İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Çift Mercek Hella,gen5,bmw Halka,power Led Sinyal

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Yazın ilanı vardı Türkiye de tek diye otuz küsürlerde bir rakamdı bumuydu başkasımıydı bilmiyorum.

Mondeo ilan uzmani da geldi :D butun ilanlari ezbere biliyordun bir ara abi :)

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Mondeo ilan uzmani da geldi :D

Napak hocam nasip olmuyor bi türlü.K.Marasta bi mondeo bakmaya gittim uç ay önce falan adam dedi takım taklavatını da getirseydin.Tamircimisin galericimisin yok amca Ford cuyum dedim töbeee dedi:):):)benim araban sana yaramaz dedi.Zaten volan da ses vardı.... Bide hocam neden bana demediniz ov. Den sonra manüel alma diye?
Yorum bağlantısı
Misafir

Napak hocam nasip olmuyor bi türlü.K.Marasta bi mondeo bakmaya gittim uç ay önce falan adam dedi takım taklavatını da getirseydin.Tamircimisin galericimisin yok amca Ford cuyum dedim töbeee dedi:):):)benim araban sana yaramaz dedi.Zaten volan da ses vardı.... Bide hocam neden bana demediniz ov. Den sonra manüel alma diye?

Forumda killiarin sayisi artiyor :D

:) abi arabayi aldiktan sonra haber ettin :) birak otomatigi falan masallah fisek gibi araban var :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda killiarin sayisi artiyor :D

:) abi arabayi aldiktan sonra haber ettin :) birak otomatigi falan masallah fisek gibi araban var :)

Abi bir hafta ongun mk2 baktım forumda haber ettiydim.Bu nasip oldu bizzat adam ingiltereden getirtmiş tüm gümrük evraklarına kadar var.çok temiz ama nevarki 20 nin üzerine müşterisi çıkarsa verecem hocam.otomatik mk2 alacam.
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi bir hafta ongun mk2 baktım forumda haber ettiydim.Bu nasip oldu bizzat adam ingiltereden getirtmiş tüm gümrük evraklarına kadar var.çok temiz ama nevarki 20 nin üzerine müşterisi çıkarsa verecem hocam.otomatik mk2 alacam.

Nasip abi, sen 2. Meslek yaptn kendine :) masallah senin araclarin kismeti acik oluyor, gider insallah istedigin fiyata.

Yorum bağlantısı
Misafir

Nasip abi, sen 2. Meslek yaptn kendine :) masallah senin araclarin kismeti acik oluyor, gider insallah istedigin fiyata.

temiz arabanın kısmeti hep oluyor hocam .bide çevre meselesi . satıyom dedimmi tanıdık bi kaç alıcı oluyor hemen kıl adamdan araba alınır hesaabı.

Çok şükür o yönden kısmetim açık.

Arabaları bir aylığına degişelim senin kuğu bende leylek olur uçaaar gider hemen.

Yorum bağlantısı
Misafir

temiz arabanın kısmeti hep oluyor hocam .bide çevre meselesi . satıyom dedimmi tanıdık bi kaç alıcı oluyor hemen kıl adamdan araba alınır hesaabı.

Çok şükür o yönden kısmetim açık.

Arabaları bir aylığına degişelim senin kuğu bende leylek olur uçaaar gider hemen.

Benim corsa da ilana koymadan hatta niyetim yokken zorla alindi elimden :) ama burasi kucuk yer, genelde tutulan modeller gidiyor, birkac alici cikti sonra cevresi caydirmis :) ben simdilik vazgectim zaten binecegim, vergi gelmeden satayim dedim olmadi.
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim corsa da ilana koymadan hatta niyetim yokken zorla alindi elimden :) ama burasi kucuk yer, genelde tutulan modeller gidiyor, birkac alici cikti sonra cevresi caydirmis :) ben simdilik vazgectim zaten binecegim, vergi gelmeden satayim dedim olmadi.

Hayırlısı hocam.Allah kaza bela musibet vermesin yeterki.
Yorum bağlantısı
Öge Taşcılar

Oktay ustaya bende forum aracılıgıyla tekrar teşekkür ediyorum.

Araç hakkında merak edenler varsa diye kısa bilgi vermek istiyorum.

Ghia-X V6, 2500 cc 5 vitesli otomatik(tiptronik, F1 vites), 110.000 kmde idi (Tramer ve TUVtürk kayıtlarından kontrollü)

Ekimde satın aldım. LPG (Atiker) takılı idi. Ciddi bir kazası yok. Değişen parça yok.

Zonguldak bol yokuşlu olduğundan Sehiriçi: 50 kuruş/km, Ş.dışı: 35-40 kuruş arası LPG tüketiyor

Daha önce MK2 mondeom vardı 9 yıl ve 200.000 km kullanım sonrası buna terfi ettim. 

Daha iyileri sizlere olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Çok güzel aracınız maşallah. güle güle kullanın.Ben de Oktay usta gibi mondeonun hatchback olanını daha çok seviyorum. Mercekler 10 numara olmuş.Yaklaşık maliyet ne çıktı acaba ayıp olmazsa sorsam?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öge Taşcılar

Fiyat sorunuzun cevabını Oktay Ustanın takdirine bırakıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Abi illa bana diyosun ki;

Sök murat taktığın mercekleri, getir bana yeni bir far takımına uygulayalım....

Yeter abi kafa kalmadı bende... :biggrin:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cengiz Koşak

ellerinize saglık cok güzel olmuş bende far karartma yapmak istiyorum ama farı kırmaktan çok korkuyorum Adana içi yardım olabilecek bi hayırsever üyemiz yok mu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bayram Ōzdemir

Oktay bey merhabalar 2006 Ghia x mondeoma boyle bi uygulama yapmak istiyorum ankaradayim maliyet ne olur acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Mondeo'daki yuvarlak halkaları söktük ve kesme biçme olmadan U halka taktık.

wyb9NiW.jpg

seg342a.jpg

0LW2LjJ.jpg

it4tJCq.jpg

kkFgJlm.jpg

Sinop ilimizden arkadaşımızın Mk3 aracının farları çift mercek montajı sonrasında power led sinyal,Bmw U halka montajını ekledik.Bu defa sadece akşamaları kaş gibi görünecek bir pleksi çubuk ekledim.Far içini krom bıraktık.Bilahire araç üzerinde resimler gelince ekleyeceğim.

Kısa far merceğinde Valeo bi-xenon kullandık,Uzun hüzmede Afl sistemli mercedes farının Bosch merceğinin perde yapısını uzun hüzme çizgi bölümüne getirerek sabitleyip montajını yaptım.Gen4 D1s xenon takıldı.Gen5 gibi olmasada sellektör gayet iyi.Uzun hüzmeye kapagı elimde yaptım.Kısa hüzme için krom tonunda boyanmış kapak orjinal BMW mercek şapkası.

fa58BEV.jpg

Montajlı halleri.

MryCmsS.jpg

rJCO2EA.jpg

JrEudvT.jpg

dqHJD8E.jpg

FY7h9PF.jpg

ua4dr1i.jpg

KvR0Rj0.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Burhan Altin

Oncelikle herkese merhaba forma yeni kayit oldum bircok arac kullan sattim vs suan 2005 ford 2.0 ghia satin aldim ve ilk is mercekli far arayisi oldum nasil temin edebilirim lutfen yardimci olabilirmisiniz tsk.ler

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Oncelikle herkese merhaba forma yeni kayit oldum bircok arac kullan sattim vs suan 2005 ford 2.0 ghia satin aldim ve ilk is mercekli far arayisi oldum nasil temin edebilirim lutfen yardimci olabilirmisiniz tsk.ler

Aracınız hayırlı olsun, yeni far almak yerine ilker kemal bikeç bey bixenon mercek montajını kaliteli şekilde yapıyor. Mondeonun kronik sorunudur küçük merceklerin zamanla göstermez olması. bi xenona geçin kaliteli aydınlatmanız olsun. orjinal xenon tertibatı olduğu için muayenede de sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Salih Aktaş06

bugün bi-zenon far için ankarada pehlivan oğluna gittim farların ömrünü doldurduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler bende daha çok aydılatma istediğimi belirtim audi ve mercedes araçların merceklerini gösterdiler ve bi-zenonda hem uzun hemde kısa yanan mercekleri tavsiye ettiler rakam olarak 750 tl bedel çıktı hiç bu merceklerden kullanan arkadaş varmı kalite yükseliyormu.

saygılar

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Resimli anlatımlı bu çalışmada aynen size denilen türden mercekler kullanıldı.Mercek montajı olacak ise bi-xenon haricinde zaten tavsiye olunmaz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Misafir

Mondeo'daki yuvarlak halkaları söktük ve kesme biçme olmadan U halka taktık.

wyb9NiW.jpg

seg342a.jpg

0LW2LjJ.jpg

it4tJCq.jpg

kkFgJlm.jpg

Sinop ilimizden arkadaşımızın Mk3 aracının farları çift mercek montajı sonrasında power led sinyal,Bmw U halka montajını ekledik.Bu defa sadece akşamaları kaş gibi görünecek bir pleksi çubuk ekledim.Far içini krom bıraktık.Bilahire araç üzerinde resimler gelince ekleyeceğim.

Kısa far merceğinde Valeo bi-xenon kullandık,Uzun hüzmede Afl sistemli mercedes farının Bosch merceğinin perde yapısını uzun hüzme çizgi bölümüne getirerek sabitleyip montajını yaptım.Gen4 D1s xenon takıldı.Gen5 gibi olmasada sellektör gayet iyi.Uzun hüzmeye kapagı elimde yaptım.Kısa hüzme için krom tonunda boyanmış kapak orjinal BMW mercek şapkası.

fa58BEV.jpg

Montajlı halleri.

MryCmsS.jpg

rJCO2EA.jpg

JrEudvT.jpg

dqHJD8E.jpg

FY7h9PF.jpg

ua4dr1i.jpg

KvR0Rj0.jpg

abi döktürmüşün yine biraz geç oldu ama bi bizimkileremi olmuyo bu yawf bende istiyordum harıtlarsan bu aracın videosu yokmu abi ?

Yorum bağlantısı
Misafir

abi döktürmüşün yine biraz geç oldu ama bi bizimkileremi olmuyo bu yawf bende istiyordum harıtlarsan bu aracın videosu yokmu abi ?

Kıskandın değil mi  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...