İçeriğe Yönlendir

Polis Sireni Ve Çakarı.

Mert Yeldan

Recommended Posts

Süha Demirtaş

itiraf etmesen iyiydi ...

Abicim Allah'ın bildiğini kuldan mı saklayacaz. Cepten giriyorum aradaki yazıları okumadın direk yazdım, umarım kullananalara direk kaptırılmamıştır :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Çakar şu an arabamda var ama hiç bir zaman açıp yol almak amacım olmadı daha çok arkadaş çevremde kullanıyordum ama kaç aydır elimi bile sürmedim hiç bir zaman da bunu bir güç veya yol almak anlamında hiç kullanmadım hiç bir zaman da polis vs moduna hiç girmedim. Ama sadece okulun güvenlikçileriyle oynamak için kullandım çünkü bunu fazlasıyla hakediyorlar. Kafalarına göre araba durdurup yalandan milletin önünde sorguya çekiyorlardı resmen. Çok acayip bir hava içindelerdi sanki FBI binasını koruyorlar. Karabük Üniversitesi'nde olan arkadaşlar Zafer abi ve hatta Mahmut abi de bunu çok yakından biliyorlar. Sadece onlarla oynamak için kullandım pişman değilim :p:D Ama tekrar ekliyorum hiç bir zaman çakarları ayrıcalık yada yol almak, öncelik belirtmek için asla kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

TEM - E6 yolunu kullanan arkadaşlar bilir bagcılar aksaray yonun sabah ve aksam tersi yönde vay be bu kadar cok sivil polismi var dersiniz , önüne gelen çakar taktırmış biz tın tın giderkern arkadaşlar kapatıyo emniyet şeridini bazen 3 4 araç basıp gittiği gibi gelip sonrada sağ'a şeride dahil olup trafigi iyice yavaslatıp tonlarca insanın hakkına tecavüz ediyorlar.

Bunu sen ben biliyorum da polis mi bilmiyor ? Bu tamamen bizim gibi ne olduğu belirsiz ülkelerde olur ben bu konuda acımasızım bu toplum kadar kendini bilmez cahil şark kurnazı bir toplum yok ülke olarak ne oldgumuz belli degil gelişmektemiyizi gelişememişmiyiz neyiz biz ? Ortalık mal insan topluluğu dolmus , ne kural bilirler ne kanu bilirler ... bir ara sabah ve akşam e6 ya ekipleri yerleştirip it gibi yakalıyorlardı emniyet şeridi ayılarını ama yine yok ortalıkta kimseler şu an en tatlı para kazanıcılak yer , çökene kadar milletin bogazına vergi ile koy abicim oraya ekipleri en tatlı parayı ordan kazanırsın işte ne güzel.

Mehmet abi söylemiş cezadan para kazanmaz devlet. Yıllık bütçe planlamalarında ceza gelirleri yer bile almaz, yazılan cezaların bir miktarı da trafik daire başkanlığına araç ve teçhizat iyileştirmesi amacıyla aktarılır. Bana kalırsa elektronik sistemler en caydırıcı olanı, hem personelden tasarruf, hem itiraza kapalı, hem de görevli olmayan ekiplerin dahi başını ağrıtır cinsten, radara giren ekip araçlarının görev belgesi sunması gerekir, o istikamette resmi bir görev yoksa cezayı memur öder. Her ışıkta EDS olmalı, kaza haritalarında riskli bölgelerde sabit radar kurulmalı ve de çalışmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Çakar ve sireni uzun zaman kullandım kaymağını çok yedim ama bu şekilde bir artislik peşinde olmadım hiç :)

Soğudum senden :p
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yakalarsam yapıştırırım cezayı.Arabayıda bağlatırım... :biggrin:

Bir çok kez yaptım.Yine  yaparım....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Cezalar milli gelirin binde 5ini bile oluşturmaz.

binde 5 iyi rakam.  ceza gelirleri sıfır olmadığına göre gelir gelirdir. küçük görmemeli. işe yarar.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Soğudum senden :p

Milletimiz bixenon olmayınca başka türlü yol vermiyor otobanda :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bir Türkiye klasiği daha. Şaşırmamak lazım. Ne kadar yasak olan alet, ekipman varsa araçlar için, okadar çekici geliyor insana takmak takıştırmak bulundurmak... Sebebi? Cezalar caydırıcı değil...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Siren falan değilde megafon olanından taktırmak istiyorum. Yoldaki abuk subuk kendini bilmezlerin arkasından bağırmak için. Nerden geldiğini de anlayamazlar o kalabalıkta :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Siren falan değilde megafon olanından taktırmak istiyorum. Yoldaki abuk subuk kendini bilmezlerin arkasından bağırmak için. Nerden geldiğini de anlayamazlar o kalabalıkta :D

O zaten yasak değil muhtemelen. "patateess"

CB telsizlerin "PA" düğmesi olanlar bu amaçla kullanılabiliyor.

"çöp atma çöp atmaaa"

"buyur bilader geç"

"kırmızıda niye geçtiniz?"

"Lütfen beyefendi bekleme yapmamaya gayret edelim"

"patatess"

Bir Türkiye klasiği daha. Şaşırmamak lazım. Ne kadar yasak olan alet, ekipman varsa araçlar için, okadar çekici geliyor insana takmak takıştırmak bulundurmak... Sebebi? Cezalar caydırıcı değil...

Cezalar caydırıcı.... sadece uygulanmıyor..

bu aletleri takanların kaçı yakalanıyor?

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bir arkadasimin siyah avensis inde cakar siren megafon hersey vardi. Avm Otoparklarda aramaya girmiyordu, cevirmede bile cakari acip ordan gectigini bilirim..

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

Mehmet abi söylemiş cezadan para kazanmaz devlet. Yıllık bütçe planlamalarında ceza gelirleri yer bile almaz, yazılan cezaların bir miktarı da trafik daire başkanlığına araç ve teçhizat iyileştirmesi amacıyla aktarılır. Bana kalırsa elektronik sistemler en caydırıcı olanı, hem personelden tasarruf, hem itiraza kapalı, hem de görevli olmayan ekiplerin dahi başını ağrıtır cinsten, radara giren ekip araçlarının görev belgesi sunması gerekir, o istikamette resmi bir görev yoksa cezayı memur öder. Her ışıkta EDS olmalı, kaza haritalarında riskli bölgelerde sabit radar kurulmalı ve de çalışmalı.

Cezalar milli gelirin binde 5ini bile oluşturmaz.

Arkadaşlar  siz  neden bu kadar  ceza ve milli  gelir  arasında  baglantı kurmaya  çalışıyorsunuz ki ?  Vergiyi  kaldırın  cezadan karşılayın demedim yahu ? Burdaki işin özü  şu kimse  kimsenin  hakkına  tecavüz edemez arkadaş ...!

Ceza  yazılacak en ağırından yazılacakki bir  daha  tekrarlanmayacak ... Kimse ben  yarım saat  beklerken 2 çakar  acıp  sonrada   yol birleşince  birilerinin  önüne burnunu  sokamaz  yok  böyle  bir şey ... haa  var  böyle  birşey  nasıl  var  işte  anlattıgınız  gibi  3. dünya  ülkesi bile  olmayan  bizde  var konuşmaya   gelince  hak hukuk mangalda kül bırakmayız ama icraatta bizden kurnazı  yoktur dimi ? 

Çünkü orda   bekleyenlerin hepsi enayi  hepsi mal  dimi  bu çakar  kullanan arkadaşlara  göre ?  O zaman  gidelim hepimiz  çakar  taktıralım hepimiz  dalalım  emniyet  seridine  orayı da  tıkayalım   ,  ne diye  bos kalsın emniyet  seridi nedir ki  ne işe  yarar  bizim  gibi  topluma  fazla  bile ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

çökene kadar milletin bogazına vergi ile koy abicim oraya ekipleri en tatlı parayı ordan kazanırsın işte ne güzel.

Şu cümlenize istinaden yazmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mert iyi yapmışsın.

Tınlamam, çakarı sireni, ya bekler yada beni yoldan çıkarır. Gerçek ekipse en fazla 4 saat nezaret, değilse Allah ya ona ya bana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert iyi yapmışsın.

Tınlamam, çakarı sireni, ya bekler yada beni yoldan çıkarır. Gerçek ekipse en fazla 4 saat nezaret, değilse Allah ya ona ya bana.

Abi gerçek polis olsa, dat dat yapar yol verince devam eder ya da bana dur işareti yapar, ben de dururum. Hanımın durumu malum, mülayim olmak zorundayım :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eşinden dolayı iyi yapmışsın dedim, sende rahat durmazdın yoksa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar telefon etmekten çekinmeyin, 1 es geçerler, 2 es geçerler ama mutlaka bir yerde yakalanır cezası verilir.

siz muhatap olamayın, sadece ihbarınızı yapın.

ben denk geldiği zaman ihbarımı yapıyorum, avcılar mahmutbey gişeler arasında bildirdiğim çok aracın durdurulup ceza yazıldığını gördüm.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bunlara yolun ortasında ıslak havluyla işkence yapıcan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...