İçeriğe Yönlendir

Xtype Ama Mk3 Dizel Motoru Devir Takılma Sorunu?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Arkadaşlar konuyu nereye açıcağımı bilemediğim için,her nekadar jaguar xtype kullanıcısı olsamda mk3 motoru ve altyapısı kullanmaktayım zaten bu aracı almamın sebebibe mk3 motoru kullanılmasıdır.İlk önce sayın yöneticilerimize beni sitenize 1 ay önce kabul ettiğiniz için teşşekürlerimi sunuyorum.tanışma bölümünde kendimide tanıtmıştım.sizleri 1 yıldan beri takip etmekteyim ve inanın siz değerli arkadaşlardan okadar çok şey öğrendimki saolun.

sorunuma gelicek olursam;

1-2006 model jaguar xtype 2.0d kullanıcısıyım ama motor ve alt yapı tamamiyle mk3 2.0 d dir.

2-Gecen sene arada bir olsa bile sadece  vites değişimlerinde veya ayağımı gazdan çektiğimde motor sesiyle beraber devir saati araç hangi devirdeyse takılı kalıyordu belli bir süreden sonra çok yavaş bi şekilde düşüyordu.Dediğim gibi ara ara yapıyordu bunu.

3-yaklaşık 1 buçuk aydan beri bu devir takılması sürekliliğe dönüştü.Mesela bugün aracı kullandığımda hiç yapmadı.acaba sorun neyden kaynaklı olabilir.Sitemizden çok araştırdım ama bir cevap bulamadım,konu açma gereği duyarak siz bilgili abilerimden kardeşlerimden yardımcı olacağınıza eminim şimdiden teşşekürlerimi sunuyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

devir müşürü olabilir.Varsa gaz teli olabilir. Hava girişindeki boğaz olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

baskı balatadan süphelenicem ama değiştireli 1 ay olmadı baskı balatayı.sadece vites değişimlerinde devir takılı kalıyor sonra boşa alınca gaz verdiğimdede devir yükselip takılı kalıp çok yavaş düşüyor,çözümü hala bulabilmiş değilim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

Benim 98 Benzinli de benzer şeyler yapıyordu, gaz teli kopunca ne olduğu anlaşıldı. Sizinki elektronik, bu olamayacağına göre Gökhan Bey'in  dediklerinden biridir. Yetkin bir tamirciye gitmenizi öneririm. Antalya'da ÇOKOTO Ford  Özel Servisi var oraya baktırın bir derim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim 98 Benzinli de benzer şeyler yapıyordu, gaz teli kopunca ne olduğu anlaşıldı. Sizinki elektronik, bu olamayacağına göre Gökhan Bey'in  dediklerinden biridir. Yetkin bir tamirciye gitmenizi öneririm. Antalya'da ÇOKOTO Ford  Özel Servisi var oraya baktırın bir derim.

pazartesi servise gidicem bakalım bu sefer sorunu bulabilecekmiyiz en sonunda arabamı satıcam sinirden.anlamadığım cözülemeyen bi sorun nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

pazartesi servise gidicem bakalım bu sefer sorunu bulabilecekmiyiz en sonunda arabamı satıcam sinirden.anlamadığım cözülemeyen bi sorun nasıl olur?

Kolay gelsin, umarım ciddi bir şey çıkmaz. Sonuçtan bizi de haberdar edin. Malum, aynı alt yapıyı kullanıyoruz, kulağımıza küpe olsun.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kolay gelsin, umarım ciddi bir şey çıkmaz. Sonuçtan bizi de haberdar edin. Malum, aynı alt yapıyı kullanıyoruz, kulağımıza küpe olsun.

tabikide haberdar ederim.

ama sayın abilerimizden kardeşlerimizden birazdaha cözümler öneriler gelse iyi olurdu=)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yakıt pompasındaki basınç müşürü dalga geçiyor...ufakta olsa gaz pedalındaki mekanik bir sorunda olabilir...ama pompa yanlış sinyal yollayıp pedalı takılı bırakıyor...

Yorum bağlantısı
Misafir

Yakıt pompasındaki basınç müşürü dalga geçiyor...ufakta olsa gaz pedalındaki mekanik bir sorunda olabilir...ama pompa yanlış sinyal yollayıp pedalı takılı bırakıyor...

bu basınc müşürü tam olarak nerdedir?

Yorum bağlantısı
Misafir

pek çözüm bulamadık galiba neyse yarın bakıma giricek araba sorunu çözersek sizlerede iletirimki aynı sorunla karşılaştığınızda hemen çözün saygılarla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

pek çözüm bulamadık galiba neyse yarın bakıma giricek araba sorunu çözersek sizlerede iletirimki aynı sorunla karşılaştığınızda hemen çözün saygılarla.

Daha ne gibi bir çözüm

Beklediğiniz anlamadim...usta demekki bulamamis da bize sordunuz...gidin ve ustaya yakit pompasına bakmasini soyleyin... Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Misafir

Daha ne gibi bir çözüm

Beklediğiniz anlamadim...usta demekki bulamamis da bize sordunuz...gidin ve ustaya yakit pompasına bakmasini soyleyin... Kolay gelsin

saolun hasan bey yarın akşam detaylı bir şekilde serviste yapılan işlemleri yazıcam

Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

Gaz pedalı telli değil dediğiniz gibi elektronik. Elektronik gaz pedalı olan araçlarda gaz pedalı pozisyon sensörü vardır. Çok nadirdir bunun arızalanması ama yinede sorunu bulamazsanız bakın derim..

Yorum bağlantısı
Misafir
kelebek takiliyor gibi geldi bana.kelebek en son ne zaman temizlendi? Kurum coksa yaglanmis ve camur gibi bir hal almistir.bu da kelebegin takilmasina sebep oluyor olabilir
Yorum bağlantısı
Misafir

kelebek takiliyor gibi geldi bana.kelebek en son ne zaman temizlendi? Kurum coksa yaglanmis ve camur gibi bir hal almistir.bu da kelebegin takilmasina sebep oluyor olabilir

olabilir oda aklımda ilk baktıracağım yerlerden bi tanesi.

bugün servise gidicektim ama yoğunluktan dolayı gidemedim,yarın gidicem inşallah

bugün servise gidicektim ama yoğunluktan dolayı gidemedim,yarın gidicem inşallah

bu arada bizim mk3 dizellerde gaz kelebeği varmı?ben gaz potansiyometresi var biliyorum mesela benim araçta gaz elektronik

Yorum bağlantısı
Misafir

konu dışı ama memnunmusun aracindan? Benim de mondeodan sonra dusunduklerimden biri.x type ya da s type. X type biraz daha ağır basıyor s type a gore sportif olmasındn dolayı
belki de cok basit sekilde gaz pedalı takılı kalıyor da olabilir ?
Yorum bağlantısı
Misafir

konu dışı ama memnunmusun aracindan? Benim de mondeodan sonra dusunduklerimden biri.x type ya da s type. X type biraz daha ağır basıyor s type a gore sportif olmasındn dolayı

belki de cok basit sekilde gaz pedalı takılı kalıyor da olabilir ?

güzel bir araç hem gösterişli hem güçlü bu arada insanlarımızın söyledikleri gibi işte jaguar çok masraflı parçası inanılmaz pahalı laflarına aldırış etmeyin çünkü xtype tamamiyle mondeo mk3 motoru ve alt yapısı kullanıyordur bu sebepten dolayı mk3 motor ve altyapı yedek parçaları ve parça fiyatlarıda gayet uygundur.Oldukça çok sesiz ve güçlü az yakan bi araçtır.İç donanıma gelince ceylan derisinden tutun ön göğüs olsun tüm ince ayrıntısına kadar muhteşem bir araç.aracı yanlız kaskosuz kullanma derim çünkü kaporta parçaları jaguarın olunca parçası gerçekten pahalı.Bunlarındışında gönül rahatlılığıyla kuallanabileceğin bir araç sonuçta mk3 motoru olan araç.umarım açıklayıcı olabilmişimdir.:))

gaz pedalı kontrolunu bizzat ben kendi ellerimle denedim ama sorun olmadığını anladım.

Yorum bağlantısı
Misafir

servise baktıracağım parçalar sunlar:

1.boğaz kelebeği temizliği

2.rolanti valfı temizliği

3.yakıt pompası basınc müşür temizliği

4.manifold temizligi

5.egr temizliği

şimdilik aklıma gelen seyler bunlar.Devir takılmasına başka ekliyeceğimiz şeyler varmıdır?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

güzel bir araç hem gösterişli hem güçlü bu arada insanlarımızın söyledikleri gibi işte jaguar çok masraflı parçası inanılmaz pahalı laflarına aldırış etmeyin çünkü xtype tamamiyle mondeo mk3 motoru ve alt yapısı kullanıyordur bu sebepten dolayı mk3 motor ve altyapı yedek parçaları ve parça fiyatlarıda gayet uygundur.Oldukça çok sesiz ve güçlü az yakan bi araçtır.İç donanıma gelince ceylan derisinden tutun ön göğüs olsun tüm ince ayrıntısına kadar muhteşem bir araç.aracı yanlız kaskosuz kullanma derim çünkü kaporta parçaları jaguarın olunca parçası gerçekten pahalı.Bunlarındışında gönül rahatlılığıyla kuallanabileceğin bir araç sonuçta mk3 motoru olan araç.umarım açıklayıcı olabilmişimdir.: :)

gaz pedalı kontrolunu bizzat ben kendi ellerimle denedim ama sorun olmadığını anladım.

Peşinde olduğum araca sahipsiniz. Yarın binmeden önce logosundan öpün benim yerime.. :) 

Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.  Aracınıza nazarım değmesin maşallah diyelim :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Peşinde olduğum araca sahipsiniz. Yarın binmeden önce logosundan öpün benim yerime.. :) 

Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.  Aracınıza nazarım değmesin maşallah diyelim :nazar:

hemen aracımın resimlerini ekliyeyim ozaman.rengi biraz koyu çıkmış ama tam meguars boya korumamı kendim yaptıktan sonra çektim. =)))

3asp.png2hyx.pngaqpo.png

Yorum bağlantısı
Misafir

:exc1::dribble:

Bu aralar çok bakınıyorum valla :wub:

mükemmel bir tercih yaparsınız.Eğer alıcak olursanız mutlaka bana ulaşmanızı tavsiye ediyorum artık bu aracın ustası oldum alırken nelere dikkat ediceğinizi söylerim.Bir ara keyfi olarak satıyordum aracımı ama sonra vazgeçtim bu aralar niyetliyim ama biraz durumu toparlayıp satıcam=)))

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

mükemmel bir tercih yaparsınız.Eğer alıcak olursanız mutlaka bana ulaşmanızı tavsiye ediyorum artık bu aracın ustası oldum alırken nelere dikkat ediceğinizi söylerim.Bir ara keyfi olarak satıyordum aracımı ama sonra vazgeçtim bu aralar niyetliyim ama biraz durumu toparlayıp satıcam=)))

Ustası da hazır İstanbul'da :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...