İçeriğe Yönlendir

Uluslararası Eğitim Anketi Pisa'nın Sonuçları/ Dünyanın 7 Harikası

Misafir

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Abilerim siz de farkında olmasanız da siyaset yapıyorsunuz aslında.... Konuyu MEB sistemine sürükleyerek getirdiniz. Bırakalım bunları da sevinelim yaaa, dünyanın cennetinde yaşıyoruz demekki, Bir dünya niğmete sahibiz demekki, mesele bunları iyi pazarlayıp ülkemizi iyi tanıtabilmekte.... Çalışmak lazım çalışmak.....

PİSA demese cennet olmayacakmıydı. Bu ülke zaten benim için bir cennet onlar dese deee demesede. :flowers: :flowers: :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Liseye kadar asker olacağım dedim almadılar. Yok boyun falan kısa dediler. Dersanede her hafta seviye sınavı vardı. Her hafta sınıflar değişirdi. Ama hep ilk 3 sınıftaydım 10 sınıftan. Istemesenizde çalıştıryolardı adamlar. Aslında çok kötü bir öğrenci değildim. Liseden 4,55 ortalama ile mezun oldum. Hafta sonları sabah 9 akşam 6 idi. Beynimin sulandığını bilirim. Kısacası o adamlar olmasa o kadar kasmazdım. Türkiyede 36 bininci olarak osmangazi üniversitesi makina mühendisliğine girdim. Istediğim bölüm oldu. Dersanenin payı çoktur benim açımdan :)

Dershanede yarış vardı ve kendini o yarışa kaptırdın. Sen çalışmayı istedin. Bir meslek sahibi olmak istedin. Çünkü ortaokuldaki hedefin Askeriye girmekti o olmayınca hedef değiştirdin ve o hedefe ulaşmak için çok daha fazla çalışman gerektiğini farkettin. Ortaokulda bu dershaneye gitseydin bu kadar başarılı olamayabilirdin canım :D

Şunuda ekleyeyim ilkokul 4 5 ortaokul 2 3 lise 2 lise 3 dersaneye gittim. Arap atı gibi olmuşum :)

Liseye kadar koşmayan arap atı. Dizel motor gibi sonradan açılan :D Orta okulda bu kadar çalışsaydın Fen lisesi okurdun galiba :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Liseye kadar asker olacağım dedim almadılar. Yok boyun falan kısa dediler. Dersanede her hafta seviye sınavı vardı. Her hafta sınıflar değişirdi. Ama hep ilk 3 sınıftaydım 10 sınıftan. Istemesenizde çalıştıryolardı adamlar. Aslında çok kötü bir öğrenci değildim. Liseden 4,55 ortalama ile mezun oldum. Hafta sonları sabah 9 akşam 6 idi. Beynimin sulandığını bilirim. Kısacası o adamlar olmasa o kadar kasmazdım. Türkiyede 36 bininci olarak osmangazi üniversitesi makina mühendisliğine girdim. Istediğim bölüm oldu. Dersanenin payı çoktur benim açımdan :)

paran varmış gitmişsin,ben gidemedim dersaneye parasızlıktan,hatta üniversite hayaldi benim için çünki çalışmam gerekliydi,zaten kimsede demedi bana okumaya devam et diye.

eğitimde de fırsat eşitliği olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

paran varmış gitmişsin,ben gidemedim dersaneye parasızlıktan,hatta üniversite hayaldi benim için çünki çalışmam gerekliydi,zaten kimsede demedi bana okumaya devam et diye.

Barış çocuğunu mental aritmetiğe gönderecek sen değilmiydin :D

Ben çocuğumu gönderemiyorum burada :D

Çocuğun ortaokula liseye gelsin göreceğim seni de :D

Not: İyi göndermemişsin. Hocalarıyla konuştum.  Bir süre sonra çocuğun beyni tembelleşiyor dedi :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

PİSA demese cennet olmayacakmıydı. Bu ülke zaten benim için bir cennet onlar dese deee demesede. :flowers: :flowers: :flowers:

Ertan abi ne güzel işte..... niye geriyorsunuz kendi kendinizi sabah sabah.... :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ertan abi ne güzel işte..... niye geriyorsunuz kendi kendinizi sabah sabah.... :flowers:

Ayhan çocuklar ne yapıyor :D Dershane falan varmı veya haftasonu kursu falan :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hindistan, global oalrak en eşit olmayan kültüre, kafa yapısına sahiptir, bu da bazen işe yarıyor demek, çalışmak çalışmak çalışmak, sır burada, di li miş li geçmiş zamanlar ileriye projeksiyon mümkün değil, Japonya topyekün patlamıştı bomba ile

ya şimdi???

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

maden tozu kirpiklere kaçabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ayhan çocuklar ne yapıyor :D Dershane falan varmı veya haftasonu kursu falan :D

Senin gibi çok sağlam iki öğretmen buldum, kızım için 4. Sınıfta, oğlum da 5. Sınıfta; ikisinin de tüm deneme sınavlarında durumları iyi şükürler olsun... yok dershaneye özel okula falan gerek... :nazar:

Yorum bağlantısı

Barış çocuğunu mental aritmetiğe gönderecek sen değilmiydin :D

Ben çocuğumu gönderemiyorum burada :D

Çocuğun ortaokula liseye gelsin göreceğim seni de :D

işte herkes böyle düşünüyor ve sisteme ayak uyduruyor imkanı varsa,tümden kaldırılsın dersaneler,okullarda kalite yükselsin

şartlar eşit olsun

teknoloji devrinde yaşıyoruz artık,dünya avcumuzun içinde öğrenmen gereken herşey var,hazırcı olmayalım hep araştırın öğrensin çocuklar

pişmanım mentale gönderdiğime, bıraktık zaten :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile bu araştırmanın safi eğitimle ilgisi  deyok, listeye bakan oldu mu?

Kanada ve Avustralya, kaçıncı sırada? ki orada ki eğitim sistemi dudak uçuklatır

2. vesile tunap derim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim zamanımda ilkokul 5 de anadolu lisesi sınavları vardı. Tam 5 e geçerken pederin tayin çıktı. Ankarada başbakanlık konutunun altındaki okula yazıldım tavsiye üzerine. Torpil falan bulduk. O zamanlar Ahmet Necdet Sezerin eşi bizim okulda hoca. Tansu Çiller falan helikopterle komuta iner onu izlerdik. Hatta Hatice Aslanın oğlu ile aynı sınıftaydık. Şanş işte en kötü hocaya düşmüşüm. Hoca gözümüzün önünde ailesinin gelir seviyesi düşük olan öğrencileri döverdi ve hepimizide azarlardı. Babam emekli ettirdi. Ben psikolojik tedavi gördüm. Zaten tayin çıkmış şehir değişmiş moral bozuk hocada tuzu biberi oldu. Beni dövmedi ama manyaktı. Bize.ders oldu hiç bir.zaman başkalarının tavsiyesine göre hareket etmeyin. Dersler 2. dönem boş geçti. Gelen hocada bir şey yapmadı. Sınavda aldığım puan ile Çanakkaledeki en iyi Anadolu lisesine giriyordum ama Ankaraya yetmedi. Normalde yaşadıklarımdan dolayı hocaları hiç sevmem. Dövesim falan geliyor eski yaşadıklarım aklıma gelince :)

Demekki okulda öğretmen birşey vermeyince dershane bir iş yaramıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Senin gibi çok sağlam iki öğretmen buldum, kızım için 4. Sınıfta, oğlum da 5. Sınıfta; ikisinin de tüm deneme sınavlarında durumları iyi şükürler olsun... yok dershaneye özel okula falan gerek... :nazar:

Zararı yok benim çocuklarım Allame-i Cihan olmasınlar, sınıf birincisi, okul birincisi, il birincisi, Türkiye birincisi olmasınlar.... cahil kalmasınlar yeter....Ekmeklerini bulsunlar karınlarını doyursunlar yeter...... Onları arap atları gibi şu sınavdan bu sınava koşturacak değilim.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bana o kadar güvenme :D

Bu cümlelerini 7. ve 8. sınıftada duymak isterim :) Çünkü şu anda yarış yok :) Fen Lisesi Anadolu Lisesi derdin yok :)

Zararı yok benim çocuklarım Allame-i Cihan olmasınlar, sınıf birincisi, okul birincisi, il birincisi, Türkiye birincisi olmasınlar.... cahil kalmasınlar yeter....Ekmeklerini bulsunlar karınlarını doyursunlar yeter...... Onları arap atları gibi şu sınavdan bu sınava koşturacak değilim.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Zenginin çocuğu da - Fakirin çocuğu da aynı kulvarda hazırlansın sınavlara, görelim bakalım o zaman.... Fırsat eşitliği olsun.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Zenginin çocuğu da - Fakirin çocuğu da aynı kulvarda hazırlansın sınavlara, görelim bakalım o zaman.... Fırsat eşitliği olsun.....

Öyle bir sistem varmı :D Sen zengin olsan çocuğunu dershaneye en iyi okullara en iyi hocalara para verip çocuğunun eğitimini aldırmazmısın.

Ben aldırırım. Objektif ol Ayhanım objetiffffffffff. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Öyle bir sistem varmı :D Sen zengin olsan çocuğunu dershaneye en iyi okullara en iyi hocalara para verip çocuğunun eğitimini aldırmazmısın.

gariban çocuğu 3-0 mağlup  başlasın okula

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Çok güzel, faydalı, kaliteli materyaller alırım belki, kitap, dergi, test, hatta CD, Eğitim ile ilgili materyal ancak dershaneye göndermem, kapanırsa kimse göndermez zaten Mehmet Hocam.... Dershane de olsa, özel okul da olsa, en kaliteli materyaller de olsu iş öğrecide bitmiyormu zaten, çalışacak olan o..... çocuğun çalışmak geninde yoksa eline sağlık dilediğin kadar uğraş, boşuna boşuna paralar harca

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Süper harika 5 dil öğrenilen eğitim sonrasında holding kuranı ben pek duymadım ama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konacağı hazır yokmuş bak hepsi iflas göstermiş :mangal: bunları hiç anlatmazlar ama ekonomi dersinde iktisatta

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o kadar yanbancı dille iş başvurus yapınca, müdürü kabul etmeyecek ama, ortada kalabilir, fazlası da iyi değil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

gariban çocuğu 3-0 mağlup  başlasın okula

Barış yapacak birşey yok maalesef :(

Dediğin sistem hangi ülkede veya nerde var :(

Bir sorunu atlamışım. Her lise aynı düzeyde olursa liseden mezun olan herkes üniversiteye giderse ve bu lise ve üniversiteler birbirinden farklı olmayıp hepsi eşdeğer eğitim verirse o zaman dershanelere ve takvilere ve biz veliler çocuklarımızı yarış atı yetiştirir gibi yetiştirmeyiz :)

Ben de aslında senin gibi bu duruma üzülüyorum ama yapacak birşey yok.

Çok güzel, faydalı, kaliteli materyaller alırım belki, kitap, dergi, test, hatta CD, Eğitim ile ilgili materyal ancak dershaneye göndermem, kapanırsa kimse göndermez zaten Mehmet Hocam.... Dershane de olsa, özel okul da olsa, en kaliteli materyaller de olsu iş öğrecide bitmiyormu zaten, çalışacak olan o..... çocuğun çalışmak geninde yoksa eline sağlık dilediğin kadar uğraş, boşuna boşuna paralar harca

Bak hemen yine birşey alıp takviye yaptın :D :D Bunu da alamayan çocuklarla arada yine fark oldu :D

Yorum bağlantısı

Barış yapacak birşey yok maalesef :(

Dediğin sistem hangi ülkede veya nerde var :(

Bir sorunu atlamışım. Her lise aynı düzeyde olursa liseden mezun olan herkes üniversiteye giderse ve bu lise ve üniversiteler birbirinden farklı olmayıp hepsi eşdeğer eğitim verirse o zaman dershanelere ve takvilere ve biz veliler çocuklarımızı yarış atı yetiştirir gibi yetiştirmeyiz :)

Ben de aslında senin gibi bu duruma üzülüyorum ama yapacak birşey yok.

peki neden dersane ile devlet okulları arasında eğitim kalitesi aynı değil

sorun nedir;müfredatmı,öğretmen faktörümü,teknik imkansızlıklarmı

öğretmen maaşları performansa dayalı sisteme göre belirlense,kalite artarmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

peki neden dersane ile devlet okulları arasında eğitim kalitesi aynı değil

sorun nedir;müfredatmı,öğretmen faktörümü,teknik imkansızlıklarmı

öğretmen maaşları performansa dayalı sisteme göre belirlense,kalite artarmı

Dershane tek başına birşey değil şu an için konuşuyorum.

Dershane çok iyi olsa dershaneye her giden kesin başarılı olurdu..

Dershane çocuğun önceki birikimlerine birşeyler ekleyip çocuğu bir adım öne götürür.

Hiç bir yerde performasa dayalı maaş yok. Sadece işini yaparsan alırsın maaşı yapamazsan güle güle der.

Aynı kurumda aynı işi yapıpta farklı maaş veren kaç firma yok.

Ancak kalite öğretmenle değil öğretmen+çocuk+aile+kaynak takviyesi(test...)

Not: Okullarda test kitabı kaynak aldırmak veya tavsiye etmek veya öğretmenin kendinde bulunması yasak. Geçen sene arkadaşlar ceza aldılar. Kaynak kullanıyorlar diye (Kullandırıyorlar diye değil)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...