İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Panorama Ii ( Gece Çekimi En Iyi Cihaz )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
(düzenlendi)
5i6g.th.jpg ziy3.th.jpg 654b.th.jpg  

Gece Çekimleri hakkında bilgilendirme : 

Öncelikle zifiri karanlıkta hemen hemen tüm kameralar iş yapmıyor  bir  arkadaşım saolsun karanlıkta çekim yapan kameralardaki püf noktalar konusunda beni bilgilendirdi. Daha sonra dashcamtalk sitesindeki Niko'nun dökümanlarını buldum :) Üstündeki lensin önemi büyük  ve dashcamtalk.com/powerucc-panoramaii/  ile tanıştık. Dokunmatik 2.7" lik LCD ekranı kamerayı özel yapan unsurlardan biri.

Gece  çekimlerinde 2013 en iyi kamerası olarak geçmekte. "Bence gündüz çekimleri iyi değil"

"This camera is one of the top performing cameras in 2013. It has excellent video quality during the day and good video quality at night. The camera records 1080p at 30fps and comes with Wide Dynamic Range (WDR) to provide good night recording." 

Üstünde bulunan Sony Lens ile bu cihaz resmen geceleri gündüze çeviriyor.  

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190981061878  239 $ lık fiyatı satın almamı mümkün kılmasa da kamera hakkında baya bir fikir edindim.

4p.gif

Buradaki örnekte gece çekimlerinde en iddialı kameraların bile PanoromaII nin yanından bile geçemeyeceğini görmekteyiz. Bir Arkadaşım saolsun gece çekiminde tam siyah orjinal görüntüde plaka okumanın zor olduğunu ve PanoromaII nin bu durumdaki özel çekiminin ne kadar önemli olduğunu bize gösterdi. EN alttaki çekim PanoromaII 'ye ait 

GEce ve Gündüz çekim örnekleri :

60h2.jpg

Kayıpsız netlik örnekleri : 

Sonuç olarak Gece çekimleri mükemmel ama 239 $ ödemeye göre gündüz çekimlerini beğenmediğim bir kamera. Özellikle gece yolculukları sık yapan biri iseniz bu kamerayı tercih edebilirsiniz. 

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Biri gece çekimi mi dedi?

Fiyat? 100 dolores civarı...

Bilgilendirme için teşekkürler :) fiyatına göre gerçekten iyimiş. DEtaylı inceliyorum cihazı  ;)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Gündüz çekimleri de Güzel Panorama II den iyi valla : Bu kameranın kayıpsız netlik dosyalarını fln bulup inceleme yapmak lazım çok hoşuma gitti valla.  :hohoho:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Murat Dere bey

Anladığım kadarı ile eski version da gps sorunu varmış onu çözmüşler. Gps modülü ayrıca fiyata ekleniyor 121 $ fiyata satan link buldum  kafamı tek kurcalayan Novatak Chipsete sahip olması.

• Gerçek üretici sitesi Çince işin içinden çıkmaya çalışıyorum orjinalin de bu ürün hangi chipseti kullanıyor ?
  • Üretici aynı zamanda DOD ( kore firması) farklı marka isimde taklit ürünlerini de üretmekte. Bu kötü birşey değil tabi önemli olan kaliteleri.
  • Bu da aynı ürün farklı pahallı bir marka-üretici bu sitede onumu geliştirmişler.
  • Son olarak bu kamera bu fiyata bu kalitede gözü kapalı alınır verdiğim satış sitesi E-Prance gerçekten ( bu marka için ) orjinal ürünmü satıyor ?
  • Aliexpress sitesinde satıcıyı buldum sadece 2 tane satmış emin olamadım buradan mı satın almalı ?

Bu soru işaretlerini çözmek için uğraşıyorum destek lazım :)

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Biri gece çekimi mi dedi?

Fiyat? 100 dolores civarı...

Acaba sizin verdiğiniz link güvenilir orjinal satıcımı öyle ise bu verdiğiniz link : www.foxoffer.com/shadow-gt680w-full-hd-1080p-car-dash-camcorder-p-592.html#.UrU3nLTgxsg

ve buna eklenecek gps parçası ile : http://www.foxoffer.com/gps-module-for-seezeus-shadow-recorder-gt680w-car-dvr-p-638.html#.UrVKvPRdV8E

123 $ bu netlik süper  :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kamera gerçekten güzel Olgu. Nasıl derler; F/P oranı çok yüksek. Ben şimdilik GS1000'imden çok memnunum. Ha param olsa bunu alırdım tabii. GS1000'in gece çekimi çok kötü değil ama bunun gibi asla değil. Novatek olmasa bu kadar ucuz olmazdı. Ama görülen o ki, Novatek de boş durmamış kendini geliştirmiş. Bir ara sahte (fake) kameralarda ucuzluğundan dolayı kullanılırdı bu çipler. Bence al yani Olgu. Hatta bir tane de bana alıp hediye et bence. :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Kamera gerçekten güzel Olgu. Nasıl derler; F/P oranı çok yüksek. Ben şimdilik GS1000'imden çok memnunum. Ha param olsa bunu alırdım tabii. GS1000'in gece çekimi çok kötü değil ama bunun gibi asla değil. Novatek olmasa bu kadar ucuz olmazdı. Ama görülen o ki, Novatek de boş durmamış kendini geliştirmiş. Bir ara sahte (fake) kameralarda ucuzluğundan dolayı kullanılırdı bu çipler. Bence al yani Olgu. Hatta bir tane de bana alıp hediye et bence. :seytan:

Yemin ediyorum gece çekimlerini izledikten sonra o fiyata ( GPS modülü almaz isek 93 $ kargo free ) benim GS6000 cihazı camdan atasım geldi  :yildizlar:

Kayıpsız çekimleri buldum indirdim. Kapkaranlık havada bile manyak çekmiş. Farlar kapalı başlıyor amcam kayıtlara sonra farları bir açıyor. Amanın netlik kendini aşmış :) Şu an Upload ediyorum bitince link vericem.  :f1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yemin ediyorum gece çekimlerini izledikten sonra o fiyata ( GPS modülü almaz isek 93 $ kargo free ) benim GS6000 cihazı camdan atasım geldi  :yildizlar:

Kayıpsız çekimleri buldum indirdim. Kapkaranlık havada bile manyak çekmiş. Farlar kapalı başlıyor amcam kayıtlara sonra farları bir açıyor. Amanın netlik kendini aşmış :) Şu an Upload ediyorum bitince link vericem.  :f1:

Senin başını bu kadar döndürdüğüm ve seni çok sevdiğin biricik kameranı camdan attıracak duruma geltirdiğim özür dilerim Olgu. :crazy: Yani bunu kendine alırken yanına +1 olarak siparişini geçip bana hediye edeceğin GPSli kamerayı da kaybettim öyle mi? Peki, öyle olsuuun... :spiteful: Hıck hıck... Fırk...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Conclusion

Taking into consideration some major facts that most buyers looking at when buying a dash camera: day / night video quality, functionality, size and price, also after GPS-issue was resolved and manufacturer brings out a new full black model, GT680W at the moment can be a top choice from all NT96650 + AR0330 based dash cameras in mid-price range of approx 100usd.

At the moment without GPS set sold by FoxOffer 96.99 , and with GPS 119.90usd

Those prices are valid / correct on the day when review was posted ( 26.11.2013 ) and may be changed later.

You may also check other online stores for prices and colour availability.

Thank you for your patience in reading my review and hope my English language was understandable and with not many mistakes.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Youtube okgu yotube

Var var yukarda var bunlar Extra Emmi :) Bu kamera ile ilgili ayrı konu açınca bol bol olacak :p

???

Hep bana kızıyor dropbox linki ekleyince  :fiuw:  Tamam ama arada kayıpsız çekimleri de eklemek lazım bilgisayarda Full HD izlemek için dimi ama  :blush:

Yorum bağlantısı

GS1000 modeli sizce nasıl ? Ben çok pahalı bir ürün almayı düşünmüyorum. Ben kamerayı taktım mı bir daha çıkarmayacağım. Malum yazın sıcağında her elektronik ürün zarar görebilir. Kamera için fazla para yatırmaya değer mi sizce ? Ha çok dandik üründe olmasın tabi. yani uygun fiyata orta sınıf bir kamera istiyorum. Abi elinizdeki GS1000 modeli gece çekimi nasıldır örnek videolar var mı?

http://www.ebay.com/itm/FHD-1080P-Dash-Car-DVR-Camcorder-Vehicle-Camera-IR-Night-View-Article-GS1000-/291029519271?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item43c2b60ba7

bu ürünü mü satın almalıyım ?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Gs1000 yakında detaylı incelemesi gelecek fakat bu fake ürün değil. 110$ civarında bir kamera aslında gs1000. Ucuz ürün istiyorsanız yurtiçi Şok markette 49 tl ye satılan cihazları tercih edebilirsiniz. 1 ay beklemeye gerek yok çünkü gelecek kamerada farklı çekmeyecek netlik olarak. Ucuz fiyat kamera için 41$ lık bir ürün sipariş ettim güzel çıkarsa tavsiye edeceğim herkese inş.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

GS1000 modeli sizce nasıl ? Ben çok pahalı bir ürün almayı düşünmüyorum. Ben kamerayı taktım mı bir daha çıkarmayacağım. Malum yazın sıcağında her elektronik ürün zarar görebilir. Kamera için fazla para yatırmaya değer mi sizce ? Ha çok dandik üründe olmasın tabi. yani uygun fiyata orta sınıf bir kamera istiyorum. Abi elinizdeki GS1000 modeli gece çekimi nasıldır örnek videolar var mı?

http://www.ebay.com/itm/FHD-1080P-Dash-Car-DVR-Camcorder-Vehicle-Camera-IR-Night-View-Article-GS1000-/291029519271?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item43c2b60ba7

bu ürünü mü satın almalıyım ?

Benim kameralar bu konuda var adaş. Son mesajlarımdakiler GS1000. Senin verdiğin bağlantıdaki kamera sahte, sakın alma. O kadar ucuza bu kamera olmaz.

Mavi menü (eski) http://www.aliexpress.com/item/Cheap-Full-HD-Car-DVR-GS1000-GPS-Ambarella-Original-5-0-Mega-Pixels-Motion-Detection-5MP/1383077057.html

Turuncu menü (yeni) http://www.aliexpress.com/item/Car-DVR-Recorder-with-GPS-Logger-H-264-Full-HD-1920-1080P-30FPS-4-IR-Lights/511232411.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ya arkadaş hergün yenileri çıkıyor. :D

gs9000 gelsin bir bakalım, duruma göre kamera'cı dükkanı açacağım. :D

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

ya arkadaş hergün yenileri çıkıyor. :D

gs9000 gelsin bir bakalım, duruma göre kamera'cı dükkanı açacağım. :D

Murat biliyormuş bu kamerayı o beni yoldan çıkarttı :) 3 saat kamerayı araştırdım iyimi. Bu fiyata bu netlik + novatek chipset yabancı forumlarda mesajlar yazdım isyan ettim :)

Ama sonra inceleme açtık :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...