İçeriğe Yönlendir

Akü Sökülürse Ne Olur?

Fatih Altınoluk

Recommended Posts

Mehmet Kaya

gırgırı uzun süre yapıyor abi.Isıtma bujilerini kendim değiştirdim orjinal NGK ile.Ama şöyle söyleyim dükkanda benim vw t5 den çıkma 90 amper akü var.Onunla takviye atınca çok çabuk alıyor.Acaba marş dinamosumu gidiyor diye düşünmeden alamıyorum kendimi.

Takviyeyle çabuk alıyorsa marş dinamosu değil aküdür.

Marş dinamosu olsa takviyeylede gırgır uzun sürerdi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

gırgırı uzun süre yapıyor abi.Isıtma bujilerini kendim değiştirdim orjinal NGK ile.Ama şöyle söyleyim dükkanda benim vw t5 den çıkma 90 amper akü var.Onunla takviye atınca çok  çabuk alıyor.Acaba marş dinamosumu gidiyor diye düşünmeden alamıyorum kendimi.

Peki şöyle deneme şansı var mı?

Akünüzü sökün, 90'lığı aracınıza bağlayın (boyut olarak sığmayacak ama takviye kablosu ile aracın kendi kablolarına tutturabilirsiniz) Onunla tek başına marş deneyin. Sorunsuz alıyorsa, akünüz ölüdür.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Altınoluk

Bugün sabah arabama bindim marş basmadı.Akü bitti marşa basa basa.Bende abime dedim hadi yitelim çalışsın.Arabayı yiterek çalıştırmaya çalıştık.Çalıştı 2 sn kadar geri istop etti.Tekrar yitti gene 2 sn çalıştı stop etti.Bizde diğer arabadan takviye attık ama marş motoru hiç çevirmedi.Hatta takviye attığımız arabayı bile zorladı.Sizce sente atlatmış olabilir miyim.Şu anda marş motoru basmıyor.Eğer sente atladı ise maliyet ne çıkar sizce :(

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bu  sente olayını nasil anladınız attığı nı akü bitmişse değiştirin marşa çalıssın

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sente atlaması için genel olarak yakın zamanda trigerin değişmiş olması gerekir. Böyle bir durum var mı?

Takviye yapılan araç sizin araca bağlandıktan sonra en az 10dk çalışır tutulup sonra denendi mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Sente atlaması için genel olarak yakın zamanda trigerin değişmiş olması gerekir. Böyle bir durum var mı?

Takviye yapılan araç sizin araca bağlandıktan sonra en az 10dk çalışır tutulup sonra denendi mi?

Triger değişmedi abi .Yok en az 10 dk çalışmadı direkt bağladık ama takviye attığımız aracın aküsü daha yeni ve 90 amper.Bide önceden direkt takviye atıp çalıştırıyorduk.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Triger değişmedi abi .Yok en az 10 dk çalışmadı direkt bağladık ama takviye attığımız aracın aküsü daha yeni ve 90 amper.Bide önceden direkt takviye atıp çalıştırıyorduk.

Triger 10 yaşında mı peki? Kopmuş olabilir mi?

Trigere niye yoğunlaştık yahu :)

Önce başka bi akü ile deneyin. Yakıt ta geri kaçmış olabilir. Dizel mi aracınız?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Abi trigerde sıkıntı yok araç dizel başka akü diyorsun ama takviye attık marş basmıyor bile araç dizel

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yakıt geri kaçmış olabilir. Önce vak vak pompa ile pompalanacak araç. Sonrasında takviye araç sizin araca bağlanıp en az 10 dk çalışır tutulacak. Sonrasında marş denenecek.

Yanlış hatırlamıyorsam sizin akü de daha evvel bir problem yok muydu?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Vardı abi ama devamlı takviye ile çalışıyordu araç yola gitti geldi böyle oldu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vardı abi ama devamlı takviye ile çalışıyordu araç yola gitti geldi böyle oldu

E tamam işte, akü ölmüş :D

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Abi yaptık iki kere ondan bişey olurmu onu soruyorum işte araç 1.4 tdci fiesta

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

konuyu okumadan bir pislik yapayım. akü sökülünce araba çalışmaz. :D  :D  :D :D  :D  :D  :D  :D  (kusuruma bakmayın bugün biraz daha şenim galiba) 

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Arabanın mazotu ileri mi geri mi ne kaçmış tamirci bişeyler yapınca çalışmış araba.Ben gitmedim abimin arkadaşı yaptı sağolsun.Bundan sonra tövbe arabayı yiterek çalıştırmam.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiesta'da mazot bir kere kaçıyorsa geri, sürekli yapabilir.

Enjektör oring'lerini kontrol ettirin. Kronik problemdir. Yine sıkıntı yaşarsanız aşağıdaki resimde kırmızı kelepçe ile sabitlenmiş olan pompayı sertleşinceye kadar sıkın.

42395190.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Abi araba 100 de 1 milyon mazot kaçırıyor ama babama 50 kere diyorum götürelim diye amaan boşver nerde tırak orda bırak diyor :)Adam volkswagene biniyor daş gibi araba ona gidiyor aklı :)

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

selam arkadaşlar, konu burada açılmışken hemen sorayım;

akü sökülünce lpg li araçta tüp ayarları bozulur mu? aracım 98 scorpio 2.3 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

selam arkadaşlar, konu burada açılmışken hemen sorayım;

akü sökülünce lpg li araçta tüp ayarları bozulur mu? aracım 98 scorpio 2.3 

Yüzde99 bozulur.

Abi araba 100 de 1 milyon mazot kaçırıyor ama babama 50 kere diyorum götürelim diye amaan boşver nerde tırak orda bırak diyor :)Adam volkswagene biniyor daş gibi araba ona gidiyor aklı :)

200-300tl masrafı ya var ya yok. İşte trak oldu bugün. Bırakabildiniz mi :)

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Yüzde99 bozulur.

200-300tl masrafı ya var ya yok. İşte trak oldu bugün. Bırakabildiniz mi :)

Abi yapıldı araba bi güzelde yıkadım valla bu soğukta misler gibi oldu.Ama hala mazot kaçağına devam :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi yapıldı araba bi güzelde yıkadım valla bu soğukta misler gibi oldu.Ama hala mazot kaçağına devam :)

Anlamadım? Yapılan işlem nedir?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Anlamadım? Yapılan işlem nedir?

Arabanın sadece mazot geri gitmesi yapıldı abi.Enjektör oringleri değişmedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...