İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Murat Dere

Recommended Posts

Emre Alliş

Bugün ilk defa araç kameramla bir olay yakaladım diye düşünürken, şimdi hafıza kartına baktığımda boş olduğunu gördüm. araçta kayıt yapıldığı görünüyordu ama kaydolmamış. sanırım ayarlarında sorun oldu...

Muş-Ağrı karayolunda önümde karşıdan gelen transit bir an savruldu ve yan yattı önüme kadar sürüklendi. ilk başta acaip dumanlar çıkınca yangın olabilir diye düşünüp yangin söndürme tüpüne koşarken duman durunca soförü çıkardık yoldan geçenlerin yardımıyla ve sonra adamı hastaneye getirdim şükür ki durumunda bir şey yoktu 2-3 saat müşade altında kalsın dediler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bugün ilk defa araç kameramla bir olay yakaladım diye düşünürken, şimdi hafıza kartına baktığımda boş olduğunu gördüm. araçta kayıt yapıldığı görünüyordu ama kaydolmamış. sanırım ayarlarında sorun oldu...

Muş-Ağrı karayolunda önümde karşıdan gelen transit bir an savruldu ve yan yattı önüme kadar sürüklendi. ilk başta acaip dumanlar çıkınca yangın olabilir diye düşünüp yangin söndürme tüpüne koşarken duman durunca soförü çıkardık yoldan geçenlerin yardımıyla ve sonra adamı hastaneye getirdim şükür ki durumunda bir şey yoktu 2-3 saat müşade altında kalsın dediler...

Kameran ne Emre? Bu gibi sorunlar genelde ortalamanın altı kameralarda olur ya da kart kaynaklıdır sorun.

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

Kameran ne Emre? Bu gibi sorunlar genelde ortalamanın altı kameralarda olur ya da kart kaynaklıdır sorun.

abi markasına hiç bakmadım desem yeridir, sorunu çözdüm bataryayı değiştrince sorun kalmadı üzerinde gelen batarya da sorun vardı...bu arada kamerayı sizden almıştım abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

abi markasına hiç bakmadım desem yeridir, sorunu çözdüm bataryayı değiştrince sorun kalmadı üzerinde gelen batarya da sorun vardı...bu arada kamerayı sizden almıştım abi :D

Hadi bee... :D 3. ettin sen; senden önce de benden kamera alan 2 kişi daha kameralarını bozdu. Biri tamamen gitti, birinin basit bir sorunu var çözülecek, biri de sen. Çözmüşsün zaten. Nokia pili kullanıyor sendeki tip aletler. Kolay bulmuşsundur. Kontak kapanıp da elektrik kesildiğinde kaydı sonlandırmak için gereken besleme bulunmalı, yoksa ettiği kayıt okunmaz durumda oluyor. 3 tip kamera vardı bende. Biri, ortanın üstü, biri orta, biri de ortanın altı yani en ucuzu. :p O da sana gitmiş. ;) Neyse çalıştığına göre sorun yok. :blush:

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

Hadi bee... :D 3. ettin sen; senden önce de benden kamera alan 2 kişi daha kameralarını bozdu. Biri tamamen gitti, birinin basit bir sorunu var çözülecek, biri de sen. Çözmüşsün zaten. Nokia pili kullanıyor sendeki tip aletler. Kolay bulmuşsundur. Kontak kapanıp da elektrik kesildiğinde kaydı sonlandırmak için gereken besleme bulunmalı, yoksa ettiği kayıt okunmaz durumda oluyor. 3 tip kamera vardı bende. Biri, ortanın üstü, biri orta, biri de ortanın altı yani en ucuzu. :p O da sana gitmiş. ;) Neyse çalıştığına göre sorun yok. :blush:

abi ben arac cakmakligini kullaniyorum besleme vs isine hic girismedim, batarya haric sorun yoktu sarjdan cekince kayitta problem yasamadim.batarya dediginz gibi nokia bataryasi olmasi sbebiyle cabuk bulunuyor evde vardi;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

abi ben arac cakmakligini kullaniyorum besleme vs isine hic girismedim, batarya haric sorun yoktu sarjdan cekince kayitta problem yasamadim.batarya dediginz gibi nokia bataryasi olmasi sbebiyle cabuk bulunuyor evde vardi;)

Çakmaklaıktan da alıyor Emre beslemeyi. Besleme dediğimiz şey, alete verilen çalışma gerilimi/akımı. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

lauk taksici yaa

Keşke o taksicinin yerinde başka birisi olsaydı. Çünkü taksici her zaman suçludur ve bir taksiciyi savunmak istemiyorum :)

Yalnızca bu olayda, taksici göbekte olduğundan diğer araçlar ona yol vermelidir. Bilinmeyen bir kural daha...

Yanlış olan, ancak olası cevap: Ben anayoldan gidiyorum, araba önüme giriyor!...

Kuralın mantıklı açıklaması: İlk geçiş hakkı göbektekine verilmezse, göbekte araçlar birikir de birikir. En sonunda anayolu tıkamaya başlar. Dönel kavşek mümkün olduğunca boş bırakılmalıdır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersen Tapan

Dün akşam önümde bir kaza oluyordu çok şükür olmadı.Araç kamerası ile kaydettim..

3.25 den itibaren izleyin ; sağ şeritteki kamyonete dikkat.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

öküz oğlu öküz, radyo ile uğraşacağına, telefona bakacağına yola baksaya :angry:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok iyi durmuş... Tüv olmasa bu araba orada duramaz, en az 5 arabayı patlatırdı...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Araç kamerasını ne zamandır kullanmadığımı şimdi farkettim..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aynanın arkasına sabitledim ; çakmak kablosunuda döşemeden geçirdim ; Kendi kendine 5 er dakikalık bölümler halinde kaydediyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Benimki de öyle abi,tesisatı hazır da torpidodan çıkarıp takmayı unutuyorum sabahları.Hadi taktım akşam söküp torpidoya koymayı unutuyorum, arabayı patlatırlar onun için diye korkuyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Urhan

"Bu ne şimdi" videosundaki beyaz toros tam bizim eniştenin arabası diyecektim ki onun plakasının DL 777 olduğunu hatırladım.

memleket sokaklarını özleyince arada izlerim videolarınızı.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben de daha çok koyayım o zaman. Özellikle istediğin bir yer var mı? :p;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İki hata gördüm beyfendi

1: kornayı 6 saniyeden kısa tutmayıp, camdan kafayı sarkıtacaktın ve 75 nolu küfürü edecektin

2: sağa döndüğünde, yol kenarındaki sudan hızlı geçecektin ( ki bunun için kavşaklarda yayalara yol vermek gibi yanlış bir kuralı uygulamamalıydın ) yaya kadını bedavadan yıkayıp, halka hizmet etmiş olacaktın

bidaa olmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hani eskiden çöp çekilirdi ya kısayı çeken kaybederdi, buna da odunu seçtirecektin abi, ıslak odunu çeken kaybeder deyip, Şahin abime havale.. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Altında X3'le kendini bi .ok sananlardan biri daha. X5 olsa neyse... ;) Işıkta bile nasıl duruyor (duramıyor) yaya geçidinde, Aydınlı da onun gazına geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

"Ne elbiseler gördüm içinde insan yok, ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok" gibi; ne x5 kullananlar var ki, insan mı ,kümes hayvanı mı anlamak için uzun uzun bakmak gerekiyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Güneşe karşı sürerken araç kamerası görüntüsü çok karanlık oluyor bunun önüne nasıl geçebiliriz. ( güneşi arkamıza alarak sürmek dışında) kameranın ön tarafında ledler var onlarla alakalı olabilir mi? o ledler ne işe yarar nasıl aktif olur otomatik mi aktif olur?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Feti, onun için yapabileceğin pek bir şey yok. Ancak ayarlarında varsa arkaplan ışığını ayarlayabilirsin. Genelde kameralar bu işi kendileri yapar. Fakat, güneş abicim bu; ne yapılabilir ki?

Güneş, Güneş Sistemi'nin merkezinde yer alan yıldız. Orta büyüklükte bir yıldız olan Güneş, tek başına Güneş Sistemi'nin kütlesinin % 99,8'ini oluşturur. Geri kalan kütle Güneş'in çevresinde dönen gezegenler, asteroitler, göktaşları, kuyrukluyıldızlar ve kozmik tozlardan oluşur. Gün ışığı şeklinde Güneş'ten yayılan enerji, fotosentez yoluyla Dünya üzerindeki hayatın hemen hemen tamamının var olmasını sağlar ve Dünya'nın iklimi ile hava durumunun üzerinde önemli etkilerde bulunur.

Samanyolu Gökadasında bilinen yaklaşık 200 milyar yıldızdan birisi olan Güneş'in kütlesi sıcak gazlardan oluşur ve çevresine ısı ve ışık şeklinde radyasyon yayar. Güneş'in çapı Dünya'nın çapının 109 katı (1.5 milyon km), hacmi 1,3 milyon katı ve ağırlığı 333.000 katı kadardır. Yoğunluğu ise Dünya'nın yoğunluğunun ¼’ü kadardır. Güneş kendi ekseni etrafında saatte 70.000 km hızla döner ve bir tam turunu yaklaşık 25 günde tamamlar. Güneşin yüzey sıcaklığı 5500 °C ve çekirdeğinin sıcaklığıysa 15,6 milyon °C’dir. Güneş'ten çıkan enerjinin 2 milyonda 1'i yeryüzüne ulaşır. Geriye kalan enerjisi uzayda kaybolur. Güneş’in üç günde yaymış olduğu enerji, Dünya'daki tüm petrol, ağaç, doğalgaz, vb. yakıta eşdeğerdir. Güneş ışınları 8,44 dakikada yeryüzüne ulaşır. Güneş,Dünya'ya en yakın yıldızdır. Çekim kuvveti Dünya yer çekiminin 28 katıdır.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Emre'cim, bu görüntünün yeri "videolar" konusu bence. :p Ben de sandım ki senin araçtaki kamera çekti bunu. :)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...