İçeriğe Yönlendir

Coming Soon... Directed By Oktay Toker !

Bahadır Kılınç

Recommended Posts

İnan Çınar

Emek verilen herşey güzeldir,bu da çok emek verilmiş ve çok güzel olmuş.... Far işinden çok anlamıyorum da birkaç şeyi merak ettim. Bu far bi-xenon mu oldu son haliyle? Eskisinde olan içeriden far yükseklik ayarı bunda otomatik mi oldu şimdi? Bir de muayeneden geçer mi far yıkama olmadan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Emek verilen herşey güzeldir,bu da çok emek verilmiş ve çok güzel olmuş.... Far işinden çok anlamıyorum da birkaç şeyi merak ettim. Bu far bi-xenon mu oldu son haliyle? Eskisinde olan içeriden far yükseklik ayarı bunda otomatik mi oldu şimdi? Bir de muayeneden geçer mi far yıkama olmadan?

Evet far bi-xenon mercekli orjinal olması gerektiği gibi xenon. Yani trafikte insanları rahatsız etmeyecek şekilde orjinal tesisattır, diğer xenon ampullü çakma farlardan değil  :good1:

diğer sorunuzun cevabıni bende merak ediyorum ona da Oktay abi veya bir bilen cevap verir umarım  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Bu farlarda yükseklik motoru emin değilim ama sanırım takılabilir.Geneli sabit şekilde ve far tası dışından takılabilir.İçinde motor yeri yok.Bu farda durum bu.

Halojen ampul takılıp muayeneye gidildiğinde sorun olmaz.xenonlar sökülecek kaçışı yok.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Bi xenon tabiri kısa ve uzun ampullerin tek ampul üzerinde olması ve bunun bir mercek yardımı ile karşı tarafa zarar vermeden gerçekleştirmesi. Burda xenonun işlevi yoktur merceğin iyi olması yolu aydınlatma ile karşıdan geleni kör etmesini engeller. Bu koşul aynı ışık gücüne sahip ampuller için geçerlidir. Bu mercekler far tası dediğimiz farın yansıma yüzeyine monte edilir böylelikle far tasının yukarı aşağıya hareketi engellenmez. Bu aracın içerisinden manuel ayarlanabileceği gibi aracın üstündeki sisteme bağlı olarak kendiside yapabilir. Bu şekilde gidilirse xenon kit olduğu için geçemez. Far yıkamsı ve otomatik yük far açısını düzelten sistem olmadığından geçemez. Sanırım sarı halojen ampul takılırsa geçebilir diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Bugünleride gördük ya .Şey pardon bu farlarıda gördük ya.

Vizyona girdi hayırlı olsun .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zakircan Özek

yakıt ? ben benzinli kullanıyorum ve şu an 400 500 falan yakıyor :)

Sizin araç cidden fazla yakıyor tüpte  İstanbul trafiğinde 30 kurusu geçmedim  :)

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Bu zenonları taktık diyelim. Yükseklik ayarı ve far yıkamayıda yaptık. Bunları ruhsata işletmek için neler gerekiyor ve neye patlıyor?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Sizin araç cidden fazla yakıyor tüpte  İstanbul trafiğinde 30 kurusu geçmedim  :)

valla kızmayın ama sizin araba benimkinden fazla yakıyor ozaman :) 100 km de 10 lt yakıyor ortalama biraz da benim sürüşüme bağlı.194binde araba.

Bu zenonları taktık diyelim. Yükseklik ayarı ve far yıkamayıda yaptık. Bunları ruhsata işletmek için neler gerekiyor ve neye patlıyor?

Yedek far almak muayenede onları takmak daha ucuza gelir bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Yedek far almak muayenede onları takmak daha ucuza gelir bence :)

Ya tamam da kaç para işte? onu soruyorum. :)  Işın kılıcımı çıkartma şimdi :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yasir, makina mühendisi proje çizecek, mmo onaylayacak. Yaklaşık 3000 tl tutacak. Yinede, tuv onaylamayabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Yasir, makina mühendisi proje çizecek, mmo onaylayacak. Yaklaşık 3000 tl tutacak. Yinede, tuv onaylamayabilir

İş tuv'e kaldıysa olmaz zaten o iş. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer kırık bir tuv yöneticisi denk gelirse fabrikasyon ekipman değil deyip geri çevirir

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Çorludaki tuv de cok kil adamlara denk geldim. Arkadasimizin kullandigi tesisat benim aractaydi hatta. Gecemeyince 5dkda seti soktum burdaki uyelerimizin tavsiyesi ve Kerem Minaz'in bana verdigi h7 yi ampulu takarak sorunsuz gecmistim.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Ruhsata işletmek şart mı?Amaç nedir?

Yapacaksak kitaba uygun yapalım. Sök tak yapılıp durmasın diye demiştim ama. :) Mecburen devam. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hiçbir şey olmaz bence, işliyorsa , anlatlan gibi, muayeneden geçer, yoksa jant bile sonradan takılırsa tüv e giderdik, alman gidiyor gerçi 20 yıldır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

hiçbir şey olmaz bence, işliyorsa , anlatlan gibi, muayeneden geçer, yoksa jant bile sonradan takılırsa tüv e giderdik, alman gidiyor gerçi 20 yıldır

Kesin cevabı kim bilir abi? 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Eğer kırık bir tuv yöneticisi denk gelirse fabrikasyon ekipman değil deyip geri çevirir

LEPEGE n'olcak o zaman? :unsure2:

Yorum bağlantısı

Sonunda beni de Bi-xenon işine bulaştırdınız arkadaş. :p  Başladık bakalım kazasız belasız bitirebilirsem konusunu açarım.. :D

CCgoI6S.jpg?2

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bahadır Kılınç

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen ResimGönderilen Resim

Gönderilen Resim

Sonunda saatlerce uğraşan Oktay abi ustalığını ve orijinalliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Akşam 7 den 9:30 a kadar uğraştık ufak tefek pürüzler çıktı ama çok şükür Oktay abi hepsini çözdü ve mutlu son :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Eve zor geldim yarın gece Güzelce çekip koyucam Sabah'ta görüntüsünü çekicem

Yorum bağlantısı
Misafir

Eve zor geldim yarın gece Güzelce çekip koyucam Sabah'ta görüntüsünü çekicem

Video bekliyoruz şampiyon :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...