İçeriğe Yönlendir

İlk Gözlemlerim Ve 2012 Ile 2013 Model C-Max Arasındaki Farklar?

Murat Kuzey

Recommended Posts

Murat Kavuk

Arkadaşlar, bana aracı teslim ettiklerinde hediye olarak halı paspas verdiler. Eyvallah. Ama kardeşim. bu halı paspaslar aracın tabanındaki deliklere takmak için yuvarlak klipsler takılmadı. Onları sormayı unuttum. Sizlerde durum nedir acaba? Servise taktırabilirmiyim..

Sadece şoför tarafındaki paspas sabitleniyor, güzel bir tekniği var. Ama ben alırken halı paspaslar üzerindeydi. Montaj yeri de araçla geliyor diye biliyorum. Gerçi ilginç bir durum var. Araçla hediye olarak kauçuk paspas da verdiler. C-max için orjinal ford ürünü. Ancak kauçuk paspasdaki delikler araçtaki montaj yeri ile denk gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Sadece şoför tarafındaki paspas sabitleniyor, güzel bir tekniği var. Ama ben alırken halı paspaslar üzerindeydi. Montaj yeri de araçla geliyor diye biliyorum. Gerçi ilginç bir durum var. Araçla hediye olarak kauçuk paspas da verdiler. C-max için orjinal ford ürünü. Ancak kauçuk paspasdaki delikler araçtaki montaj yeri ile denk gelmiyor.

Aynen.... Sürücü tarafındaki paspas yukarı doğru kaydıkça , debriyaj , freni engelliyor. Sinir oluyorum.

Yakındır fırlatçam atçam dışarı :nea:

Abi basit olarak denemek gerekirse hic denemedim 2012'de ama arabanın camını ac sonra kapıları kilitle camdan iceriye sok elini orada kamera var alarm varsa ötecektir büyük ihtimalle aksam araba geldiginde deneyecegim

Ben denedim.. Bende yok....

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen.... Sürücü tarafındaki paspas yukarı doğru kaydıkça , debriyaj , freni engelliyor. Sinir oluyorum.

Yakındır fırlatçam atçam dışarı :nea:

...

Paspasın altına, tuhafiyelerde satılan cırt cırt lardan alıp, japon ile baş ve sona şerit halinde yapıştırın. Sonrası güle güle kaymadan kullanın..

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Kauçuk paspasdaki uyumsuzluk tahminen ara değişiklikten kaynaklanıyor. Almanya ford aksesuara girildiğinde 2012 öncesi ve sonrası için iki farklı paspas kodu var. Muhtemelen bize verilen 2012 öncesi için.

Donanım listesinde alarm görünmüyor. Ama alarm gözü tabir edilen gözler var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Kauçuk paspasdaki uyumsuzluk tahminen ara değişiklikten kaynaklanıyor. Almanya ford aksesuara girildiğinde 2012 öncesi ve sonrası için iki farklı paspas kodu var. Muhtemelen bize verilen 2012 öncesi için.

Donanım listesinde alarm görünmüyor. Ama alarm gözü tabir edilen gözler var.

o gözlerin içinde  sensör olması gerekiyor ama ülkemize gelenlerin içi boş maalesef... 1999 model fiestamda fabrika çıkışı takılı GT 123 marka orjinal ford logolu kumandasıyla alarm sistemi mevcuttu. Onda bile vardı 15 sene öncesi... 65-70 bin ver bir sürü basit unsurdan mahrum kal.... En zoruma giden ne biliyor musunuz :

yarı fiyatına alınabilecek daciada bile gündüz farı varken (ticarilerinde bile) ford o kadarcık şeyden bile kaçmış....

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Alarm olmaması bence daha iyi. Aracın içinde beklersin öter, güneşlik düşer öter vs. Anahtarsız bu aracın çalınması imkansız gibi. Geriye sadece teyp hırsızlığı kalıyor o da oldukca düşük ihtimal. Aracınızı gece sokağa park etmiyorsanız alarm gerekli değil derim.

Gündüz farı en büyük eksiği. Bildiğim kadarıyla yeni üretilen araçlarda artık gündüz farı olma zorunluluğu getiriliyor, bu nedenle bu özellik standart oluyor. C-max 2010 tasarım olduğu için bu kuralın dışında kalıyor olmalı. MSD'nin aksesuarları var, ford parça no.su da vermiş bunlara.

http://www.fordonlineparts.co.uk/product/Ford_C-Max_MS_Design_day_time_running_light_kit_2010_onwards_1717420_F1717420-224

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Alarm olmaması bence daha iyi. Aracın içinde beklersin öter, güneşlik düşer öter vs. Anahtarsız bu aracın çalınması imkansız gibi. Geriye sadece teyp hırsızlığı kalıyor o da oldukca düşük ihtimal. Aracınızı gece sokağa park etmiyorsanız alarm gerekli değil derim.

Gündüz farı en büyük eksiği. Bildiğim kadarıyla yeni üretilen araçlarda artık gündüz farı olma zorunluluğu getiriliyor, bu nedenle bu özellik standart oluyor. C-max 2010 tasarım olduğu için bu kuralın dışında kalıyor olmalı. MSD'nin aksesuarları var, ford parça no.su da vermiş bunlara.

http://www.fordonlineparts.co.uk/product/Ford_C-Max_MS_Design_day_time_running_light_kit_2010_onwards_1717420_F1717420-224

Şimdi o gündüz ledi 300 küsür mü :shok:

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Şimdi o gündüz ledi 300 küsür mü :shok:

400 avroya yakın ama kargo için ülke yazınca Türkiyeye gönderim yokmuş....

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Gündüz farı yerine sislerimi yakıyorum :)

Alarm konusunda benim eski aracımda alarm olduğu gibi başka bir özellik aracı kilitlemeyi unuttunuz tam olarak ne kadar süre sonra ama araç kendi kendini kilitliyordu.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Gündüz farı yerine sislerimi yakıyorum :)

Alarm konusunda benim eski aracımda alarm olduğu gibi başka bir özellik aracı kilitlemeyi unuttunuz tam olarak ne kadar süre sonra ama araç kendi kendini kilitliyordu.

45 sn sonra kilitliyormuş c-max kapıları...

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Teşekkür ederim, henüz aracın kitapçığını okuyamadım.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

İnan bey merhabalar ,

Aracınız aracımla aynı sanırım.

Sizin 45 sn sonra kilitleniyormu peki?

Biz bulamadık öyle birşey ve kesinlikle kilitlenmiyor.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

İnan bey merhabalar ,

Aracınız aracımla aynı sanırım.

Sizin 45 sn sonra kilitleniyormu peki?

Biz bulamadık öyle birşey ve kesinlikle kilitlenmiyor.

Bizimde kilitleniyor. Kilit açıkken camdaki numaraya baktım kac saniye bilmiyorum ama bir süre sonra kilitlendi

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Otomatik kilitleme olayı sadece siz aracı anahtarla açtıktan sonra, herhangi bir kapıyı açmazsanız gerçekleşir. Sanırım konu karıştı. Bu özellik çoğu araçta vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Aaa evet ben yanlış anlamışım. O durumda kapılar otomatik kilitleniyor.

Benim dediğim ; araçla hareket ettikten sonra kapıların belli bir hız veya zamana göre kapılarının otomatik kilitlenmesi durumu.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Aaa evet ben yanlış anlamışım. O durumda kapılar otomatik kilitleniyor.

Benim dediğim ; araçla hareket ettikten sonra kapıların belli bir hız veya zamana göre kapılarının otomatik kilitlenmesi durumu.

O bizde yok :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...