İçeriğe Yönlendir

Toshiba Portege Ultrabook

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün uzun aramalardan sonra kafam döndü ve bir makinayı aldım. Kötü mü yaptım iyi mi bilemiyorum :)

Teknosada bugüne özel indirimle 1690 liraya toshiba portege z830 F11 ultrabook aldım,normal fiyatı 2150 falan dediler yarın gelsem bu fiyatmışda bana ayak gibi geldi. Heo böyle oluyor zaten kafam karışıyor sonra küt düşüyorum bir tanesine :) çok araştırmak sağlığa zararlı bunu anladım. Diğer ultrabooklarda VGA çıkışı çok nadir bulunuyor banada okulda sürekli projeksiyondan birşeyler izletmem lazım o yüzden bunu tercih ettim

d97031a4f31648fa8ddba28ec49e0d19Z830-111

Özellikleri:

İntel i5 1.6 ghz

DDR3  6 gb ram
13.3 Ekran boyutu
128 gb SSD

Usb 3.0
Ekran kartı:Hd graphic 3000 1 gb

Ağırlık (kg)1,12 kg.

Hediye olarak: 320 gb Toshiba Harici HDD + 1 yıllık kasko

http://www.youtube.com/watch?v=mrjclAhoQdc

Fiyat/ performans yorumlarınızı bekliyorum :)

tarihinde Savaş Değişli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güle güle kullanın. Fena değil gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

ürün gayet güzel hayırlı olsun ekran kartı paylaşımlı o biraz iyi olmamış ama zaten oyun kullanıcısı değilseniz fiyat ve kullanım açısından çok iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Güle güle kullanın. Fena değil gibi...

Teşekkürler ederim Cenk bey

ürün gayet güzel hayırlı olsun ekran kartı paylaşımlı o biraz iyi olmamış ama zaten oyun kullanıcısı değilseniz fiyat ve kullanım açısından çok iyi

Oyun için masaüstü var evde onunla oynayabiliyorum her oyunu.Laptopla oyun pek zevk vermiyor bana Bahri :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ah be keşke almasaydınız yetişemedim. :crazy:

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

Teşekkürler ederim Cenk bey

Oyun için masaüstü var evde onunla oynayabiliyorum her oyunu.Laptopla oyun pek zevk vermiyor bana Bahri :)

ürün güzel yanındada zaten harici disk vermişler yani fiyat normal içiniz rahat olsun notebook tamiri yapan biri olarak söylüyorum zaten notebooklar için oyun çok sağlıklı değil ısınma ve ekran chip sıkıntıları fazla oluyor.birde toshibanın tasarımları ve kalitesi güzeldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

güle güle kullanın,bende teknosadan böyle büyük indirimle led tv almıştım,,sonracıma eve gelgim internetten baktım,indirim falan yok herkes aynı satıyor :D  :D  olsun kazık,ta yememiş oluyorsunuz en azından :biggrin:  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Ah be keşke almasaydınız yetişemedim. :crazy:

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

İlkay almadım zaten daha kargoyu bekliyorum ellerinde kalmamışta merkezden gelecekmiş :D

güle güle kullanın,bende teknosadan böyle büyük indirimle led tv almıştım,,sonracıma eve gelgim internetten baktım,indirim falan yok herkes aynı satıyor :D  :D  olsun kazık,ta yememiş oluyorsunuz en azından :biggrin:  :biggrin:

Hami abi aynısını bende dün bimekste yaşadım.Son ürün kaldı teşhir ürünü normal satış fiyatımız 3000 lira ama bu ürünü (samsung ativ np 530 u4c) 1235 liraya vereceğiz dediler neti açtım telefondan baktımki zaten satış fiyatı 1600 civarında :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karıştırma Sani, performans için deelmiş işte, unut gitsin işlemci kodunun 2xxx olduğunu... :)

Size de hayırlı olsun Hocam...

2xxxu değilse eyvallah, u da var ise o parayı vermem ben açıkçası.

Ancak tabiiki öncelik hafiflik isteniliyorsa, ne ala.

Güle güle kullanınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

2xxxu değilse eyvallah, u da var ise o parayı vermem ben açıkçası.

Ancak tabiiki öncelik hafiflik isteniliyorsa, ne ala.

Güle güle kullanınız.

İndirime girmişse o U vardır :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Muhammed abi teşekkür ederim. Sani kardesim u kodu ne oluyorki ilk defa duydum kodun onemi .sen deyince baktim intel i5 2467M kodu yaziyor.sadece u ve m kodlari mi var?

ürün güzel yanındada zaten harici disk vermişler yani fiyat normal içiniz rahat olsun notebook tamiri yapan biri olarak söylüyorum zaten notebooklar için oyun çok sağlıklı değil ısınma ve ekran chip sıkıntıları fazla oluyor.birde toshibanın tasarımları ve kalitesi güzeldir.

Tek sikintisi 120 gb hdd olmasi.o da ssd olunca kendini biraz affettiriyor makina
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhammed abi teşekkür ederim. Sani kardesim u kodu ne oluyorki ilk defa duydum kodun onemi .sen deyince baktim intel i5 2467M kodu yaziyor.sadece u ve m kodlari mi var?

Tek sikintisi 120 gb hdd olmasi.o da ssd olunca kendini biraz affettiriyor makina

U, ultrabook için tasarlanan ultramobile olarak geçen işlemcilerin kodudur. Performansı düşüktür.

M, mobile için geçen, notebook'lar için tasarlanan işlemcinin kodudu. Performansı ortadır.

Harf olmayan ise, desktop'lar içindir. Performansı iyidir.

Performans değerlendirmesini kendi hızlarındaki ürünler için yaptım bu arada.

Yani u<m<desktop

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

U, ultrabook için tasarlanan ultramobile olarak geçen işlemcilerin kodudur. Performansı düşüktür.

M, mobile için geçen, notebook'lar için tasarlanan işlemcinin kodudu. Performansı ortadır.

Harf olmayan ise, desktop'lar içindir. Performansı iyidir.

Performans değerlendirmesini kendi hızlarındaki ürünler için yaptım bu arada.

Yani u<m<desktop

Tamam Teşekkürler Sani.m islemcilerin elektrik tuketimide u işlemcilere göre daha azmis sanirim.m islemcilerin dahili grafik isleme özelliklerinden dolayi ekran kartini calistirmadan video isleyebildigini okudum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamam Teşekkürler Sani.m islemcilerin elektrik tuketimide u işlemcilere göre daha azmis sanirim.m islemcilerin dahili grafik isleme özelliklerinden dolayi ekran kartini calistirmadan video isleyebildigini okudum.

U işlemciler daha az elektrik tüketir. Böylelikle ultrabook'lar uzun süre çalışabilir.

m işlemcilerideki video işleyicisi onboard kartlar ile aynıdır / destekleyicidir. Harici kartın yerini hiç bir şey tutamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

ssd hala çok pahalı o yüzden notebook üreticileri ssd notebookları performanslı çalışması için üretirler depolama amaçlı değildir.zaten depolama olarakta harici kullanmak en sağlıklı seçimdir.

Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

U işlemciler  yeni nesil işlemcilerdir  ince tasarımlı cihazlarda kullanılabilmesi ve 17Watt lık düşük güç tüketip uzun süre batarya ile kullanılması için üretilmiştir  dayanıklılık ve arıza durumunda tamir durumu sıkıntılıdır notebooklarda m işlemciler tercihtir zaten senin üründe m işlemciye sahip sorun yok yani U işlemcilerin avantajı arkadaşların dediği gibi az elektirik tüketimidir 5-6 saat batarya ile kullanabilirsin M işlemcilerde yarı yarıya bu süre düşer.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Mart ayında benim emektar acer travelmate pentium 4 iflas edince ben de hafif taşınabilir birşeyler ararken asus zenbook aldım. Acer'dan sonra performansı ferrari gibi geldi ama elbette büyük boy dizüstüler ile kıyaslanmaz. Benimkinde 1 GB Nvidia 620 harici ekran kartı da var ancak onun yerine ssd olmasını tercih ederdim doğrusu :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Mart ayında benim emektar acer travelmate pentium 4 iflas edince ben de hafif taşınabilir birşeyler ararken asus zenbook aldım. Acer'dan sonra performansı ferrari gibi geldi ama elbette büyük boy dizüstüler ile kıyaslanmaz. Benimkinde 1 GB Nvidia 620 harici ekran kartı da var ancak onun yerine ssd olmasını tercih ederdim doğrusu :)

SSD alınabilir sonradan, ekran kartı ise alınamaz.

Bu sebeple tercih hala yapılabilir :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Elbette. Ben sadece harici ekran kartının benim için çok gerekli olmadığına vurgu yapmak için söyledim :) tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

konuya balta vurmak istemem ama Sani bende geçen hafta samsung aldım bir değerlendirme yaparmısın

samsung Np370 R 5E s 06 tr

Özellikler

Intel Core i5-3230M 2.6 Ghz Turbo Boost ile 3.2Ghz 3 MB Cache İşlemci

• 4 GB, 4 GB Ram
  • 500 GB Hard Disk
  • AMD Radeon HD8750M 2GB Ekran Kartı
  • 15.6" / 1366 x 768 HD Color Shine SLIM (LED) Ekran Özelliği
  • 1.99 KG Ağırlık
  • Windows 8 İşletim Sistemi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

konuya balta vurmak istemem ama Sani bende geçen hafta samsung aldım bir değerlendirme yaparmısın

samsung Np370 R 5E s 06 tr

Özellikler

Intel Core i5-3230M 2.6 Ghz Turbo Boost ile 3.2Ghz 3 MB Cache İşlemci

• 4 GB, 4 GB Ram
  • 500 GB Hard Disk
  • AMD Radeon HD8750M 2GB Ekran Kartı
  • 15.6" / 1366 x 768 HD Color Shine SLIM (LED) Ekran Özelliği
  • 1.99 KG Ağırlık
  • Windows 8 İşletim Sistemi

Güle güle kullan abi. Gayet iyi bir konfig ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Güle güle kullan abi. Gayet iyi bir konfig ;)

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

cihazları alırken ihtiyaç doğrultusunda almak gerektiği kanaatindeyim.ben sadece Office programlarını kullanan ve internette gezinti amaçlı kullanılacak cihazlara 2000 TL gibi rakamları verip gerek olmayan performansa para bağlamak istemem.bu işleri yapanların 800 gibi rakamlara işini görecek cihazları almalarını doğru buluyorum.bazı düşünceler vardır özellikleri iyi olsun 6-7 sene kullanıyım derler bunun cihazın performansıyla alakası yoktur.düzgün kullanımdan geçer gerekli olan ihtiyaçınızı görüyorsa 5 senede kullanabilirsiniz zaten elektronik bir cihazın kullanım ömrü 5 yıldır. bilişim teknolojisi gün gün değiştiği için ürünü aldıktan 1-2 yıl sonra aldığınızdaki özelliklerin eskidiğini göreceksiniz. yani uzun lafın kısası ihtiyaçlarımız için ürün kullanalım paramız boşa gitmesin :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Arkadaslar ürün bana bir gun sonra kargo ile geldi.teknosa konya kuleste extradan almistim ellerinde yoktu ertesi gun yolladilar.ankaradan 6 tane portege gelmis bsna yolladiklarida teshirmis.elime gecince baktım tum portlarinda toz ve cizikler vardi.bende iade ettim.terine sony vaio svf1521nstw modeli bir laptop aldım:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...