İçeriğe Yönlendir

Bunlar Da Benim Objektifimden

Melikay Çetin

Recommended Posts

Elinize saglik paylasimlar guzel. Elmalar guzelmis :)

Diger yorumlarda gecen lens cesitliligi icin yorum yapasim geldi.

70-300 canon en son alinacak lenslerdedir. 55-250 fiyatinin karsiligini fazlasi ile verir ki zaten giris seviyesi lenslerdeki en iyi zoom lenstir.

18-270 tamron icin odullu demissinizde ne odulu aldi acaba. Tak gez icin ideal olabilir ancak cok soft sonuclari vardir. Tamron 70-200 f2.8 , canon 70-200 f2.8 yada f.4 modeli. Aralikli zoomlarda guzel lenslerdir ki pahalidirlar. Bunlara paraniz yetmiyorsa tamron 70-300 vc fena degildir ancak 55-250 dedigim gibi yeterlidir. Mm olarak genis araliklara sahip lenslerden tam performans beklemek cok iyimser olur. Baslangic seviyesi dslr kullanicilarina 17-50 f2.8 tamron tavsiye ederim. Hedefiniz bence suanlik o olmali. Yaninada bahsettigim zoomlardan birini aldiginizda isinizi uzun bir sure gorur.

Ayrica detay cekmek isteyenler 18-55 icin ters baglama adaptoru alip oyle kullanin. Macronun dibine vurun :)

Ben 18-270 i almayı düşünmeden önce epeyi bir araştırma yaptım fakat henüz kendim test edemedim. Olumsuz bir yorum da duymadım. Ödülü sormuşsunuz. Bu objektif *eisa ödüllü bir lens. Bence boş yere verilmiş bir ödül değildir sanırım. Ama dediğinize katldığım bir nokta ise şu "Mm olarak genis araliklara sahip lenslerden tam performans beklemek cok iyimser olur." Beni düşündüren tek nokta bu. Eğer kullanma fırsatım olursa alıp almamaya o zaman karar vereceğim :)

xyB6izL.jpg

*EISA Awards, EISA ödülleri, 30 yılı aşkındır  verilen ve 20 değişik Avrupa ülkesinden 50 yi aşkın ses, ev sinema sistem, araç elektroniği, mobil electronik, foto ve video uzmanı derginin oluşturduğu  EISA (European Imaging and Sound Association) organizasyonu tarafından verilen saygın bir ödüldür.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

70-200 f2.8 un bile listeye giremedigi bir yarisma :)

Alinan odulleri bosverin 18-270 nedir Allah askina :)

Gereksiz bir aralik. Her lensin kendi karakteri olmalidir. Hepsini yapabilen lens diye bisey yoktur..

Yorum bağlantısı

70-200 f2.8 un bile listeye giremedigi bir yarisma :)

Alinan odulleri bosverin 18-270 nedir Allah askina :)

Gereksiz bir aralik. Her lensin kendi karakteri olmalidir. Hepsini yapabilen lens diye bisey yoktur..

70-200 ün listeye girememe sebebi o lensin 2013 mart gibi piyasa çıkmış olması olabilir. Belki 2013-2014 ödüllerinde o da listeye girebilir :)

üstelik 70-200 ile 18-270 i kıyaslamak mantıklı değil tabi ki de. 70-200 performans ve fiyat olarak 18-270 i yer bitirir :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Çok güzel çekimler ellerine sağlık :good1: hep bu alana ilgim olmuştur ama bir türlü girişimde bulunamadım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fotoğraflar güzel, uzun pozlamada daha sabit olmaya çalışın biraz titreme gördüm,eğer elle çekilmiş ise normal ancak tripot ise iyi sabitlenmeli bir de odaklanılan noktalara dikkat edilmeli kedi fotoğrafında odak biraz solda kalmış gibi kedinin yüzünde fluluk var.

Deklanşörünüze sağlık :)

Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

Çok güzel çekimler ellerine sağlık :good1: hep bu alana ilgim olmuştur ama bir türlü girişimde bulunamadım :D

Teşekkür ederim :) Bende aynı durumdaydım yaklaşık 3 yıl amansızca bekledim sonunda ilk adımı atabildim darısı sizin başınıza :)

Fotoğraflar güzel, uzun pozlamada daha sabit olmaya çalışın biraz titreme gördüm,eğer elle çekilmiş ise normal ancak tripot ise iyi sabitlenmeli bir de odaklanılan noktalara dikkat edilmeli kedi fotoğrafında odak biraz solda kalmış gibi kedinin yüzünde fluluk var.

Deklanşörünüze sağlık :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim odaklama konusu üzerinde biraz daha yoğunlaşmam gerekiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Hakan Tarım

500px değil de arşivleme açısından flickrı tavsiye ederim. Fotoğrafların kalitesini en az bozan yer diyebilirim. 500px bozuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

Ellerine sağlık Melikay. Çok güzeldi fotolar.  :bravo:  :bravo:

Teşekkür ederim abi :)

500px değil de arşivleme açısından flickrı tavsiye ederim. Fotoğrafların kalitesini en az bozan yer diyebilirim. 500px bozuyor.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat flickri biraz daha karışık geldi uğraşmaktan kaçtım açıkçası :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Kaçma uğraş, Buraya paylaştığm tüm fotolar flickrdan alma.

Yorum bağlantısı
Melikay Çetin
(düzenlendi)

Bunlarda en son sunmaya hazır gördüğüm kareler :)

534091_587408571345034_53679733_n.jpg

1939797_587408568011701_407856141_n.jpg

1902771_584894104929814_966557139_n.jpg

1901283_584893928263165_1093743109_n.jpg

tarihinde Melikay Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Muhammed İkbal Dübek

Ah benim matematik defterim, görseniz her yaprağında bir araba kareli defter olsun yeterli ölçekli çiziyoruz ya güya  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Cem Işık

Güzel sabitlenmiş bir makinadan başarılı bir uzun pozlama örneği, ellerinize sağlık..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

Güzel sabitlenmiş bir makinadan başarılı bir uzun pozlama örneği, ellerinize sağlık..

Teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Shadowu kapatıp highlighti biraz açsaydınız daha canlı bir görüntü elde etmiş olurdunuz.

Tabiki raw çekim yaptıysanız :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

DNG mi oluyor sizin canonlarda bilmiyorum, işte bu kayıt yöntemiyle çekseydin ayarlardık dediklerimi.

Yorum bağlantısı

Yok nasıl yani raw derken ? Ben Canon la çektim ama ;)

Raw diye bir format var canonda. Menüde fotoğraf boyutu (megapixel seçimi yapılan yerde) ayarı yaptığınız yerde raw modunuda bulabilirsiniz.Bu mod fotoğraf üzerinde değişiklik yapmanıza imkan sağlayacaktır. Boyut olarakta bir fotoğraf çekilen ortama göre 20-25 mb olabiliyor.Normalde jpeg formatında çekilen fotoğraflar makinenin işlemiş olduğu fotoğraflardır. Ama raw çekim ham çekim oluyor ve değişiklikler daha güzel yapılabiliyor :good1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Kullanılan sıvının yoğunluğunu arttırdınız mı yoksa sadece su mu kullandınız. Bu işe bir ara bende merak sarmıştım da sonra fazla üstüne düşmedim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...