İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Kablosunu Tamir Eden Var Mı?

Ahmet Taşkın

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

Arkadaşlar iphonun kablosu temazsızlık yapıyor. şarj ederken sorun yaşamasam da bazen temassızlık yapıyor ve veri aktaramıyorum. Normal bir telefon olsa acımadan keser, ucunu kırar lehim yapardım ama sormadan bunu yapmak istemedim. Hiç yapan var mı ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Orjinal kablo olmayınca veri atamazsın dediler. Almanyadaydım bir süredir yeni geldim. 20€ bir kablo 60tl yapar ki vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Hakan Karataş06

Ben çin'den aracımda kullanmak için yan sanayi aldım veri aktarırken sorun olmuyor sadece onaylı olmayan kablo uyarısı veriyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Orjinal kablo olmayınca veri atamazsın dediler. Almanyadaydım bir süredir yeni geldim. 20€ bir kablo 60tl yapar ki vazgeçtim.

Haydaaaa, süper elma demek bu olsa gerek, bence bu işte hata var, belkin, hama vs. 50 çeşit kablo var, bence başka kabloda oluyordur.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Sanırsam hama almanyada mediamarkt da 20€ydu. Dedim biraz idare edeyim geri dönünce bir çaresine bakarım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Gökhan Tongay

sadece uyarı veriyor onun haricinde bir sıkıntısı yok.Gayette çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İzmir electroworld den bir şarj cihazı almıştım, ev şarjı çakmak şarjı ve kablodan oluşuyordu ve galiba 20-25 lira gibi bir rakamdı...Orijinalinden bile kaliteliydi ve hiç sorun çıkarmadı...Iphone 4s içindi bu arada..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben çin'den aracımda kullanmak için yan sanayi aldım veri aktarırken sorun olmuyor sadece onaylı olmayan kablo uyarısı veriyor

:good1:

10 tl verdim araç şarj alatiyle beraber aldım kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

:good1:

10 tl verdim araç şarj alatiyle beraber aldım kullanıyorum.

Abi sahi memnun musun telefondan?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bırakın bunları, koskoca Hama nın bile ürettiği kablodan var, elmanın orjinali kaliteli de Hama kalitesizmi, çakma apple ürünü haaa  :D  yahu markası Hama, ne çakması, orjinalden iyi be :) kablo bile sıkıntı oluyorsa vay halinize, elma virüsü bağımlılık yapmış haberiniz yok  :p

Ahanda örnek, orjinal halt etmiş, daha iyisi var

Ferro aldım (ferro örneği komik olmuş ama sizimi kıracağım), limanda kaçak ama Ultra kaliteli yakıt var, hadi alın :)

https://de.hama.com/portal?action=2563&articleId=29961988

http://store.apple.com/tr/product/ME291ZM/A/lightning-usb-kablosu-05m

Orjinal tırtmış, ucuzmuş, pahalısı yakışır dimi bu alete  :D

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HAMA-iPhone-5-Lightning-USB-Kablo-Beyaz-102099,103452,465612,1140291.html?langId=-14

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni bir kablo al ve hiç uğraşma bence.

Ali bey,

Yeni avatar ile eskisi arasında kaç sene fark var? Fiesta neler götürmüş sizden :) İsme bakmasam tanıyamazdım. Acil güncel fotoğraflarınızı istiyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben ttaf kullanıyorum 5s de sorunsuz, ttec şarj bile etmedi bilginiz olsun

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali bey,

Yeni avatar ile eskisi arasında kaç sene fark var? Fiesta neler götürmüş sizden :) İsme bakmasam tanıyamazdım. Acil güncel fotoğraflarınızı istiyoruz :)

"Fiesta neler götürmüş" ağır ama %500 doğru bir tespit Sunnycim.

Adam resmen çökmüş erezyona uğramış mortal kombat olmuş. Düşman başına bu Fiesta ile Htc...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hehhehe beni gençleştirdi bunlar, ne yaşlanması, yaşama sevinci doldum vallahi, beni asıl yaşlandıran tırt olan ama ısrarla aksini idda eden cihaz ve araçlar kullanan forumdaşlar oldu, erezyona uğradım sizin yüzünüzden yahu, Mortal Kombat dedinizde Ali Tırtövermersosever aklıma geldi ahanda son hali, bknz. ne hale gelmiş garip, fiat onu çinliye çevirmiş, yazık, 10 sene önceki halini yapmışsın avatar, koysana son halini kardeşim :)

Real Tırtöver Ali

shang_tsung_2013_mortal-kombat.jpg

Ali bey,

Alacağın olsun Sani, 4 sene falan var arada, saçımız beyazladı biraz, ırsi bu ırsii, babamda böyle benim :) bu saçlarla daha karizmatik oldum, daha sevdim bu hali, eee doğal olarak yaşlanıyoruzda ne yapalım, ruhumuz genç bizim kardeşim, Tırtöver gibi ruhumuz yaşlanmadıki hiç, adam senelerce tırt kullanmaktan bitti tükendi, bak resmi bile yok 10 sene önceki halini avatar yapmış, geç uyandı arkadaş, baktıki bu tırtlar ömrünü yedi,eski meski demedi mersoya geçtide son anda kurtardı, bak bu sanada ders olsun Sani, daha gençsin, sende bırak bu tırtları, bak örnek Tırtöverde var, gel sende harbi arabaya geçtte kurtar hayatını  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

2,000 tl lik telefona tamiratlı kablo kullanmanızı tavsiye etmem telefonu uzun ömürlü kullanıcılar içinde araç şarjı çok kullanmamak gerekir..

10-20 tl lik şarj aletleri telefonun bozulmasına batarya ömrünün kısalmasına ve telefonun düzensiz akım alıp patlamasına sebep olur orj yada 1 inci sınıf satılan kabloları,adaptörleri ve aksesuarı kullanmanızı tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alacağın olsun Sani, 4 sene falan var arada, saçımız beyazladı biraz, ırsi bu ırsii, babamda böyle benim :) bu saçlarla daha karizmatik oldum, daha sevdim bu hali, eee doğal olarak yaşlanıyoruzda ne yapalım, ruhumuz genç bizim kardeşim, Tırtöver gibi ruhumuz yaşlanmadıki hiç, adam senelerce tırt kullanmaktan bitti tükendi, bak resmi bile yok 10 sene önceki halini avatar yapmış, geç uyandı arkadaş, baktıki bu tırtlar ömrünü yedi,eski meski demedi mersoya geçtide son anda kurtardı, bak bu sanada ders olsun Sani, daha gençsin, sende bırak bu tırtları, bak örnek Tırtöverde var, gel sende harbi arabaya geçtte kurtar hayatını  :D

4 senede böyle olmuşsa kesin HTC de bu işin içinde :)

Bu arada şaka maka, demek ki kulüp üyelerimize her sene avatar yenileme zorunluğu getirtmek lazım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

ip5'i bilmem lightning'de işler değişebilir ama, hama'nın eski tip 30 pin kablo+5w adaptörünü 65 liraya (teknosa) aldım, hem ip3 hem de ip4'te şarjda sorun yok. Data aktarımı denemedim ama sorun çıkacağını sanmıyorum.

Tamir riskli, yenisini alın.

Yorum bağlantısı

Veri atamamak gibi birşey yok. Sadece uyarı verir onu da önemsemeyin.

iPhone USB Prizi sadece orjinal ister, çalıştırır ama dokunmatik sapıtabiliyor.  O da her markada değil Mesela HAMA'yı tavsiye ederim kesinlikle. Kablosunu da fişini de. Hiç orjinaline o kadar para da vermeyin, tamir etmek için de uğraşmayın :) 

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

2,000 tl lik telefona tamiratlı kablo kullanmanızı tavsiye etmem telefonu uzun ömürlü kullanıcılar içinde araç şarjı çok kullanmamak gerekir..

10-20 tl lik şarj aletleri telefonun bozulmasına batarya ömrünün kısalmasına ve telefonun düzensiz akım alıp patlamasına sebep olur orj yada 1 inci sınıf satılan kabloları,adaptörleri ve aksesuarı kullanmanızı tavsiye ederim..

Düzensiz akım kavramını biraz açar mısınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Cepeksen.com a bakin, orjinal iphone aksesuarlarinda zaman zaman indirim yapiyor. Ben orjinal 2 sarj aleti ve 3 data kablosu aldim uygun fiyata

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Cepeksen.com a bakin, orjinal iphone aksesuarlarinda zaman zaman indirim yapiyor. Ben orjinal 2 sarj aleti ve 3 data kablosu aldim uygun fiyata

:D :D :D mercedes sahibinin indirim kovaladığını hayatımda ilk defa görüyorum ne hallere düştü firma ya :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

:D :D :D mercedes sahibinin indirim kovaladığını hayatımda ilk defa görüyorum ne hallere düştü firma ya :D

1 sene once aldim bu bir :)

Ben hesabimi iyi yapip dengeli harciyorum, birikim yapiyorum ve mercedes alabiliyorum, sen hovarda oldugun icin hesap kitap yapmadan paralari yuttugundan golf e biniyorsun bu da iki.... :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...