İçeriğe Yönlendir

Akü Sökülürse Ne Olur?

Fatih Altınoluk

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Aracımın aküsü zor basmaya başladı . İşyerimde şarj aleti var. Merak ettiğim acaba aküyü söküp geri taksam arıza lambası filan yanar mı? Birde teyp kodu filan var onu nasıl gireceğimi bilmiyorum ama en önemlisi arıza lambası yakar mı ?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Sadece teyp kodu girmeniz gerekmektedir. Arıza kodu yakmaz tam tersine arıza kodu varsa silebilir :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kod varsa girmesi çok kolay sökün..Bir zararı olmaz. Cam otomatikleri bozulur ayarlarsınız , teyp kod ister başkada bir şey olmaz. Arıza lambası falan yanmaz.

Yorum bağlantısı

baba akü yok :biggrin:

şaka bir yana ; mondeo da söker sökmez bütün kapıları kilitlemişti, tüm modellerde böylemidir bilmiyorum ama kontak cebinizde olsun.

Yorum bağlantısı

baba akü yok :biggrin:

şaka bir yana ; mondeo da söker sökmez bütün kapıları kilitlemişti, tüm modellerde böylemidir bilmiyorum ama kontak cebinizde olsun.

:D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Teyp kodundan başka birşey gerekmez.

Kod varsa girmesi çok kolay sökün..Bir zararı olmaz. Cam otomatikleri bozulur ayarlarsınız , teyp kod ister başkada bir şey olmaz. Arıza lambası falan yanmaz.

Sadece teyp kodu girmeniz gerekmektedir. Arıza kodu yakmaz tam tersine arıza kodu varsa silebilir :)

Eğer arabama birşey olursa bütün masrafları sizden alırım demedi demeyin söktüm aküyü  :boks:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eğer arabama birşey olursa bütün masrafları sizden alırım demedi demeyin söktüm aküyü  :boks:

Takarken bir kapınız açık olsun mutlaka.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Dikkat et ters bağlama :)

bide aküyü şarj ederken suyunu kontrol edin derim.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Suyu ekledim abi o tamam ama sani abi neden kapıyı açık bırak dedi acaba

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Kapılar otomatik olarak kitlenirse sorun olmasın diye söylemiştir Sani Bey..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Merkezi kilit devreye girip tüm kapıları kitleyebilir diye..

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Tamam kilitlense bile sorun olmaz yan dükkan komşum anahtarcı. En bedavasından açtırırım :)

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aracımın aküsü zor basmaya başladı . İşyerimde şarj aleti var. Merak ettiğim acaba aküyü söküp geri taksam arıza lambası filan yanar mı? Birde teyp kodu filan var onu nasıl gireceğimi bilmiyorum ama en önemlisi arıza lambası yakar mı ?

Teyp kodu girmek için örnek : 1357

1 nolu tuşa 1 kez

2 nolu tuşa 3 kez

3 nolu tuşa 5 kez

4 nolu tuşa 7 kez basarsınız..

devamında 5 nolu tuşa basar işlemi bitirirsiniz..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Dün taktım aküyü hiçbir sıkıntı olmadı ama marş hala geveliyor neden acaba?Akü 60 amper acaba küçük mü geliyor araca

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün taktım aküyü hiçbir sıkıntı olmadı ama marş hala geveliyor neden acaba?Akü 60 amper acaba küçük mü geliyor araca

50 amper ile bile çalışır araba da, akü ölmüş te olabilir? Kaç senelik akü?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orjinal aküsü değilmiş. Dedim acaba 9 senelik akü mü bu diye. Ama ortalamaya bakarsak 3-4 senelik olmalı bu akü. Mantık olarak, ömrünü doldurmuş olmalı.

Araç gırgır ederken nazlı mı ediyor yoksa gırgırı çok uzun süre mi yapıyor?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Orjinal aküsü değilmiş. Dedim acaba 9 senelik akü mü bu diye. Ama ortalamaya bakarsak 3-4 senelik olmalı bu akü. Mantık olarak, ömrünü doldurmuş olmalı.

Araç gırgır ederken nazlı mı ediyor yoksa gırgırı çok uzun süre mi yapıyor?

gırgırı uzun süre yapıyor abi.Isıtma bujilerini kendim değiştirdim orjinal NGK ile.Ama şöyle söyleyim dükkanda benim vw t5 den çıkma 90 amper akü var.Onunla takviye atınca çok  çabuk alıyor.Acaba marş dinamosumu gidiyor diye düşünmeden alamıyorum kendimi.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...