İçeriğe Yönlendir

Naylon..meganii1.4 Sorun..

Safak Acar

Recommended Posts

Sani Gerşon

Aynen Sani orjinal motor, Eski motor kitlemiş, babamın söylemesine göre zamanla  ilk 1. kademe gitmiş sonra 2. sonra 3. motor devrelerini teslim etmiş yani :D

Hava filitresi değişmeden önce ortalama yakıt tüketimi 100km/14.5 lt idi :D  Mahmutbey den zeytinburnu na gelirken sıfırladım, 20 km de 5.8 litre ortalama verdi, araç bilgisayarında tükkettiği yakıt miktarı ise 1.2litreydi ,

Bakalım şehir içi trafikli kullanımda ne olacak merakla bekliyorum.. 

Yakıt filtresi de değişirse araç uçacak diyorsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yakıt filtresi de değişirse araç uçacak diyorsun :D

Valla bak aklima onu iyi getirdin..

Sani okadar gitmiyor ya olu kullaninca az yakiyor, veya aracn bilgisayari bizi kandiriyor.

mgn 98hp, bipper 68hp megandan daha seri ve canli , ancak yakita ve seriligine bir etken daha var, arac 2004 model 2005 trafik cikisli 46 binde 10 yillik araba debriyaj baski balata bitik durumda , ama babama sorsan sapa saglam boyle bi 10yil daha gider :D ikna edip baski balatasini ve yakit filitresini degistirtirirsem daha az yakar gibime geliyor.

Ben ecobost ve dizele alisinca duz benzinli gitmiyo hissi verdi :D seri ve canli gidebilmen icin 3,5 4,0 devirde vites degismen lazim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla bak aklima onu iyi getirdin..

Sani okadar gitmiyor ya olu kullaninca az yakiyor, veya aracn bilgisayari bizi kandiriyor.

mgn 98hp, bipper 68hp megandan daha seri ve canli , ancak yakita ve seriligine bir etken daha var, arac 2004 model 2005 trafik cikisli 46 binde 10 yillik araba debriyaj baski balata bitik durumda , ama babama sorsan sapa saglam boyle bi 10yil daha gider :D ikna edip baski balatasini ve yakit filitresini degistirtirirsem daha az yakar gibime geliyor.

Ben ecobost ve dizele alisinca duz benzinli gitmiyo hissi verdi :D seri ve canli gidebilmen icin 3,5 4,0 devirde vites degismen lazim..

Yakıt filtresi 20TL. Babaya sormaya gerek yok ;)

Yağ da mı 10 yıllık acaba :s

Atmosferik araba maksimum torkunu 3-5bin arası verir. Normaldir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

250 kadranin sonunu gorurmu acaba merk ettim :D

Trakya ya giderken birde megani deneyeyim bakalim.. Gidisi yakiti nasil olcmus degerlendirmis olurum.

Yakıt filtresi 20TL. Babaya sormaya gerek yok ;)

Yağ da mı 10 yıllık acaba :s

Atmosferik araba maksimum torkunu 3-5bin arası verir. Normaldir ;)

yok okadar da degil :D yagi gecen sene mayis-haziran gibi degisti , daha 4-5bin km yapmis ben yil bakimindan degismesi lazim dedim ama bilmiyorum artik :D

parasi mevzu degilde arabayi ben ay da yil da bir aliyorum dertli zamanlari bana denk geliyor iste :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Heryeri çizmişsin. Komple motoru indiricen galiba :D:D

Hahah :D :D baski balata degisirse oda olacak bi nevi :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bugun babam aradı ,bipperı istedi habibplere gidecekmiş, dedim megana ne oldu yine bozuldumu :D o çok yakar bipprla gidim dedim, neyse götürdüm arabayı bıraktım

Arabayı bırakmışken arabanın yeni sahibiyle birlikte resminide çektim :D

20140503_200653.jpg

Araç koltuğunuda taktık bippera paşamızın :D  Bebek koltuğunu ilk defa sökme takma yapmam rağmen çok iyiydim :D

20140622_133607.jpg
:D

Ee 10 yıllık yadigarıda bana verdiler :D

20140622_140252.jpg

Buda aracın yakıt değerlerinin videosu, ben aldığımda 9.1lt idi eve gelene kadar biraz denemeler yaptım :D  ve klima açık 9.9 oldu. 
Uzun yolda örnek Memelekete(Giresun) a nekadar yakar acaba 1.150km de.   400 tlye gidermiki :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Video için diğer web sitelerinde oynatma iznini vermemişsin.

nasıl yani ?  Bende forumdan açılıyor direk. Sorun ne tam anlamadım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...