İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Enjektörler Revizyonu Tamamlandı :)

Akan Belen

Recommended Posts

Sercan Gürek
(düzenlendi)

Almanyada sordumdum kuzenime 110 euro dedi tekine delphi ayni paraya geliyor ama temizlikte yaptirabilirim.

tarihinde Sercan Gürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Almanyada sordumdum kuzenime 110 euro dedi tekine delphi ayni paraya geliyor ama temizlikte yaptirabilirim.

Sıfır mı ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Sünnetci

Enjektörü sıfır almak çok daha mantıklı çünkü tamir takımı yapılmış enjektörler her zmn iyi sonuç vermiyor hatta sağlam olduğu iddia edilen çıkma orjinal enjektör almakta kesin sorunu çözmüyor en güzeli 3200 TL verip sıfır enjektör almak.

Yorum bağlantısı

3.200 TL çok pahalı olmakla birlikte, meme ve ara parçalar da değişirse neredeyse 2.000 TL'ye yakın tutar.

Beş yıl binecek bir kullanıcı sıfır alsa daha mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Sercan Gürek

Evet. Revizyon yaptiricam ama bu isi nerede yaptiricam istanbulda tanidik guvenilir tavsiye edebileceginiz bir yer varmidir. Tekirdagda oturuyom.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Selman Ölmez
(düzenlendi)

yazın araçta çekiş problemi yaşadım hatta forumdada yazmıştım. Enjektörlerden dendi enjektörler elden geçti memesi tamir takımı vs. değişti takıldı fakat aracımda devir dalgalanması sanayicilere göre hırlama var. Rolantide veya yokuş inerken bunu yapıyor usta enjektörlerden yapar dedi enjektörleri yapan kişiye gittik ustayla oda pompadan dedi içinde onunda bişeyler varmış havayı tam tutmuyor kaçırıyor dedi. Normalde enjektörleri yapan yer 1 yıl içinde birşey olursa gel ücretsiz yaparız diyor. Fakat bu pompadan bunun içini açıldığında belli olur 400-800 tl arası bişey tutar dedi.

çok rahatsızlığını hissetmiyorum ilerleyen süreçte ne çıkar onuda bilmiyorum. İyilerini tenzih ederek sanayi esnafına güven sıfır. Başka yere gitsem önce enjektör diyecek bide o elden geçirecek. Pompadada sorun var diyecek. sizce ne yapmalıyım.

tekrar konu açmayayım burdan devam etmek istedim. 

tarihinde Selman Ölmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

son şans pompanında denemesi kaldı gibi görünüyor, siz aracı ustaya bırakıp bunu çöz diyin bence

Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

araç rolantideyken devir saati atıyorum şuan rakamı 800-1000 arasında gidip geliyo 

80-100 km hızla giderken devir saati 1700-2000 arasında sürekli gidip geliyo

aracı çalıştırıp dışarıdan dinlediğinizde zaten motor sesindeki değişiklik bariz belli oluyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rölanti de d ye atınca o evir arası gidip gelmemeli. 80-100 arası yol aşağı epğimli ve gaza basmaz iseniz dalgalanma olabilir ancak bu kjadar değil. rölantideki sorun ancak.

enjektör kodlaması veya revizyonda eksiklik var bence

Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

İste tamirci enjektor diyor enjektorleri yapan pompada kacak var diyor enjektorlerde sorun yok diyor bu aradada bir hafta icinde iki kez zor calisti ve calistiktan sonra stop etti baska yere gitsem islemler yeni bastan baslayacak once enjektor diyecekler duzelmezse oda pompaya gelecek bunu yaptirmazsam cok rahatsizlik vermiyor ama ilerde peoblem buyurmu

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İste tamirci enjektor diyor enjektorleri yapan pompada kacak var diyor enjektorlerde sorun yok diyor bu aradada bir hafta icinde iki kez zor calisti ve calistiktan sonra stop etti baska yere gitsem islemler yeni bastan baslayacak once enjektor diyecekler duzelmezse oda pompaya gelecek bunu yaptirmazsam cok rahatsizlik vermiyor ama ilerde peoblem buyurmu

Enjektörcüye pompaya baktırdım sorun yokmuş diye tekrar gidin :):D

Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

zaten bu işin sonunda bir kavgamız olacak. en azından işi çözebilsem bu sanayiiler yüzünden arabalardan nefret ediyorum yokmu memlekette işini düzgün yapan kimse yada banamı denk gelmez. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hareket halinde rampa aşağıya gazdan ayak çekince olan dalgalanma normal.

Araç duru halde olan dalgalanma ile ilgilenin bence. 

Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

cumartesi ilgileneceğim bu uzman pompa sanırım şaşmazdaki oraya uğrayacağım sonra derseki evet arkadaş pompa kaçırıyo ona yaptıracağım ama derseki enjektör o zaman ne olacak bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

cumartesi ve pazartesi günümü bu iş için ayırdım önce uzman pompaya gittim nuh usta ile görüştüm kesinlikle enjektör dedi daha önce yaptırdığım yere gitmemi söyledi dalgalanma problemi içinde pompa basınç sensörü arızalı dediler. önceki yere gittim enjektörlerden biri bozuk içindeki bi parçanın yandığını söylediler ve garanti kapsamında yaptılar pompa basınç sensörü ara ara yapıyor iyice arızalandığında değişterilm dediler. fiyatı 350 lira

şimdilik sorun çözüldü. 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

hadi geçmiş olsun. İnşalllah tekrar olmazda  sıkıntısız binersin .

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Farklı konu açmamak için burda sormak istiyorum bu enjektör temizleyici katkı maddeleri enjektör ve ara elemanlar için yararlı olabilir mi

yüksek km li araçlarda daha önce kullanılmadıysa Carbon Clean yapılmıyor bu katkı maddeleri de böyle mi yüksek km de kullanımı sorun çıkarabilir mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cc şampuan dır. yüksek km = yüksek kurum birikmi varsa temizlik sonrası 100- 150 km arası motor  telkeyebilir öksüreblir onu arıza sanıp motora giren var maalesef. cc bir tedavi yöntemi dğeildir temizlik yöntemidir. temizlik ile nekadar düzeliyorsa (sıkıntıs varsa) o kadar düzelir.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Yani enjektör temizleyici maddelerde mi aynı tekletmeyi yaptırır ve etkisi sadece temizlik mi olur soruna sebep olmaz o halde yanlış anlamadım değil mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Temizler bu sırada önceden bakımsız ise geçici tekleme yapar. Bunu arıza sanırlar. Sonra düzelir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...