İçeriğe Yönlendir

Bilgisayardaki Dosyalar Şifrelenmiş

Ersin Ulupınar

Recommended Posts

Tahir İlter

açtıktan sonra tekrar kitleyemez ona göre bir önlem alınabilir..

Bu kadar şeyi yapan için şifrelemyi zamanlı olarak açmak çok da zor değildir diye düşünüyorum abi. Mesela açar şifreyi ama 1 saat sonra tekrar şifrele gibi bir komut yazar :) Sen parayı ödedim kurtardım derken yine aynı şeylerle karşılaşabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence bilişim suçları amirliği ile ortak hareket ederek zanlının yakalanması için uğraşın.  Polisin elinde bu tip şifreleri çözebilecek profesyonel donanımlar olduğunu düşünüyorum.

Yurtdışından hallediyorlar.

Arkadaşlar, boşuna uğraşmayın, çözümü yok. Her türlü o para ödenmeden veriler alınamaz. Çok kez tecrübe edindim bu konuda. Bu yüzden konunun başında söylediğim önlemleri herkes alsın. Kimse bilmediği tanımadığı dosyaları açmasın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu kadar şeyi yapan için şifrelemyi zamanlı olarak açmak çok da zor değildir diye düşünüyorum abi. Mesela açar şifreyi ama 1 saat sonra tekrar şifrele gibi bir komut yazar :) Sen parayı ödedim kurtardım derken yine aynı şeylerle karşılaşabilirsin.

Yok ya artık o kadarda değil.Onlar amerikan filmlerinde oluyor :) İnternet bağlantısı olmayan bir bilgisayar %90 güvende demektir.Hatta daha fazla..Ne varsa internetten gelir..İnternet yokken de disket ve cd lerden geliyordu. Dışarıyla bağlantısı kesilmiş bir sistemde birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bu kadar ilahlaştırmayın bu olayı ;) Bir kripto varsa kesin antikriptosu vardır.

Kesin çözüm winZort işletim sistemlerini kullanmamakır :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Yazıcı

Gelen turkcell faturasının e-mail adresini burada paylaşabilir misiniz? Önceden önlem almak için bilgi edinmek konusunda.

Tabii savcılığa suç duyurusunda bulunduysanız gerek yok...

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Para isteyen o şahsı davet edin ne kadar istediğini paraların seri nosunu alın veya paraların fotokopısını çekin üşenmeden.

Sivil polislerle ofiste gelmesini bekleyin .Alsın paraları dosyaları açsın ve binadan çıkarken ebesini gösterin.

Birazda işleri kendimiz halletmemiz gerekiyor.

Dışarda bir noktada isterse gidin korkmayın tedbirleri alıp giderseniz sorunsuz olay halledilir.

Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Peki ne kadar para istiyor eleman bu iş için?

Elemanla daha irtibata geçmedik 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Para isteyen o şahsı davet edin ne kadar istediğini paraların seri nosunu alın veya paraların fotokopısını çekin üşenmeden.

Sivil polislerle ofiste gelmesini bekleyin .Alsın paraları dosyaları açsın ve binadan çıkarken ebesini gösterin.

Birazda işleri kendimiz halletmemiz gerekiyor.

Dışarda bir noktada isterse gidin korkmayın tedbirleri alıp giderseniz sorunsuz olay halledilir.

Çok geçmiş olsun.

Her sey uzaktan hallediliyor ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

tahminimce 3-5 bin lira isterler.. daha fazla olacağını sanmıyorum.

Ayhan abi bir araba parasi yahu daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Sizce böyle bir is yapan kisi, parayi gelip kendisi mi alacak :) bide ofise cay söylesin bari, icerken pazarlik yapilsin. Banka hesabi bile kullanmaz. Su saatte suraya birak gibi teslimat ister. Mutlaka cozumu vardir ancak ugrastirir. Sani'nin dedigi gibi, eger ucuk bir meblag istemiyorsa verip kurtulsun arkadas.

Valla ne olursa olsun ucu bana dokunacaksa ne yapar ne eder o nu hallederim.

Daha önce trafikte tartışmalı durumları ev adreslerine kadar bulmuşluğum ve gereğini yapmışlığım var.

Sonuna kadar varsan varsın yada git evinde otur.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Valla arkadaşlar ben elimden geleni yaptım kurtarabilmek için ama başarılı olamadım daha öncede bu tür olaylarla karşılaşmıştım ve onları bir şekilde çözmüştüm ancak bu iş çok çetin ceviz çıktı çok sağlam şifreleme yapmış  gerisi avukatla bu işi yapanın arasında  artık yardımlarınız ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri avukatla tekrar paylaşacağım 

Ama hala uğraşıyorum kırmak için eğer başarabilirsem nasıl yaptığımı sizinle paylaşırım avukat yandı başkaları yanmasın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

sistem muhendisi nasil ele geciriyor bir turlu anlayamadim

Size şunu söyleyeyim, ne kadar antivirüstür bilmemnedir kullanırsanız kullanın hiçbir zaman güvende değilsiniz. Çünkü bir ortama bağlısınız...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Örnek: Paypal üzerinden para transferi istese, ne yapacaksınız bulmak için? Büyük bir hiç :)

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Ya aslında bu durum bence durduk yere yapılmış bir olay değil gibi düşünüyorum muhakkak ki birlerinin kuyruğuna bastıki böyle bir şey yaptılar yoksa sıradan bir avukatla kimse uğraşmaz diye düşünüyorum bu adam çok ünlü bir avukat değil çok parası olan birisi değil 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ya aslında bu durum bence durduk yere yapılmış bir olay değil gibi düşünüyorum muhakkak ki birlerinin kuyruğuna bastıki böyle bir şey yaptılar yoksa sıradan bir avukatla kimse uğraşmaz diye düşünüyorum bu adam çok ünlü bir avukat değil çok parası olan birisi değil 

Gayet durduk yere. Müşterilerime dünyanın neresinden saldırıyorlar bir bilseniz. Sonra da google translate ile masaüstüne çevirilerini koyuyorlar.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Gayet durduk yere. Müşterilerime dünyanın neresinden saldırıyorlar bir bilseniz. Sonra da google translate ile masaüstüne çevirilerini koyuyorlar.

Akıllı uslu ateşduvarı sistemi yapın o zaman, işiniz ne :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akıllı uslu ateşduvarı sistemi yapın o zaman, işiniz ne :p

Fortigate benim yerime yapmış, daha niye el süreyim :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eski çalıştığım şirketin de tanıdığım bir kaç firmanın da başına gelmiş bir durum.

Hiç şikayet etmekle savcılıkla uğraşmayın. İp, çinde olduğu için hiç bir yaptırım yok. 

Şifreyi kırmak dosyaları kurtarmak da ciddi para isteyen bir durum. İstedikleri rakamı verin kurtulun.

İlk iş güvenilir bir Firewall kurdurun.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Fortigate benim yerime yapmış, daha niye el süreyim :)

işte bu tarz iş yapılırsa olacağı bu tarz şeylerdir. Firewall için yazılımcı da alacaksın, kodlara gerçekten hakim olan. Vereceksin parayı acımayacaksın. Sonra kafan rahat duracak :) Benim meslektaşlar da rahat edecek :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

işte bu tarz iş yapılırsa olacağı bu tarz şeylerdir. Firewall için yazılımcı da alacaksın, kodlara gerçekten hakim olan. Vereceksin parayı acımayacaksın. Sonra kafan rahat duracak :) Benim meslektaşlar da rahat edecek :p

Yok daha neler. Fortigate bu işte gerçekten sağlam. Güvenim tam ;)

Yaklaşık olarak müşteri portfoyüm 500 kişi (30 firma) daha firewall'ı aşabilen olmadı. Bu ki buna Forefront TMG de dahil :)

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Yok daha neler. Fortigate bu işte gerçekten sağlam. Güvenim tam ;)

Yaklaşık olarak müşteri portfoyüm 500 kişi (30 firma) daha firewall'ı aşabilen olmadı. Bu ki buna Forefront TMG de dahil :)

Firewall işletim sistemini korusa da. Email ile gelen yazılıma tam koruma sağlayamaz. Emaili açıp gelen yazılımları kullanıcı isteyerek açıyorsa ne yapılabilir ki? :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...