İçeriğe Yönlendir

Naylon..meganii1.4 Sorun..

Safak Acar

Recommended Posts

Safak Acar

Selamın aleyküm , 

Sabah babamın aracını aldım. yolda giderken arabanın içinden su sesi gelmeye başladi,,

Sonra eve geldim inicem baktım torpidonun altından paspasa baya su damlamış bu neyin nesi acaba? 

Birde araç vitesteyken gaza basınca vites sarsıntılı yerinden  oynuyor,gazdan ayağımı cekinde devirden düşüncede aynı şekilde oynuyo , focusta hiç böyle bi sorunla karşilaşmadim :D

Acaba eski model diyemi? 

resimler aşşağıda 

uzrbc.jpg

uzrbh.jpg

2005 model 45bin km orjinal satılmaya kalkılsa ederi nedir. Benzinli. Tahmini.

uzrbr.jpg

11.7lt/1ookm  :shok: şehir için evden işe kullanıyor..

uzrbu.jpg

uzrbw.jpg

aracın gücü nedir hp değeri? 

uzrbx.jpg

Yorum bağlantısı
Birkan Ergin

Tahliye delikleri tıkanmış açtırmanız lazım. Ayrıca döşeme kısmını kurutun iyice kurutun yoksa iğrenç bir küf kokusu sarar kendiliğinden kurumaya başlayınca.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Reno da vites titremesi standart özellikler arasındadır. El masajı yapıyor :tongue:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Reno da vites titremesi standart özellikler arasındadır. El masajı yapıyor :tongue:

Bide sırta masaj yapan bir modeli vardı onun. Ladüdüüp mü Laatuut muydu neydi galiba..  :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Araba baktı k yıkanmıyor, otomatik yıkamaya geçmiş. Sağ paspastan başlamış işte. :)

Yorum bağlantısı

Bide sırta masaj yapan bir modeli vardı onun. Ladüdüüp mü Laatuut muydu neydi galiba..  :D

Ben de çok merak ediyorum piyasada dolaşan isimleri. Latiftut, Latütü ve diğer alternatifler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sileceklerin oradaki tahliyeler tıkalı. Acil boşalttırın ki, silecek motoru ve kolu yanmasın.

Sonra arabanın içini iyice kurutmanız lazım.

Temizlik prosedürünü 6ayda bir düzenli yaptırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Tahliye delikleri tıkanmış açtırmanız lazım. Ayrıca döşeme kısmını kurutun iyice kurutun yoksa iğrenç bir küf kokusu sarar kendiliğinden kurumaya başlayınca.

Hemen pedere bildiriyorum..

Focus ta öyle bişi olmayınca bu garip geldi :D acemilik yaşadım kullanırken bile, kavrama noktaları gidiş hepsi farklı..

:D  birde hiç 98 hp lik araba gibi değil focustan sonra bana bi acaip geldi ..,

sıfır olarak alındı 8 yıldır babamda uzun yolu 15 defa anca olmuştur, acaba hep sakin kullanımdan dolayımı öyle, tabiri caizse motor acılmamış gibi. :unsure2:

KAlorifer radyatörü sızdırıyor olmasın? Su seviyesini kontrol ettiniz mi?

Su seviyesi normal kontrol ettim.

Sileceklerin oradaki tahliyeler tıkalı. Acil boşalttırın ki, silecek motoru ve kolu yanmasın.

Hemen pedere iletiyorum , Ben laf söyledikce karişma benim araba diye fırça yiyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Resimde işaretlediğim yerler sanırım tıkanık, Tıkanıklığa neden olanlar, ağaç yaprakları.. 

Bu çizdiğim yeri ben acabilirmiyim acaba,, Yada Mahmutbey e amcama götürcem ,şimdi bedava dan amcama yaptırcam desem :D bu melet  Zeytinburnu ndan Mahmutbey e git gel 20 lira yakar  Topkapı da bi ustaya 20 lira versem daha iyi gibi.

v08lz.jpg

[/url]

v08vm.jpg

Ateş kırmızısı :beee:

v08lp.jpg 

Axa sigortadan ,8 yıl sonucunda bedavadan pasta cila işlemi hakkı var ama, babam yaptırmıyo :D

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yukarıda sökümü var. Silecekleri söktükten sonra tık diye ele geliyor.

http://forum.clioiii.com/viewtopic.php?f=61&t=1746

Şurada da clio için olan temizliği mevcut. Aynıdırlar zaten.

Teşekkür ederim Sani, Kendim denerim açamasam amcamın yanına giderim. Yada uygun anahtar bulurum öyle denerim .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Safak Acar

Sani dediğin olay olmuş sanırım, gecen yağan yağmurlarda silecekler mefta olmuş, Bugun babam bipperı aldı meganı bana verdi, akşamki yağmura yakalandım 1 saat yolda kaldım, yağmur şiddetli yağınca önümü göremedim ilerliyemedim :D  Hafta sonu mahmutbeye götürecem bakalım. Motor mu değişir ne olur bilmiyorum ..  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ohoooo orasını sil, burasını boşalt, ne meşakatli arabaymış bu kardeşim  :tongue:

Sem götür Mahmutbey e, otomatik olarak başka markayla değişirler  :D  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani dediğin olay olmuş sanırım, gecen yağan yağmurlarda silecekler mefta olmuş, Bugun babam bipperı aldı meganı bana verdi, akşamki yağmura yakalandım 1 saat yolda kaldım, yağmur şiddetli yağınca önümü göremedim ilerliyemedim :D  Hafta sonu mahmutbeye götürecem bakalım. Motor mu değişir ne olur bilmiyorum ..  

Şu hali ile sakın silecekleri kullanmayın. Kol da mefta olabilir.

Izgara içleri temizlendi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Şu hali ile sakın silecekleri kullanmayın. Kol da mefta olabilir.

Izgara içleri temizlendi mi?

Yok  Sani, silecek çalışmıyor zaten, temizletmedi babam herzamanki gibi inad eddi bişi olmaz diye ve sonucu gördü. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok  Sani, silecek çalışmıyor zaten, temizletmedi babam herzamanki gibi inad eddi bişi olmaz diye ve sonucu gördü. 

Babalar böyledir :)

Motor ölmüşse 300-400 fiyatı var. Keza kolun da o tutarlarda rakamı.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Babalar böyledir :)

Motor ölmüşse 300-400 fiyatı var. Keza kolun da o tutarlarda rakamı.

Ciddimisin ? maşallah.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ciddimisin ? maşallah.. 

Kol daha ucuza belki bulunur ama motor için pek ümitli değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

syvebuse.jpg

9y7e5e4y.jpg

Silecek motoru yanmis.. Tahliye giderleri tikanmiz,tahliye giderleri temizlendi ,yeni silecek motoru ,4 buji , hava filitresi alinip takildi...

S.motoru 140tl

4buji hava filitresi 40 tl

Suanda canavar oldu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Orjinal motor mu? Cok iyi fiyat!

Aynen Sani orjinal motor, Eski motor kitlemiş, babamın söylemesine göre zamanla  ilk 1. kademe gitmiş sonra 2. sonra 3. motor devrelerini teslim etmiş yani :D 

Hava filitresi değişmeden önce ortalama yakıt tüketimi 100km/14.5 lt idi :D  Mahmutbey den zeytinburnu na gelirken sıfırladım, 20 km de 5.8 litre ortalama verdi, araç bilgisayarında tükkettiği yakıt miktarı ise 1.2litreydi ,

Bakalım şehir içi trafikli kullanımda ne olacak merakla bekliyorum.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...