İçeriğe Yönlendir

Kastamonu, Taşköprü Gezim Ve Offroad :)

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek ve Kurban'ı kesip, büyüklerimizin elini öpmek amacı ile uzun yıllardır gitmediğim Annemin memleketi, Kastamonu ve Taşköprüdeydim..

Gitmek isteyenler olursa aramızda diye, Evliyalar şehrinde ufak dipnotlar ile gezimi anlatayım istedim..

Daha Yolculuğum ilkbaşında, karşıma gelen bu tabela ile eğlenceli geçeceğini anlamıştım :)) (Şaka değil, gerçek)

3woUren.jpg

Köye, Taşköprüden 37km. sık çam orman yolundan giderek ulaşabiliyor.. Yollar hep taşlıklı ve derin çukurlarla dolu.. Rüzgarda yola devrilen, bir Çam Ağacını, köylüler keserek, yolu açmışlar..

oHBHN5E.jpg

Yol boyunca, Kuşburnu ağaçları ve Mantarlara rastlamak mümkün

fyxIeWW.jpg

Topraklar taşlıklı ve çok engebeli olduğundan, çiftçilik ve hayvancılık yok denecek kadar az. Köylülerin tek geçim kaynağı, Ormancılık, yol boyunca tomruklara rastlamak mümkün.. Sadece köylüler değil, dışarıdan gelipte, bu işi yapan ve çadırda göcebe hayatı yaşayan aileler bile var..

Orman Bakanlığı tarafından belirlenen ve numaralanan ağaçlar kesilebiliyor. Aksi takdirde ağır cezaları var..

DgZompD.jpg

Dedemin evine ulaştık..

7oeYVqo.jpg

Burada At'ı için beklettiği samanları barındırıyor. Bir nevi samanlık..  Önündeki 2 kovandada kendi ihtiyacı için Arıları bal üretiyor.. Tamamen dpğal bir ortam olduğu için harika bir lezzeti var..

2mZ25U6.jpg

LFkoMKI.jpg

ZCpZpV9.jpg

Ufak bahçesinde, Patates ve Şalgam'dan başka birşey yetişmiyor..

2Hcr4sa.jpg

O kadar doğal ortam ki, şehrin gürültüsüne alışan bir insan için adaptasyonu çok zor.. Örneğin bu resimde karşıdaki 2 kişinin, kendi aralarındaki sohbeti çok rahat bir şekilde duyabiiyorsunuz..

1zkQOTz.jpg

Karşı ki Köy..

88sRt51.jpg

Köyün Manzarası..

Ohxi9gO.jpg

Z4tyMS2.jpg

P3Aj6KM.jpg

Biri Kebap mı dedi ? Ben bu zamana, kadar kebap yememişim.. Dedemin Hazinesi :)

Before :)

MXVu6OL.jpg

After :)

m3HKUU0.jpg

Köy'de bulunduğum süre zarfında, en çok keyif aldığım an burası oldu.. Dedemin naylon olmayan Reno 12'sini kaçırıp, vurdum kendimi dağ yoluna, ben böyle bir araba görmedim :) keçi gibi girip, çıkmadığı yer yok. Videoyu sonuna kadar izleyin. Sonunda durmadan yanan ve uğursuz olduğu iddia edilen ve terkedilen köye ulaşıyorum :)

Gelelim Tarihi Şehire..

Nasrullah Camii ve Meydanı..

İl Merkezi Çarşısının ortasında kalıyor.. 1506 Yılında, Kadı Yakupoğlu Nasrullah tarafından yaptırılmış..

Mehmet Akif Ersoy, İlk İstiklal Marşını burada okumuştur..

Bir inanışa göre buradaki caminin suyundan içen, 7 yıl sonra, tekrar Kastamonu'ya dönüyormuş..

gqQmd2r.jpg

Şeyh Şabani Veli Külliyesi..

Derviş olacak zadların, kendilerini karanlık odaya kapatarak, 1 Ay boyunca ibadet ile zaman geçirdikleri bölmelerin olduğu bir Külliye..

Y3mPJhd.jpg

akzfCMw.jpg

Hemen karşısında, Erenler Sofrasında, Kastamonu Etli Ekmek yemenizi şiddetle tavsiye ederim..

e0pdz0h.jpg

Kastamonu Saat Kulesi

Fj38jYT.jpg

Saat Kulesinden, Şehir ve Kastamonu Kalesi

tougSFJ.jpg

Aynı coğrafya olduğu için Safranbolu, evlerinden sıkça örnekler var..

pQXrHop.jpg

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bizim yerlere biraz benziyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Aah ah,bu bayramı gurbette geçiren biri olarak,hayranlıkla baktım fotoğraflara.Memleketimi özledim arkadaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

torosla offroad guzelde ozellıkle su gecıslerı cok heyecanlıydı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hangi köy :unsure2:

demek bir nevi kastamonulusun sende

ben abana bozkurtluyum :bravo:

abana mı abi yakınız bizde bende gemciler köyündenim :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

:bravo:  :yes:

Yanlız offroad öyle olmaz, su olan yerlerden yavaş yavaş geçseydiniz taşlara çıka çıka :D ben öyle yapardım eskiden, biraz batma tehlikesi işe heycan katardı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Çok güzel geçmiş imrendi İlteber. Hele kuzuyu görmedim bile. :)

Dedene rabbim hayırlı uzun ömürler versin. Hepsine..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber o kuzu gerçekmiydi yaa :dribble::shok: Allah cezanı verecek :mangal:

Essaktan Gerçek. 2 saat önceki canlı hali :D

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ooo süper... 

Reno böyledir yaa.. Arazide çok kullandım ben.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

araba bayağı güzel geldi gözüme. renginden dolayı herhalde.   :good1:

Saat Kulesinden, Şehir ve Kastamonu Kalesi  fotoğrafını, aynı yerden ben de çekmiştim. her çıkan çekiyor gerçi.  :D gelenekselleşmiş foto. 

bu arada, videoyu izleyince, bizim symbol geldi direkt aklıma.  :moto:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Çok beğendim. Bence torosun z rotlarına baktırın bir :) Birde en büyük hayalim olan kuzu çevirme yapılmış. Hiç nasip olmadı bana yemek :)

Mert, zaten düzde en son hızı, 100km/h, asfaltta Başka bir 89 HB toros ile kapıştık. Dayıyı geçemedim :) Dede'ye dedim bakımlarını yaptırıyormusun ? Ne bakımı, gazını koyuyorum, yağını tamamlıyorum gidiyorum işte dedi. Eyvallah dedik bizde :D
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Canım memleketime selam soyleseydin.

Etli ekmeği annemin elinden yiyeceksin. Odun sacinda yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

helal bro dede vidyo yu görmesin :)

Bro, bulunduğu yerde, imkanı yok göremez. İnternet neyim yok :D cep telefonu yok :) yokta yok

araba bayağı güzel geldi gözüme. renginden dolayı herhalde. :good1:

Saat Kulesinden, Şehir ve Kastamonu Kalesi fotoğrafını, aynı yerden ben de çekmiştim. her çıkan çekiyor gerçi. :D gelenekselleşmiş foto.

bu arada, videoyu izleyince, bizim symbol geldi direkt aklıma. :moto:

Sağ çamurluk haricinde, boya yok.. Ama harbiden yok. Komple Astarı çıkmış, orjinal güneş yanıklı :D

94.000km. De orjinal

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Sağ çamurluk haricinde, boya yok.. Ama harbiden yok. Komple Astarı çıkmış, orjinal güneş yanıklı :D

94.000km. De orjinal

Belli güzel araba, tek parça, lambur lumbur durmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

:bravo::yes:

Yanlız offroad öyle olmaz, su olan yerlerden yavaş yavaş geçseydiniz taşlara çıka çıka :D ben öyle yapardım eskiden, biraz batma tehlikesi işe heycan katardı :D

Dedemin korkusuna, fantazi yapamadım :) birazda arabadan gelen sesler artınca korktum. Saglam birkaç, taşa vurdum çünkü :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

94.000km. De orjinal

:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

good trip..

göksel herşey güzel bir de videoda o "r 12" den hiç ses gelmiyordu.. nasıl bir süspansiyondur anlamadım.. :)

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Renoya bişi olmaz len. Biz rampalardan uçardık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

good trip..

göksel herşey güzel bir de videoda o "r 12" den hiç ses gelmiyordu.. nasıl bir süspansiyondur anlamadım.. :)

Abi Araba cidden diri, düzde 100'ü geçmiyor ama hiç ses yok. Ankara'ya gidip aldı dedem bunu. Arazi görmemiş diye, Kastamonudan araba alınmaz diyor :D Dağlara Agaç kesmeye gidiyor bununla :D

Renoya bişi olmaz len. Biz rampalardan uçardık.

Abi 3.vites tam gaz, 2 kez kayanın üstünden uçtum, ön sağ teker, yerden kesildi. Baktım ses artmaya başladı korktum :) ama buraya çıkar mı, geçer mi diye hiç düşünmeden çıktım. Ben daha ilk çukurda, Karter muhafazayı kırdım. Sağ eksoz bağlantısını kopardım. Bununla girdiğim yerlere girseydim elimde kalırdı kesin Focus :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Güzel gezi olmuş kardeşim.Ama guzuyu göstermeyeydin iyiydi.... :drinks:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kuzuuuuuuuu (ağzınınsuyuakanfordclubtrüyesismileyi)

Güzel gezi olmuş.R12 ömrü hayatında görmediği aksiyonu yaşamış gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Güzel gezi olmuş kardeşim.Ama guzuyu göstermeyeydin iyiydi.... :drinks:

Kuzusuz köy, köysüz kuzu olmaz Abi :)

Kuzuuuuuuuu (ağzınınsuyuakanfordclubtrüyesismileyi)

Güzel gezi olmuş.R12 ömrü hayatında görmediği aksiyonu yaşamış gibi geldi bana

ooo kim bilir neler görmüştür o, köy yollarında :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

manzaralar süper, yemeklere, yiyeceklere hiç laf yok. ellerine sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...