İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Makyajlı Kasa Trend Sis Farı Ekleme

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

(arkadaşlar 2012 trend fiestalarda sis lambası eklemek için tamponun değişmesi gerekiyormuş, onu anlayabiliyorum çünkü tamponları bariz farklı.)

Fakat 2013 ve üzeri trend fiestalarda sis farı eklenebilir gibi duruyor. normalde trendlerde sis farı yuvası yok ve şu şekilde:

gmisG78.png?1

sis farı olan titaniumda ise şu şekilde:

fxfuGMV.png?1

görüldüğü gibi ikisininde yuvası aynı boyutlarda gibi duruyor, ve alibaba da vs.de o sis farı yuvasından ve sis farından satılıyor.

örneğin: http://zscarri.en.alibaba.com/product/1596239357-213849608/OEM_Fog_light_for_Ford_Fiesta_2013.html

acaba 2013 trend e sis lambası takılabilir mi? mesela yukarıdaki linkteki takılabilir mi? Deneyen arkadaşlar var mı?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Evet makyajlı fiesta da tampon değişmeden sis farı montajı mümkün. Bence orjinal sis farı tercih edin. Malum aydınlatma bu.

Yorum bağlantısı
Yasin Şıracı

Ben 2hafta önce alıp taktırdım. Dediklerine göre beyinden aktif edilmesi gerekiyor. Olmazsa düğmeler değişecek dediler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Takılabilmesine çok sevindimm.. takılamıo sanıodum ve kafamda çok büyük bi soru işaretiydi :)

orjinal mı aldınız? kaça halloldu? bide aktif ettirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Far anahtarını da değiştirmeniz gerekli.şuan sizdeki far anahtarında sadece arka sisler yakılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Arka sis farından öne boydan boya kablo çekerseniz far anahtarını değiştirmeden ön sis farlarını yakabilirsiniz..öyle şey olur mu demeyin, elektrikçim yaptı ve oldu..ben öyle kullanıyorum :D far anahtarı çok para!

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Arka sis farından öne boydan boya kablo çekerseniz far anahtarını değiştirmeden ön sis farlarını yakabilirsiniz..öyle şey olur mu demeyin, elektrikçim yaptı ve oldu..ben öyle kullanıyorum :D far anahtarı çok para!

Kablo çekilmeden yakılabilir. 

aynı anahtara bastığımda ikisi de yansın paralel bağlanamıo mu?

Arka sis anahtarının elektrk aldığı yerden elektrik alınacak. Oto elektrikçi arkadaş kısa sürede haleder.

Yorum bağlantısı
Misafir

abi senin elektrikçi baya uğraşmış

Kablo çekilmeden yapılabilir. 

Arka sis anahtarının elektrk aldığı yerden elektrik alınacak. Oto elektrikçi arkadaş kısa sürede haleder.

bncede bu çok mantıklı...

Yorum bağlantısı
Yasin Şıracı
(düzenlendi)

Takılabilmesine çok sevindimm.. takılamıo sanıodum ve kafamda çok büyük bi soru işaretiydi :)

orjinal mı aldınız? kaça halloldu? bide aktif ettirdiniz mi?

Orjinaline 300 küsür istiyorlardı. Yan sanayi (140 tl falan geldi) taktırdım. Orjinali ile pek bir farkı yok, servisteki elektrikci arkadaş izinli olduğu için o işi yaptıramadım. tarihinde Yasin Şıracı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Bulut_2

Merhabalar Balıkesir bandırma da yaşıyorum 2013 ford fiesta 1.25 trend aracıma sis farı taktırmak istedim servise gittim sis farlarım takıldı düğme değişti fakat sis farı çalışmadı araç bilgisayara bağlandı test aşamasında test başarısız ikazı geldi. ve sonuç başarısız oldu serviste çalışan arkadaşlar çok fazla uğraşmalarına rağmen bu araçlara ford servisi tarafından garantili olarak sis farı olamayacağını sistemin izin vermediğini söylediler. Direk bağlantı yaptığımızda sis yanacaktır ancak bu seferde modülü yakabilecceğini söylediler. Belirtmek isterim modül fiyatı 3000-4000 tl.                      

Yorum bağlantısı
Gökhan Bulut_2
(düzenlendi)

Malum garanti dışı kalmaması adina işlem iptal ne yazikki

tarihinde Gökhan Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Durmuş

Sis farinin olduğu sigortadan şase alacaksın arabanın herhangi bir metal yerine dokundur far yanar aynı işlemi tekrarla söner.Bu arabalarda şaseden tetik almışlar.Ben yaptım oldu.4 aydır kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bulut_2

Önemli olan Şase den sis farini yakmak değil garanti dışı kalmaması araştırıyorum konuyu bilgi bulursam tekrar yazacağım

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hakan Sever

Bugün bende sis farlarını taktırdım. Far yükseklik ayarı düğmesindeki orta tuş boşta duruyor zaten. Elektrikçi arkadaş o düğmeye bağlayarak halletti. Arka sislerden bağımsız olarak ön sisleri yakabiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
şaban çelebi

slm arkadaşlar benm de 2014 fiesta trend var ön tamponda sis lambasıının hattı cekilmiş vaziyette ama takmadık daha hersey hazır elektirikçiye götürdüm hattı çekilmiş ama kod yazılması gerekiyor dedi servise götür dedi bende servise o kadar para vermek istemiyorum acaba far yükseklik ayarının ordaki düğme boşta oraya montajı yapılabilirmi

sis farlarını manisa bölgesinde kime taktırabilirim ve araç  garantiden çıkarmı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Sever

slm arkadaşlar benm de 2014 fiesta trend var ön tamponda sis lambasıının hattı cekilmiş vaziyette ama takmadık daha hersey hazır elektirikçiye götürdüm hattı çekilmiş ama kod yazılması gerekiyor dedi servise götür dedi bende servise o kadar para vermek istemiyorum acaba far yükseklik ayarının ordaki düğme boşta oraya montajı yapılabilirmi

sis farlarını manisa bölgesinde kime taktırabilirim ve araç garantiden çıkarmı

Aracınızın sadece elektrik aksamı garantiden çıkar. Far yükseklik ayarındaki düğmeye bağlattırdım bende. Sadece on/off yapması için sislere elektronik bi devre bağladı o kadar. Arka sislerden hat falan çekiyor kimisi ama bence orjinal olması için ön sis düğmesine bağlattırın

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Resimde ki sis farının takılacağı yerlerin ölçüsünün aynı olduğuna emin misin üsteki daha toplu alttaki daha ince ve uzun gibi geldi bana sanki aynı ölçüde değiller.

Yorum bağlantısı
enver volkan bayrakcı

sis farı yerleri tutuyor mersin de 150 tl buldum ama düzgün elektrikci tanımadığımdan dolayı almadım. iyi bir montaj yapacak usta bulduktan sonra alıp taktırcam

Yorum bağlantısı
Atilla Cifter

Aracınızın sadece elektrik aksamı garantiden çıkar. Far yükseklik ayarındaki düğmeye bağlattırdım bende. Sadece on/off yapması için sislere elektronik bi devre bağladı o kadar. Arka sislerden hat falan çekiyor kimisi ama bence orjinal olması için ön sis düğmesine bağlattırın

Aracın elektrik aksamı yanında bu aksamdan kaynaklanabileceği öne sürülen tüm arızalar garanti dışı kalabilecektir, yani elektrik kullanan her parça için geçerli olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
enver volkan bayrakcı

bugun aracıma sis farı aldım önce yan sanayi aldım ön sis far kapakları çıkarınca hazır kablo tesisatı vardı ama yan sanayi ürünü olmadı. sonra değiştirip orjinal value marka sis farı aldım ama bu sefer de sistem sadece röleye kadar geliyor . usta arka sislere paralel bağlamak gerekeceğini söyledi. yan sanayi aldığım sis çerçeveleri yanlardan 1 karış açık kaldı. orjinali için çerçeve başı 120 tl istiyorlar. tam uyan çerçeve var mı bildiğiniz ve nasıl aktif ettirebilirim başka ?

Yorum bağlantısı
Hakan Sever

bugun aracıma sis farı aldım önce yan sanayi aldım ön sis far kapakları çıkarınca hazır kablo tesisatı vardı ama yan sanayi ürünü olmadı. sonra değiştirip orjinal value marka sis farı aldım ama bu sefer de sistem sadece röleye kadar geliyor . usta arka sislere paralel bağlamak gerekeceğini söyledi. yan sanayi aldığım sis çerçeveleri yanlardan 1 karış açık kaldı. orjinali için çerçeve başı 120 tl istiyorlar. tam uyan çerçeve var mı bildiğiniz ve nasıl aktif ettirebilirim başka ?

Sis farlarını önden değil tamponun arkasından takacaksın biliyorsunuz değil mi ? Çerçeve oturmaz yoksa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...