İçeriğe Yönlendir

Fordların Kaput Açılış Şekli

Yasin Sarol

Recommended Posts

Yasin Sarol

Şimdiye kadar bir çok marka araba kullandım. bu yıl ilk defa ford kullanıyorum. kaput kapağı bu şekilde açılan hiç bir araba görmemiştim. genelde içeriden bir mandal olur onu çekersin ve açılır. ancak bunda anahtarı sola çevir sağa çevir falan. ilk açmak istediğimde epey bir uğraştım. Neyse alıştık yavaş yavaş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Her önüne gelen açmasın diye öyle yapmışlar...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Her önüne gelen açmasın diye öyle yapmışlar...

Bence de olmamış Ayhan abicim. Zaten açma butonu diğer araçlarda içeride. Her önüne gelen açamaz normalde de. Bir düşün; Sanayiye gittin. Usta "aç kaputu" dedi. Aracı stop ettin, anahtarı çıkarttın, kaputu açtın. "Şimdi çalıştır motoru" dedi. Birdaha anahtarı aldın, çalıştırdın. "OK oldu işlemler" dedi, kaputu kapattın. "Abowww 13-14 anahtarı içerde unuttuk" dedi. Aç bidaha dedi...  :crazy:  :crazy:

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Halatlı sistem o mekanizma... 10. yılında ömrünü doldurdu ve değiştirdim..180 lira sıkışmış kaputa

Yorum bağlantısı
Misafir

Halatlı sistem o mekanizma... 10. yılında ömrünü doldurdu ve değiştirdim..180 lira sıkışmış kaputa

Bizimkinin de eli kulağında mı yani Abdurrahman abi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaputu kapatırken di galiba, anahtarı üstünde bırakmamak gerekiyordu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Valla geçenlerde kaputu açmaya çalıştım baktım anahtar dönüyor kaput açılmıyor,anahtarcı ön ızgarayı söküp çıkardı..Wd 40 sıkıyordum ara ara fakat ömrü dolmuş yapacak bişey yok..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İçerden açılan sistem candır, 86 taunus bu zamana kadar hiç halat koparmamıştır ayrıca :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bence de olmamış Ayhan abicim. Zaten açma butonu diğer araçlarda içeride. Her önüne gelen açamaz normalde de. Bir düşün; Sanayiye gittin. Usta "aç kaputu" dedi. Aracı stop ettin, anahtarı çıkarttın, kaputu açtın. "Şimdi çalıştır motoru" dedi. Birdaha anahtarı aldın, çalıştırdın. "OK oldu işlemler" dedi, kaputu kapattın. "Abowww 13-14 anahtarı içerde unuttuk" dedi. Aç bidaha dedi...  :crazy:  :crazy:

Büyük ve sinir bozucu bir senaryo, ama yapan usta çoktur :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Kolayı var. Sanayiye giderken yedek anahtarla gidin :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Kolayı var. Sanayiye giderken yedek anahtarla gidin :D

Sistemin savunulacak yanı yok bence  ;) Ford = Lord yada Tırt  :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Ne varsa biraz daha eskilerde var :D kaputum içeriden açılıyor arka camlar manuel :D ne kadar az özellik o kadar az sorun :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Farklı bir mühendis çalışmış bir ara öyle uygun görmüşler. Adam bulmaca çözmeyi seviyormuş demekki.

Yorum bağlantısı
Misafir

Farklı olmak iyidir ya :)

+1 :)

Sistemin savunulacak yanı yok bence ;) Ford = Lord yada Tırt :p:D

O zaman herkes YMN gibi yapsın abi :)
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Söylemeyi unuttum; ortalama her hafta kaputu açıp yağ-su-hortum -soket kontrolü yaparım, alışkanlıktır bende bu sebeple kaput kilidim daha erken ömrünü doldurmuş olabilir..

Yorum bağlantısı
Misafir

+1 :)

O zaman herkes YMN gibi yapsın abi :)

Gerçi Göksel abinin ki de anahtarla açılıyor ben niye böyle dediysem
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Önden ufak tıklamalarda kaput kilit şaftının yerinden çıkarak/kırılarak ekstra maliyet ve can sıkıntısı oluşturması da cabası... Ne çok çektim o kaput açma mekanizmasından :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

benim bir ara hararet müşürü arızalanmıştı

yaylaya giderken hararet göstergesi tavan yapınca kaputu açmam gerekti

ora bak yok bura bak yok yarım saat aradım bulamadım

telefon çekmiyor arayıp sorsam

ki soramam karizma gider

------------neyse sonra öğrendik artık

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

bence de çok gıcık bir sistem. motordan ses geliyor diye açıp bakmak istesen bile aracı stop etmem gerekiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...