İçeriğe Yönlendir

Jeep Renegade 1.6 Dizel Ve 1.4T 4X4 (Dsg9)

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

2015 Renegade 2014 Cherokee 2014 2014   FWD AWD TrailHawk Trailhawk AWD II Patriot Compass Approach angle 17.9° 21.0° 30.5° 29.9° 21° 29° 29.6 Breakover angle 21.2 24.0 25.7° 22.9°  21.7° 23° 23.6 Departure angle 29.7 32.1 34.3° 32.2° 27.3° 33° 31.2 Running clearance 6.7 7.9 8.7 8.7” 8.7” 9.0” 9.1” Water crossing (5 mph)     19” 20”   19”  

Original is at 2015 Jeep Renegade: the mini-Jeep http://www.allpar.com/SUVs/jeep/renegade.html#ixzz2vP6Jmnjq 

Follow us: @allparcom on Twitter | allparcom on Facebook

yaklaşma açıları vesaire yukarıdaki linkte.

çok bilgi varmış:

http://www.allpar.com/SUVs/jeep/renegade.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

MAkaleleri okudum. Cherokee trailhawk tan bile daha iyi özellikleri var. İç mekan patriot tan daha geniş. Süspansiyon yol uzunluğu çok yüksek. su geçişi var. yaklaşma uzaklaşma açıları en iyi. 

Vitara türünde bir ürünle karşı karşıyayız sanki.

Avrupa Da 1.6 dizel 4x2 2.0 dizel 4x4 olacak.

1.4 Turbo 4x4 olabilecek.  trailhawk gelir mi soru işareti. gelmeli.

Aracın alt takımları:

http://www.allpar.com/SUVs/jeep/specifications/under-renegade.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Amerika lılar hala dizel sevmiyor demek. :)

mazot bulamzsın orda. Kamyon garajlarında sürünürsün. ve kalite kötü yakıtın. benzinin de kötü.

bugünkü fiyatlarla 90 bine fiyat koyarlar bu arada 1.4 4x4 üne ve 1.6d 4x2 sine.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O stoplar nedir öyle ayıp birşey varmış gibi sansürlenmiş çarpı koymuşlar. :p

Şunun arkadan arak sanırım :)

Spanish_Leopard_IIe_tank.jpgq

Sonra benim arkayı kopyalarsın haa diyen...

leopard-2-tank-2769.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

MAkaleleri okudum. Cherokee trailhawk tan bile daha iyi özellikleri var. İç mekan patriot tan daha geniş. Süspansiyon yol uzunluğu çok yüksek. su geçişi var. yaklaşma uzaklaşma açıları en iyi.

Vitara türünde bir ürünle karşı karşıyayız sanki.

Avrupa Da 1.6 dizel 4x2 2.0 dizel 4x4 olacak.

1.4 Turbo 4x4 olabilecek. trailhawk gelir mi soru işareti. gelmeli.

Aracın alt takımları:

http://www.allpar.com/SUVs/jeep/specifications/under-renegade.html

Hocam tüm bilgilerde şanzuman ve güç dağılımını o kadar övmüşler ki çoğu modelde bu kadar şanzumandan bahsetmemişlerdi.
Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkürler Rıfatcım. Kızılderili Türkçesi olsa da idare eder tabi. Herkes İngilizce öğrenmeli bu memlekette.

Kesinlikle, ama önce Türkçe öğrenmeli herkes, sayın hocam.
Yorum bağlantısı
Misafir

Jeep modellerinin hemen hemen hepsinin hayranı olarak yazabilirim ki buna jeep modeli demek içimden gelmiyor.Görüdğüm en çirkin jeep olmuş.Bunu nasıl Jeep diye çıkarmışlar.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

500L altyapısını mı kullanmışlar araçta? Okumaya üşendi ama boyutları andırıyor bayağı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ağır kaçmış biraz, herşeyi bilmekte fayda var, bilmekten zarar gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Suzuki Jimmy'yi andırsa da, ben beğendim. 1.6 4x4'ü olsaydı çok satardı. Mini'lere rakipti direkt.

Bu da jimmy:

www.yeniresim.com_suzuki_jimny.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Suzuki yapısı yıllardır böyle gözede hoş görünür ve severinmde ama Jeep yapısını bu derece yumuşak hatlara dönüşmesi hiç iyi olmamış.Kendini resmen kaybetmiş. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Akademisyen olup bilgi sahibi olmak için mi, ki onlarda İngilizce olarak araştırır kitaplarında Türkçe'ye çevirirler. Bu durumda herkesin öğrenmesi gerekmiyor.

Yoksa çiftçi, çoban, ev hanımı vs. herkes öğrensin de gönüllü olarak sömürge ülkesi olalım diye mi? Forumda pek çok kimse İngilizce bilmesine karşın nedense pek azı her fırsatta bunu ön plana çıkarıyor. Kime neyi ispat etme çabası içindesiniz acaba.

Ne diyim? siz öğrenmeyin :)  Birşey biliyoruz ki öneriyoruz. Sizi seviyoruz. Üstünlük taslamak amacım yok. sizce amacım ne?  Müstemleke ülkelerde pek halk dil bilmez. hatta okuma yazma da bilmez.

Biz bilgiyi üretiriz. Geliştiririz. Çeviri yapanlar çakma akademisyenlerdir. Ya da çevrilen şey çok çok süper bişeydir. zaten üzerine çeviri yazılır.

Dünyayı sadece Türkiye'den müteşekkil sanmayın.

Suzuki Jimmy'yi andırsa da, ben beğendim. 1.6 4x4'ü olsaydı çok satardı. Mini'lere rakipti direkt.

Bu da jimmy:

www.yeniresim.com_suzuki_jimny.jpg

zaman içinde gelişir olur 1.6 dizel 4x4. ama 1.4 benzinli 4x4 daha hoş. 168HP!!!  çok yakacağını da sanmam. Yaksın :=)

Akademisyen olup bilgi sahibi olmak için mi, ki onlarda İngilizce olarak araştırır kitaplarında Türkçe'ye çevirirler. Bu durumda herkesin öğrenmesi gerekmiyor.

Yoksa çiftçi, çoban, ev hanımı vs. herkes öğrensin de gönüllü olarak sömürge ülkesi olalım diye mi? Forumda pek çok kimse İngilizce bilmesine karşın nedense pek azı her fırsatta bunu ön plana çıkarıyor. Kime neyi ispat etme çabası içindesiniz acaba.

üstad ingilizce konusunu ben gündeme getirmedim. Dile de dikkat ederim. Ama kaynak ingilizce ise okuyabilir olmanda fayda var.

Bu arada biraz LADA NİVA da andırıyor önden.

lada-niva-lad_niv_04_autogas_2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bugün tarzanca ingilizcem olmasa mesleğimi icra edemem. Dünyaca kabul gören dili öğrenen küçülmez. Bilâkis ufku genişler. Gelen turiste memleketi doğru anlatır, olası piyangodan bilet çıkınca İtalyadaki kahvaltıda sunulan yağın domuz yağ ı olup olmdığını sorabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben devlet lisesi mezunuyum. İngilizceyi devlet okulunda kendi çabamla öğrendim. o öğrendiğim kadarı ile üniversite sınavında 30 sorudan 14 tanesi doğru ve sıfır hata çıkardım (1986). Daha sonra Boğaziçi Üniversitesinde hazırlık okudum. Ağır gibi bir eğitimdi ve bi devletten geldiğimiz için kısmen hor görüldük diğer elemanlarca ve 2 sene hazırlık okur bunlar gözü ile bakıldık. Sıfırdan başladık. 

Birinci sınıfa geldiğimde okula türkiye derecesi ile girmeme rağmen bazı dersleri anlayamadığım için ilk sene ortalamam nisbeten düşüktü. Bu nedenle çift anadal yapamadım. Ama sonra toparladım onur derecesi ile okulu bitirebildim. Sonra ABD ye burslu gittim. yüksek lisans ve doktora yaptım ders verdim ingilizce hala veriyorum. Ama hala bir anadilim gibi konuşamam yazamam. Olmaz yani.

ABD deki hocam çok güzel bir benzetme yapmıştı "Sen 10 senedir ingilizce konuşuyorsun ben 55 senedir! O kadar fark olsun" derdi.

Burada konu JEEP. takılmayın fazla. Bir başka başlığa atabiliriz ingilizce konusunu. Önemlidir. Kültürle alakası yoktur. ALmanca ve Fransızca konuları kültürle alakalı olabilir ama ingilizce global olmuş. Matematik gibi. Bilinmesi şart. Gerekirse tartışırız. Öte yandan kendi dilinizi de yozlaştırmadan konuşmaya gayret ediniz.

herkese ilgisi için teşekkürler. Servet Hocam yorumunu alalım Renegade için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam , forumu şu an utelefon ile takip ediyorum. Birçok kelime karakteri acayip. Tam okuyamadım araç hakkında bilgileri. Video var oda görünmüyor. Gebzeye dönünce ancak bakabilecegim.

2003 olan jeep bile mükemmel. Kimbilir bu ne zalimdir :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben beğendim, güzel olmuş Fiyatı uygun olursa, Sorento, CRV ve Qashqai'ye rakip olur, çok satar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben devlet lisesi mezunuyum. İngilizceyi devlet okulunda kendi çabamla öğrendim. o öğrendiğim kadarı ile üniversite sınavında 30 sorudan 14 tanesi doğru ve sıfır hata çıkardım (1986). Daha sonra Boğaziçi Üniversitesinde hazırlık okudum. Ağır gibi bir eğitimdi ve bi devletten geldiğimiz için kısmen hor görüldük diğer elemanlarca ve 2 sene hazırlık okur bunlar gözü ile bakıldık. Sıfırdan başladık. 

Birinci sınıfa geldiğimde okula türkiye derecesi ile girmeme rağmen bazı dersleri anlayamadığım için ilk sene ortalamam nisbeten düşüktü. Bu nedenle çift anadal yapamadım. Ama sonra toparladım onur derecesi ile okulu bitirebildim. Sonra ABD ye burslu gittim. yüksek lisans ve doktora yaptım ders verdim ingilizce hala veriyorum. Ama hala bir anadilim gibi konuşamam yazamam. Olmaz yani.

ABD deki hocam çok güzel bir benzetme yapmıştı "Sen 10 senedir ingilizce konuşuyorsun ben 55 senedir! O kadar fark olsun" derdi.

Burada konu JEEP. takılmayın fazla. Bir başka başlığa atabiliriz ingilizce konusunu. Önemlidir. Kültürle alakası yoktur. ALmanca ve Fransızca konuları kültürle alakalı olabilir ama ingilizce global olmuş. Matematik gibi. Bilinmesi şart. Gerekirse tartışırız. Öte yandan kendi dilinizi de yozlaştırmadan konuşmaya gayret ediniz.

herkese ilgisi için teşekkürler. Servet Hocam yorumunu alalım Renegade için.

Eğer uzaylılar varsa, İnglizce değil de mutlaka matematik bileceklerdir. :) İngilizce sanıldığının aksine en çok konuşulan dil değil, Çince ve İspanyolca'dan sonra 3.dil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

dünyada üretilen literatür sayısına bakacaksın. kelleye değil.

öte yandan 112 ülkede konuşulan başka dil de yok:

http://www.nationsonline.org/oneworld/languages.htm

patentlere vs akademik yayınlara baktığında oran moran dinlemez..

evet turizm için rehberlik için ispanyolca da bilsen olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tartışmasız İngilizce. Ana dillerde sayılar böyle, ikinci diller de hesaba katılırsa İngilizce 2. olmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

http://www.internetworldstats.com/stats7.htm

"Even as it grows as a second language, English may still not ever be the most widely spoken language in the world, according to Graddol, since so many people are native Chinese speakers and many more are learning it as a second language.

English has become the dominant language of science, with an estimated 80 percent to 90 percent of papers in scientific journals written in English, notes Scott Montgomery in a separate paper in the same issue of Science. That’s up from about 60 percent in the 1980s, he observes."

bilimsel ve teknik yayınların yüzde 80-90 ı ingilizce.... 1980 lerde bu %60 imiş.   (rusya, almanya vesaire topu attı)

çeşitli ülkeleri geziyor ve oralarda çarşıda pazarda lazım olur diye öğrenmiyoruz. velev ki öğrenelim 112 ülkede ingilizce.. tabloya bakın. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Mehmet Hocama katılıyorum. İngilizce olmadan bilim olmaz. Yurtdışına gelip gidecek, konferanslarda sunum yapacak, ingilizce haberleri şöyle %80'ini anlayacak kadar İngilizcem var. Az buçuk  Almanca ve Fransızca anlarım, çok konuşamam. 1994'de Macaristan'da staj yapmıştım öğrenci değişim programıyla.Macarca öğrenmiştim derdimi anlatacak kadar unuttum. Ama şu var ki, nereye giderseniz gidin illa ki İngilizce bilen bulunuyor.

Dil bende merak konusudur, gittiğim her ülkeden birşeyler öğrenmeye çalışırım. Atalarımız doğru söylemiş bir lisan bir insan, iki lisan iki insan diye... :)

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Uluslar arası bir ortak dil lazımdı oda İngilizce oldu, bu kadar basit, gelecekte herkes ingilizce bilir olacak, öyle yada böyle... ben 6 yaşındaki oğluma şimdiden öğretmeye başlıyorum bile, bu artık bir zorunluluk oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...