İçeriğe Yönlendir

Xtype Ama Mk3 Dizel Motoru Devir Takılma Sorunu?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Ustası da hazır İstanbul'da :)

Ozaman işiniz çok kolay.Ben tamamiyle kendi edindiğim bilgilerle sabitim yaşıyarak okuyarak jaguar xtype hakkında baya bir bilgi sahibi oldum.

Ama şu benim gaz takılma olayını bir çözemedim acaba sizin ustayamı sorsak=))

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

hemen aracımın resimlerini ekliyeyim ozaman.rengi biraz koyu çıkmış ama tam meguars boya korumamı kendim yaptıktan sonra çektim. =)))

Ben klüpte jaguar delisi olarak tanınırım. Doğum günü konumda bile herkes hediye olarak jaguar fotoğrafı atar :)

Klüpte ilk jaguar sahibi ben olmak isterdim ama benden önce davranmış oldunuz..   Araç çok güzel, nazarım değmesin Maşallah :nazar:  Kazasız belasız çok güzel günlerde kullanın.

Autocar dergisinin araştırmasına göre; en memnun müşteri grubu jaguar'a ait.. Yani en mutlu araç sahipleri Jaguar sahipleri. Bunun sebebi ise,  İhtiyaçtan Araba almaya gidip jaguar almazsınız, ford renault peugeot Mercedes bmw audi honda alırsınız ama jaguar almazsınız..  Bu yüzden jaguar'ın müşteri grubu çok farklı, çünkü Jaguar almaya gider ve jaguar alırsınız..

Tekrar maşallah diyorum. Canı gönülden.. :)

: :exc1::dribble:

Bu aralar çok bakınıyorum valla :wub:

Geri bas. msgplusimg0781.png

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben klüpte jaguar delisi olarak tanınırım. Doğum günü konumda bile herkes hediye olarak jaguar fotoğrafı atar :)

Klüpte ilk jaguar sahibi ben olmak isterdim ama benden önce davranmış oldunuz..   Araç çok güzel, nazarım değmesin Maşallah :nazar:  Kazasız belasız çok güzel günlerde kullanın.

Autocar dergisinin araştırmasına göre; en memnun müşteri grubu jaguar'a ait.. Yani en mutlu araç sahipleri Jaguar sahipleri. Bunun sebebi ise,  İhtiyaçtan Araba almaya gidip jaguar almazsınız, ford renault peugeot Mercedes bmw audi honda alırsınız ama jaguar almazsınız..  Bu yüzden jaguar'ın müşteri grubu çok farklı, çünkü Jaguar almaya gider ve jaguar alırsınız..

Tekrar maşallah diyorum. Canı gönülden.. :)< :)>

Geri bas. msgplusimg0781.png

Kessinlikle doğru söylüyorsunuz.Ben 2002 yılında istanbulda 3 sene yaşadım ve bu jaguarı ilk yakından gördüğüm yer bu tarabya sahilinde mc donalds mı ne vardı onun yanında jaguarın satıs yeri vardı ve camdan bakıp ben bu aracı alıcam dedim ve 9 yıl sonra almak nasip oldu.Aslında hemen almadım düşük motorlu aractan başlayıp yükselte yükselte gittim araçlarımda iyikide öyle yapmışım.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kessinlikle doğru söylüyorsunuz.Ben 2002 yılında istanbulda 3 sene yaşadım ve bu jaguarı ilk yakından gördüğüm yer bu tarabya sahilinde mc donalds mı ne vardı onun yanında jaguarın satıs yeri vardı ve camdan bakıp ben bu aracı alıcam dedim ve 9 yıl sonra almak nasip oldu.Aslında hemen almadım düşük motorlu aractan başlayıp yükselte yükselte gittim araçlarımda iyikide öyle yapmışım.

Tipik jaguar sahibi :).  Benim yaşlı halim. :)   Darısı bana diyorum.. Bakarsınız bana x type değil de XF nasip olur :wub:

Yorum bağlantısı
Misafir

Tipik jaguar sahibi :) :) Benim yaşlı halim. :)   Darısı bana diyorum.. Bakarsınız bana x type değil de XF nasip olur :wub:

Ben daha 26 yaşındayım evet biraz yaşlı arabası ama ağır arabalardan hoşlanıyorum.Xf dediniz beni bitirdiniz inşallah durumum olursa 2012 yeni makyajlı 2.7d veya 3.0d almak istiyorum bakalım kısmet.Ama jaguar kulanan çok zor başka araç seçebiliyor(istisnalar hariç)

Yorum bağlantısı
Misafir

Birde şu devir takılmasını halletimmi sorunum olmucak çünkü takıntılı bi insanım aracımın bakımını her 5bin km de yaparım bazen 3bin 4 bindede olduğu oluyor.Aracıma bakayımki oda bana baksın mantığındayım.

sani abinin şu istanbuldaki jaguar ustasıyla bi konuşabilsem???ama sani abi yok ortalıklarda=)))

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

mk3 motoru olduğu için problem değil.Yarın ben arasam rahatsız etsem olurmuki acaba sizi söylesem yardımcı olurmuki telefonda?şuan çok çekindim=)

Tabii ki, mesai saatleri içinde arayabilirsiniz. Benim adımı da verebilirsiniz ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Tabii ki, mesai saatleri içinde arayabilirsiniz. Benim adımı da verebilirsiniz ;)

çok teşşekkür ediyorum saolun işte ben burdaysam sizlerin sayesinde burdayım okadar iyi niyetli birforumki anlatamam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci da kelebeğin ne işi var? de ki var, Vw mi bu :D

Yorum bağlantısı
Misafir

tdci da kelebeğin ne işi var? de ki var, Vw mi bu :D

evet kelebek yok.

bugün aracım bakımı yapıldı.emme manifoltundan tutun tüm sensörler temizlendi arabanın ciğeri acıldı resmen bakalım şimdilik gaz takılması yok ama olucak gibi hissediyorum=)

Yorum bağlantısı
Ekrem Aslan

aynı sorun bendede var çok sinir bozucu bişey :ireful1: ..misal ikinci vites gaza basıyorum üçe atmak için debriyaja bastığımda devir takılı kalıyor, vitesi boşa alıp ayağımı debriyajdan çektiğimde de aynı  taaki araç durana kadar..durduğumda devir normale dönüyor :bambam3: sorunun tam olarak neden kaynaklandığını tespit ederseniz buradan bizlerede söylerseniz çok iyi olur..bari hepimiz birden sanayide ustadan ustaya gezip durmayalım :nargile:

Yorum bağlantısı
Misafir

aynı sorun bendede var çok sinir bozucu bişey :ireful1: ..misal ikinci vites gaza basıyorum üçe atmak için debriyaja bastığımda devir takılı kalıyor, vitesi boşa alıp ayağımı debriyajdan çektiğimde de aynı  taaki araç durana kadar..durduğumda devir normale dönüyor :bambam3: sorunun tam olarak neden kaynaklandığını tespit ederseniz buradan bizlerede söylerseniz çok iyi olur..bari hepimiz birden sanayide ustadan ustaya gezip durmayalım :nargile:

tüm uğraşlarımız sonucu çözemedik.Aynı anlattığınız olayı bende yaşıyorum ama bazen oluyor bazen olmuyor ama sürüş esnasında yüzde 80 oluyor 20 de olmuyor kafasına göre takılıyor.

Bazı forumlarda ve ustamın bilgisine göre turbodanda yapabiliyormuş.Aynı şekilde bir araba daha gelmiş ustama turbosunu revizyona yollamışlar ve sorun çözülmüş.

Bende aracımın bakımını yaptırırken ustam bana direk turbodan dedi ve bende ısrar etmeme rağmen rutin bakım yaptırdım manifolt sensor egr temizligi falan yaptım içim rahatlasın belki geçer diye ama bugün yine aynı sorunla karşılaştım devir takılı kalıyor.Zaten ustam direk boğazdan turboya giden hortumu çıkardı ve çok az yağlama gördük.Turbo dengesizlik yaptığı için bendeki turbodaki ve boğazdaki sensöre hala araç gidiyor sinyali verdiği için araçta devir takılması oluyor.Ama turbo revizyonu pahalı olduğu için 1.2 hafta sonra revizyon veya yenisini alıcam fiyatlara göre aradan bide enjektör bakımını yaptırdımmı kesinlikle bu sorun çözülecek eminim

Yorum bağlantısı
Ekrem Aslan

Araca o kadar yapılan şeyden sonra düzelmediğine üzüldüm..turbo ile ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü bizim benzinlilerde turbo yokki

Yorum bağlantısı
Misafir

Turbo borusunda her zaman yağ olur bu normal turbo egzoz gazıyla dönen bir cihaz arabaya nasıl gaz verebilirki ? Bence elektronik sensör veya gaz pedalı arızası olabilir.

işte bende bu şekilde kendimi rahatlatıyorum kafayı yiyecem sorunu bulamadık diye.Gaz pedalı benim elektronik hatta servise gitmeden önce gaz pedalının olduğu dreksiyon altı bölmeyi söktüm bi kaç sensöre temizleyici sıktım ama yok banamısın demedi gaz potansiyometresi mi arızalı acaba oda kimbilir kaç liradır.

mk3 lerde gaz potansiyometresi varmı ki acaba?  eğer varsa benim jaguara mk3 parçası alabilirim zaten aynı parçalardır önemli olan mk3 te gaz potansiyometresi varmıdır. 2.0 d lerde

Yorum bağlantısı
Misafir

gm99.jpgo3d4.jpg2law.jpg

bugün osram daylight uygulaması yaptım çok güzel oldu resimlerde pek birşey anlaşılmamış ama çok güzel durdu heleki yüzde 50 kısılma olayı çok hoşuma gitti yarın gündüz gözüyle güzel fotolar çekicem=)

Yorum bağlantısı
Misafir

gerçek osram? maliyeti nedir?

evet gerçek osram daylight ince cizgi halinde ledlerden daha güzel bence.Maliyeti 320tl artık montaj osramı internet üzerinden aldım.Gündüz gözüyle o çizgi okadar güzel gözüküyorki araca bi daha aşık oldum=)

http://youtu.be/Xw-M25torAw

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Farlar bi-xenon mu? Far yıkamanız mevcut mu? Mevcutsa bi foto koyabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

Farlar bi-xenon mu? Far yıkamanız mevcut mu? Mevcutsa bi foto koyabilir misiniz?

farlar normal mercekli haftaya oktay abi sayesinde bi xenon olucak. far yıkama yok önceki araçlarımda vardı pek bi faydasını görmedim antalya gibi bir yerde=)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanıyorum bu seride orjinal xenon hiç gelmedi :s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Sanıyorum bu seride orjinal xenon hiç gelmedi :s

bende sanıyorum opsiyonlu olarak var.

Yedek parçada bi xenon farlar mevcut.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada şu bir kaç gündür devir takılması yaşamıyorum sanırım shell nitro dizel almaktan vazgeçtim şu 2 günden beri,şüheleniyordum acaba bu nitro dizel mi gaz takılması yapıyor diye,düşüncem doğru çıktı gibi şu 3 günden beri sadece shell fuel save alıyorum ve sorun ortadan kalktı belki şans diyecem ama nitrodan fuel save geçince sorun düzeldi,bakalım bir daha yapıcakmı devir takılmasını.Aranızda böyle bu şekil sorun yaşayan oldumuki acaba?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Bildiğiniz üzere mk3 motoru ve alt yapısı kullanan 2006 Jaguar Xtype 2.0d kullanıcısıyım.Devir takılma problemi yüzünden aylardır uğraşmaktayım,en son çağre olarak Jaguar Ortaklar güvencesi altındaki Antalyadaki Jaguar servisine gittim araca hiç bir işlem yaptırmadan bilgisayara bağlamalarını istedim ve bende aracın başındaydım.Cihaza bağladığımızda bir sürü hata kodları aldık.Hemen istanbuldaki Jaguar servisini arayıp kodları ilettik bir problem olmadığını söylediler ve kodları sildik ne hikmetse kodları sildiğimizden beri aracın devir takılma problemi ortadan kalktı.

Yine aklıma takılan bir kaç sorum var.Bu hata kodlarını türkçeye çevirdiğimde pek bir şey anlamış değilim.Kodları sildiğimizde sadece U1900 kalıyor oda sorun teşkil etmiyeceğini söylediler ve Gauge test menüden baktığımda DTC none yazıyor.Dtc hatasının olmadığına seviniyorum.Şuan aracımda Hata kodu yok ama olur mu? bilemem.Önemli hata kodları bunların arasında sizce nelerdir?

U1900:CAN İletişim Arıza

B1239:Hava Akış Kapı Sürücü Devresi Hatası Blend

B1262:Servo Motor Defrost Devresi Arızası

B1263:Servo Motor Vent Devresi Arızası

B1242:Hava Akışı Devridaim Kapısı Sürücü Devresi Hatası

P1000:sistemi kontrolü tamamlanmış değil

U2511:Türkçeye çeviremedim. can-veri mis-match-(veri almak beklenen eşleşmiyor)

B1318:Akü Gerilimi Düşük (Aküyü geçen sene değiştirdim bu yüzden bu hata)

SjSQFqS.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...