İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Z2

Misafir

Recommended Posts

Sony Xperia Z2

Suya dayanıklı bir akıllı telefonda, dünyanın en iyi fotoğraf makinesi ve video kamerası..

En büyük özelliği suya dayanıklılığının yanında, 20,7 MP kamerası, Full HD den 4 kat daha net video kaydı..

Piyasa fiyatı ne olur bilinmez..

rZtYoLt.jpg?1

Xperia™ Z2

Alıntı "sonymobile.com.tr"

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şimdilik ilk sıra belli oldu gibi, bakalım nasıl olacak, M8-Z2- başka yok henüz  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bir düzeltme, Xperia Z serisi suya dayanıklı değil su geçirmezdir hocam.   Suya dayanıklı olan telefon yeni Galaxy S5.; Dayanıklı demek, su dökülse bozulmaz ama suya girerse bozulur demek

Xperia_Z2_Water-578-80.jpg

Bugün bir telefon seçme şansım olsa Z serisinden başka telefona bakmam sanırım. :good1: Z2 yi çok merak ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence suya dayanıklı yada su geçirmez olmasının bir anlamı yok.Suyun içinde görüşme yapabiliyormuyum o önemli :D  :crazy:  :exc1:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Özelliklerini bilmem ama görüntü olarak fazla sıradan duruyor.Artık insanlar birazdaha farklı görünüm istiyor bence.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Özelliklerini bilmem ama görüntü olarak fazla sıradan duruyor.Artık insanlar birazdaha farklı görünüm istiyor bence.

Pil sorunu çözülünce eminim her tarafı ekran olan telefonlar gelecektir..  Komple led panel kaplı yani. Böylelikle insanlar telefonun dışını istedikleri renk ve desenlerde kullanacaklardır.  Telefonların arka ve ön yüzü olmayacaktır belkide.. Çok zor değil, sadece pil lazım.

Yorum bağlantısı

Bir düzeltme, Xperia Z serisi suya dayanıklı değil su geçirmezdir hocam.   Suya dayanıklı olan telefon yeni Galaxy S5.; Dayanıklı demek, su dökülse bozulmaz ama suya girerse bozulur demek

Bugün bir telefon seçme şansım olsa Z serisinden başka telefona bakmam sanırım. :good1: Z2 yi çok merak ediyorum

Valla ben direkt siteden alıntıladım. Onlar ın yalancısıyım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kasa bosluklari en kotu yanı zaten, tasarimda birşey yok, klasik tip, ama HTC den sonra stabilitede Sony gelir sanirim....

Yakinda çift ekranlilar geliyor, mesela yoda phone, neyse bu isin sonu yok bizdede o kadar para yok zaten :)

Bu arada telefonda 801 işlemci var, Sony yine acele etti, sanirim HTC de edecek ve 805 işlemciyle gelemeyecek, en son aypon en hizli işlemciyle cikacak adını degistirip Samsung islemciyle devrim yaptim klasik numarasini yapacak sanirim....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bence suya dayanıklı yada su geçirmez olmasının bir anlamı yok.Suyun içinde görüşme yapabiliyormuyum o önemli :D  :crazy:  :exc1:

Suyun altında fotoğraf çekilebiliyorsa (özel bir su modu yok bildiğim kadarı ile telefonun su altında çalışması için) demek ki siz konuşabiliyorsanız su altında da konuşulabilir, özellik deaktif değil yani  ;)  :biggrin:

özellikler güzel de tipi kötü :(

düzeltme : bence tabi :)

Zevk meselesi olmakla beraber bence piyasadaki telefonlara göre birazda olsa farklı ve daha hoş. Ben Xperia Ion kullanıyorum ve tasarımını beğeniyorum..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Hakan Yurtal

Ben şunu bilir şunu söylerim:    " Bir kameranın lensi eğer Carl Zeiss lens ise beklentiler artar. Hele yeni sistem zeiss ler bir harika."

- tarafı bana göre yine akıllı telefon mu aldık yoksa priz yanından loca mı aldık sözü geliyor :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Pil sorunu çözülünce eminim her tarafı ekran olan telefonlar gelecektir..  Komple led panel kaplı yani. Böylelikle insanlar telefonun dışını istedikleri renk ve desenlerde kullanacaklardır.  Telefonların arka ve ön yüzü olmayacaktır belkide.. Çok zor değil, sadece pil lazım.

Evet asıl sıkıntı pil maalesef bu telefonlarda.Yani bir hafta gitmesin ama full kullanımda bile 2 gün gidebilecek bir pil olsa fazlasıyla yeterli.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Hakan Yurtal

Ek Bilgi: 3200 mhAh batarya ya sahip Z2 bana göre pil de beklentileri karşılayacaktır. Şu an sahip olduğum 4x Optimus 2150 mhAh video , fotoğraf, internet beklentilerimi karşılayarak 1.5 güne ulaşabiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu arada telefonla basilacak ayarda foto cekilmiyor henüz, Zeiss falanda hikaye, compakt DSLR ayarina mesela canon G10 gibi bir makine ayarina gelmedikten sonra gerisi masal, telefonlarin hepsi yeterince iyi çekiyor artik, amaclarida telefondan bakmak, sosyal paylasimda bulunmak, bu sebeble megapixele falan takilmayin hic, zaten MP önemli olan değil, sensor ve lens önemli...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

20.7 megapiksel orta sınıf dslr makinelerde bile yok. O kadar sensörü o kadar alana nasıl sığdırdılar bilmiyorum. Büyük ihtimalle o çözünürlük donanımsal değil yazılımsaldır. zaten cep telefonunda 5 mp den fazlası hikaye...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu arada telefonla basilacak ayarda foto cekilmiyor henüz, Zeiss falanda hikaye, compakt DSLR ayarina mesela canon G10 gibi bir makine ayarina gelmedikten sonra gerisi masal, telefonlarin hepsi yeterince iyi çekiyor artik, amaclarida telefondan bakmak, sosyal paylasimda bulunmak, bu sebeble megapixele falan takilmayin hic, zaten MP önemli olan değil, sensor ve lens önemli...

:good1: Doğru abicim. Eşimde sistemsiz, karadüzen 1,3 mp lik pembe bir Samsung (sanırım C30 gibi bişi) var. İnan çok net ve güzel fotoğraf çekiyor.. Paylaşım, tel den bakmal vs için çok çok yeterli. Ama bunu büyüterek, "karşı penceredeki hatunun göz rengi nedir" diye bakiyim dersen olmuyor  ;)  :D  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende kaç senelik 2.1 MP Olympus Uz700 var, o bile benim diyen lumia da z2 de olsa direk ezer, üstelik 10x optik zumla hatunda net cikar :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Valla ben büyük telefon sevmiyorum ancak yıllardır elektronik olarak ( Tablet, telefon , televizyon vs ) sony den şaşmam. Şu an da 2 yıldır Xperia serisi kullanıyorum ve çok çok memnunum. Z serisinin küçük olanını bekliyordum. MArtta çıkacak compact adı altında. Çok hoş bir telefon. Yalnız çıkış fiyatını Sony 1499 TL diye duyurmuştu baktılar talep fazla hemen 2000 TL ye çıkardılar çok bozuldum :) O yüzden bu kez farklı bir marka alacam sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Valla ben büyük telefon sevmiyorum ancak yıllardır elektronik olarak ( Tablet, telefon , televizyon vs ) sony den şaşmam. Şu an da 2 yıldır Xperia serisi kullanıyorum ve çok çok memnunum. Z serisinin küçük olanını bekliyordum. MArtta çıkacak compact adı altında. Çok hoş bir telefon. Yalnız çıkış fiyatını Sony 1499 TL diye duyurmuştu baktılar talep fazla hemen 2000 TL ye çıkardılar çok bozuldum :) O yüzden bu kez farklı bir marka alacam sanırım.

Bizdeki firmaların suçu, almayında görsünler :)

Yorum bağlantısı
Emre Yazıcı

Son 9 senedir Sony marka cep telefonu kullanıyorum, sırayla sayarsak K600i, K810i sonrası elimdeki Xperia Neo V telefonu kullanmaktayım, memnunum. Bundan sonraki süreçde 2-3 sene sonra alacağım Z serisi olacak, çünkü gayet benim için sağlamlık,performans olarak yeterli...

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bizdeki firmaların suçu, almayında görsünler :)

Ben de aynen öyle yapacam sanırım. Almayacam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...