İçeriğe Yönlendir

Fordların Kaput Açılış Şekli

Yasin Sarol

Recommended Posts

Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Arkadaşlar FORD araçlarda kaput açmaya gerek yoktur..İhtiyaç duymazsınız..Yağ su için baksanız yeter yılda bi defa..Bu yüzden de açılışı böyle..Sene de bir açıldığı için gerek görmemişler butona falan..Naylon mu bu zırt pırt kaput açasınız : :D:p

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

hiç kullanışlı değil,ford 99 senesinde değişik olsun diye böyle yapmış herhalde

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hatta ben şimdi hesapladım en son kaputu ilkokula giderken açmışım :p

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Yanlış bir sistemdi. Vazgecilmiş.

Yeni Cmaxlerde içerden açılıyor.

Ford araçlarda kaputu açma ihtiyacının az olduğu doğrudur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

o ana kadar hiç mi arabanın yağına, suyuna, silecek suyuna bakmak gibi bir ihtiyaç hissetmediniz?

Ben her ay servisime çekerim aracı onlar yağına suyuna tuzuna yürüyen aksamına bakarlar 5 kuruşta para almazlar

büyük bir değişiklik olmadıktan sonra ücret talep etmezler o yüzden pek ihtiyaç duymadım kaputu açmaya  ki zaten olay yeni aldığım sıralarda oldu

bu arada ford ilk aracımdır...

tarihinde Veli Uncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bence de sonuna kadar faydasız gereksiz bir sistem,ama alışıyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Bahri Tepegöz

yedek anahtarı her zaman cebimde taşıyorum bu yüzden :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

çıktığında güvenlik için derlerdi, akü çalınmasın diye heralde. :crazy:  vizontele deki gibi. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

birde kapılardan birini acmadan açılmayan bagaj kapağı sorunu var bu şekilde gıcık olduğum, yada kapı kilidini kapa-aç yapmam gerekiyor avm otoparkına gireceğim zaman görevli bakarken falan.

pratik bir yolu varda ben bilmiyorsam öğretin lütfen.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

birde kapılardan birini acmadan açılmayan bagaj kapağı sorunu var bu şekilde gıcık olduğum, yada kapı kilidini kapa-aç yapmam gerekiyor avm otoparkına gireceğim zaman görevli bakarken falan.

pratik bir yolu varda ben bilmiyorsam öğretin lütfen.

anahtar üstünde ki tuştan açılır ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

benim bagaj açma düşmesi yakından basmadan çalışmıyor, kontaktaki anahtardan düğme aramaktansa kapıdan açıp kapatmak daha kolay sanki.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gurur Aytekin

Herkese iyi akşamlar. Aracım 98 ka ve motor kaputu nasıl açılıyor sistemi çözemedim. Bunu yazdığıma utanıyorum. İnsanlar,daha kaputu açmayı bilmiyorsun araba almışsın deseler haklılar :( . Bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Allah'tan tırt da olsa anahtarsız çalıştırma özelliği var. Araç çalışıyorken anahtarı dışarı çıkartabiliyorum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Emre bey anlayamadım ?

Gurur bey konuya genel bir mesaj yazdım 2011 mk2 Focus ile ilgili..

Malesef sizin aracınızla ilgili bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ka da nasıl bilmiyorum ama ön panjurdaki ford amblemi çevirince açılıyorsa kontak anahtarı ile açılır.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Emrah Kök

Birde eski model Land Rover Freelander modellerinde kaput açma kolu sağ yolcu tarafındaydı.

Yorum bağlantısı
samet benlioğlu

Arkadain kuzeni motordaki yangını sondurememis bu kilit yuzunden.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birde eski model Land Rover Freelander modellerinde kaput açma kolu sağ yolcu tarafındaydı.

Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

Orjinali sağdan direksiyon olunca, kaput açma kolu sağda kalmış :yes:

Güzel tespit
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Anahtari kaputta unutup kırıp ortada kalmisligim var [emoji19]

46f00e5627ad4640168e58944c975033.jpg

Sadece ucuyla çalışıyormu merak ettim:)
Yorum bağlantısı

Sadece ucuyla çalışıyormu merak ettim:)

Hayır tabiki :) servisi aradım kasko varmı diye sordular [emoji16] 1500 tl dedi 19 tl ye yaptırdım pili de değişti [emoji2]
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Hayır tabiki :) servisi aradım kasko varmı diye sordular [emoji16] 1500 tl dedi 19 tl ye yaptırdım pili de değişti [emoji2]

Bizde tam kırma aşamasına geldik son anda kurtamıştık bilmek iyi oldu:).Servis yorumsuz bir fiyat vermiş... Güle güle kullanın.
Yorum bağlantısı

Bizde tam kırma aşamasına geldik son anda kurtamıştık bilmek iyi oldu:).Servis yorumsuz bir fiyat vermiş... Güle güle kullanın.

Kaputta asla bırakmayın benim gibi çarpıp kirabilirsiniz :) Teşekkürler
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...