İçeriğe Yönlendir

Polis Sireni Ve Çakarı.

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Bugün sabah Ankara'dan yola 2 araba çıktık Adana'ya geleceğiz çıktık yola, Şereflikoçhisar'a gelmeden 20km kala sağ şeritte park halinde duran 34 Plaka Connect birden yolun ortasına atladı ve tekrar en sağa geçti. Korna ile kendisini bizi tehlikeye attığı için protesto ettim ve yoluma devam ettim. Erkeklik ya kornaya basmama alındı, taktırdığı çakma polis sireni ve çakarlar ile peşime takıldı. Yol verdim geçsin diye önüme kırmalar fren yapmalar vs vs..

Neyse dedik bulaşmadım, ama yanına da kalmamalıydı.. Bölge trafik amirine ulaşıp şikayetimizi dile getirdik.

Ne mi oldu, Şereflikoçhisar'ın girişlerde ki ışıklarda durdurulup elleri araca yaslı şekilde üstü aranıp terörist muamelesi gördüğünü görünce oh beter olsun deyip, Polis arkadaşlara kolay gelsin deyip yola devam ettik :)

Varsa aramızda bu tarz ekipmanlar bulunduran gerek yok arkadaşlar böyle şeylere. Sökün lütfen.

• Beğen 36
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

bu tür ürünlerin satışında engel bulunmadığı sürece, bu ve bunun gibi olayların sonu gelmez.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Varsa aramızda bu tarz ekipmanlar bulunduran gerek yok arkadaşlar böyle şeylere. Sökün lütfen.

Çok kibarsın.

Ben bu kadar kibar olmuyorum. 

1-Merceksiz xenon

2-Çakar ve siren

3-İçinde makam sahibi olmadan çakarları çakıp kuralsız haraket edenlere.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bende mondeo ile birgun giderken cakarli Fiesta yanasmis hareket yapmisti. Ayni sekilde ihbar etmistim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Çok yerinde bir davranış tebrik ederim. Şu telefonu her şey için kullanıyoruz fakat trafik ihlallerinde, bu tür magandalara karşı fazla kullanamıyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bu tür ürünlerin satışında engel bulunmadığı sürece, bu ve bunun gibi olayların sonu gelmez.

Satış sorun değil. Sivil polisler, şikayet mekanizmaları ve gerçek polisler bu işlere bakacak zaman ayırmalılar. Yol kenarında bekleyip olay çıkınca gitmek ya da kavşağa gelip araçların geçişiyle uğraşmak emek israfı. Özellikle kavşaklardaki meseleleri dedektörlü ışıklarla çözmek mümkün. İstanbul'dan İzmir'e gelirken yüzlerce ışıkta durdum. Ben durunca hiç bir araç diğer istikametten geçmedi. Boş boş bekledik bir yığın araç. Dedektörlü kavşak olsa yanda araç gelene kadar ana yola yeşil yanar. Bu teknoloji ile sabah akşam ana arterler gibi yerlerdeki polis israfı önlenebilir.

Kanun kötüleri takip etmezse satış kontrolu ile bu iş çözülmez.

Ben de elimden geldiği kadar bu tip olaylarda hemen 155 i aramaya çalışıyorum. Bir kişiyi muhtemelen dikkate almazlar ama iki kişiyi dikate alırlar. O nedenle araçta iki kişiyseniz birbirinizden habersiz iki kez de kısaca şikayet edebilirsiniz. Zaten birçok kişi duyarı davransa sorun kalmaz.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çok kibarsın.

1-Merceksiz xenon

2-Çakar ve siren

Dün gece Gebze'den Ankara'ya gelirken, yolda çoooooooooooooook küfür ettim. Eskiden ben de takmıştım ama bir gün gözümü arkadan gelen rahatsız edince söktüm. Bazıları çok fena arlanmaz, tek araç geçecek genişlikte yolda karşıda ki araç yol verdi geçecem. Ama farları hem xenon hem de uzaya bakıyor resmen.. Yanına gelip durdum camı açtım abi farların çok göz alıyor ayar yaptırsan bi zahmet dedim, sen mi vereceksin parasını dedi.. Geçti içimden parasını verip o farların ampüllerini..... patlatırım ama karşında ki öküz işte. Ne yapacaksın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

155 bu ihbarları anında değerlendiriyor,

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bana denkgelmez ki böyleleri, önünde freni basıp çelik tamponumun tadına vardırtsam :rofl:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Geçenlerde 300 km.lik uzun yol yaptım, acildi işim bakım yaptıramadım. Farlarım çok ayarsızdı, reflektörler sorunluydu. Gidiş de geliş de geceye denk geldi. Hem karşıdan gelenden, hem önümde gidenden sürekli ikaz yedim, çok rahatsız oldum.

Bir benzinlikte durdum, aklıma başka çözüm gelmedi. Kendi görüşümü iyice zayıflattım ama selektörler kesildi, önümdeki araçlar dörtlüleri yakmayı bıraktı.

gnHcuFK.png

3EpNpci.png

Ben kendi sürüş konforumu azaltarak, diğer sürücülerin zorlanmamaları için böyle şeyler yapıyorsam, aynı hassasiyeti diğer sürücülerden de beklemek hakkım. Çakara, sirene zaten aldırış etmediğim için sorun yok. Ancak o farları ayarsızlar, merceksiz çakma zenoncular, uyarılara rağmen çekinmeden bir de uzunlarını yakanlar. Hakkım varsa helal etmiyorum.

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ben bu frene basma olayını makas atanlara yapıyorum bir keresinde insignia ve 40 lı yaşlarında bir ağabey arkadan yaldır yaldır geliyor. Sağımdan geçecekken frene basıp sağa ben de kırdım. Çok sinirlendi sağa çektirdi beni arabadan aşşağıya indi. Yaşından başından utanmıyo musun abi Allah bilir çocuğun da vardır diyince kalakaldı abimiz.. :D :D

Ya elinde silah veya baska birsey olsaydi canindan olacak kadar degerlimiydi yaptigin davranis... Bence yanlis yapmissin...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçenlerde 300 km.lik uzun yol yaptım, acildi işim bakım yaptıramadım. Farlarım çok ayarsızdı, reflektörler sorunluydu. Gidiş de geliş de geceye denk geldi. Hem karşıdan gelenden, hem önümde gidenden sürekli ikaz yedim, çok rahatsız oldum.

Bir benzinlikte durdum, aklıma başka çözüm gelmedi. Kendi görüşümü iyice zayıflattım ama selektörler kesildi, önümdeki araçlar dörtlüleri yakmayı bıraktı.

Ben kendi sürüş konforumu azaltarak, diğer sürücülerin zorlanmamaları için böyle şeyler yapıyorsam, aynı hassasiyeti diğer sürücülerden de beklemek hakkım. Çakara, sirene zaten aldırış etmediğim için sorun yok. Ancak o farları ayarsızlar, merceksiz çakma zenoncular, uyarılara rağmen çekinmeden bir de uzunlarını yakanlar. Hakkım varsa helal etmiyorum.

Merceklere ne oldu?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Merceklere ne oldu?

Kışlık moda geçtim, muayene de yaklaştığı için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

Aynen üşenmeyin, S Kasa mercedesmis Audiymiş Connect miş Arayın polisi şikayet edin. %80 birdahaki polis gecisinde alıyorlar... VE GENELDE sivil polisler ACCENT & CONNECT & MEGANE kullanmakta... Bu kasa araclara sahip olan arkadaslar cok fazla derecede çakara talep ediyor...  Cakar olmasada kendilerini sivil polis sanıyolar adeta:D

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Cuma akşamı benzeri iki  olaya başıma geldi,

Çorlu"dan İstanbul "a dönüyodum  iki şeritli yol   sağ şeritte kamyonlar tırlar kamyonetler gidiyor ,sol şeritte hızım 110 civarıydı önümde doluydu  kamyon sollamaya cıkmış onun peşinde 4-5 taksi yapıcak bişi yok yawaş gidiyoruz , arkadan  gelen bi araç öyle bir sellektör yapıyorki sanki arabada hastası var hastaneye yetişecek hani o düşünceyle yol verdim,  önüm dolu olmasına rağmen frene basıp 90na düşüp geç dedim, neyse herkes sollamadan cekildi sol şerit boşaldı bende benden yol istiyen aracın peşinden devam ediyorum önü boş adam gitmiyor anladimki bu sellektör yaparak kendini tatmin etme sevdasına düşmüş sözde ben hızlı gidiyorum yol ver anlamında, bana yaptığının aynısını bende yaptım ani fren yaparak önce yawaşladı sonra sağa geçti , soldan yanına yanaştim biraz aynı hızda seyrettim camı actım camını açmadı  sanırım biraz tırstı polis felan sanmış olabilir.Sonra özelikle yaptığı hareketleri takip ettim devamında İstanbul a kadar sellektörsüz sakin bi şekilde geldi.

Altındaki arabada citroen berlingo  110 la soldan gidiyorum önüm dolu arkadan deli gibi ardı ardına sellektör yapıyor dersin yol boş ben gitmiyorum gereksiz işler . 

Çorlu da ışıklara denk geldim çift  şeritli ana yol ışık yandı yeşil daha kalkmadan peşi peşine sellektör yapan bir reno fuluence  biraz gaza yüklendim sağ geçtim bastı gitti ilerideki ışıkta durdu böyle hareket yapınca sinir oldum tam 3 viteste  yawaşlarken yeşil ışık yandı verdim sellektörü gözüne senmisin bana sellektör yapan :D yaptığının aynısı :D sağa geçti adi adam soldan düştü peşime uzunları yaktı deli etti beni  Aracın iç dikiz aynasını kararmasıyla yırttık 5 km kadar öyle gittikden sonra  yol ayrıldı  kendini tatmin ederek gitti aklınca beni uzunlularla rahatsız etti bilmiyorki ayna kararyor biz arabada gülmekten öldük :D yan aynalarıda tuştan kapattım kudurdu arkada.. :D 

Sakin sakin yolda giderken insanı çileden çıkarıyorlar  temkinli ve sabırlı olun bulaşmayın böyleleriyle uğraşmaya kalksak  başımız gerçekten beladan kurtulmaz.

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şafak bey,

W'ler güzel Türkçe'mizde yoklar. Çok güzel yazmışsınız ancak w'ler tüm işi bozmuş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Şafak bey,

W'ler güzel Türkçe'mizde yoklar. Çok güzel yazmışsınız ancak w'ler tüm işi bozmuş :)

Teşekkürler dikkat ederim bundan sonra alışkanlıkla iligili yavaş yavaş düzelticem.  :blush:

Tekrar okudum genelinde hep "yawaşlarken" cümlelerin de kullanmışım şimdi düşünmeye başladim niye diye sanırım dediğim gibi alışkanlık yavaş yavaş düzeltirim .  :give_rose:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teşekkürler dikkat ederim bundan sonra alışkanlıkla iligili yavaş yavaş düzelticem.  :blush:

Tekrar okudum genelinde hep "yawaşlarken" cümlelerin de kullanmışım şimdi düşünmeye başladim niye diye sanırım dediğim gibi alışkanlık yavaş yavaş düzeltirim .  :give_rose:

Özveriniz için teşekkür ederiz :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Çok kibarsın.

1-Merceksiz xenon

2-Çakar ve siren

Mehmet kardeşim makam sahibi insan da biz patlıcan mıyız? kimse takmamalı bence. Polis bile canı sıkılınca, trafik sıkışınca açıyor artık. Halbuki ne göreve ne operasyona gidiyor. Durdurup benimde çakasım geliyor emniyet kemerim izin vermiyor :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet kardeşim makam sahibi insan da biz patlıcan mıyız? kimse takmamalı bence. Polis bile canı sıkılınca, trafik sıkışınca açıyor artık. Halbuki ne göreve ne operasyona gidiyor. Durdurup benimde çakasım geliyor emniyet kemerim izin vermiyor :p

Ben yasal olarak takılmış ancak gereksiz kullananlardan bahsetmek istedim. Sizin verdiğiniz polis örneği gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

TEM - E6  yolunu kullanan arkadaşlar bilir  bagcılar   aksaray yonun  sabah  ve  aksam  tersi  yönde  vay be  bu kadar cok  sivil polismi  var  dersiniz , önüne  gelen çakar  taktırmış  biz tın tın  giderkern arkadaşlar  kapatıyo  emniyet  şeridini   bazen 3  4   araç  basıp gittiği gibi  gelip sonrada  sağ'a  şeride   dahil olup  trafigi   iyice  yavaslatıp tonlarca  insanın  hakkına  tecavüz  ediyorlar.

Bunu  sen ben biliyorum da  polis mi  bilmiyor ?  Bu  tamamen  bizim  gibi ne olduğu belirsiz  ülkelerde olur ben bu konuda  acımasızım bu  toplum kadar kendini bilmez  cahil  şark kurnazı  bir toplum yok ülke olarak ne oldgumuz  belli  degil gelişmektemiyizi gelişememişmiyiz  neyiz  biz ?   Ortalık  mal insan topluluğu dolmus ,  ne kural bilirler ne kanu bilirler ... bir ara  sabah ve  akşam   e6 ya   ekipleri  yerleştirip  it gibi  yakalıyorlardı  emniyet şeridi ayılarını ama  yine  yok  ortalıkta kimseler   şu an  en tatlı para  kazanıcılak  yer , çökene  kadar  milletin bogazına  vergi ile  koy abicim oraya ekipleri  en tatlı  parayı ordan kazanırsın işte ne güzel.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

TEM - E6 yolunu kullanan arkadaşlar bilir bagcılar aksaray yonun sabah ve aksam tersi yönde vay be bu kadar cok sivil polismi var dersiniz , önüne gelen çakar taktırmış biz tın tın giderkern arkadaşlar kapatıyo emniyet şeridini bazen 3 4 araç basıp gittiği gibi gelip sonrada sağ'a şeride dahil olup trafigi iyice yavaslatıp tonlarca insanın hakkına tecavüz ediyorlar.

Bunu sen ben biliyorum da polis mi bilmiyor ? Bu tamamen bizim gibi ne olduğu belirsiz ülkelerde olur ben bu konuda acımasızım bu toplum kadar kendini bilmez cahil şark kurnazı bir toplum yok ülke olarak ne oldgumuz belli degil gelişmektemiyizi gelişememişmiyiz neyiz biz ? Ortalık mal insan topluluğu dolmus , ne kural bilirler ne kanu bilirler ... bir ara sabah ve akşam e6 ya ekipleri yerleştirip it gibi yakalıyorlardı emniyet şeridi ayılarını ama yine yok ortalıkta kimseler şu an en tatlı para kazanıcılak yer , çökene kadar milletin bogazına vergi ile koy abicim oraya ekipleri en tatlı parayı ordan kazanırsın işte ne güzel.

Cezalar milli gelirin binde 5ini bile oluşturmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çakar ve sireni uzun zaman kullandım kaymağını çok yedim ama bu şekilde bir artislik peşinde olmadım hiç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Çakar ve sireni uzun zaman kullandım kaymağını çok yedim ama bu şekilde bir artislik peşinde olmadım hiç :)

itiraf etmesen iyiydi ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...