İçeriğe Yönlendir

Sivil Polislere De Yeni Tepe Lambası

Sani Gerşon

Recommended Posts

Önder Özcan

Haberdeki bir detay çok hoşuma gitti. Ön ve arkası da LED le kaplı olan aydınlatma, gerektiğinde arkası kapatılarak kullanılabiliyor. Böylelikle arkadan gelen sürücüler rahatsız olmuyor.

Işık gücü 1000lümen'miş.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/903136-sivil-polis-araclarina-yeni-tepe-lambasi

Eskisi 1000 lümenmis.yeniler 2400

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sorun olmadığı zamanda "söndürmeyi" bilseler. Tüm dünyada böyle oysa. Ki o zaman biliyorsun sorun var diye çekiliyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

sorun olmadığı zamanda "söndürmeyi" bilseler. Tüm dünyada böyle oysa. Ki o zaman biliyorsun sorun var diye çekiliyorsun.

Ah inisiyatifi arabanın içindekilere bıraksalar. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ah inisiyatifi arabanın içindekilere bıraksalar. :)

bi dakika ya değil mi?  Hep açın mı diyorlar.? O zaman bu işi bakanlıktna çözmek mümkün. Hemen harekete geçmeli..

İçişleri bakanlığına yazı yazayım hoca olarak bakalım ne yanıt gelecek.Bilimsel olarak anlatayım faydasını.

not: Polis araçlarının özel imalat özel motor ve çok güçlü ayrıca heybetli, ve fakat donanım olarak fakir ve dolayısı ile üretimi ucuz olmasını isterdim. Bu çerçevede laguna 2.0 en begendiğim araç idi. şu an için sanırım avensis en iyisi.

farlarda ve stoplarda da içten çakar olmalı.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Vay beeee....Amma önemli bir haber yazmış çooookkkk   değerli medyamız yaaaa..........Memlekette bütün sorunlar halloldu da tepe lambamızın bilmem kaç ansilümen olmasımı kaldı....Bırakın Allah aşkına yaaa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Vay beeee....Amma önemli bir haber yazmış çooookkkk   değerli medyamız yaaaa..........Memlekette bütün sorunlar halloldu da tepe lambamızın bilmem kaç ansilümen olmasımı kaldı....Bırakın Allah aşkına yaaa...

Katılıyorum. Ben de "Medyada Bugün" yerine niçin özel konu olarak açıldığını anlamadım.

Gerçekten önemli bir konu mu bu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bence yönetmelik düzgün: http://www.turkishriders.org/forum/index.php?topic=2456.0;wap2

Katılıyorum. Ben de "Medyada Bugün" yerine niçin özel konu olarak açıldığını anlamadım.

bence önemli. çoğu zaman kör edici olarak önümde araç gidiyor. elimle kapatmaya çalışıyorum ya da güneşliği indiriyorum gece.

yönetmelik tam amerikan usulüymüş. bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

bence önemli. çoğu zaman kör edici olarak önümde araç gidiyor. elimle kapatmaya çalışıyorum ya da güneşliği indiriyorum gece.

Geçen bana da oldu. Ama gerekli bir durumda yakmışsa polis ne diyebiliriz ki?

Burada konuşup, konuyu emniyete e-posta mı atacağız?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Tabi Zafer bey emniyette zaten vatandaşının görüşlerini hemen yerine getirir..... :fiuw:

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Konu polise, oradan hükümete gider, ansızın Emmi gelir tokmağı vurur demedi demeyin  :bambam:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Konu polise, oradan hükümete gider, ansızın Emmi gelir tokmağı vurur demedi demeyin  :bambam:

İyide biz burada siyasi bir olay konuşmuyoruz ki.İnsanlar sadece düşüncelerini yazıyorlar.Yoksa burada da mı sansür var.Penguenlerden mi bahsetsek yoksa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bildiğim kadarıyla caydırıcılık ve görünürlük için de zaman zaman tepe lambaları yakılıyor. Yani her zaman birini kovalarken yanmıyor. Ancak ben de rahatsızım bu lambalardan, insanı kör edercesine şiddetli bir ışığı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Önemli tabii ki? Bütün araçların aydınlatması değişecek. Teknoloji değişecek. Aydınlatma gücü değişecek. Ayrıca vatandaşa verdiği değerden de bahsetmiş ki, arkadan gidenin gözü rahatsız olmayacak diye.

Medyada Bugün açmayı hiç düşünmediğim bir bölümdü. Teknik Sohbet ile burası arasında gidip geldim.

Ayrıca, demek ki birileri rahatsız olup e-posta atmış ki, emniyette böyle bir tedbir alıp arkadaki vatandaşı düşünmüş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Hocam bu konuda her yerin farklı uygulamaları mevcut, ben böyle bir yönetmelik olup olmadığını bilmiyorum. Örnek vermek gerekirse İstanbul'da bir ilçenin emniyet müdürü ekiplere geceleri yakın talimatı verirken, terör bölgesinde bulunan başka bir ilçede yakmayın talimatı vardı. Resmi araçlar genelde önleyici ekipler olduğu için gece saatlerinde yakma talimatı caydırıcı olmak içindi, ekip geçerken tepe lambaları sayesinde geniş bir alanda ekip arabasının geçtiği hissediliyor. Terör bölgelerinde ise memurların güvenliğini tehdit ettiği için kullanılmıyor hatta çok yerde resmi ekip yerine sivil ekipler görev alıyor.

Şu tepe lambasına gelince sivil ekiplerde bunu kullanacak sayısı çok az, sivil ekiplerin önceliği caydırıcılıktan ziyade kamuflaj, bu lambalar belki acil anonslarda geçiş önceliği ve emniyet şeridi için kullanılabilir. Istanbulda sivil araçlar genelde Connect kullanıyor, camlar filmli ve arkada uzunca anten varsa anlamak güç değil. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Önemli tabii ki? Bütün araçların aydınlatması değişecek. Teknoloji değişecek. Aydınlatma gücü değişecek. Ayrıca vatandaşa verdiği değerden de bahsetmiş ki, arkadan gidenin gözü rahatsız olmayacak diye.

Medyada Bugün açmayı hiç düşünmediğim bir bölümdü. Teknik Sohbet ile burası arasında gidip geldim.

Ayrıca, demek ki birileri rahatsız olup e-posta atmış ki, emniyette böyle bir tedbir alıp arkadaki vatandaşı düşünmüş.

Anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bazen kaş yapalım derken göz çıkartılıyor. Tepe lambaları da aynı. İyi niyetle açın talimatı veriliyordur ama gerçekten çok dikkat dağitabiliyor, kaza bile yaptırıyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gerekli durumda yakmak diye birşey yok diye tahmin ediyorum. gerekli ise hızla basıp geçsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...