İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Çift Mercek Hella,gen5,bmw Halka,power Led Sinyal

Misafir

Recommended Posts

Misafir
Geçen ay Rabbimin izni ile Zonguldak ilimizden bir doktor arkadaşımızın 2006 Hb V6  Mondeo far çalışmasını bitirebildiğim bu çalışmada uzun ve kısa hüzmeye yeni nesil Hella bi-xenon mercek kullanıldı.Uzun hüzmeye farlar yanmadan sellektör atabilmeyi sağlayan Gen5 balast kullanıldı.Kısa hüzmede orjinal xenon ampul balast takımı kullanıldı.Her iki mercekte  Aküden direkt tesisat çekilerek yapılan bağlantıda yaptığım role tertibatı ile hem kısa far olarak hemde uzun far olarak aktif kullanılıyor.Uzun hüzme tesisatı sadece 2 merceğin selenoidini besliyor.Kısa hüzme tesiastı orjinal balastı kontrol ediyor.Kısa hüzme ve uzun hüzme + uçlarından tetik alınarak role  sistemine komut veriyor.Arkadaş siyah taban far olmasını istediği için siyaha boyandı.Bu benimde işime geldi. arka kapakta bu defa uzun hüzme kısmında 1.5 cm civarı çıkıntı yapıldı.Diğer taraf temiz.

Bmw angel halka ilavesi ve power led sinyal ilavesi bilahire Led başlığı altında paylaşacağım.

5of0D51.jpg

Q3Dwj4M.jpg

rdacv78.jpg

BqjkYNZ.jpg

Lleo8jT.jpg

z7vvxYT.jpg

7RHgN2t.jpg

eMENLxg.jpg

7ZmVjgb.jpg

NJwd8py.jpg

BdwpcX7.jpg

p5mLUMA.jpg

VbBKinN.jpg

Cd3VvTx.jpg

fIW1JtY.jpg

Sinyal videosu.Bu defa sinyal yanarken halkaların ışığını kesmedim.Sadece bir tercihti.Halkalar parklar yanınca kısılıyor.

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ellerine sağlık abi.

Far ayarı yapılmamış sanırım. Uzunlar çok fena olmuş zira.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Ellerine sağlık abi muhteşem olmuş. Angellar neden yarım şekilde abi boyuttan dolayımı tam halka daha güzel dururdu.  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Takıldığı ilk gece gelen resimler.Sağ far az yukarda.

Halka orjinali böyle.Çerçeve yapısına uyması açısından bu şekilde yapıldı.Tam yuvarlak halka artık demode :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Takıldığı ilk gece gelen resimler.Sağ far az yukarda.

Halka orjinali böyle.Çerçeve yapısına uyması açısından bu şekilde yapıldı.Tam yuvarlak halka artık demode :p

Oktay abi farların içini açmak için kolay bir yöntem falan var mı? Ben bu halka işini seviyorum. Mercek takamıyoruz henüz maliyetten ama halkayı takarım farları açarsam....

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

oktay abi ellerine sağlık yine süper iş cıkartmışsın.. Yalnız 13. resimde sanki sol kısa far ile sağ kısa farın angelleri değişik gibi geldi. Işık birinde kalın diğerinde ince gibi

Yorum bağlantısı
Misafir

O muhteşem ışığınla tüm FCTR yi aydınlatmışsın yine Oktay Abicim. Ellerine sağlık.. :bravo:

Yorum bağlantısı
Veysel İçen

Ellerine sağlık abi her zamanki gibi süper olmuş :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

C-max farı açmadım.Diyebileceğim her farı açma şekli genelde ısı oluyor ama bazı farlarda bu ısı işe yaramıyor.C-max farını Isı ile açabilirsin diye düşünüyorum.en azından yan sanayileri açılabilir ama orjinali için denemek lazım.HAlojende bu halkaları tas çerçevesi kenarlarına takmak lazım.Işığın geldiği yerlerden uzak olmasını tavsiye ederim.Yanlız mercek olmadan bu farda halka montajı zor olur diyebilirim.İç çerçeve falan çok uygun degil takılır ama seni epey uğraştırır.Focus 2 farına benziyor ama ciddi farklar var.

Halka ışıkları resimden kaynaklı.Bu halkalar dereceli ışık veriyor direkt karşıdan bakınca ve oturma şeklinde bakınca bütün ışığı görebiliyorsun.Sevdiğim yanı bu.Farklı açılardan bütün ışık hepsinde göremiyorsun.Halkalar hepsinde aynı.Sadece birinde halka mecburen biraz ilerde takıldı.Nazarlık kusurlar diyelim.Fabrikasyon işçilik için daha çok ekmek yemem lazım.Çıraklık işleri ancak bu kadar düzgün olabiliyor. :D  :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ah bu milli eğitim interneti. Kesin döktürmüştür Oktay Abi. Artık resimlere evde bakarız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Maşallah çok güzel olmuş abi Ellerine sağlık.. Benide özendiriyorsun böyle konular açarak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Eline sağlık Oktay abi büyük emek harcamışsın bundan iyisi olamazdı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi daha ne olsun Maşallah maşallah  :nazar:   :bravo:

Abi sana benim eski mk2 farlarını göndereyim işine yarar heralde:) mk2 çalışması görmedim sende :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çok haşin olmuş abi, ellerine sağlık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bahadır bu farı aradığıma dair konum bile var.İnan çok memnun olurum.Özelden adresimi yazıyorum.Ama İstanbul'dan Ankara'ya gelen bir arkadaş olursa bu daha iyi olur. ;)  :biggrin:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...