İçeriğe Yönlendir

Taksitli Satış Hakkında..

Yagiz Erturk AYTAR

Recommended Posts

Yagiz Erturk AYTAR

10 dakika sonra yani 1 Şubat 2014 itibariyle Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelik’teki değişiklik sebebiyle taksitle telefon alınamayacaktır.Alacak olanlar hızlıca halletsinler :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

1- Telefonlar ucuzlayacaktır (döviz bazında)

2- operatörler kontrat kampanyası yapacaklardır

3- bankalar nakit çekim modellerini güncelleyeceklerdir

4- "Sanal Senet" çıkacaktır

5- İslami bankaların yaptığına benzer "finansman" idi galiba asıl adı faturayı bankaya kestirme modeli yürüyebilecektir.

sistemi kanunla darbelemek olanaksızdır.

kanunda kredi kartına taksit olmaz diyor. normal taksit ticarette olmazsa olmazdır. mutlaka yolu bulunur.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Akgümüş

Benim duyduğum bankalar anında kredi vericeklermiş karttan taksit yerine dosya masrafsiz  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Telefon tüketimini azaltmanın yolu eğitim ve medyayı kullanmaktır.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teknosaya gittin. Herşey taksitli Cep telefonu taksitsiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ayrıca mesela 300 liranın altındaki telefonlarda ÖTV yok gibi bir numara çekebilirler.

Teknosaya gittin. Herşey taksitli Cep telefonu taksitsiz :)

değişecek.. göreceksiniz. bir enstrüman çıkacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

değişecek.. göreceksiniz. bir enstrüman çıkacak.

Kesinlikle. Büyük marketler buna çözüm bulur. Ancak bu şunun için ortaya çıktı. Adam telefonu mağazadan 2bin tl alıyor. 12 taksit yapıyor gidiyor telefon bayisine nakit 1500 tl satıyor. Paraya çeviriyor. Altın için de aynısını yaptıkları için devlet buna engel olma çabasında.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Kesinlikle. Büyük marketler buna çözüm bulur. Ancak bu şunun için ortaya çıktı. Adam telefonu mağazadan 2bin tl alıyor. 12 taksit yapıyor gidiyor telefon bayisine nakit 1500 tl satıyor. Paraya çeviriyor. Altın için de aynısını yaptıkları için devlet buna engel olma çabasında.

bırak onlar çöksün doğal seleksiyon.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Vatanda bir banka ofis açmış O....Bank. Kredi açıp  öyle kullandıracaklarmış 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Vatanda bir banka ofis açmış O....Bank. Kredi açıp  öyle kullandıracaklarmış 

yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh diyorum.

Ne çabuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

1 ay falan oldu göreli Vatanda üst kata  pozisyon almışlar bekliyorlar. Bunlar orada tutturduğuna kredi kartı da verecekler , bak göreceksin her banka bir masa  bir bilgisayar koyacak  

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Birol Şahingöz

Vatan vs bircok zincir magazada sistem yillardir isliyor yani magaza ici kredi kullandirma.fakat talep yoktu fakat bundan sonra ragbet olacaktir.gsm tarafina gelince muhtemel donemsel pos cihazi gsm kampanyalarinda oldugu gibi pos uzerinden kredilendirme olacak ve yine kart kullanilacak ve ciddi vadr farki odenecek oranlar simdiden % 10 larda.yarin ilk gsm satisini merak ediyorum sektorden biri olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Birol Şahingöz

1 ay falan oldu göreli Vatanda üst kata  pozisyon almışlar bekliyorlar. Bunlar orada tutturduğuna kredi kartı da verecekler , bak göreceksin her banka bir masa  bir bilgisayar koyacak

Kuvvetle muhtemel zincirde is boyle olacak.

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Karttan peşin çekeriz internet şubesi ya da telefoın bankacılığı aracılığıyla taksit yaptırırız olmaz mı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Karttan peşin çekeriz internet şubesi ya da telefoın bankacılığı aracılığıyla taksit yaptırırız olmaz mı :)

Çok fazla komisyon alıyor :(

Yorum bağlantısı
Misafir

Aslında ben de ilk başta böyle düşünüyordum ancak kontratlı telefonların serbest olması başkabir düşüncenin altında yattığını düşündürtüyor bana. Borcunu uzun vadeye yaymak isteyen için kontratlı satış 24 ay ile daha cazip bir seçenek. Sonuçta sistem bunun önüne geçmiyor. Ancak piyasada cep telefonu satış adı altında açılmış ve pos cihazı edinmiş kredi kartı üzerinden tefecilik yürüten birçok dükkan var. Bu dükkanlarda, kredi kartı limitleri kullanılarak alışveriş yerine borç transferleri yapılıyor, gittigidiyor, sanalpazar gibi siteler üzerinden anlaşmalı satışlar yapılıyor bu sayede 12 aylık faizsiz kredi çekilmiş gibi oluyor, kredi kartı borçları ödenerek, üzerine faizle taksite bölünüyor. Altında durum biraz daha farklı amadükkandan altın alıp, yan dükkanda 2 dk içinde bozdurulan altınların bir süre rahatlattığı borçlar da daha gözü kara yapıyor tüketiciyi. Bakalım yeni dönem ne getirecek ama ben kendi adıma birşeyi para biriktirerek almayı özledim aslında. Bir de teknoloji hızla gelişmese daha iyi olacak ama bundan sonra eğer telefonu değiştirirsem kontratlı almayıp, kendime eziyet edeyim diyorum:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dibine kadar saçmalık öncelikle bu durum.Sadece telefon için değil kısıtlanan kredi kartı kullanımı için.

Zamanında millete para harcatmak için devlet teşvik etti bankaları ve milleti şimdi baktıki bireysel borçlanma çok fazlalaştı biraz kısıtlamaya gitti.

Olan yine millete olacak ve küçük esnefa.Çoğu telefoncu kapanabilir.Büyük marketler zaten elden taksit adı altında bu işe devam edecek daha fazla faiz alarak.Atıyorum kk ile 1000 tl aldığınız ürün elden taksit olunca 1200 olacak.

Gelir durumu nedir ki insanlar peşin alıyor.Dediğim gibi telefon olarak bakmayın.Adamım buzdolabı bozuldu almak zorunda mecburen.Ee peşin parası yok max 9 taksit artık.Ödeme gücü yoksa ne olacak.Eski ürünleri itele ondan sonra.Yada elden taksit yap ama daha fazla öde ne güzel 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Beyaz eşyacılar senet sistemine geri döner.

Telefonlar dünyada yaygın olduğu gibi  GSM şirketleri tarafından kontratla dağıtılır.

Genelde günümüzdeki ekonomik uygulamaları pek tasvip etmem, ancak kredi kartı kullanım çılgınlığına sınır getirilmesini olumlu buluyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Vatandaşa kısıtlama getireceğine bankalara getirsin.Adamın geliri 1000 tl ama cebinde 10.000 liralık kart var.Ne ye güvenip de veriyor bankalar bunu.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Turkcell TİM'deki arkadaşımın anlatması ve benim anladığım kadarıyla; 

Turkcell kontrat şekliyle telefon satışı yapacak, bayi bir banka ile görüşecek (Denizbank diye hatırlıyorum ama yanılıyor da olabilirim) müşteri için banka onay verirse, tarifeye ek olarak telefonu satacak. Onay gelmezse satmayacak. Onay gelen müşteri faturasını ve telefon ücretini ödemezse, Turkcell parasını bankadan tahsil edecek. Bu durumda müşteri bankaya borçlanmış olacak.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir nevi teminat sistemi.Komisyonu da sağlam olur o işin :) Bu iş yine bankalara yaradı gibi ya hadi hayırlısı. 

Bu arada taksit işinin kaldırılmasını ve kısıtlanmasını sonuna kadar destekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

An itibariyle hepsiburada.com'da cep telefonu taksit sekmesi :)

DzjuwPl.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...