İçeriğe Yönlendir

Küçük Bir Göçük Öneriler Nedir ?

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Merhaba 35 Fiesta 2982 nin nazarı çıktı diye bilirim. geçen gece parkta piknik tipi masalarda oturuyorduk araçta yakındı arkadaş kalkarken dengesini kaybetti ve eliyle bu hale getirdi :( önerileriniz nedir ne yapabiliriz ?

TGrPf2w.jpg

cI2F8BW.jpg

POcRHlU.jpg

H008rSy.jpg

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bu boya yemeden kolaylıkla düzeltilebilir bir ustaya gösterin bence. geçmiş olsun Allah beterinden saklasın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bagajdaki yan plastik parca sökülür, içerden hafifce bastırılır,eski haline döner

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Dışardan uygulanan güçmerkezine içerden ters tepki verildiğinde metal hafızası geri gelir gibi geliyor bana. İyi bir kaportacı eğer arkadan doğru yere ulaşma şansı varsa farkedilmeyecek şekilde düzeltir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bagajdaki yan plastik parca sökülür, içerden hafifce bastırılır,eski haline döner

aynen katılıyorum :good1:

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

sağ arka iç dablumbazı sök elini gezdir göçüğü hissedeceksin elinde sıkı bi bastır eski haline dönecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

sağ arka iç dablumbazı sök elini gezdir göçüğü hissedeceksin elinde sıkı bi bastır eski haline dönecektir.

acaba diyorum bı kaportacıya mı gitsem abi hata yapmak istemiyorum 

Bu boya yemeden kolaylıkla düzeltilebilir bir ustaya gösterin bence. geçmiş olsun Allah beterinden saklasın 

Geçmiş olsun. Dışardan uygulanan güçmerkezine içerden ters tepki verildiğinde metal hafızası geri gelir gibi geliyor bana. İyi bir kaportacı eğer arkadan doğru yere ulaşma şansı varsa farkedilmeyecek şekilde düzeltir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

cevaplar için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Aynen bunu yap kardeşim. Aynı hasar benim 2005 fiestada başıma gelmişti. Arkadan bastırınca kendine gelmişti. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Aynen bunu yap kardeşim. Aynı hasar benim 2005 fiestada başıma gelmişti. Arkadan bastırınca kendine gelmişti. :)

tamamdır yarın düzelmiş halinin fotosunu atarım :) hatta bu görüntü o kadar çok canımı sıkıyor ki şimdi uğraşmassam iyi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

sanayi açık değil yarın buca tarafına gelirsen yada pazar günü getir yapayım hemen 3 tane fiestayı çırılçıplak soymuşluğumuz var :D

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

sanayi açık değil yarın buca tarafına gelirsen yada pazar günü getir yapayım hemen 3 tane fiestayı çırılçıplak soymuşluğumuz var :D

valla bu aralar tatlı telaşım var :) söz yapıcaz allah nasip ederse pazar akşamı yarın da işte yüzük vs. almaya gidilcek her halde bu iş benim elimden öper :)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Söz konusunda hayırlı olsun kardeşim. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

hayırlısı olsun şimdiden allah utandırmasın. :nazar:

amin teşekkür ederim :)

Söz konusunda hayırlı olsun kardeşim. :)

eyvallah abim teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Ümit...

Aynısı benim C-Max da oldu..

Şimdi sana bir yöntem anlatacağım.. Sonuç %99 başarılı olacak..

1 - Deneyip denememek senin sorumluluğunda.. :)

2 - Elini yumruk yap..

3 - Yumruğunun küçük parmağın tarafındaki yumuşak kısmı ile göçüğün başladığı noktalara yavaş yavaş vur..

4 - Düzelme eğilimi göstermez ise darbeleri sertleştir..

5 - Korkma, daha fazla göçmez, boya kalkmaz.. (Daha fazla göçer ise, boya kalkar ise 1. madde geçerlidir.. :) )

6 - Hatta şimdi git uygula

7 - Sonuç olumlu olacağı için sevin..

8 - Sonucu buraya yaz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Ümit...

Aynısı benim C-Max da oldu..

Şimdi sana bir yöntem anlatacağım.. Sonuç %99 başarılı olacak..

1 - Deneyip denememek senin sorumluluğunda.. :)

2 - Elini yumruk yap..

3 - Yumruğunun küçük parmağın tarafındaki yumuşak kısmı ile göçüğün başladığı noktalara yavaş yavaş vur..

4 - Düzelme eğilimi göstermez ise darbeleri sertleştir..

5 - Korkma, daha fazla göçmez, boya kalkmaz.. (Daha fazla göçer ise, boya kalkar ise 1. madde geçerlidir.. :) )

6 - Hatta şimdi git uygula

7 - Sonuç olumlu olacağı için sevin..

8 - Sonucu buraya yaz...

abi bunu içerden mi dışardan mı yapıcam?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

abi bunu içerden mi dışardan mı yapıcam?

dışardan tabiki,

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

dışardan tabiki,

tamam abi gidiyorum araca deniyeyim bi :)

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

tamam abi gidiyorum araca deniyeyim bi :)

heyecanla bekliyorum.. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

abi göçük bulundğu konum itibari ile 3 kenarı sert bölgede 1 kenarı esnek bölgede esnek bölge stop lamba yanı arka kısım... esnek tarafa vurdugum zaman löp löp sac esneyerek göçük biraz dışarı doğru şişti :) ancak sert bölglerde löp löp yapamadığı için :D göçük tam anlamıyla yok olmadı ama coğu gitti yarında içerden vurdugum zaman eminim ki hiç bir şey kalmıyacak :) herşey için teşekkürler.. bu taktiği deneyecek arkadaşalarda aracın o kısımın orjına yanı macunsuz oldugundan emin olsun yoksa valla boyayı eline alır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Aynı göçük kim olduğunu bilmediğim bir işgüzar tarafından benim c-max a oluşturulmuştu.. Muhtemelen araca dayanmış göçük olunca da çaktırmadan oradan uzaklaşmıştı vatandaşın biri..

Şöyle bir inceledim.. Göçüğün etrafında gerilmeler oluşmuştu. O gerilmelere baskı uygulandığında ise kendini oluşturan etkiye tepki vereceğini düşünerek sana anlattığım şekilde bir kuvvet uyguladım.. Sonuç ; hiç göçük olmamış gibiydi..

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

foto?

abi araç karanlıkta flaşlı çekim yapınca parlıyo hiç bişey belli olmuyor bi kaç tane çektim 

2boRhzG.jpg

QA1D32i.jpg 

ilk fotolara göre fark var dimi  abi ?

Konu açılmışken, hem bu tip göçüklere hemde  arka tarafına ulaşılamayan bir bölgede oluşan göçükler için  aşağıdaki zımbırtı işe yarıyor

http://www.hepsiburada.com/liste/pops-a-dent-kaporta-gocuk-tamir-edici-kisisel-set-09c008/productDetails.aspx?productId=otm09c008&categoryId=20024947

benim göçükte %100 işe yarar abide işte kargo falan beklemeden kendimiz bi çözüm bulabilirmiyim diye uğraşıyorum yoksa kaportacıya gitsem aynı şeyi yapcak oda öyle halletcek tahminimce

Konu açılmışken, hem bu tip göçüklere hemde  arka tarafına ulaşılamayan bir bölgede oluşan göçükler için  aşağıdaki zımbırtı işe yarıyor

http://www.hepsiburada.com/liste/pops-a-dent-kaporta-gocuk-tamir-edici-kisisel-set-09c008/productDetails.aspx?productId=otm09c008&categoryId=20024947

abdurrahman abi bide ilk önce şalama yada külleme makinesi ile sacı ısıtıyolar sonra soguk uyguluyolar genelde karbondioksit oluyo sac ta bi sıcak bı soguk olunca pat diye eski konumuna geliyo :D :D ne diyon sence gerçek mi ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer düzeltmede başarılı olamazsanız en iyi yer Göçük Sihirbazı. Telefon ile İzmir için bir sorun. Bir arkadaş yine forumdan bazen Ankara ya gittiklerini ve anlaşmalı yerlerde işlem yaptıklarını yazmıştı. Belki İzmir e de gidiyorlardır.

http://www.gocuksihirbazi.com/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...