İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Çift Mercek Hella,gen5,bmw Halka,power Led Sinyal

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

F1 farıda uygun du yapmak kısmet oldu.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/257359-focus-f1-%C3%A7ift-mercekgen4mercekli-sinyalu-angel/

2'5 farı malum.Engebesi çok.Aşmak lazım.Aklımada olan bir çalışma ve her riski göze alıp yapalım denilirse aynı tipte olan F3 farı gibi bişiler çıkabilir.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/268238-focus-3-bmw-u-halkaka%C5%9Fpower-led-sinyal/

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kıskandın değil mi  :D

agam kıskandım tabi biliyosun benim aklımda iki yıldır var ama far yapısı izin vermiyor diyo oktay abi yoksa hazırda bekleyen bir far daha var  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

agam kıskandım tabi biliyosun benim aklımda iki yıldır var ama far yapısı izin vermiyor diyo oktay abi yoksa hazırda bekleyen bir far daha var  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Bırak bu işleri işte  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Murat Birinci

Oktay abi kaç gün Sürüyor bu işlem

Dün sorduğumda 3 gün demişti.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Gümüş

Takıldığı ilk gece gelen resimler.Sağ far az yukarda.

Halka orjinali böyle.Çerçeve yapısına uyması açısından bu şekilde yapıldı.Tam yuvarlak halka artık demode :p

oktay abi muanede içi siyah olması sıkıntı yaparmı

yardımcı olurmusun  abi

Yorum bağlantısı

Far içi reflektör yani kısa far ve uzun far aydınlatmaya zarar vermeyecek şekilde yapılan boyama vesaire sıkıntı değil.Far ayarı düzgün olsun,park ampulü veya park yerine geçen ve sadece beyaz tonlarında yanması,sinyallerin günışığı yada sarı olarak yanması yeterli.

Yorum bağlantısı

Ankara'dan bir arkadaşımızın Mondeo Mk3 mercekli farına Hella bi-xenon,uzun hüzmeyede h7 kısa tip mercek perde kaldırılarak uzun hüzme olarak sabitlendi.Bmw U halka,Sinyal ve park bölümü power led ile sinyal işlevini yapar hale getirildi.Elde orijinal mercek şapkalarını birleştirerek yaptığım mercek şapkaları ile geçtiğimiz aylarda montajını yapmak kısmet oldu.

c02FB11.jpg

otiUPWl.jpg

8gdwDYa.jpg

CsaE7lS.jpg

5QDkxTU.jpg

vRc8q6c.jpg

ypA8bo1.jpg

0BV4SY0.jpg

qo0LGTQ.jpg

Arka kapaklarda sadece birinde uzun hüzme merceği soket içten kablolara sarktığı için değdi ve soket sökülüp dışa alındı silikonlandı.Kapaklarda yükseltme kesme,biçme yapılmadı.

7MF0KFP.jpg

PBrxrjq.jpg

Araç üzerinden gece bir kaç görünüm.Gündüz resimleri gelince bilahire ekleyeceğim.

TU8xLqF.jpg

8ZlbAhc.jpg

SnOIK67.jpg

Duvar resmi.

Kw9aA8m.jpg

78nQ70B.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erhan Karaman

haftasonu farları söktüm eve götürdüm, içini açtım evirdim çevirdim ama merceği sökmenin yolunu bulamadım bir türlü. ön camı açmadan sökmenin bir yolu var mıdır acaba?ne el girecek gibi nede tornavida

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Yorum geç geldi kusuruma bakmayınız.

Farları açmak iç temizliği için her şekilde en güzel yöntem.

Mercek üzerinde tork uçlu 4 tane vida var.Fakat bu vidaların altında yükseklik ve ince ayar için silikonlar var bunlar merceğin kendi uzun hüzmesi arasındaki odaklama aşaması için vida sıkımı ayarında önemli unsur.Öncelikle bunu duvarda çizgi alabilirsiniz.Yada sorun değil derseniz merceği sökebilirsiniz.Şundan emin olun merceğin üst kısmı zaten isten yanmıştır.Siz temizlemek için bez sürdüğünüzde krom tabanda aynen kalmakaya kesilikle başlayacaktır.

Aynı konuda detaylı temizlik için yorumum mevcuttu bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...