İçeriğe Yönlendir

Iphone 4 Kullananlar Önemli

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mustafa Erhan

Forumdaşlar merhaba...

Uzatmadan konuya gireceğim. Malum İphone 4 ios 6.1.3. te bomba çalışırken İos 7 ile beraber biraz yavaşladı. 7.1 ile biraz hızlansada ios 6 daki performansa halen çok uzak. Apple bir dayatma yaparak telefonlara İOs 6 yı vermiyor. Yani ille de İos 7 kullanacaksınız diyor bize tercih hakkı bırakmıyor. 

Sonuç olarak benim 2 önerim var:

1) http://www.apple.com/feedback/iphone.html  adresinden formu doldurup geri bildirim yapalım.

Geri bildirimde ya İos 6 yı geri vermelerini ya da cihazı üst model ile değiştirmelerini söyleyelim.

2)Cihazın her iki versiyonla ilgili hız testleri telefon bölümünde ve çeşitli sitelerde mevcut. Bariz bir şekilde düşük hızda kullanmaya zorlanıyoruz. Ben derim ki eğer sitede aramızda Avukat bir forumdaş var ise gereken neyse onu yapalım Apple' ı mahkemeye verelim. 

Konu ile ilgili görüşlerinizi beklemekteyim. En kötü ihtimal feed back atarsak etkili olabilir. 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Apple'ı mahkemeye vermek mi ? :unsure2:  İos 7 sürümü ile birlikte performans sorunları giderildi diye biliyorum.Bir firmayı güncellemesinden dolayı mahkemeye vermek ne kadar saçma bir hareket öyle telefonu yavaşlatmak için güncelleme çıkarmıyorlarki sonuçta.Eger güncellemede sorun varsa dediğiniz gibi Apple firması zaten yeni bir güncelleme çıkartıp sorunu çözer. :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Hayır dostum durum öyle değil. Yani güncelleme güzel o kısımda sorun yok. Ancak durum şöyle testlerde telefon İos 6 ile daha hızlı çıkıyor. Ancak Apple sana ios 6 yı kullandırmıyor. Durum yaklaşık 7-8 aydır böyle. Düzeltemediler yani ios 6 daki performansı yakalayamadılar hala. 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Hayır dostum durum öyle değil. Yani güncelleme güzel o kısımda sorun yok. Ancak durum şöyle testlerde telefon İos 6 ile daha hızlı çıkıyor. Ancak Apple sana ios 6 yı kullandırmıyor. Durum yaklaşık 7-8 aydır böyle. Düzeltemediler yani ios 6 daki performansı yakalayamadılar hala. 

Tamam dostumda bu durumda mahkemeye vermek ne kadar doğru sence ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Pamuk

İos 7 ile cidden iphone 4 kullananlar çok mağdur olmuştu ama 7.1 ile giderildi diye biliyorum yani kullanan arkadaşlarım telefonu yeniden sevmeye başladıklarını söylüyorlardı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Düzelmeler var ancak yinede bir ios 6 değil. Neden Apple'ın yaptığı tek taraflı dayatmaya razı olalım??? Araca tüp taktırınca performansı düşüyor ancak bunu bile bile ucuz diye kullanıyoruz. İos 7 de iphone 4ün performansını düşürdü ancak neden bile bile kullanalım? 

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Firmanın satış politikası bu. Yeni telefon satın alın alın diye eski donanıma yeni yazılım veriyorlar zaten. Hakkınızı aramanız doğrudur. Ama bahsettiğiniz durumda bir mahkemenin buna çözüm yaratacağını sanmıyorum. Belki ilk tercihinizi yaparak sonuç elde etmeniz daha kolay olabilir, onda da parasını vererek aldığınız işletim sisteminin istediğiniz versiyonunu tercih etme özgürlüğünüzü isteyerek. Ama daha kolayı var sizi düşünmeyen firmayı sizde düşünmeyin, dayatmalarına katlanmayın :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Apple mantığı budur; siz ne istediğinizi bilmezsiniz, sizin söz hakkınız yoktur. Apple sizin yerinize düşünür ve sizin ne istediğinize karar verir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla benim ip4 şuan 7.1 ile uçuyor.. Temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Annemin telefonu yine pert :)

Mehmet hoca bir yöntem söyledi, sen biliyormuşsun. Temiz kurulumda shift tuşu falan. Online ol, yarın halledelim yine. Gerekirse teamviewer veririm ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Annemin telefonu yine pert :)

Mehmet hoca bir yöntem söyledi, sen biliyormuşsun. Temiz kurulumda shift tuşu falan. Online ol, yarın halledelim yine. Gerekirse teamviewer veririm ;)

Herhangi bir siteden telefonun modeline uygun ipsw dosyası bulunup indirilecek shifte basarken restore yapılıp o dosya seçilecek en sıfırından kurulum :)

Bu arada ben de babamin telefonu guncelledim o da bayağı memnun kaldi. Dun ilan koy sat şunu demişti bugün bayilarak geldi :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herhangi bir siteden telefonun modeline uygun ipsw dosyası bulunup indirilecek shifte basarken restore yapılıp o dosya seçilecek en sıfırından kurulum :)

Bu arada ben de babamin telefonu guncelledim o da bayağı memnun kaldi. Dun ilan koy sat şunu demişti bugün bayilarak geldi :)

Aldığım backup'ı sonra geri yükleyince sıkıntı oluyor mu?

ipsw falan hiç anlamıyorum iphone'larda. Size zahmet link paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

Aldığım backup'ı sonra geri yükleyince sıkıntı oluyor mu?

ipsw falan hiç anlamıyorum iphone'larda. Size zahmet link paylaşabilir misiniz?

Backupda herhangi bir sorun olacağını sanmam tabi itunes arada saçmalar ama sonuçta orjinal ios yuklenecek normal şartlarda sorun olmaması gerekir.

http://www.redmondpie.com/download-ios-7.1-final-ipsw-for-iphone-and-ipad-direct-download-links/

Buradan gsm iphone 4 indirilecek.

Yorum bağlantısı
Misafir

İki tane GSM vardı, emin olamadım. Hangisi?

Bir de neye göre karar veriliyor?

Rev a yı ilk defa görüyorum. Cdma olanlar taahhütlü sim kilitli versiyonlar içindi diye hatırlıyorum.

Backup olayında da Erdem'e katılıyorum o şekilde daha sağlıklı olur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eğer zorunda değilsen, backup geri yükleme.. Rehberi mail ile yedekle, resimleri de kopyala pc'ye sonra geri atarsın.. Youtube'da DFU mode'a alma ile ilgili videolar var, bu mod ile iTunes'e bağlan ve geri yükle'yi tıkla.. Cİhaz için son ve uygun versiyonu indirip kuracaktır.. Başka da yapacak birşey yok..

Backup'sız olmuyor maalesef. Whatsapp geçmişi, SMS'ler, Resimler hepsini yerli yerinde istiyor annem.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben hala 6.1 de devam ediyorum...ve bu sorun ne zaman hallolursa o zaman üst versiyonda güncellemeyi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Ben hala 6.1 de devam ediyorum...ve bu sorun ne zaman hallolursa o zaman üst versiyonda güncellemeyi düşünüyorum..

Halloldu..

Yorum bağlantısı
Misafir

Halloldu..

Ama herkeste bir karamsarlık havası devam ediyor,yok o memnun değilim,yok bu eksikler hala devam ediyor vs..

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Hakan bey bence iphone 4 ya da 4s kullaniyorsaniz gecmeyin. Ikiside en iyi ios 6 da calisiyor. 4 kullanan arkadaslar en yukarida verdigim linkten geri bildirim yapabilir mi? Sikayetlerimizi bildirelim. Bu arada temiz kurulum isteyen arkadaslar cihazin yedegini aldiktan sonra itunesde iphona geri yukle secenegi en iyisidir.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Ama herkeste bir karamsarlık havası devam ediyor,yok o memnun değilim,yok bu eksikler hala devam ediyor vs..

Gelen gideni her zaman aratır derler :)

Ne anlamda aratır?

Sistem yavaşlamış olabilir ama; teknoloji yerinde duruyor mu?

* Kurduğunuz uygulama bir süre sonra güncelleme alacak mecburen, o zaman 6.1.3 de doğru çalışacak mı?

* Güvenlik açısından telefonunuz 6.1.3 de sağlıklı kalmaya devam edecek mi?

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ne anlamda aratır?

Sistem yavaşlamış olabilir ama; teknoloji yerinde duruyor mu?

* Kurduğunuz uygulama bir süre sonra güncelleme alacak mecburen, o zaman 6.1.3 de doğru çalışacak mı?

* Güvenlik açısından telefonunuz 6.1.3 de sağlıklı kalmaya devam edecek mi?

Abi benim telefonum ayrıca jb,ben gittiği yere kadar götüreceğim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi benim telefonum ayrıca jb,ben gittiği yere kadar götüreceğim..

Aklı olan 6.1.3'te kalır valla ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...