İçeriğe Yönlendir

Karsan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Merhabalar okulda arkadaşlarla yapacağımız bir proje için Karsan minibüsün modelini bilmiyorum istanbulda olanlar bilir parlak yeşil minibüsler. Karsanın sitesinde yok bunlardan. Sadece j10 var. Bu araçlarla ilgili detaylı bilgi nerden bulabilirim. Proje karavan gibi olacak ama offroad ekipmanları da olucak. Tabiki kağıt üzerinde. Birde bu bahsettiğim aracın 4\4 modeli varmı ?

Yorum bağlantısı

Sanırım bahsettiğin araç aşağıdaki. Karsan Peugeot ile ortak bunlarda bildiğim kadarı ile. Peugeot ta arat istersen birde.

Detay bilgim yok ama bunlar ilk üretildiğinde Fransa da at taşımak amaçlı yapılmış. Kapalı kasa. Tabi herşeyde olduğu gibi zeki bir Türk, Türkiye ye getirerek arkaya cam ilavesi ile yeni bir ticaret kapısı açmış. Dikkat ederseniz binen olduysa konfor sıfır denecek minibüslerden..

YV1PWoW.jpg?1

Yorum bağlantısı

Dikkat ederseniz binen olduysa konfor sıfır denecek minibüslerden..

12 kişinin anca taşınacağı araçta 21 kişi taşıyabiliyor bu konfor düşmanı. Kurumda servise bu at arabasından geldiğinde herkes burun kıvırıyor : )

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Aradığın Karsan Jest  galiba.

Yok abi jest değil arkaları çok tipsiz onların.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sanırım bahsettiğin araç aşağıdaki. Karsan Peugeot ile ortak bunlarda bildiğim kadarı ile. Peugeot ta arat istersen birde.

Detay bilgim yok ama bunlar ilk üretildiğinde Fransa da at taşımak amaçlı yapılmış. Kapalı kasa. Tabi herşeyde olduğu gibi zeki bir Türk, Türkiye ye getirerek arkaya cam ilavesi ile yeni bir ticaret kapısı açmış. Dikkat ederseniz binen olduysa konfor sıfır denecek minibüslerden..

YV1PWoW.jpg?1

Evet abi araç bu. Yeşil renklilerine aşık olmuştum :) bu kadar konforsuz mu bu araç bir kere binme fırsatım olmuştu bana o kadar kotu gelmedi :)

Yukarıdaki kasa sadece karsan. Peugeot ile ortak olan j9.

Akşam Bi bakayım Peugeot a belki oradan teknik bilgi bulabilirim

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kapısı açılırken dikkat diye bağıran araç. Ultra dar ve konfor yoksunu. 7 sene önce dershane servisimizdi sıfırdı. Çok gürültülü vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bodrum'da aynı yolu VW Volt'la 25dk da dönerken, bunlarla 40dk ya varabiliyor. Yokuşlarda 1. vitese kadar düştükleri oluyor :D

Düz 2700cc idi galiba bunlar. Turbo hak getire :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kapısı açılırken dikkat diye bağıran araç. Ultra dar ve konfor yoksunu. 7 sene önce dershane servisimizdi sıfırdı. Çok gürültülü vs.

İyice soğudum .

Bodrum'da aynı yolu VW Volt'la 25dk da dönerken, bunlarla 40dk ya varabiliyor. Yokuşlarda 1. vitese kadar düştükleri oluyor :D

Düz 2700cc idi galiba bunlar. Turbo hak getire :D

Galiba projeyi baştan yapıcaz :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2300cc turbo dizel 96hp imiş şimdiki araçlar.

2300cc motor yap, neredeyse 1300cc fiat'ın verdiği beygiri ver. E vergisi?

Yorum bağlantısı

:D İnce kalın arası sesli bir bayan, yüksek sesle bağırıyor hemde. :D ilk birkaç binişte hepimiz korkudan ne yapacağımızı şaşırmıştık. "Birşeye mi çarpıyoruz, öndeki bayan mı bağırıyor" diye. Sonra 1,75 ten uzun herkes inerken mutlaka kafasını kapı üzerine çarpar bu alette  :D Koltuk araları dar. uzun boylular, yeni gelin gibi oturur. Kısa süre sonra arka kapılar gıcırdar, sonra zıngırdar.. Bir motor sesi vardır. İndikten sonra 1 saat sağır dolaşırsın. Hemen hemen hepsinde 5+8 müzik tesisatı vardır :tongue: Şoförlerinin ismi genelde hep "Sosyete Selim, Tekerlek Osman, Paynır Fevzi" tarzında olur :D

Birde bu önden çekiş mi ? 4/4 varmı bu araçlarda.

Hepsi önden çeker standart. 4x4 yok diye biliyorum. Hafif ve önden çeker olduğundan karda bayırda çamurda kalmadan gidersin ;)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İnce kalın arası sesli bir bayan, yüksek sesle bağırıyor hemde. :D ilk birkaç binişte hepimiz korkudan ne yapacağımızı şaşırmıştık. "Birşeye mi çarpıyoruz, öndeki bayan mı bağırıyor" diye. Sonra 1,75 ten uzun herkes inerken mutlaka kafasını kapı üzerine çarpar bu alette  :D Koltuk araları dar. uzun boylular, yeni gelin gibi oturur. Kısa süre sonra arka kapılar gıcırdar, sonra zıngırdar.. Bir motor sesi vardır. İndikten sonra 1 saat sağır dolaşırsın. Hemen hemen hepsinde 5+8 müzik tesisatı vardır :tongue: Şoförlerinin ismi genelde hep "Sosyete Selim, Tekerlek Osman, Paynır Fevzi" tarzında olur :D

Hepsi önden çeker standart. 4x4 yok diye biliyorum. Hafif ve önden çeker olduğundan karda bayırda çamurda kalmadan gidersin ;)

Abi iyi güldürdün sabah sabah. :D 

Bende diğer her uzun boylular gibi 1.90 boyumla dikkat diye bağıran hoparlöre kafa atanlardanım. :p

Her kapı açıldığında gülüyorduk. Zaten bir süre sonra bozuldu dikkatı. "Kat!" deyip kalıyordu. Binmeyince pişman olduğun binince daha çok pişman olduğun servisler. İndikten sonra oh bee denilesi araç.  :p 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

:D İnce kalın arası sesli bir bayan, yüksek sesle bağırıyor hemde. :D ilk birkaç binişte hepimiz korkudan ne yapacağımızı şaşırmıştık. "Birşeye mi çarpıyoruz, öndeki bayan mı bağırıyor" diye. Sonra 1,75 ten uzun herkes inerken mutlaka kafasını kapı üzerine çarpar bu alette  :D Koltuk araları dar. uzun boylular, yeni gelin gibi oturur. Kısa süre sonra arka kapılar gıcırdar, sonra zıngırdar.. Bir motor sesi vardır. İndikten sonra 1 saat sağır dolaşırsın. Hemen hemen hepsinde 5+8 müzik tesisatı vardır :tongue: Şoförlerinin ismi genelde hep "Sosyete Selim, Tekerlek Osman, Paynır Fevzi" tarzında olur :D

Tekerlek Osman iyimiş :D :D

Yorum bağlantısı

:D İnce kalın arası sesli bir bayan, yüksek sesle bağırıyor hemde. :D ilk birkaç binişte hepimiz korkudan ne yapacağımızı şaşırmıştık. "Birşeye mi çarpıyoruz, öndeki bayan mı bağırıyor" diye.

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bende diğer her uzun boylular gibi 1.90 boyumla dikkat diye bağıran hoparlöre kafa atanlardanım. :p

Her kapı açıldığında gülüyorduk. Zaten bir süre sonra bozuldu dikkatı. "Kat!" deyip kalıyordu. Binmeyince pişman olduğun binince daha çok pişman olduğun servisler. İndikten sonra oh bee denilesi araç.  :p

Ben olsaydım o sesi değiştirip kadını 'in ulan aşşağı' diye bağırtırdım :D

Kağıtları yırtıp attım. Psikolojim bozuldu sabah sabah :D

Yorum bağlantısı

Okadar kafa atarsan kadın korkar, alet tabi bozulur Mert  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bu karsanları Adanalı dolmuşçulara soracaksın. İnan destan yazarlar. Ama iyi bir yönünü söylemezler. Her bindiğim de sürekli şikayet ederlerdi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

''Piston aşağı''  olarak değişmesi lazım uyarı sesinin :D 

Yorum bağlantısı

''Piston aşağı''  olarak değişmesi lazım uyarı sesinin :D 

:D  :D

Birde "dikkat" sesinde hazır ola duranlarda olabiliyor.. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her kapı açıldığında gülüyorduk. Zaten bir süre sonra bozuldu dikkatı. "Kat!" deyip kalıyordu. Binmeyince pişman olduğun binince daha çok pişman olduğun servisler. İndikten sonra oh bee denilesi araç.   :p 

Askeri düzene geçmiş :D

Yorum bağlantısı

Kendi devrinin en "konforlu" aracını nettiniz öyle?

Güzel ülkem; susuz motorlu, ön arka makaslı, yaylı faytonlara rahmet okutan, lastik tekerleklerle demir tekerlek duygusu yaratabilen ve her virajda iki tekerlek üstünde gitme yeteneğine sahip "magiruz" lara mahkûmken, bize helezon ve amortisör konforu sunan pejo'yu naaptınız öyle. :D  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...