İçeriğe Yönlendir

Focus III - Titanium X Paket 2012 Upgrade Icin Ne Yapabilirim?

Bora Akbaş

Recommended Posts

Bora Akbaş
(düzenlendi)

Arkadaşlar,Titanyum X Focus 3 üme Geniş ve Renkli Grafik ekranlı gösterge taktım...Eski hesap makinası görünümlü ekranla bunun arasında dağlar kadar fark var..Üstelik bu göstergeyi tak-çalıştır şeklinde yapmışlar,ek hiçbir şey yapmanıza gerek yok ....İşte montaj ve sonrası fotolar....

thumb-122943.jpg

thumb-122944.jpg

thumb-122945.jpg

thumb-122946.jpg

thumb-122947.jpg

thumb-122948.jpg

thumb-122936.jpg

thumb-122953.jpg

thumb-122956.jpg

tarihinde Bora Akba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

herkes isteyecek de pek takan olmayacak :D zaten 2 tane gelmedi mi kelepir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

thumb-122960.jpg

Evet.Bu göstergelerden sağlam olanını önce davranan Mertol almış.Banada tek ayağı kırık olan kalmış.Tek ayağı kırık olması sorun değil çünkü oturduğu yerden vidalamasanız bile oynaması çok zor.Sol Gösterge çerçevesinin altında 2 çatlak var,birisi çok önemsiz ama diğeri biraz derin bir çatlak.Aslında çokda göze batmıyor ama mümkün olan ilk zamanda değiştirilmesi iyi olur.Onların fotoları da şöyle.

thumb-122962.jpg

thumb-122963.jpg

Bu göstergeyi Avrupa'da 683 Euroya orjinal bulabilirsiniz. Türkiye'de de Otosan satıyor 2083 TL.Ben biraz kırık,çatlak sağı solu ama 400 TL.ye aldım.Ekranda ve gösterge içlerinde falan sorun yok,sadece ufak 2 çatlak var fotolarda gördüğünüz üzere.Bu göstergenin parça numarasını da vereyim.Mertol Arkadaşımıza özel teşekkürler bu arada....

Parça no:BM5T-10849-LF

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Bak bu hiç aklıma gelmemişti...Şansımı deneyeceğim..Sağol Sani...

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Güle güle kullan inşallah. Çok güzel bir işlem oldu. Benim o gösterge de en hoşuma giden farlar yanınca son resimdeki gibi yanan ampülleri göstermesi :flowers: Birisi bozuk oldumu o ekranda yanmayacak :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Ben orta konsoldaki ekran değişimi gibi algıladım. Meğer kompleymiş. Hayırlı olsun.

edit:imla

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Harika olmuş, aslında şimdi olmuş, eskisi yakışmıyordu bu torpidoya

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

Benim C-max'te de bu arızadan dolayı değişti üst kısım eskisi gibi sıfır kapanmadı söküp yukarı kaldırabilirmiyim acaba böyle bir imkan varmı yada üst kısımda da bir tırnak var onumu oturtamadılar yerine

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çok güzel olmuş güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Üstte tam ortada tırtıklı bir tırnak karesi var,onun tırtıkları birbirine geçmezse tam oturmaz,göstergeyi söküp tam oturtturmanız lazım....

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Hayırlı olsun abicim. Çatlak işi kolay.

Plastik astar+akrilik boya. :D

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
(düzenlendi)
Hayırlı olsun abicim. Çatlak işi kolay.

Plastik astar+akrilik boya. :angry:

Cihan onları nasıl temin edip yapıcaz ki?Akrilik boya ne?Nasıl yapılır o işlem?Hemen yapayım anlatırsan ....

Hayırlı olsun dileklerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar....İnşallah sizlerinde daha iyileri olur..Saygılar,ssevgiler....

tarihinde Bora Akba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Bora Hocam, Cihan'ı bir çay içmeye davet et sen en iyisi,nasılsa Ankara'dasınız ikinizde o işide çözersin için rahat eder. Sen o çatlakları her gün görüp hep mevzuyu kafanda canlı tutacaksın yoksa. Cihan'ın dediği işlem en mantıklı işlem. Bir nevi maket oyuncukları boyama teknolojisi ile bu iş çözülür :D

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Davet ettim zaten,birde Ankara buluşması ayarlayalım bence...Tarif ettiği yere yarın gideceğim bakalım yapabilecekler mi....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun süper olmuş, birde ortadaki Galaxys S2 kadar olan ama çözünürlükte beş para etmeyen ekranı, navigasyonlu dokunmatik 5.5-6" lik ekranla değişsen ve teypte Sony olsa tam olucak gerçekten :D

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın 2012 deki modeller böyle büyük ekranlı gelecekmiş diye biliyorum fuarda bana öyle söylemişlerdi en azından...

fuardaki aracın içi

img1002qu.jpg

img1001ci.jpg

Bence en kısa sürede bu konsoldaki ekrana ve teybe de geçin...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Yeni takılan gösterge seti çok güzel olmuş aracın içi değişmiş

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Ortadaki gösterge ekranı gerçekten çok kötü çözünürlüğü olan bir ekran...Onun değişimi için gövdeninde değişimi gerekli,gövde derken sadece üstteki kapak değişecek,o sorun değilde ekranı bulmak sorun,ekran İngilterede ve almanyada var,ancak oldukça pahalı...Ayrıca ekranın monte işi de önemli...Şu an beklemedeyim,uygun anda onu da değiştireceğim zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Bora bey bilgiler için çok teşekkürler

yeni göstergeler hayırlı olsun

ekranı en kısa sürede almanyadan getirtmeye çalışıcam

Ortadaki ekran için bende araştırıyorum konu hakkında önemli gelişmeler olursa sizide haberdar ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...