da. Görevini yapıyor memur. KArşıdan gelen de hatalı. Hala ne konuşuyorsun ki. Suçlusun. Belki özür dilesen, iki dil döksen memur seni bırakacak... Ne diyeyim ki..

Bak biz anlamadan dinlemeden polise yükleniyoruz.

Geçen eşimle birlikte çevirme noktasından geçiyoruz 40-50 ile geçiyorum (Hız sınırı zaten 50. Polisin önünden de o hızla geçiyorum) polis bağırdı yavaş diye. Pardon dedim geçtim. Ama polislerde bir panik vardı. 500 metre gittim bir connect yolu kesmiş kapıları açık içinde kimse yok ama her sokaktan bir ekip oraya gidiyor. (Geçen sene benim araç stop ediyordu ya, geldi orada aracın arkasından geçerken stop etti :D :D :D düşünsene halimi. Tam yerinde :D) Her yer polis. Şimdi o polise ne bağrıyon lan desem. Ortamı gör sen, nasıl kavga ederiz. Adam haklı biri hızla önünden geçmiş ve kaçak var. Ortalık karışık bende yavaş değilim. Polise ters cevap versem ben mi suçluyum polis mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hep örtmen, hep polis. bu ne kardeşim ya.  :p

la bide rüşvetçi maliyeci, kötü sigortacı, vergi kaçıran üç kağıtçı muhasebeci, hormonlu ürün eken çiftçi, ne bileyim; işte farklı bir sektörden konu açılsın da bi değişiklik olsun be.  :D

ha, kaçak et kesen kasap  :fiuw:  :D

Abi hep göz önünde hep insanla muhatap ve sayıca fazla. örneğin 800-900 bin öğretmen var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hep örtmen, hep polis. bu ne kardeşim ya.  :p

la bide rüşvetçi maliyeci, kötü sigortacı, vergi kaçıran üç kağıtçı muhasebeci, hormonlu ürün eken çiftçi, ne bileyim; işte farklı bir sektörden konu açılsın da bi değişiklik olsun be.  :D

ha, kaçak et kesen kasap  :fiuw:  :D

Ne? Kaçak et mi? :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

kamu görevlisi arkadaşlar; samimiyetimle soruyorum, lütfen samimi cevap verin. :)

mesainiz bitmiş ve evinize dönüyorsunuz. resmi üniformanız da üstünüzde, beklenen otobüste az ileriden göründü. tesadüf bu ya, siz durakta otobüs beklerken hemen az ötede ufak çaplı bir trafik kazası oldu ve vatandaşlar arasında kavga başladı.

bu durumda siz olsanız Ne Yapardınız? ;)

eminim bu soruyu sormamın maksadını anlamışsınızdır. :)

başımdan geçen ikinci bir örnek;

Parka spor yaparken az ötede ki bankta oturan ve aralarında kavga eden bir çift gördüm. oğlan kıza bağırıp çağırıyor, tehdit ediyor ve bir yandan da dövüyordu. ben tek başıma müdahalede bulunamam, adama gücüm yetmez. haliyle 155 i aradım. çok geç kalınca 2 kez daha aradım ve ekip arabası gelene kadar bekledim. gelen aracı durdurdum ve memura banktaki çifti gösterdim.

gelen memur ne yaptı biliyor musunuz, 30-40 mt. öteye gitti ve cep telefonuyla konuşmaya başladı. neden sebep sonra da ekip arabasına binip çekip gitti. :unsure2:

Abi aslında cevabı ikinci örnekte vermişsiniz. "Benim gücüm yetmez" kavga ve toplumsal olaylarda tek başına polisin gücü de yetmez, silah Türkiye'de polis için aksesuardır. 4 senedir bu meslekte özel harekat hariç silahını kullanan bir adama rastlamadım. Diyeceksiniz ki silaha ne gerek var, kavga bu yapanın kim olduğunu, zihniyetini, ideolojisini bilemez polis, tek başına müdahale başarısız olursa ve mukavemet başlarsa memurun silahını alıp don gömlek otobüse bindirirler. Türkiye'de bıçakla polis yaralayana ateş etti diye hapse giren polisler var. Orda memurun yapacağı 155'e bilgi vermekten öteye gitmez, ben de tanıdığım insanlar değilse müdahale etmem. Orantılı gücün bir ayağı polistir, kavgalarda ekip aracı, jop, telsiz elzemdir. Olay büyür takviye istenir, tek başına müdahale edilecek konular kaza, yaralanma, trafiği tehlikeye düşürecek durumlar vs. olabilir. Ikinci örnekte söylediğiniz örnek olmaması gereken bir şey.

Servet Abi söylemiş artık polisin polisi şikayet ettiği günleri yaşıyoruz, her ilçede disiplin bürolar mevcut orda işleyen mekanizma vatandaş odaklı, vatandaşa küfür eden orantısız darp eden adamın bu işi yapmaması gerekir, yapanın da akıllanması ya da başka işi yapması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Polis, göreve giderken ayakta yolculuk ediyor diye 155 i arayıp şikayette bulunuyorsa eğer sistem hizaya girmiş demektir.

Yanlış, o araba bağlandıysa sistem o zaman hizaya girmiştir. 

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kötü sigortacı, vergi kaçıran üç kağıtçı muhasebeci, 

Yine ucu bana dayandı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Hiç bir kanun ve madde geriye dönük yaptırımda bulunamaz. Hatta şu tarihte suç olan unsur gelecekte kanun değişikliğiyle suç olmaktan çıkarsa, kanun değiştiği an geçmişte o suçu işleyen ve cezasını halen çeken varsa suçu düşer berat eder. En yakın örnek, Özel Yetkili Mahkeme de yargılanan Şike davası sanıkları ;) Beraat etmediler ama ceza sürelerinde indirime gidilince, tutuksuz yargılanmaya başladılar.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Bilmem farkında mısınız ama nefret suçu işliyorsunuz ve bu yazılan çizilenler birilerini maddi manevi mutlu edecektir...

Nefret suçu mu ?...

Yazılanları nasıl yorumluyorsunuz?...siz...

Sahi ne okuyup ne anladınız ?

Nefret suçu neymiş  ?

bi tarif etseniz  ?

Birileri kim ?

Maddi ?

Manevi?

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi hepsi var da.. sürekli polisler hakkında yerli yersiz haklı haksız sataşıyoruz... 

Sabah işe geldim.. Benim personel küplere binmiş.. Dert ne dedim... Ceza yedim dedi.. 

Tutanağa baktım.. Kemer takmamış.. Oh olsun dedim iyi olmuş. :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mahmut kardeş, vermek istediğin mesajını gayet net ve açık anlıyorum. ;)  (uyarın için de ayrıca teşekkür ederim) ancak buradan hareketle birileri bu yazdıklarımızı delil göstererek hakkımızda maddi ve manevi dava açmak istiyorsa gitsin açsın. kimseden korkumuz yok.  

kaldı ki biz var olmayan bir şeyi olmuş gibi söylemiyoruz. buradan kimseyi de itham etmiyoruz.

memlekette rüşvet alan m.vekilinden,belediye başkanına, maliyecisinden, gümrükçüsüne, bankacısından, polisine, doktorundan, öğretmenine, vergi kaçıran şirketlerden, muhasebecisine, sahte evraklarla sigortayı dolandıranlara, kaçak elektrik kullanan Tedaşcısına, kadar vs. vs. vs (örnekler çoğaltılabilir)

bu örneklere her dönemde rastladık ve bunlar bilinen gerçekler. ;)

:good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hepsi var da.. sürekli polisler hakkında yerli yersiz haklı haksız sataşıyoruz... 

Sabah işe geldim.. Benim personel küplere binmiş.. Dert ne dedim... Ceza yedim dedi.. 

Tutanağa baktım.. Kemer takmamış.. Oh olsun dedim iyi olmuş. :D

Abi anlamadığım bu. Niye polise köpürüyor. Polis haksız bir işlemmi yaptı. Hayır.

"Kesin devletin paraya ihtiyacı vardır. Polisleri sokağa salıyorlar onlarda gelene gidene ceza yazıyor." diyorlar ya bu ceza yiyenler. Bunu söyleyenide elime ıslak odunu alıp odun kırılana kadar vurasım geliyor. Hem suçlu hem güçlü oluyor ceza yiyenler.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bunu söyleyeni de elime ıslak odunu alıp odun kırılana kadar vurasım geliyor. Hem suçlu hem güçlü oluyor ceza yiyenler.

Asıl nefret suçu bu :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Asıl nefret suçu bu :p

Evet suçsa kardeşim suçumu kabul ediyorum. Ama o insanların o polislere söylediklerini duysan onları idam edersin  ozaman.

Geçen sene yediğim cezayı anlatıyorum arkadaşlar saymaya başladılar. Size ne oluyor dedim. Cezayı yiyen benim kızan laf söyleyen sizsiniz. Haklı adam dedim...... Hikaye uzun. Millet kurulu saat gibiler.

Şu bir gerçek ceza vericiler veya kural uygulayıcılar asla sevilmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...