İçeriğe Yönlendir

Vaktiniz Varsa Lütfen Okuyun

Veysel İçen

Recommended Posts

Veysel İçen

İlk defa böyel bişey yapıyorum artık mecbur kaldığım için...

Biraz uzun ama lütfen vaktiniz varsa okuyun...
Merhabalar aslında nerden başlayacağımı bilmiyorum yardımcı olabilmeniz için elimden geldiğince ayrıntılı yazmaya çalışacağım.
2005 yılında kız arkadışmla tanıştım ..babası Van'da öğretmenlik yapıyordu dayım oğlu sayesinde tanıştım ve bi beraberliğimiz oldu taki şimdiye kadar yani 8 yıl falan oldu .herkes gibi birbirimizi tanımaya güvenmeye ve en önemlisi kısa bir süre içerisinde sevmeye başladık. Geçen zaman içerisinde çok şey yaşadık sevgi saygı içerisinde ona git gide çok bağlandım hastalık derecesinde.oda bağlandı .aradan 3 yıl falan geçti babasının taini çıktı Kayseri'ye uzun zamandr istiyomuşta çıkmıyormuş bize denk geldi.neyse bana haberi verdiğinde dünyam başıma yıkıldı bana gidersem bitmiycek sakın sende bitirme dedi bende peki zamana bırakalım dedim ve gitti ..şunuda söylüyeyim ben zamanınd onu kaybetmemek için askere gitmedim erteledim bana gitme dediği için ama o gitmek zorundaydı ve gitti zaman geçtikçe mesafe arttıkça daha çok sewDim daha çok bağlandım.1 yıla yakın uzak kaldık ama hiç bişey bitmedi telefonda internette görüşmeye dewam ettik..ben askere gitme kararı aldım ama Allah şahittrki sırf onu görebilmek için 1 gün dahi olsa onu göreyim die askere gittim yoksa gitme niyetim yoktu yani ertele vardı yoksa herharikarda giticektim.acemiliğim izmire çıktı gitmeden 3 gün gidip Kayseri'de kaldım görüştük hasret giderdik .inanınki ailemden ayrılmak ondan ayrılmak kadar koymadı bana ve o kadr özlemiştimki yani çeken bilir.
Gel zaman git zaman içerisinde acemilik bitti usta birliği Ankara gittik başkadık..zaman geçtikçe sevgi artıyo özlem artıyo..askerlik yapan bilir o pisikoloji insanı mahvediyor 15 ay bitrdi beni.ve askerlik bitmeye yaklaşırken benden soğumaya başladı benimde kusurlarım vardı tabi kalbini kırıyordum ama elimde değil askerlik psikolojisi .tabi bu benden soğumasına sebep değildi.teskeremi aldım inanki bir tek ondan mesaj bekledim açmadı mesaj bile yollamadı..Van'a doğru geldim bana bir daha aramıycam dedi bene peki ddim..aradan 1 ay gibi bir süre geçti tanımadığım bir numara beni aradı arayan erkek, falan kişiyi tanıyomusun ben ewt benim kız arkadaşım dedim.bana benimde kız arkadaşım ne zamandan beridir diye sordum 5 ay falan oldu çocuk sivaslıymış interneten tanışmışlar 1,2 defa görüşmüşler çocuk benimlede görüştüğünü görünce telefon faturasından ve halen kızın telefonunda benim mesajlarım ve resimlerim varmış ordan görmüş .
Telefonu kapattıktan sonra hemen kız arkadaşımı ardım cvp vermedi bana seni aldattım dedi dünyam yıkıldı yani anlatamam..
Inanınki beni aldatmasına rağmen tam 5 ay yalvardım yakardım gelip istiyeyim defim yok ben yarama sen bastım bitti bi daha olmycak die söyledi.tabi bu 5 ay hergün ölüp ölüp diriliyorum mahfoluyorum ama yok olmadı .kader dedim rafa kaldırdım ama hiç unutamadım çünki benim ilk göz ağrımdı en güzel günlerim onunla geçti silemedim atamadım hiç unutmadım hep bekledim bir gün dönücek die..
Aradan 1. 2 yıl geçti.Bildiğiniz gibi Van'a deprem oldu ve depremde beni aradı ama cvp vermedim . Korktum tekrar bağlanmaktan korktum.ama insanın korktuğu başına gelirmiş.bu arda kız arkadaşım att bende eczanede çalışıyorum Abi'm aczacı B'nde yanındayım .
Mesaj attı bn Van'a tain alıcam yanına gelicem dir yine cvp vermedim üst üste mesaj atmaya aramaya başladı .kaçış yok..ve cvp verdim gelme dedim istemiyorum dedim zamanında beni aldatmana rağmen ben peşinden koştum yalvardım ağladım ama sen yok dedin şimdi ne olduda geliyosun ...ama içimdeki sewgiyi heycanı anlatamam ona bağırıp çağırıyorum ama çok istiyorum gelmesini .işte hata yaptım hatamın farkına vardım ben seni seviyorum ön yargılı davrandım yalvardı yakardı ben ona hiç bir şey eskisi gibi olmycak söylememe rağmen herşeyi bana bırak ben halletcem seni geri kazancam diip kaç ay içerisinde geldi.vanın çaldıran ilçesinde görewe başladı ..geldi aldım karşıladım ew tuttum yardımcı oldum elimden ne geLiyosa fazlasıyla yaptım sanki hiç ayrılmamışız hiç aldatmamış beni.bazen eskiler aklıma geliyo yüzüne vuruyordum ama inanınki Elimde değil yani kızıyordum bağırıyordum bazen abartarak küfür bile ediyordum..sonrası pişmanlık işte .. Tam 1 yıl oldu şimdi halen burda en son kaç ay önce küstük ayrıldık 3 hafta oldu barıştık tamam evlencez dedi yapalım edelim..şunuda söylüyeyim vanlı olanlar bilir van - çaldıran arası 100 klmtre her akşam iş çıkışı gidip geliyorum kapısında sabahlıyorum taki barışmana kadar..ailesine anlatmış durumu annesi başta asla olmaz işte şöyle işte böyle şimdi ise diyorlar çocuk seni seviyorsa gelir Kayseri'ye yerleşir veya yakın bir ile ikimiz gelirsiniz .kız tain istemiş aile zoruyla büyük ihtimalle Mart'ta çıkıcak kız aileme restmi çekeyim diyor ben hayır ama ikna et diyorum 8 yıl oldu tekrar gelip hayatıma gir sonra yeniden çık..ben nasıl ailemi bırakır giderim bende gidemiyorum kızda ailesini kıramıyor..ve böyle şeyler olunca yine kızın kalbini kırmaya başlıyorum işte şöyle yapıcam böyle yapıcam..şimdi Allah rızası için kız B'ni seviyor ben kızı seviyorum bana onca şey yapmasına rağmen seviyorum ne yapmam gerekiyor...

(yazmadığım ayrıntılar var tabi ama zamanım kısıtlı olduğu için anca bu kadarını yazabildim eminim soracağınız sorularla onlarda cevap bulucaktır..sevgi ve saygılarımla

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Aşkın gözü kör, kulakları sağır mıdır? Zor bir durum. Allah kolaylık versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aslında askerde iyi bir tecrübe edinmişsin...Hayatına her zaman birisi çıkar ama aile asla çıkmaz diyorum...ailenden vazgeçme...

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bu tarz durumların dermanını çözümünü burada aramayın profesyonel destek almanız lazım. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Ne olursa olsun aileden vazgeçilmiceni biliyorum.Onlar en kötü anında da en iyi anında da yanındalar.Sevgi tamam ama siz ayrıyken de ailen vardı...Allah yardım etsin..

Yorum bağlantısı
Veysel İçen

Senin ailenin haberi var mı?

Var abi haberleri olmazmı onalrında kalbini çok kırıyorum .Onlarda gidip istiyelim diyorlar ama kız yok ailem van uzak olmaz o gelsin diyor böyle bir şeyi nasıl aileme izah edeyim

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

İlişkinizde saygı kalmamış, bence ayrılın. Evlenecek olursanız ileride sıkıntılar çıkar.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Nihat abiye katılıyorum. Evlilikte sevgi kadar saygı da çok önermlidir.

Yorum bağlantısı

Kardeş,

Öncelikle Allah yardımcın olsun. Bunlar çok sıkıntılı ve acı verici durumlar. Ancak burda yapılması gereken bence bir an önce bu ilişkiye noktayı koyman, o kişiyle tüm irtibatını kesmen ve artık yaşın itibarıyla da ailesinin de razı olduğu farklı biriyle yuva kurman. İnsan biriyle evlenirken aynı zamanda ailesi ile hatta çevresindeki arkadaş, akraba vs. ile de evlenir. Eğer aile bu evliliğe razı değilse bu evlilik zaten size zehir olur. Bak sevgili olmak farklı bir durum evlenmek bambaşka bir durum. 10 yıl da sevgili olarak kalsan evlenince bir çok şeyin değiştiğini görürsün. Siz zaten sevgili olduğunuz süre içerisinde bir çok şeyi yaşamış ve tüketmişsiniz. Heyecanınız kalmamış. Tabiri caizse laçkalaşmış. Sendeki olay sadece heves. Yani sonuca varamama, tamamlayamama üzüntüsü. Emin ol o kişi şuan tamam dese yarın evlenseniz 1 ay sonra pişman olduğunu göreceksin. Şimdiki heyecanının, deli gibi sevginin baki kalacağını sanma. Bence zararın neresinden dönersem kardır diye düşün derim.

Yorum bağlantısı
Veysel İçen

İlişkinizde saygı kalmamış, bence ayrılın. Evlenecek olursanız ileride sıkıntılar çıkar.

Abi denemedikmi olmuyor biz beraberkende yapamıyoruz ayrıykende ..Her yolu denedik olmuyor bana herşeyi yapsınlar desinler ama ayrıl demesinler yapamam

Kardeş,

Öncelikle Allah yardımcın olsun. Bunlar çok sıkıntılı ve acı verici durumlar. Ancak burda yapılması gereken bence bir an önce bu ilişkiye noktayı koyman, o kişiyle tüm irtibatını kesmen ve artık yaşın itibarıyla da ailesinin de razı olduğu farklı biriyle yuva kurman. İnsan biriyle evlenirken aynı zamanda ailesi ile hatta çevresindeki arkadaş, akraba vs. ile de evlenir. Eğer aile bu evliliğe razı değilse bu evlilik zaten size zehir olur. Bak sevgili olmak farklı bir durum evlenmek bambaşka bir durum. 10 yıl da sevgili olarak kalsan evlenince bir çok şeyin değiştiğini görürsün. Siz zaten sevgili olduğunuz süre içerisinde bir çok şeyi yaşamış ve tüketmişsiniz. Heyecanınız kalmamış. Tabiri caizse laçkalaşmış. Sendeki olay sadece heves. Yani sonuca varamama, tamamlayamama üzüntüsü. Emin ol o kişi şuan tamam dese yarın evlenseniz 1 ay sonra pişman olduğunu göreceksin. Şimdiki heyecanının, deli gibi sevginin baki kalacağını sanma. Bence zararın neresinden dönersem kardır diye düşün derim.

Çok kişi bu tavsiyede bulundu ama olmuyor ..Psikiyatri doktoruna gittim ilaç aldım tedavi oldum ama yapamıyorum çok dendim elimde değil o diyorum başka bişey gelmiyo olmuyo evet belki ileride pişman olucam ..Bilmiyoum sevgili evlenmek tamamen farklı katılıyorum ama üstesinden gelirim die düşünüyorum yanii bi hata yaptı bende affettim ya bilmiyorum kafam çok karışık

Yorum bağlantısı
Veysel İçen

Dünya 1 kişi etrafında dönmüyor bunu unutma derim..... 

En büyük hatam ki bu hataysa uzun süre bir kişiye bağlı kaldım ve elimde o kadar fırsat varken onun gibi yapamadım başkasıyla çıkadım .Denedm çok denedim unutmak silmek istedim ama bana göre sadece o var başka kimse yok .Abi valalhi sağlıklı bile düşünemiyorum

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
(düzenlendi)

Veysel kardeşim, hemen sallayacaksın, gidecek. İnan Van'a tekrar gelmeseydi seni aramazdı. Allah yardımcın olsun. Dediğim gibi yol ver gitsin. Karşına çok daha iyi çıkar inşallah...

tarihinde Ertan Alptekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Kardeş,

Ben psikolojik hastalıkların ilaçla tedavi edilebildiğine pek inanmayan birisiyim. Bu tamamen senin kafanda bitirmen gereken bir sorun. Yani bu insanın dünyada tek olmadığını ahlak, güzellik ve diğer özellikleri açısından daha üstün bir sürü insanın olduğunu, evlenmeniz halinde ileride bir çok sorunla karşılaşabileceğini vs. düşünmen gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Herzaman, bir taraf alttan alıyorsa.. o gemi yürümez..

Evlilik, karşılıklı fedakarlıklar ister.. Anladığım kadarıyla bugune kadar yanlızca sen fedakarlık etmişsin vede edeceksin gibi gözüküyor..

Peki ya sonra? sorusuna cevap verdiğinde, işi çözümlemiş olursun..

Allaha sığın ve güven.. Her işte bir hayır vardır.. Birşey olmuyorsa, daha iyisi olacağı içindir..Yada olmaması gerektiği için..

Bunu asla unutma..

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Veysel İçen

Veysel kardeşim, hemen sallayacaksın, gidecek. İnan Van'a tekrar gelmeseydi seni aramazdı. Allah yardımcın olsun. Dediğim gibi yol ver gitsin. Karşına çok daha iyi çıkar inşal

Veysel kardeşim, hemen sallayacaksın, gidecek. İnan Van'a tekrar gelmeseydi seni aramazdı. Allah yardımcın olsun. Dediğim gibi yol ver gitsin. Karşına çok daha iyi çıkar inşallah...

Abi sallamadımmı,yol vermedimmi .ben yol verdim o geldi o verdi ben geldim olmuyor herşeyi denedik en sonunda buraya yazdım bütün yolları denedim bana olacak olmlu bişeyler söyleyin ne yapabilirim

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Sana tek bir soru;

Sen hocam, askerde iken başka bir kız ile görüşmeyi bırak, aklına soktunmu? tamam imkanlar askeriyede kısıtlı ama bir kız ile tanışsaydın aklına gönlüne sokarmıydın?  Cevabın hayır ise herşeye hayır. Böyle şey olmaz.

Güven, zemine çakılı temel kolonlardır..İlişkideki en büyük yükü güven taşır.  İnternet gibi basit bir ortamda filizlenmiş olan sana yapılan yanlış zemindeki derin bir çatlaktır benim gözümde. Sen istediğin kadar sıva çek, çiçekli duvar kağıtları kapla..  Amacım sevdiğinize ve duygularınıza saygısızlık etmek değil lakin, bu klüpte herkes candandır kandandır, koruma içgüdüsü ağırbasar duygusallığa prim vermez. 8 9 yıl dile kolay biliyorum. Yinede tahammulsüzüm kendimce.

Sevgiler.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

sonuna kadar okudum allah kolaylık versin allah yardımcın olsun ne yaparsan yap ne kadar zorlarsan zorla kaderinde ne bvarsa onu yaşıyorsun istediğini yapsanda olacağı neyse o oluyor..

Yorum bağlantısı

Güven olmadan sevgi, saygı, hoşgörü hiç biri olmuyor.

Bir ilişkinin temelinde hayal kırıklıkları ve güvensizlik yatıyorsa, bir yerden sonra illaki çöküyor.

Senin şanslı olduğun kısım bunları evlilik öncesi yaşamış olman. Bir de işin şu tarafını düşün ya evliyken aldatılsaydım?

Katil olur hayatını karartırdın, 

Her şerde bir hayır vardır derler..

Yorum bağlantısı
Veysel İçen

Sana tek bir soru;

Sen hocam, askerde iken başka bir kız ile görüşmeyi bırak, aklına soktunmu? tamam imkanlar askeriyede kısıtlı ama bir kız ile tanışsaydın aklına gönlüne sokarmıydın?  Cevabın hayır ise herşeye hayır. Böyle şey olmaz.

Güven, zemine çakılı temel kolonlardır..İlişkideki en büyük yükü güven taşır.  İnternet gibi basit bir ortamda filizlenmiş olan sana yapılan yanlış zemindeki derin bir çatlaktır benim gözümde. Sen istediğin kadar sıva çek, çiçekli duvar kağıtları kapla..  Amacım sevdiğinize ve duygularınıza saygısızlık etmek değil lakin, bu klüpte herkes candandır kandandır, koruma içgüdüsü ağırbasar duygusallığa prim vermez. 8 9 yıl dile kolay biliyorum. Yinede tahammulsüzüm kendimce.

Sevgiler.

Ya kardeşim bırak askerliği asla. şimdi bile bana O İhaneti yapmasına rağmen asla ona etmedim etmemde

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

Kardeş,

Ben psikolojik hastalıkların ilaçla tedavi edilebildiğine pek inanmayan birisiyim. Bu tamamen senin kafanda bitirmen gereken bir sorun. Yani bu insanın dünyada tek olmadığını ahlak, güzellik ve diğer özellikleri açısından daha üstün bir sürü insanın olduğunu, evlenmeniz halinde ileride bir çok sorunla karşılaşabileceğini vs. düşünmen gerekiyor.

:i-ih:

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Veysel İçen

Tek çözüm yolu 2 ailenin tanışması ve aile meclisinde Çözülmesi ..... 

Ancak sonuç olumlu yada olumsuz olur bilemem ama , Ne sen Nede kız arkadaşın ailelerinize rest çekmek gibi bi hata yada cahillik yapmayın ... İnsanın ailesi sırtını dayadığı dağ gibidir .... Sen hastalandığında Arkadaşın 3 gün gelir ama Ailen Her gün gelir ...... 

Evet abi ama nasıl nuh diyor peygamber demiyor ailesi..

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli
(düzenlendi)

Ben olsam Hic düşünmeden uzaklaşirdim kardes sende fazla kurcalama çatlakları uzaklaş , ve sakın ailene bu yüzden saygida kusur etme, aşk , sevgi bulunur fakat aile bir daha bulunmaz. Güven konusuna gelince bugun affetti ise yarın öbürgün tekrar bir yanlista affedecektir diye karsi tarafin önünü açtığını da sakın ola unutma.. Allah yar ve yardımcın olsun, zor bir durum.

tarihinde Kadir Türkeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...